Materia? o Bluesie (no i chyba o Jazzie) poszukuje

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

Materia? o Bluesie (no i chyba o Jazzie) poszukuje

Postautor: Michał » stycznia 26, 2006, 10:58 pm

Witam!

Mam pytanie, czy ukaza?a si? w naszym kraju ksi??ka lub film po?wi?cony bluesowi. Mam na my?li rozw?j tej muzyki od samego pocz?tku, a? do dnia dzisiejszego, zaczynaj?c od bluesa murzy?skich niewolnik?w przez zara?enie ca?ej Ameryki, a? do Europy. Chce si? dokszta?ci? w teorii muzyki bluesowej, a nie mam materia??w. Mile widziana r?wnie? ksi??ka o Jazzie (temat ten sam).
Je?li macie namiary na sklep posiadaj?cy taki materia?, to mile widziana pomoc, ewentualnie, je?li jest ochotnik, co chce po?yczy? ksi??k? to zapewniam, ?e oddam i nie zniszcz?, (ale wola?bym mie? tak? pozycje w sowiej skromniej biblioteczce)

W najgorszej sytuacji podajcie mi autora i tytu? ksi??ki, a ja spr?buje na w?asna r?k? znale??.... ale w Gorlicach to b?dzie niemal ze nie mo?liwe.

Z g?ry wielki, wielkie dzi?ki
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Zdzisław Pająk » stycznia 26, 2006, 11:19 pm

Polecam histori? bluesa Paula Olivera po angielsku, mo?e gdzie? jeszcze mo?na zdoby?, cho? to raczej archiwalna pozycja.
Pozdrawiam
Zdzis?aw Paj?k
Obrazek
Awatar użytkownika
Zdzisław Pająk
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2543
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 6:06 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Emilka » stycznia 27, 2006, 1:12 am

Mnie bardzo rozja?ni?a zawi?e ?cie?ki historii bluesa i jazzu ksi??ka dzis ju? chyba w ?cis?ym kanonie- "Od raga do rocka" Ernsta Berendta, cz?sto bywa w antykwariatach, wydanie do?? stare , ale naprawde polecam.
seeEMILYplay
Awatar użytkownika
Emilka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 168
Rejestracja: stycznia 9, 2006, 11:35 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: apollo » stycznia 27, 2006, 9:01 am

Pozycja proponowana przez Emilk? jest dost?pna na allegro: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83671623
Awatar użytkownika
apollo
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1918
Rejestracja: października 17, 2005, 10:45 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Sław » stycznia 31, 2006, 11:35 pm

Cze??!
Co do filmu spr?buj poszuka? Blues Odyssey Billa Wymana - dokument z nut? osobist?. Wyman dzieli si? swoj? fascynacj? bluesem, dobry przegl?d. DVD dystrybuuje Rock Serwis, musisz poszuka? w sklepach, mo?e w necie. Z ksi??ek po polsku to chyba tylko encyklopedie Guinessa i Ma?y Leksykon Bluesa. Po angielsku Robert Palmer "Deep blues". Poczujesz klimat. :wink:
Pozdrawiam S.
https://www.facebook.com/feelintheblues1
R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
Sław
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2606
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 308 gości

cron