wywiad z Warrenem w "Teraz Rock"

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

wywiad z Warrenem w "Teraz Rock"

Postautor: Wronek » października 31, 2006, 1:26 pm

wywiad ze ?wie?utkiego Teraz Rock'a

ObrazekObrazekObrazekObrazek

nie chcialo mi sie zbytnio obcinac skanow ktore dostalem od kumpla ^^
got mule ?

When im sad, She comes to me
With thousand smiles she gives to me free
My lovely.... music ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Wronek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 160
Rejestracja: lutego 5, 2006, 10:14 pm
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Kuba Chmiel » października 31, 2006, 3:22 pm

Dzi?ki Wronek, super jako?
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Marciniasty » listopada 19, 2006, 10:31 pm

Dzieki Kuba!! A tak przy okazji - wielka wtopa i wpucha i obciach, ?e to teraz Rock pisa? o Gov't Mule a nie Tw?j Blues. A GM o ile pamietam zawsze byli wysoko w blues top. Obciach po prostu!!!
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: leszekblues » listopada 20, 2006, 2:21 pm

Przez ostatni tydzien s?ucham na okrag?o ostatniej p?yty i na poczatku by?a s?aba ale teraz moja ocena idzie w g?r? co nie znaczy ze jest przecietnie
leszekblues
 

Postautor: B&B » listopada 21, 2006, 6:15 pm

Marciniasty pisze:...A tak przy okazji - wielka wtopa i wpucha i obciach, ?e to teraz Rock pisa? o Gov't Mule a nie Tw?j Blues. A GM o ile pamietam zawsze byli wysoko w blues top. Obciach po prostu!!!

Eeee tam, zdrowo przesadziles, zaden obciach, ze byli w blues-top to zaden argument. zreszta, rozne kwiatki w ankietach mozna znalezc :)
Jak sam Warren powiedzial: GM to 'zespol rock'n'rollowy', jest troche bluesa, ale jest sporo rocka - dlaczego nie mieliby trafic na lamy TR? Rock'n'roll to nie rock?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Marciniasty » listopada 21, 2006, 8:49 pm

Wiesz, chodzi o to, ?e kilka lat temu TB chwali? si? jedynym i pierwszym wywiadem Grega Allmana dla polskiej gazetki. Greg te? nie nazywa si? bluesmanem. A Warren to bliziutko Grega stoi. Po za tym wi?kszo?? os?b, kt?re by?y na koncercie w palladium ma czy miewa czy mia?o styczno?? z TB. Je?eli TB zamieszcza recenzje p?yt GM czy samego Haynesa (nawet takiego kruka jak "The Lone Ep") to chyba nale?y zachowa? konsekwencje i po?wi?ci? cho? jedn? kolumn? na relacj? z koncertu oraz wywiad z tak wyczekiwanym przez (te? je?li nie przede wszystkim czytelnik?w TB) zespo?em. A od kiedy to TB jest stricte do b?lu i tylko wy??cznie bluesowym kwartalnikiem? Powiem, ?e bardzo si? rozczarowa?em tym, ?e TB nie po?wi?ci? zbyt wiele miejsca GM (sko?czy?o si? na recenzji nowej p?yty?). Tym bardziej mnie to dziwi, ?e zesp?? by? pierwszy raz w Polsce - wi?cej mo?na za? by?o przed rokiem poczyta? o koncercie z Hamburga. Obciach zwyczajny.
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » listopada 21, 2006, 9:30 pm

Drogi Panie Marciniasty,

Nie wiem sk?d bierze si? u Pana tyle niech?ci do Twojego Bluesa, w ko?cu tylko jakiej? tam - jak Pan z uporem akcentuje - "polskiej gazetki", cho? to w?a?nie jej - jako pierwszej z polskich gazet muzycznych - Greg Allman udzieli? ekskluzywnego wywiadu.
O koncercie Gov't Mule z Hamburga pisali?my bo nasz przedstawiciel mia? tam akredytacj?. Podobnie rzecz ma si? z recenzjami p?yt. O ile jej wydawca udost?pnia redakcji TB swe p?yty to ich recenzje zamieszczamy. To praktyka obowi?zuj?ca w ka?dej gazecie, nie tylko w TB.
Organizatorzy polskiego koncertu GM nie nie udzielili akredytacji ?adnemu z naszych dziennikarzy st?d nasza tam nieobecno??, jak na innych imprezach, gdzie stosuje si? podobne zwyczaje w stosunku do dziennikarzy TB. I tyle.

Pozdrawiam i ?ycz? Panu jak najwi?cej interesuj?cych koncert?w i wywiad?w.

Andrzej Matysik
PS. Mam te? nadziej?, ?e mo?e kiedy? starczy Panu odwagi aby "oko w oko", z nazwiska i imienia, wymieni? ze mn? pogl?dy, czy przedstawi? swoje ?ale?
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: Marciniasty » listopada 21, 2006, 9:38 pm

Drogi Panie Andrzeju!
Wychodzi na to, ?e jestem winien Panu przeprosiny. Bij? si? w pier? i zwracam honor. Nie zdawa?em sobie sprawy z tego, ?e Tb nie dosta? zgody na wywiad. to ca?kowicie zmienia m?j pogl?d. Niech?ci do TB nie ma - po prostu ?le zinterpretowa?em bieg wydarze?. A TB nie uwa?am za "gazetk?", zawsze czekam na kolejny numer z ciekawo?ci? dziecka. Co do wymiany pogl?d?w, bardzo ch?tnie, je?li tylko b?d? mia? przyjemno?? pana spotka?. P?ki co mam nadziej?, ?e zgodzi si? pan na rozmow? za po?rednictwem prywatnych wiadomo?ci, oczywi?cie z imienia i nazwiska.
Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za przedwczesny i niesprawiedliwy os?d.
Marcin W?adecki
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » listopada 21, 2006, 11:33 pm

Marciniasty pisze:Drogi Panie Andrzeju!
Wychodzi na to, ?e jestem winien Panu przeprosiny. Bij? si? w pier? i zwracam honor. Nie zdawa?em sobie sprawy z tego, ?e Tb nie dosta? zgody na wywiad. to ca?kowicie zmienia m?j pogl?d. Niech?ci do TB nie ma - po prostu ?le zinterpretowa?em bieg wydarze?. A TB nie uwa?am za "gazetk?", zawsze czekam na kolejny numer z ciekawo?ci? dziecka. Co do wymiany pogl?d?w, bardzo ch?tnie, je?li tylko b?d? mia? przyjemno?? pana spotka?. P?ki co mam nadziej?, ?e zgodzi si? pan na rozmow? za po?rednictwem prywatnych wiadomo?ci, oczywi?cie z imienia i nazwiska.
Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za przedwczesny i niesprawiedliwy os?d.
Marcin W?adecki

.....................
Powiem tak:
w ?adnej innej polskiej prasie nie pisano tyle o Gov't Mule co w TB.Uwaznie przesledz prosze wszystkie numery. Dwukrotnie w TB pisa?em o nowej p?ycie Gov't Mule szybciej ani?eli uczynili to amerykanscy recenzenci.
Naczelny TB zawsze pozostawial mi wolna reke jesli idzie o ten zesp??. A zapewniam Cie ze napewno trafisz w przyszlosci na niejeden ciekawy wywiad w TB.
Pozdr serdecznie
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: B&B » listopada 22, 2006, 9:33 am

No to mamy rozjasnione: TB nie jest 'stricte do bolu' bluesowy a pewne ograniczenia wynikaja z... "ukladow" z organizatorami imprez czy tez z wydawcami.
Ale chcialbym powrocic (niech bedzie, ze nieco prowokacyjnie) do kwestii - czy Teraz Rock ma mniejsze prawo (moralne?, fachowe?) do publikowania wywiadu z Warrenem niz TB?
Od znawcow tematu chetnie dowiedzialbym sie, jak to jest w Ameryce?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » listopada 22, 2006, 11:14 am

Drogi Wies?awie,
Nie doszukuj si? we wszystkim podtekst?w i teorii spiskowej. Nigdy, jako naczelny TB i jego wydawca, z nikim nie wchodzi?em i wiem, ?e nie b?d? musia? wchodzi? w ?adne "uk?ady", jak mi sugerujesz.
Sytuacja zawsze jest prosta, przejrzysta i klarowna: do ka?dego numeru materia?u jest a? na tyle, ?e starczy?oby go i na podw?jn? obj?to??. Niekt?re teksty czekaj? na sw? kolej rok i d?u?ej.
Jasne, ?e w ka?dym przypadku w pierwszym rz?dzie publikujemy relacje z festiwali i imprez na kt?rych nasi dziennikarze s? mile widziani a organizatorom zale?y na promocji swych dzia?a? w TB. Podobnie jest z p?ytami, kt?rych nadchodz?ce ilo?ci coraz trudniej "przerabia?". I to tyle na ten temat.
Ciesz? si? z ka?dego tekstu dotycz?cego bluesa, czy jego szeroko rozumianych "okolic", zamieszczanego w innych gazetach. W tym celu na TB-OnLine uruchomili?my specjalny dzia? "O bluesie gdzie indziej". Je?li tylko redakcja TR udost?pni nam sw?j tekst, na pewno go tam zamie?cimy.
A "jak jest w USA?". Proponuj? przejrze? cho?by kilka rocznik?w Living Blues, Blues Revue czy Big City Blues oraz przestudiowa? programy festiwali.


Pozdrawiam,
Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: B&B » listopada 22, 2006, 12:33 pm

ANDRZEJ MATYSIK pisze:Drogi Wies?awie,
Nie doszukuj si? we wszystkim podtekst?w i teorii spiskowej. Nigdy, jako naczelny TB i jego wydawca, z nikim nie wchodzi?em i wiem, ?e nie b?d? musia? wchodzi? w ?adne "uk?ady", jak mi sugerujesz...

A "jak jest w USA?". Proponuj? przejrze? cho?by kilka rocznik?w Living Blues, Blues Revue czy Big City Blues oraz przestudiowa? programy festiwali.

O cholibcia...
Drogi Andrzeju,
przepraszam jesli wyrazilem sie niezrozumiale, mowiac 'uklady' mialem na mysli tylko i wylacznie fakt, ze jedni zapraszaja TB a inni nie zapraszaja, bo nie chca albo nie lubia - ot i caly 'uklad', nie szukalem zadnych podtekstow. Zapomnialem, ze slowo te moze byc dwuznaczne i denerwujace, szczegolnie ze aktualnie pewni politycy mocno akcentuja walke z ukladami...

Co do amerykanskich pism to mam slaby (przypadkowy) dostep i stad bylo moje pytanie. Podejrzewam, ze wiekszosc forumowiczow ma z tym problem - co dla jednych normalne i standardowe dla drugich bywa trudno dostepne.

Na koniec ponowie pytanie, kierowane do wszystkich forumowiczow: czy Teraz Rock ma mniejsze niz Twoj Blues prawo (moralne?, fachowe?) do publikowania wywiadu z Warrenem?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » listopada 22, 2006, 1:11 pm

..."Na koniec ponowie pytanie, kierowane do wszystkich forumowiczow: czy Teraz Rock ma mniejsze niz Twoj Blues prawo (moralne?, fachowe?) do publikowania wywiadu z Warrenem?..."
..........................................
Wies?awie..
O co Ci idzie???
Oczywiscie ze mia? prawo TR. Kazda inna gazeta r?wniez.
Onegdaj Sukces opublikowa? m?j wywiad z Derekiem Trucksem. A to pismo z muzyka niewiele ma wspolnego. Zyjemy w demokratycznym kraju; kazdy robi to na co ma ochote ; z r?znym oczywiscie skutkiem.
Pozdr serdecznie
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: leszekblues » listopada 22, 2006, 1:14 pm

Pewnie kazdy moze publikowac, pod pewnymi warunkami wynikajacymi z umowy, to czy tamto.
Ja uwazam ,ze kazdy swoja gazete moze za?ozyc, publikowac co chce jednak nikomu nigdy sie nie dogodzi.
Przekonajcie sie sami.
The Choice is Yours :D
leszekblues
 

Postautor: Marciniasty » listopada 22, 2006, 6:39 pm

Zapocz?tkowa?em ca?e zamieszanie, wi?c si? wypowiem. Oczywi?cie, ?e TR ma prawo pisa? o GM. Kraj nasz jest wolny i kazdy mo?e pisa? o tym, co uwa?a za wa?ne. Ja po prostu zdziwi?em si?, ?e TR w og?le odwa?y? si? napisa? o zespole, kt?ry w Polsce jest s?aaabo je?li nie baaardzo s?abo znany (z wyj?tkiem pewnego ?rodowiska ;)) w por?wnaniu do innych band?w, o kt?rych TR pisze. Z tytu??w zajmuj?cych si? szeroko rozumianym bluesem czy rockiem, TR by? ostatnim magazynem, w kt?rym spodziewa?em sie jakiejkolwiek noty. St?d moje zdziwienie. Ale jak napisa? pan Matysik, to bardzo dobrze. ?wiadczy to o jakim? otwarciu innych gazet na muzyk? mniej popularna od tej, kt?r? prezentuje si? szerszemu gronu.
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości

cron