Led Zeppelin - Niebianskie Progi

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

Led Zeppelin - Niebianskie Progi

Postautor: flower » stycznia 11, 2006, 10:17 pm

Autor: Paul Kendall
Wyd. Rock Serwis

Zespolu nikomu przedstawiac nie trzeba :)
Czytalam te ksiazke 2 razy. Drugi raz doslownie pod stolem w ukryciu :D Przeczytam pewnie jeszcze nie raz...
Duzo cennych informacji o zespole i osobach przez caly czas towarzyszacych grupie. Mnie bardzo zainteresowala osoba Petera Granta - "piatego czlonka" Led Zeppelin, managera :) Jak ten facet to robil to ja nie wiem :D Ale pewnie wystarczy posluchac...
Warto przeczytac !

Obrazek
dopiero teraz wiem jak nisko upada
kto nie wypełnił swego czasu w pokorze
oto dlaczego tak się obawiam,
że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć
Awatar użytkownika
flower
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3201
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 11:27 pm
Lokalizacja: Wroclaw/Ostrzeszow

Postautor: Michał » stycznia 11, 2006, 10:25 pm

W kt?rym roku po raz pierwszy pojawi?a si? w sprzeda? i kiedy by?o wznowienie i uaktualnienie(jak by?o ;)) - bo jestem ciekaw czy j? mo?na gdzie? jeszcze dosta? – wiesz mo?e. A jest przynajmniej zarys czy historia muzyk?w (?yj?cych oczywiscie) po ?mierci Led Zeppelin.
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Tomii » stycznia 11, 2006, 10:27 pm

To juz Kfiatku druga ksiazka , ktora przed wyjazdem mi zostawisz :)
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: flower » stycznia 11, 2006, 10:30 pm

Tomii pisze:To juz Kfiatku druga ksiazka , ktora przed wyjazdem mi zostawisz :)

A Ty myslisz, ze tam to co ja bede czytala ?? :P
dopiero teraz wiem jak nisko upada
kto nie wypełnił swego czasu w pokorze
oto dlaczego tak się obawiam,
że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć
Awatar użytkownika
flower
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3201
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 11:27 pm
Lokalizacja: Wroclaw/Ostrzeszow

Postautor: flower » stycznia 11, 2006, 10:34 pm

Michal, ja mam wydanie z 1993 roku. Musialabym poszukac czy jest gdzies jeszcze dostepna. Wydaje mi sie, ze widzialam ja kiedys na stronach Rock Serwis...

Ksiazka konczy sie na 1980 roku zdaniem "Oswiadczamy, ze po utracie naszego drogiego przyjaciela i zalamaniu poczucia glebokiej harmonii, jaka laczyla nasz zespol i naszego managera, nie mozemy pozostac tym, czym bylismy do tej pory."

W epilogu jest troche o dokonaniach poszczegolnych muzykow juz na wlasne konto. Na koncu ksiazki dyskografia LD, wszystkich czlonkow zespolu z osobna oraz bardzo dluga lista bootlegow :)
dopiero teraz wiem jak nisko upada
kto nie wypełnił swego czasu w pokorze
oto dlaczego tak się obawiam,
że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć
Awatar użytkownika
flower
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3201
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 11:27 pm
Lokalizacja: Wroclaw/Ostrzeszow

Postautor: Michał » stycznia 12, 2006, 4:19 pm

Dzi?kuje Kwaituszku, a co do bootleg?w to jest ze Spodka bo to by? fajny koncert mam ten materia? :P
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: sedit » stycznia 13, 2006, 11:23 pm

Ja czy?a?em Hammer Of Gods, jest to ksi??ka bardzo wulgarna, ale chyba nie bardziej ni? piloci Sterowca we wczesnych latach. Tej Kwiatku nie znam, HoG - polecam.
Chocia? mojemu ojcu si? nei podoba?o... Idealista...

podrawiam Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » stycznia 13, 2006, 11:48 pm

Nie ma dobrej - dobrze przetlumaczonej ksiazki o moim zespole Led zeppelin.
A tlumaczenia tekstow jakis dwoch pan- ?enada!!!!!!!!!!
Polecam jedna - jedyna...HO?D!!!
Reszta do kosza , choc gdyby nie fatalne tlumaczenie Hammer Of God , to i te bym polecil
Pozdr
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: flower » stycznia 14, 2006, 3:06 am

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:Nie ma dobrej - dobrze przetlumaczonej ksiazki o moim zespole Led zeppelin.
A tlumaczenia tekstow jakis dwoch pan- ?enada!!!!!!!!!!
Polecam jedna - jedyna...HO?D!!!
Reszta do kosza , choc gdyby nie fatalne tlumaczenie Hammer Of God , to i te bym polecil
Pozdr

Ja juz moze wogole przestane pisac na tym forum :(
dopiero teraz wiem jak nisko upada
kto nie wypełnił swego czasu w pokorze
oto dlaczego tak się obawiam,
że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć
Awatar użytkownika
flower
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3201
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 11:27 pm
Lokalizacja: Wroclaw/Ostrzeszow

Postautor: motyla noga » stycznia 18, 2006, 6:47 pm

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:Nie ma dobrej - dobrze przetlumaczonej ksiazki o moim zespole Led zeppelin.
A tlumaczenia tekstow jakis dwoch pan- ?enada!!!!!!!!!!
Polecam jedna - jedyna...HO?D!!!
Reszta do kosza , choc gdyby nie fatalne tlumaczenie Hammer Of God , to i te bym polecil
Pozdr


Panie Pawle, ale teksty Roberta nie s? jakie? powalaj?ce...ja je tam lubi?, ale z t?umacze? wychodz? takie r??ne rzeczy, ?e a? wstyd....
a "M?ot bog?w" czyta?am - fajnie si? zaczyna, ale mog?oby si? co? pojawi? nowego - nie pogardzi?abym
All you need is love...
Awatar użytkownika
motyla noga
blueslover
blueslover
 
Posty: 414
Rejestracja: września 5, 2005, 6:10 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Zdzisław Pająk » stycznia 18, 2006, 8:56 pm

Pawe? Freebird Michaliszyn napisa?
Nie ma dobrej - dobrze przetlumaczonej ksiazki o moim zespole Led zeppelin.
A tlumaczenia tekstow jakis dwoch pan- ?enada!!!!!!!!!!
Polecam jedna - jedyna...HO?D!!!
Reszta do kosza , choc gdyby nie fatalne tlumaczenie Hammer Of God
Racja Pawle
o "Hammer of God" Plant i Page w Katowicach powiedzieli - shit!
"Ho?d" te? ma troch? wydawniczych b??d?w, ale to rzeczywi?cie najlepsza pozycja, kt?ra ukaza?a si? w Polsce, szkoda ?e ju? dawno nie do zdobycia. Ciekwae czy kto? si? w Polsce zdecyduje na napisanie o Zeppelinach?
Pozdrawiam
Zdzis?aw Paj?k
Obrazek
Awatar użytkownika
Zdzisław Pająk
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2543
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 6:06 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Michał » stycznia 18, 2006, 9:12 pm

Ja mam pytanie, czy na ?wiecie jest materia? o Zeppelinach, kt?ry jest naprawd? dobry i zebra? wysokie noty, a nie zosta? przet?umaczony na nasz j?zyk.
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

m?ot

Postautor: ndziorl » marca 15, 2006, 11:10 pm

A mnie tam "M?ot Bog?w" si? podoba?:)
Nie mam daru j?zyk?w takiego coby ocenia? jako?? t?umaczenia, ale czyta?o si? potoczy?cie i klimat ksi??ki by? w?a?nie taki rockandrollowo-wulgarny jak i sama muzyka Zepp?w.
Poza tym urzek?y mnie fragmenty dotycz?ce utwor?w - w jaki? nieuchwytny spos?b uda?o si? przekaza? ich charakter.

Z dzik? rozkosz? przeczyta?bym cokolwiek innego o Zeppelinach, bo - nie ma co ukrywa? - byli szytowym punktem rozwoju muzyki, kt?r? nazywamy (w wypadku LZ bardzo dyskusyjnie) - rozrywkow?.
mam jednou ruku dlouhou
Awatar użytkownika
ndziorl
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 113
Rejestracja: czerwca 21, 2005, 10:23 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: jahoo » marca 16, 2006, 10:21 pm

Ha ha ja jestem w trakcie poszukiwania M?OT BOG?W i my?l? ,?e w?r?d tak oczytanego grona ludzi jak na tym forum znajde kogos kto sprzeda?by mi j? . Jesli tak to bardzo prosze o kontakt (najlepiej na maila)
jahoo
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 824
Rejestracja: marca 5, 2006, 6:50 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: sedit » marca 22, 2006, 7:00 pm

ja nie sprzedam nigdy :)

C?? ja czekam na dzie?, w kt?rym moja angielszczyzna pozwoli mi przeczyta? wszystkie te wydawnictwa w oryginale, by oceni? to co Pawle napisa?e?. Moje zdanie o HoG, jest takie, ?e ksi??ka jest (napisa?em to ju?) wulgarn? momentami do przesady, ale to powoduje u czytelnika jakie? dziwne przekonanie, ?e przez to realistyczn?.

Panie Zdzis?awie!
Nie s?dz?, by Plant'owi czy Page'owi spodoba?o si? cokolwiek pisane przez kogokolwiek o nich. Ot?? jak si? ma Plantowi HoG podoba?, skoro zosta? tam przedstawiony jako wie?niaczek, kt?ry zach?ynsn?? si? s?aw? (co swoj? drog? obok zalet w kierunku Roberta nie wydaje si? ?adn? ujm?, a pewnie na to w?a?nie zwr?ci? uwag?, nie na komplementy, kt?rych jak s?dz? nas?ucha? si? ju? du?o..)
I jak ma si? podoba? Page'owi, kt?ry zosta? pokazany jako zniewie?cia?y facet o ?miesznych zainteresowaniach, z kt?rych ka?dy kpi?. Ot i tutaj te? nie wydaje si? to ujm? wobec grona pochwa? w jego kierunku i my?l?, ?e wniosek ko?cowy dotycz?cy Plant'a mo?e by? przeniesiony tak?e na osob? Page'a.
Ksi??ka ta sprawia wra?enie jak ju? powiedzia?em, realistycznej relacji, w kt?rej obok zalet s? ukazane tak?e wady Zeppelin'?w, z kt?rych najbardziej pot?piany jest nieod?a?owany Bonzo, a najmniej filar LZ czyli John Paul Jones.
Takie moje zdanie, jako cz?owieka (a mo?e si? zdawa? inaczej?), kt?ry Led Zeppelin uwa?a za fundament swojego ?ycia. Zesp??, kt?ry niejako mi si? troch? przejad?, ale jest i zawsze b?dzie tym, kt?rego da?? mi?o?ci? klasy najwy?szej.

Czy kto? czyta? "Niebia?skie Progi"? Czy mam lata? za tym wydawnictwem? czy te? pozostawi? sobie pieni?dze i spokojnie dozbiera? na ksi??k? Pana Nick'a o Floydach i sobie samym? :) :)

pozdrawiam Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Winnetou » maja 28, 2006, 9:14 am

Kupi?em "Niebia?skie Progi" niedawno na allegro i nie mog?em si? doczeka? kidy b?de m?g? j? przeczyta?. Niestety troch? rozczarowa?em si?, poniewa? w przeciwie?stwie do ksi??ki np. "Rysiek" Skaradzi?skiego s? to same suche fakty z nielicznymi ciekawostkami. Nie wiem czy jest to wina t?umaczenia...
Teraz poszukuj? M?ot Bog?w i mam nadziej?, ?e spodoba mi si? bardziej. :wink:
"Well, show me the way
To the next whiskey bar
Oh, don't ask why
Oh, don't ask why
Show me the way
To the next whiskey bar"
The Doors
Awatar użytkownika
Winnetou
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: maja 7, 2006, 6:56 pm
Lokalizacja: Bytom

:-)

Postautor: rapataplan » października 19, 2006, 10:01 am

faktycznie - Ho?d jest narzetelniejsza ksiazk? kt?ra wysz?? po polsku o Led Zepp
m?otu bog?w nie ma co czyta?
a i inne rzeczy z rock serwisu te? jeszcze troszk? niedba?e
cho? Rock Serwis - jeszcze jako "Studio Nagra?" mia? ogromne zas?ugi w popularyzacji bootleg?w Zeppelin?w - jakie kiedy? prze?liczne Destroyer Live in Cleveland sobie od nich przegra?em - z jak? pot?zn? wersj? Achillesa
na szcz?scie internetowe serwisy fan?w Led Zepp pozwalaj? znakomicie obchodzi? si? bez ksia?ek
coz zrobic droga redakcjo, to nie moja wina ze wplatuje sie w historie z ktorych srednio udaje mi sie wyplatac ale i tak was lubie
Awatar użytkownika
rapataplan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: czerwca 7, 2006, 12:23 am
Lokalizacja: z drogi, z drogi

Postautor: cygnus74 » marca 4, 2007, 5:49 pm

Polecam ''M?ot Bog?w'' uzupe?niony albumem ''Ho?d''.O wiele lepsze.
Awatar użytkownika
cygnus74
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 108
Rejestracja: lutego 28, 2007, 6:25 pm
Lokalizacja: Zdrowoszcz

Re: :-)

Postautor: cygnus74 » marca 4, 2007, 5:57 pm

rapataplan pisze:m?otu bog?w nie ma co czyta?


Nie zgadzam si?.Kapitalna opowie?? o Led Zeppelin.Polecam dla ka?dego(nie tylko fana Zeppelin?w).Czyta si? jednym duszkiem.Szkoda,?e tak szybko si? ko?czy:)
Awatar użytkownika
cygnus74
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 108
Rejestracja: lutego 28, 2007, 6:25 pm
Lokalizacja: Zdrowoszcz

:-)

Postautor: rapataplan » marca 7, 2007, 8:37 am

najprawdopodobniej zmienisz zdanie po lekturze Ho?du :-)
w M?ocie bog?w za wiele plotkarstwa, za ma?o sensownej informacji
mnie w zepellinach interesuje muzyka i jak ona powstawala a nie kto sie kiedy z kim poklocil
coz zrobic droga redakcjo, to nie moja wina ze wplatuje sie w historie z ktorych srednio udaje mi sie wyplatac ale i tak was lubie
Awatar użytkownika
rapataplan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: czerwca 7, 2006, 12:23 am
Lokalizacja: z drogi, z drogi

Postautor: cygnus74 » marca 7, 2007, 12:29 pm

Chyba nie zauwa?y?e? ,?e post wcze?niej napisa?em:Polecam ''M?ot Bog?w'' uzupe?niony albumem ''Ho?d''.O wiele lepsze. 8)
Awatar użytkownika
cygnus74
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 108
Rejestracja: lutego 28, 2007, 6:25 pm
Lokalizacja: Zdrowoszcz

fakt

Postautor: rapataplan » marca 8, 2007, 12:50 pm

nie zauwazy?em, przepraszam
- w kazdym razie wole sluchac zepow niz o nich czytac
coz zrobic droga redakcjo, to nie moja wina ze wplatuje sie w historie z ktorych srednio udaje mi sie wyplatac ale i tak was lubie
Awatar użytkownika
rapataplan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: czerwca 7, 2006, 12:23 am
Lokalizacja: z drogi, z drogi

Postautor: Zdzisław Pająk » marca 9, 2007, 2:02 pm

sedit pisze:ja nie sprzedam nigdy :)

Panie Zdzis?awie!
Nie s?dz?, by Plant'owi czy Page'owi spodoba?o si? cokolwiek pisane przez kogokolwiek o nich. Ot?? jak si? ma Plantowi HoG podoba?, skoro zosta? tam przedstawiony jako wie?niaczek, kt?ry zach?ynsn?? si? s?aw? (co swoj? drog? obok zalet w kierunku Roberta nie wydaje si? ?adn? ujm?, a pewnie na to w?a?nie zwr?ci? uwag?, nie na komplementy, kt?rych jak s?dz? nas?ucha? si? ju? du?o..)
I jak ma si? podoba? Page'owi, kt?ry zosta? pokazany jako zniewie?cia?y facet o ?miesznych zainteresowaniach, z kt?rych ka?dy kpi?. Ot i tutaj te? nie wydaje si? to ujm? wobec grona pochwa? w jego kierunku i my?l?, ?e wniosek ko?cowy dotycz?cy Plant'a mo?e by? przeniesiony tak?e na osob? Page'a.


Dopiero teraz komentarz do wypowiedzi: W dniu wyst?pu Page'a i Planta w Katowicach, przed ich koncertem odby?a si? konferencja prasowa, przed kt?r? polski opiekun ex-Zeppelin?w powiedzia?, ?e zabronione sa pytania dotycz?ce "Hammer of God". Niech to skomentuje stosunek Page'a i Planta do tej ksi??ki. Moim zdaneim - "M?ot" m?g?by by? lepszy, ale trzeba wiedzie?, ?e autor potraktowa? j? komercyjnie - pono? jak jest sex i krew, to ludzie to kupi?. Kendall rzeczywi?cie by? do?? suchy, zw?aszcza je?li idzie o opisy koncert?w i p?yt. Dlatego "Ho?d", mimo mankament?w uwa?am za najlepszy wydany w Polsce. Ostatnio co? si? ukaza?o w Anglii, jak znajde informacj? na ten temat - zamieszcz? j? w tym miejscu.
Pozdrawiam
Zdzis?aw
Obrazek
Awatar użytkownika
Zdzisław Pająk
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2543
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 6:06 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

REUNION

Postautor: jagode » września 15, 2007, 4:44 pm

Potwierdzono oficjalnie że 27 listopada odbędzie sie koncert Led Zeppelin!
Wembley na 20 tys miejsc.
Miejsce Bonhama zajmie jego syn Jason.
I teraz uwaga: bilety w cenie 125 funtów mozna zdobyc poprzez zajerestrowanie sie na stronie fundacji na rzecz ,której organizowany jest ten koncert (zalozycielem fundacji jest zmarly Turek wlasciciel Atlantic Rec. dlatego Zeppelini zgodzili sie na ten hołd) tylko 2 bilety na osobę i odbędzie się tzw losowanie (ballot)
No i teraz....Uff!
W dwa dni od ogłoszenia na stronie zarejestrowalo się.....uwaga
zgadywanka (jak u Ziobry he he)...jakis pomysł ?

20 mln osób !!!!!!!!! To nie bład 20 milionów!

Jest to chyba odpowiedż na pytanie jaka kapela byla najwieksza w historii .
Awatar użytkownika
jagode
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 103
Rejestracja: marca 22, 2007, 9:50 am
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: jagode » września 15, 2007, 4:46 pm

tutaj Top Ten video Led Zeppelin

http://www.nme.com/blog/index.php?blog= ... _zeppelin_
top_ten_video_moments&more=1&c=1&tb=1&pb=1
Awatar użytkownika
jagode
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 103
Rejestracja: marca 22, 2007, 9:50 am
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: jagode » września 15, 2007, 4:47 pm

Awatar użytkownika
jagode
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 103
Rejestracja: marca 22, 2007, 9:50 am
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: bluesman1 » września 17, 2007, 8:40 pm

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:Nie ma dobrej - dobrze przetlumaczonej ksiazki o moim zespole Led zeppelin.
A tlumaczenia tekstow jakis dwoch pan- ?enada!!!!!!!!!!
Polecam jedna - jedyna...HO?D!!!
Reszta do kosza , choc gdyby nie fatalne tlumaczenie Hammer Of God , to i te bym polecil
Pozdr


Drogi Pawle!

Zgadzam sie calkowicie z Twoimi ocenami a propo tlumaczen tekstow oraz fatalnego a propo Hammer of the Gods (pomijajac kwestie ze ksiazka ta dla prawdziwego fana ma nikle znaczenie, chyba ze kogos bardziej interesuje kto co ile wypil etc.) ale chca dopomoc szczegolnie mlodym czytelnikom ktorzy chca sie zaznajomic z kunsztem tego zespolu polecam nastepujace pozycje (bez strachu o to, ze sie pomyle - w koncu w temacie siedze od lat):
-Dave Lewis "Hold 2" (niestety nie przetlumaczona), w oryginale "Celebration 2" (to jak gdyby koontynuacja pierwszej czesci)
-Dave Lewis/Simon Pallett "Led Zeppelin: The Concert File" (tez nieprzetlumaczona) (dwie edycje, z 1997 i 2005 roku, jak sam tytul wskazuje, wyczerpujaca lektyra dla wszystkich milosnikow koncertow zespolu, aktualizacja z 2005 marnie wydana w miekkeij okladce, ale bardzo zaktualizowana)
-Robert Godwin, "The Illustrated Collectors Guide To Led Zeppelin" (tez nieprzetlumaczona) - przewdonik po bootlegach gruopy, doslownie setki jesli nie tysiace danych
-Luis Rey, "An Illustrated Exploration Of Underground Tapes", pozycja podobna do powyzszej (nieprzetlumaczona)

No a jakby komus bylo malo, uwaga, bedzie kryptoreklama, zapraszam do odwiedzenia mojej strony poswieconej temu zespolowi. Mam nadzieje, ze wtedy juz wystarczy za wszystko. (Tez po angielsku :D )

Pzdr
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » września 17, 2007, 10:14 pm

bluesman1 pisze:
Pawe Freebird Michaliszyn pisze:Nie ma dobrej - dobrze przetlumaczonej ksiazki o moim zespole Led zeppelin.
A tlumaczenia tekstow jakis dwoch pan- ?enada!!!!!!!!!!
Polecam jedna - jedyna...HO?D!!!
Reszta do kosza , choc gdyby nie fatalne tlumaczenie Hammer Of God , to i te bym polecil
Pozdr


Drogi Pawle!

Zgadzam sie calkowicie z Twoimi ocenami a propo tlumaczen tekstow oraz fatalnego a propo Hammer of the Gods (pomijajac kwestie ze ksiazka ta dla prawdziwego fana ma nikle znaczenie, chyba ze kogos bardziej interesuje kto co ile wypil etc.) ale chca dopomoc szczegolnie mlodym czytelnikom ktorzy chca sie zaznajomic z kunsztem tego zespolu polecam nastepujace pozycje (bez strachu o to, ze sie pomyle - w koncu w temacie siedze od lat):
-Dave Lewis "Hold 2" (niestety nie przetlumaczona), w oryginale "Celebration 2" (to jak gdyby koontynuacja pierwszej czesci)
-Dave Lewis/Simon Pallett "Led Zeppelin: The Concert File" (tez nieprzetlumaczona) (dwie edycje, z 1997 i 2005 roku, jak sam tytul wskazuje, wyczerpujaca lektyra dla wszystkich milosnikow koncertow zespolu, aktualizacja z 2005 marnie wydana w miekkeij okladce, ale bardzo zaktualizowana)
-Robert Godwin, "The Illustrated Collectors Guide To Led Zeppelin" (tez nieprzetlumaczona) - przewdonik po bootlegach gruopy, doslownie setki jesli nie tysiace danych
-Luis Rey, "An Illustrated Exploration Of Underground Tapes", pozycja podobna do powyzszej (nieprzetlumaczona)

No a jakby komus bylo malo, uwaga, bedzie kryptoreklama, zapraszam do odwiedzenia mojej strony poswieconej temu zespolowi. Mam nadzieje, ze wtedy juz wystarczy za wszystko. (Tez po angielsku :D )

Pzdr

.....................................
Zgadzam sie z Toba. Mam te pozycje i wiele innych na temat mych ukochanych Led Zeppelin.
Przewodniki po bootlegach LZ sa dostepne / po długich poszukiwaniach/ az albo tylko cztery.
Wszystkie swietne.
Pozdr serdecznie
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Beata ;-) » września 18, 2007, 3:00 pm

Pozwolę wtrącić się w tę rozmowę ... jeżeli mi pozwolcie.

... obok nich nie mozna przejść obojętnie.

To jest chyba dla wielu z nas, jeden z NAJWAZNIEJSZYCH zepołów.

I tak, aby lekko ubarwić ten Wasz dialog pozwolę sobie wrzucic w to miejsce

'No Quarter' - Jimmy Page / Robert Plant -
http://pl.youtube.com/watch?v=wpreDuG4l ... ed&search=

Każdy jeden utwór budził zawsze i wciąż we mnie takie emocje, jakie nie przeżyłam
przy żadnym innym zespole - ta tajemniczość klimatu i ogromne dreszcze
przy każdym dźwięku.
Dla mnie majstersztyk - vocal, gitara połączona jedność , która jest w stanie
unieść.

Rolling Stons - nigdy nie zadziwli mnie chociaz w połowie tak, jak uczynił
i czynią to wciąż - LED ZEPPELIN
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 48 gości

cron