Bogdan Rumiak

Są osoby wśród nas o których warto napisać, które tworzyły i tworzą historie bluesa w Polsce.

Moderator: mods

Bogdan Rumiak

Postautor: rumilk » lutego 21, 2016, 9:42 pm

Założyciel i lider zespołu Mr. Blues z Żor. Wszechstronny gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, aranżer i wokalista. Animator wielu imprez. Charyzmatyczna postać polskiego bluesa.
Przez lat kilka był twarzą festiwalu bluesowego w Rybniku.
Za niespełna trzy tygodnie rusza z imprezą w swoim miejscu zamieszkania, z projektem opracowanym prawie wyłącznie przez siebie. Wypada poczekać, aż sam napisze o projekcie kilka słów w wątku do tego przeznaczonym.
Pozdrawiam z Górnego Śląska. Marek.
rumilk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: stycznia 25, 2016, 1:48 pm

Re: Bogdan Rumiak

Postautor: Mr.Blues » lutego 22, 2016, 7:35 pm

Marek!
Dziękuje Ci za informacje o tym poście i za miłe słowa!
Bardzo bardzo dawno tutaj nie zaglądałem!!! Historia z rybnickim festiwalem mnie wykończyła :(
Nauczyła mnie jednak dużo, a zwłaszcza jednego: umiesz liczyć, licz na siebie !!!
Ponieważ jest to jednak forum o mojej ukochanej muzyce, to oczywiście lada moment podam wszelkie informacje i zaproszę wszystkich chętnych!!
Blues to jedyny naprawdę uczciwy rodzaj muzyki! (Bill Wyman)
Awatar użytkownika
Mr.Blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 567
Rejestracja: marca 15, 2005, 8:27 am
Lokalizacja: Żory (Śląsk)

Re: Bogdan Rumiak

Postautor: Dziadek Władek » lutego 22, 2016, 10:02 pm

Mr.Blues pisze:[...]
Ponieważ jest to jednak forum o mojej ukochanej muzyce, to oczywiście lada moment podam wszelkie informacje i zaproszę wszystkich chętnych!!

Pozytywnie! :)
Bogdan - pozdrawiam i trzymam kciuki za Twój projekt (na razie w ciemno; mam nadzieję, że rychło o nim tu napiszesz) :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Bogdan Rumiak

Postautor: rumilk » lutego 29, 2016, 12:48 pm

Informacja już jest!!!!
viewtopic.php?f=30&t=24874
Pozdrawiam z Górnego Śląska. Marek.
rumilk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: stycznia 25, 2016, 1:48 pm

Re: Bogdan Rumiak

Postautor: Mr.Blues » marca 10, 2016, 5:40 pm

Witam!
Dziękuję Wszystkim za miłe słowa i za wiele priv wiadomości wspierających :)
Dziękuje Markowi Klimurczykowi (tutejszy: rumilk) za popieranie i pchanie do przodu w moich działaniach!!

Mam nadzieję, że uda mi się zrobić coś fajnego, tym razem bez "pomocy" paru osób :evil:

Zapraszam do Żor !!!
Blues to jedyny naprawdę uczciwy rodzaj muzyki! (Bill Wyman)
Awatar użytkownika
Mr.Blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 567
Rejestracja: marca 15, 2005, 8:27 am
Lokalizacja: Żory (Śląsk)

Re: Bogdan Rumiak

Postautor: rumilk » marca 11, 2016, 2:23 am

Bogdan!
Nie zawstydzaj mnie, człowieku!
To ja dziękuję Tobie za wożenie mnie w magiczne miejsca i częstowanie wspaniałą muzyką!
Dziś znowu zabrałeś mnie na ucztę!
Sobota coraz bliżej - mam nadzieję, że rozkołyszemy bluesem całe Żory, a na koniec imprezy powiemy wszystkim " - Do zobaczenia za rok!!!!!".
Pozdrawiam z Górnego Śląska. Marek.
rumilk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: stycznia 25, 2016, 1:48 pm

Re: Bogdan Rumiak

Postautor: rumilk » lutego 25, 2017, 12:34 am

Kilka słów o bluesie padło z ust Bogdana Rumiaka przy okazji wywiadu udzielonego regionalnej gazecie w związku z drugą już edycją jego autorskiego projektu w Żorach:

http://zory.naszemiasto.pl/artykul/zory ... id,tm.html

Można polemizować z niektórymi tezami. Na przykład ze zdaniem o elitarności tej muzyki.
Mi bardziej zapadło w pamięć zdanie z wywiadu, którego Bogdan udzielił rok temu, tuż przed rozpoczęciem pierwszej edycji aMOKu, gdy spytany przez redaktora miejscowej telewizji internetowej o powody zorganizowania tego festiwalu wypalił po chwili namysłu "...- Tak naprawdę to zorganizowaliśmy to spotkanie po to by odczarować bluesa... ".
Bo moim zdaniem bluesa słychać i w jazzie, i w rocku... Na każdym kroku... Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy jak blisko do bluesa jest w tym co grają...
Pozdrawiam z Górnego Śląska. Marek.
rumilk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: stycznia 25, 2016, 1:48 pm

Re: Bogdan Rumiak

Postautor: rumilk » grudnia 15, 2018, 2:52 pm

Wieloletni projekt Bogdana Rumiaka, zespół Mr.Blues, żyje i ma się dobrze. Ale coraz głośniej jest o jego trio autorskim - zespole B.R. BAND.
Formacja ta koncertuje coraz częściej. Jest to spełnienie marzeń Bogdana, które powstawało - można rzec - w bólach i skrystalizowało się wreszcie na przełomie 2015 i 2016 roku.
Szerzej o zespole napisałem tutaj:
viewtopic.php?f=16&t=26006
Pozdrawiam z Górnego Śląska. Marek.
rumilk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: stycznia 25, 2016, 1:48 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Postacie Bluesa w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości

cron