TB-OnLine

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » grudnia 21, 2009, 9:22 am

Za zgodą red. Andrzeja Matysika troszkę więcej info tego co nowym wydaniu "Twojego Bluesa"

SPIS TREŚCI

4. Od Redaktora

U ŹRÓDEŁ
5. M jak Mississippi – Ewa Jodko

POSTACIE
15. Ronnie Earl – Krzysztof Kowal
18. Marek Makaron Motyka – Mariusz Szalbierz
29. Dr. David Evans – Danuta Matysik
32. Miller Anderson – Bartosz Maria

GORĄCY TEMAT
10. Mariusz Szalbierz – Andrzej Matysik
20. Śląska Grupa Bluesowa – Andrzej Matysik

Z PIERWSZEJ RĘKI
12. Jay Sieleman – Ewa Jodko
22. Chris Dreja – Zdzisław Pajak
24. Around The Blues – Zosia Matysik
26. HooDoo Band – Ewa Jodko
30. Spencer Davis – Zdzisław Pająk
35. Skip MacDonald – Ryszard Gloger



RECENZJE
36. Koncerty, festiwale
52. Płyty jeszcze ciepłe
60. W 5 zdaniach
62. Płyty, które dobrze jest znać
64. Książki
65. Na ekranie

66. Zdarte płyty
66. Piórem praktyka

Prenumeratorzy z tym numerem TB otrzymują płytę cd duetu Lubos Bena & Matej Ptaszek.

3 - płytowe pakiety wylosowali prenumeratorzy: Waldemar Matusewicz z Jeleniej Góry oraz Eusebius Wieczorek z Hamburga.

Gratulujemy!

Okładka: T-Model Ford – fot.Andrzej Matysik

Witam po raz 39!
Niedługo witać będziemy dziesiąty Nowy Rok w towarzystwie naszego pisma. Obecny, kończący się, znowu obfitował w wiele wydarzeń, które przyniosły nam ogrom wrażeń i radości. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Przed nami czas podsumowań i nowa, dziesiąta odsłona ankiety Blues Top. Po raz siódmy już jej laureaci zaproszeni zostaną do udziału w koncercie Gala Blues Top, 24 kwietnia 2010 roku w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Będzie to okazją do wręczenia im specjalnych grafik, „Bluesów-Kalarusów”, autorstwa prof. Romana Kalarusa z katowickiej ASP, którego współpracą szczycimy się już od dziesięciu lat. Bardzo przyjemna była wiadomość, że właśnie zdobył on Grand Prix XXI Biennale Plakatu Polskiego, i to - jako jedyny artysta - już po raz trzeci.
Ta Gala będzie szczególna jeszcze z jednego powodu: będziemy wtedy świętować 10. urodziny naszego pisma. Gdy w maju 2000 roku ukazywał się pierwszy numer Twojego Bluesa, zapewne mało kto sięgał wyobraźną 10 lat do przodu. Przyznam, że mnie też nie przyszło do głowy wybiegać myślą aż tak daleko. Z tej okazji symbolicznymi nagrodami uhonorujemy tych prenumeratorów, którzy są z nami od początku pisma.
O kształcie Gali znowu zadecydują nasi czytelnicy, a ściślej prenumeratorzy, którzy swe głosy będą mogli oddać na specjalnych, otrzymanych z tym wydaniem formularzach. Termin wysyłania ankiet upływa 30 stycznia (liczy się data stempla pocztowego). Wyniki ankiety ogłoszone zostaną, jak co roku, na falach Radia eM107,6 Katowice w sobotę 13 lutego w trakcie specjalnej, 3-godzinnej audycji, która rozpocznie się o godz. 16:00.
Wypełniając ankietę, będzie w czym wybierać, przejrzyjcie więc, proszę nie tylko ten numer, ale też i trzy poprzednie, aby mieć jak najpełniejszy obraz sytuacji w tegorocznym światku bluesowym.
Gościem specjalnym Gali będzie Shemekia Copeland, najbardziej obecnie utytułowana amerykańska wokalistka młodego pokolenia. Artystka ta ceniona jest za wspaniały głos, bogaty własny repertuar, świetny zespół muzyczny i niesamowitą osobowość sceniczną. Mam nadzieję, że będzie ona godną ozdobą naszego święta.
Teraz pragnę, także w imieniu wydawcy i całego zespołu redakcyjnego, życzyć spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, a w 2010 roku zdrowia i wszelakiej pomyślności, a w tym jak najwięcej dobrej muzyki.
Andrzej Matysik
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: holonmic » grudnia 21, 2009, 11:51 am

Andrzej Jerzyk`e pisze:[...]
18. Marek Makaron Motyka – Mariusz Szalbierz
[...]
10. Mariusz Szalbierz – Andrzej Matysik
[...]


O, wyszła ciekawostka. A może dokończyć ?

xx. Andrzej Matysik - Marek Makaron Motyka

:-)

MH.
Awatar użytkownika
holonmic
bluesman
bluesman
 
Posty: 206
Rejestracja: września 9, 2008, 10:08 am
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postautor: kora » grudnia 25, 2009, 12:02 pm

No i jeszcze ankieta do wypełnienia :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: B&B » grudnia 29, 2009, 4:50 pm

Dzisiaj na Warmię dotarł TB nr 39 (Zima 2009/2010) - no to Sylwestra odpuszczam, wolę poczytać 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: B&B » stycznia 25, 2010, 9:37 am

O rany, ankietę trza by zaraz wypełnić i wysłać :twisted:

ps. parę dni temu dobrze poinformowane źródła doniosły, że niektórzy prenumeratorzy nie dostali TB (poczta zawiodła?) - natychmiast dzwonić do Redakcji i reklamować!
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: kora » stycznia 25, 2010, 10:11 am

B&B śpiesz się jeszcze 4 dni Ci zostały :twisted: Ja już wysłałam !

a poczta, wiadomo - jeszcze przesyłki świąteczne pewnie ma na rozdaniu :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: holonmic » stycznia 25, 2010, 3:30 pm

B&B pisze:O rany, ankietę trza by zaraz wypełnić i wysłać :twisted:

ps. parę dni temu dobrze poinformowane źródła doniosły, że niektórzy prenumeratorzy nie dostali TB (poczta zawiodła?) - natychmiast dzwonić do Redakcji i reklamować!


Przypuszczam, że przyczyna może być prozaiczna. Swój egzemplarz otrzymałem w brązowej kopercie 'woskowanej', gdzie naklejka z moim adresem chyba tylko cudem nie odpadła na poczcie. Pierwsze co wziąłem kopertę do ręki - naklejki : moja i nadawcy pofrunęły po schodach na dół...

MH.
Awatar użytkownika
holonmic
bluesman
bluesman
 
Posty: 206
Rejestracja: września 9, 2008, 10:08 am
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postautor: radek » stycznia 25, 2010, 3:40 pm

holonmic pisze:Przypuszczam, że przyczyna może być prozaiczna. Swój egzemplarz otrzymałem w brązowej kopercie 'woskowanej', gdzie naklejka z moim adresem chyba tylko cudem nie odpadła na poczcie. Pierwsze co wziąłem kopertę do ręki - naklejki : moja i nadawcy pofrunęły po schodach na dół...


O kurcze!!!
To nie mój post, a było dokładnie identycznie :D :D :D
Jak poczta nie zgubiła po drodze kartki z adresem do mnie, to ja naprawdę nie wiem ?!!!
radek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2058
Rejestracja: października 4, 2008, 10:43 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » stycznia 25, 2010, 7:31 pm

radek pisze:O kurcze!!!
To nie mój post, a było dokładnie identycznie :D :D :D
Jak poczta nie zgubiła po drodze kartki z adresem do mnie, to ja naprawdę nie wiem ?!!!

Radku! Czytałeś już o Millerze Andersonie ? Ten artykuł spowodował, że dziś gram Millera Andersona z Keefem Hartleyem!!! :)
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: radek » stycznia 25, 2010, 11:13 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Radku! Czytałeś już o Millerze Andersonie ? Ten artykuł spowodował, że dziś gram Millera Andersona z Keefem Hartleyem!!! :)


TB jak zawsze - od deski do deski :D
A audycji właśnie słucham :D :D :D
radek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2058
Rejestracja: października 4, 2008, 10:43 pm

Postautor: Dziadek Władek » stycznia 26, 2010, 10:43 pm

A ja dziś dostałem zimowy TB - mój pierwszy i pewnie długo nie ostatni :)
Listonosz przyniósł, wysłany w piątek... Dzięki Andrzeju :)

kora_ pisze:No i jeszcze ankieta do wypełnienia :D

Niestety, ankiety nie wypełnię; nie jestem przygotowany do takich ocen a byle czego nie zwykłem wpisywać. Obiecuję za to w ciągu 2010 roku wyrobić sobie zdanie na zadane tematy i wyrazić je w następnej ankiecie :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: kora » stycznia 29, 2010, 7:01 am

BLUES TOP - OSTATNIE DNI


"Przypominamy, że termin nadsyłania głosów w ankiecie Blues Top 2009 upływa wraz z końcem stycznia czyli w najbliższą niedzielę.

Ponieważ z wielu regionów Polski dochodzą do nas informacje o bardzo powolnych i nieskutecznych działaniach Poczty Polskiej proponujemy przesyłać swoje głosy drogą internetową w formie skanów formularzy dołączanych do 39 numeru Kwartalnika Twój Blues. W ten sposób nawet ci, którzy dopiero planują ankietę wypełnić, będą mieli pewność, że ich głos dotrze w terminie.

Wiadomości prosimy kierować na adres redakcji twojblues@delta.art.pl. Przyjmujemy tylko skany oryginalnych formularzy (dwie strony) z czytelnie wypełnioną rubryką danych osobowych oraz czytelnym numerem ankiety.

Wyniki poznamy tradycyjnie w specjalnej audycji Radia eM (107,6 Katowice lub www.radioem.pl) 13 lutego o godzinie 16.00. Już dziś serdecznie zapraszamy!"

źródło
http://www.delta.art.pl/www/sec_blues.html
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: DZAKO » lutego 2, 2010, 9:43 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze: Gościem specjalnym Gali będzie Shemekia Copeland, najbardziej obecnie utytułowana amerykańska wokalistka młodego pokolenia. Artystka ta ceniona jest za wspaniały głos, bogaty własny repertuar, świetny zespół muzyczny i niesamowitą osobowość sceniczną. Mam nadzieję, że będzie ona godną ozdobą naszego święta.


I to Jest świetna informacja!!!! serdecznie polecam nową płyte Shemeki "NEVER GOING BACK" (2009 r.) Bardzo świeży i realistyczny powiew funkowo - bluesowych dzwięków!! Rozp... gitarka, ciepły hammond, surowe gary no i charyzmatyczny głos wyżej wspomnianej Pani ;-))

Z pewnością wpadne 24 kwietnia do Chorzowskiego Teatru ;-)


Utwór propmujący płyte :

http://www.youtube.com/watch?v=PNiVA9XX234



Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
DZAKO
bluesman
bluesman
 
Posty: 380
Rejestracja: sierpnia 11, 2006, 11:14 pm
Lokalizacja: PSZÓW

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości

cron