Kwartalnik TWÓJ BLUES 32/Wiosna 2008

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

Kwartalnik TWÓJ BLUES 32/Wiosna 2008

Postautor: DELTA AKW » kwietnia 4, 2008, 2:26 pm

Czyżby jeszcze nowy TB32 do nikogo nie dotarł?
Oczekujemy Waszych opinii!

Z pozdrowieniami.
DELTA AKW
 

Postautor: B&B » kwietnia 4, 2008, 7:51 pm

Ha! Do nas dotarł, dzisiaj, czyli po tygodniu od wysłania (data stempla 27.03)
Na Poczte Polską jak zwykle można liczyć :evil:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: dzemek » kwietnia 4, 2008, 8:35 pm

Do mnie dotarło pismo we wtorek, już przeczytane :) Za szybko coś mi to idzie...ale jak się widzi Magdę Piskorczyk, Łukasza Gorczycę(bardzo ciekawy wywiad!!!)i opis niektórych ważnych płyt to tak zleci szybko...
"Ja kocham bluesa, bo blues mnie rusza, blues mnie podnieca jak babska kieca" :)
Awatar użytkownika
dzemek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1639
Rejestracja: grudnia 20, 2006, 9:21 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Michał » kwietnia 5, 2008, 7:40 pm

dla mnie bardzo ważnym artykułem okazał się Stax cz.2, a z wywiadów Bruck Iglauer, no i oczywiście Chicago Blues festival z kosztorysem ... :D
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: karambol » kwietnia 5, 2008, 9:39 pm

Zdecydowanie najciekawszy jest wywiad z Bruce Iglauer'em. Dużo mądrych zdań o bluesie. Czasem niestety cierpkich i smutnych ale z chicagowskiej perspektywy pewnie prawdziwych. Rozmowa Mariusza Szalbierza z Jarkiem Tioskowem bardzo interesująca nawet dla mnie "Naczelnego Kasofana Rzeczpospolitej". Bardzo podoba mi się postawa Jarka wyrażona już w tytule "Nie wracam do przeszłości".
Bardzo miłym prezentem jest dołączona do pisma płytka zespołu Teenage Beat (tu pozwoliłem sobie skreślić kilka zdań http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?p=273500#273500 ). Bonus wyłącznie dla prenumeratorów. Warto być prenumeratorem oj warto.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: piast » kwietnia 7, 2008, 9:19 pm

po artykule Chicago Blues Festiwal( przeczytałem trzy razy) postanowiłem zobaczyć z bliska jak to wszystko wygląda. W tym roku już się nie uda (wizy) ale w przyszłym jak zdrowie pozwoli to się melduję
Awatar użytkownika
piast
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1600
Rejestracja: listopada 16, 2006, 9:55 am
Lokalizacja: Wratislavia

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » kwietnia 8, 2008, 5:27 am

Załatwienie wizy trwa nie więcej jak kilkanaście dni (w Warszawie) albo kilka (w Krakowie) od dnia zgłoszenia telefonicznego w ambasadzie lub konsulacie. Gorąco zachęcam do wybrania się w tym roku gdyż szykuje się bluesowa feta, jakiej dotąd nie było!
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: StS » kwietnia 9, 2008, 3:21 pm

Na str. 6 wyczytałem, że na którymś z festiwali (w Olsztynie, Zakrzewie, Suwałkach, Tychach, Bydgoszczy lub Toruniu) ma wystąpić Doyle Bramhall II. O który festiwal chodzi?
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Czesiek » kwietnia 10, 2008, 9:31 am

Blues to zawsze Blues jest.. i nigdy nie zawiedzie.......tak kiedyś śpiewał....pamietacie kto????..........w tym wypadku TWÓJ BLUES :D
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: sonnyboy » kwietnia 14, 2008, 4:07 pm

Lepiej póŸno niż wcale,
Wielkie dzięki za Twój Blues w formie niespodzianki, który otrzymałem podczas koncertu Robillarda.
To było miłe, tym bardziej, że prawie zawsze otrzymuję go jako ostatni z moich znajomych.
Co ciakawego, zawsze to, co u żródeł.
-25 lat Chicago Blues Festival- oraz blues na 88 klawiszy
brawo dla autora
Sonnyboy
Awatar użytkownika
sonnyboy
bluesman
bluesman
 
Posty: 285
Rejestracja: października 17, 2006, 6:33 pm
Lokalizacja: Garwolin

Postautor: Czesiek » kwietnia 16, 2008, 3:42 pm

Na stronie 48 TB jest relacja z Solówki Nowa Sol ,gdzie autor bardzo słusznie sugeruje iz Obstawa Prezydenta pokazuje wysoki poziom zgrania i sceniczne intergracji,a Janusz Wykpisz to wciaż chyba niedostatecznie doceniana ,a wielka sceniczna osobowośc .....Co od paru lat rowniez stwierdzam i sygnalizuje na łamach naszego forum Dziwne że przez innych blues fanow jest to nie zauważalne i nie znajduje odzwierciedlenia w róznego rodzaju plebiscytach oraz ankietach,szkoda Zespół to czołowka naszej krajowej sceny ,bardzo dobry wokalista,gitarzysta ,harmonijkarz ,basista i perkusista praktycznie wszystkiego kategorie Blues Top ale.......
Ostatnio zmieniony kwietnia 16, 2008, 6:27 pm przez Czesiek, łącznie zmieniany 1 raz
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: dzemek » kwietnia 16, 2008, 5:20 pm

W ankiecie Blues Top do tej pory jeszcze nie brałem udziału, ale zamierzam to zmienić :) A przy głosowaniu na ankietę Okolic Bluesa zawsze znajduję miejsce dla "garniturowców" :wink:
"Ja kocham bluesa, bo blues mnie rusza, blues mnie podnieca jak babska kieca" :)
Awatar użytkownika
dzemek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1639
Rejestracja: grudnia 20, 2006, 9:21 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: piast » kwietnia 16, 2008, 7:39 pm

dzemek pisze:W ankiecie Blues Top do tej pory jeszcze nie brałem udziału, ale zamierzam to zmienić :) A przy głosowaniu na ankietę Okolic Bluesa zawsze znajduję miejsce dla "garniturowców" :wink:


w tym roku coprawda nie głosowałem na ten wpełni profesjonalny zespół, ale w przyszłym napewno będę o NIM pamiętał
Awatar użytkownika
piast
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1600
Rejestracja: listopada 16, 2006, 9:55 am
Lokalizacja: Wratislavia


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości