Twój Blues

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

Postautor: LottaAeroPlan » stycznia 29, 2007, 11:57 am

Panie Andrzeju gratuluje wzrostu popularno?ci Twojego Bluesa w Poznaniu. W pozna?skim empiku ju? na pocz?tku stycznia wszystkie numery by?y wysprzedane. Na szcz??cie zakupi?am zaraz po ukazaniu si?, :lol: ale koledze mojemu ju? si? to nie uda?o :?
Lotta
Awatar użytkownika
LottaAeroPlan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: września 22, 2006, 3:03 pm
Lokalizacja: Racotto

Postautor: Zośka L. » stycznia 29, 2007, 12:18 pm

LottaAeroPlan pisze:W pozna?skim empiku ju? na pocz?tku stycznia wszystkie numery by?y wysprzedane. Na szcz??cie zakupi?am zaraz po ukazaniu si?, :lol: ale koledze mojemu ju? si? to nie uda?o :?

No mi te? si? nie uda?o i zastanawia?am si?, czy TB nie ma JU?, czy JESZCZE, pami?taj?c jesienny po?lizg :wink: No trudno, nauczka na przysz?o?? :)
To be a rock and not to roll.
Awatar użytkownika
Zośka L.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1532
Rejestracja: stycznia 31, 2006, 5:55 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: DELTA AKW » stycznia 29, 2007, 1:55 pm

Witam.
Mi?o s?ysze?, ?e w niekt?rych EMPiKach i ksi?garniach muzycznych TB27 ju? si? sprzeda?. Ci, kt?rzy nie zd??yli kupi? a chcieliby to jeszcze uczyni?, mog? to zrobi? wp?acaj?c 15 z?otych na konto DELTA AKW (numer konta podany jest na TB OnLine w zak?adce "prenumerata" - w cenie jest ju? koszt przesy?ki pocztowej) a za kilka dni Tw?j Blues przyniesie listonosz pod wskazany na przelewie bankowym adres.
Najlepiej za? zaprenumerowa?.

Pozdrawiam,

Andrzej Matysik
DELTA AKW
 

Postautor: Jelcz » stycznia 29, 2007, 1:55 pm

W Empikach te? mo?ecie zam?wi? jeszcze TB - chocia?by Bobas tak ostatnio zrobi?a :)
"Czasami jestem hamburgerem.
Sterczy ze mnie sałata i musztarda cieknie.
Czasami jestem podobnie śmiertelnie
Do wszystkich innych hamburgerów..."
Awatar użytkownika
Jelcz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 46
Rejestracja: listopada 6, 2006, 12:45 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Postautor: Zośka L. » stycznia 29, 2007, 2:06 pm

dzi?ki za info-na pewno skorzystam :)
To be a rock and not to roll.
Awatar użytkownika
Zośka L.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1532
Rejestracja: stycznia 31, 2006, 5:55 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » stycznia 31, 2007, 10:54 pm

Na TB OnLine: www.delta.art.pl przyby?o du?o aktualno?ci i innych ciekawostek.

Zapraszam,
Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » czerwca 19, 2007, 10:05 pm

Witam.
Informuj?, ?e 29 wydanie Kwartalnika TW?J BLUES dzi? wysz?o z drukarni.
Dzi? te? wys?ane zosta?y wszystkie przesy?ki do prenumerator?w. Od jutra TB29 b?dzie do nabycia w ksi?garni Wy?szy Poziom w Chorzowie przy ul. Wolno?ci 15. W EMPiK-ach powinien by? w pi?tek.
?ycz? interesuj?cej lektury i czekam na Wasze opinie.
Szczeg??owe info o zawarto?ci najnowszego TB znajdziecie na TB-OnLine: www.delta.art.pl

Pozdrawiam,

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: Janusz M. » lipca 7, 2007, 2:10 pm

Ciekawi mnie jedna sprawa,mianowicie kolejny numer TB i zero komentarzy na Forum.Czyżby nie było czytelników wśród nas,nikt nie chciałby się podzielić swoimi uwagami na temat zawartości ?Bo przecież i w tym,i w poprzednim numerze, jest naprawdę dużo ciekawych rzeczy.Dziwne to trochę,przynajmniej mnie to dziwi :?
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: B&B » lipca 8, 2007, 9:44 am

Januszu, ja mam "usprawiedliwienie' - ONB.
Ale TY zamiast pisac taki post to moglbys wlasnie cos napisac nt. ostatniego numeru TB! Bo tak to wlasnie zrobiles dokladnie to co inni - i sie dziwisz? :D
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Janusz M. » lipca 8, 2007, 10:49 am

Wiedziałem,że ktoś tak napisze :lol: Ale poważnie,trochę mnie usprawiedliwia moja ostatnia pielgrzymka po szpitalach,choć nie do końca,więc postaram się coś ze swoich wrażeń opisać.Przyjmuję klapsa z chrześcijańską pokorą :D
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: Grzegorz Sterna » lipca 9, 2007, 7:21 am

sporo w tym numerze było o niejskich Berliner Blueser. Zna ich kto?
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: KRIST » lipca 9, 2007, 8:09 am

stern pisze:sporo w tym numerze było o niejskich Berliner Blueser. Zna ich kto?
gdzies mi sie obilo o uszy. :wink:
KRIST
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy

Postautor: Grzegorz Sterna » lipca 10, 2007, 10:32 am

heheh no też to pamietam
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: DELTA AKW » lipca 12, 2007, 11:57 pm

Na TB-Online www.delta.art.pl są już fotoreportaże z festiwalowych koncertów Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Zapraszamy do oglądania!

Pozdrawiam,
Zosia Matysik
DELTA AKW
 

Postautor: Alicja Szafraniec:) » lipca 13, 2007, 6:13 pm

Witam serdecznie :)
Pisze w imieniu Zosi Matysik ponieważ ma problemy z zalogowaniem się.

W ostatni weekend lipca w stolicy Czech, w położonym w centrum miasta parku Stromovka (nazywanym praskim Central Parkiem) odbędzie się International Blues & More Music Festival - Music In The Park.

W festiwalu udział wezmą m.in.: Lauryn Hill, Dr. John, Popa Chubby, Otis Taylor, Tyler Bryant Band, Dave Murphy Band, jazzowy saksofonista Courtney Pine z zespołem, gwiazda muzyki country Ricky Skaggs & Kentucky Thunder, legenda jazz - rocka, grupa Blood, Sweat & Tears, czołowe czeskie i słowackie grupy rockowe oraz bluesowe, w tym znane z kwietniowych koncertów w Chorzowie ZVA 12-28 Band oraz -123 Minut.

Rezerwacja karnetów oraz więcej informacji na stronie www.musicinthepark.cz.

Organizatorzy festiwalu dla czytelników TB i słuchaczy Radia eM 107,6 Katowice ofiarowali bezpłatne karnety, których posiadaczami mogą się stać ci, którzy trafnie odpowiedzą na na trzy z kilku zadanych pytań związanych z festiwalowymi wykonawcami. Konkursowe pytanie będzie można usłyszeć w sobotę 14 lipca słuchając Radia eM 107,6 pomiędzy godzinią 18'00 a 19'00. Radia eM 107,6 Katowice można słuchać w internecie poprzez stronę: www.radioem.pl.

Dokładne info na www.delta.art.pl
Zapraszamy serdecznie.
Pozdawiam. :)
Awatar użytkownika
Alicja Szafraniec:)
DatMistrzyni
DatMistrzyni
 
Posty: 646
Rejestracja: grudnia 3, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Alicja Szafraniec:) » lipca 14, 2007, 7:04 pm

Witam.

W ostatni weekend lipca w stolicy Czech, w położonym w centrum miasta parku Stromovka (nazywanym praskim Central Parkiem) odbędzie się International Blues & More Music Festival - Music In The Park.

W festiwalu udział wezmą m.in.: Lauryn Hill, Dr. John, Popa Chubby, Otis Taylor, Tyler Bryant Band, Dave Murphy Band, jazzowy saksofonista Courtney Pine z zespołem, gwiazda muzyki country Ricky Skaggs & Kentucky Thunder, legenda jazz - rocka, grupa Blood, Sweat & Tears, czołowe czeskie i słowackie grupy rockowe oraz bluesowe, w tym znane z kwietniowych koncertów w Chorzowie ZVA 12-28 Band oraz -123 Minut.

Rezerwacja karnetów oraz więcej informacji na stronie www.musicinthepark.cz.

Organizatorzy festiwalu dla czytelników TB i słuchaczy Radia eM 107,6 Katowice ofiarowali bezpłatne karnety, których posiadaczami mogą się stać ci, którzy trafnie odpowiedzą na pytania związane z festiwalowymi wykonawcami (karnety otrzymają ci, którzy odopowiedzą na największą ilość pytań). Na odpowiedzi czekamy do pod adresem mailowym twojblues@delta.art.pl do jutrzejszego wieczora. Nazwiska zwycięzców pojawią się na TB OnLine w poniedziałek rano. A oto pytania:
1. Z jakim miastem kojarzony jest Dr. John?

2. Jak brzmi prawdziwe nazwisko Dr. Johna?

3. W zespole Otisa Taylora na basie gra Cassie Taylor. Jaki jest stopień pokrewieństwa pomiędzy nimi?

4. Proszę podać jedno z nazwisk dwóch najbardziej znanych wokalistów grupy Blood, Sweat & Tears.

5. Lauryn Hill była członkinią popularnego w latach 90. zespołu R&B. Proszę podać jego nazwę.

6. Jaki rodzaj muzyki gra Ricky Skaggs?

7. Z jakiego miasta pochodzi Poppa Chubby?

8. Jak brzmi prawdziwe nazwisko Popy Chubby'ego?

9. W otwierającym płytę Popy Chubby'ego "Peace, Love & Respect" utworze "Top The Reasons Why I Can't Sleep At Night" na basie gra niedawno zmarły muzyk związany z naszym krajem. Jak brzmi jego nazwisko?


Do wygranią są jeszcze 4 pojedyncze karnety!!!

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Alicja Szafraniec:)
DatMistrzyni
DatMistrzyni
 
Posty: 646
Rejestracja: grudnia 3, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » lipca 19, 2007, 4:40 pm

No, wreszcie udało mi się zalogować!!!!

Zapraszam na TB-OnLine.
Dużo newsów, także smutnych (niestety).

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » sierpnia 1, 2007, 2:52 pm

Zapraszam na TB-OnLine.
Dużo newsów (także smutnych, niestety) oraz fotoreportaży.

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: Michał » sierpnia 1, 2007, 7:29 pm

o jest już fotoreportaż z International Blues & More Music Festival - Music in the Park....

kurcze, mogłem odpuścić Blood, Sweet & Tears czy Popa Chubby, ale "gryzie mnie" cały czas moja nieobecność na Dr. John i Otis Taylorze - szkoda że nie dotarłem, ale takie jest życie ... będę za rok :)


Pozdrawiam,

Michał !!
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » sierpnia 6, 2007, 7:23 pm

Zapraszam na TB-OnLine.

Newsy, recenzje płyt i fotogalerie.

Andrzej Matysik
_________________
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: DELTA AKW » sierpnia 14, 2007, 1:24 pm

UWAGA ORGANIZATORZY I MUZYCY!

Przez najbliższy miesiąc będziemy na TB OnLine tworzyć bazę imprez, odbywających się dla uczczenia Polskiego Dnia Bluesa.

Wszystkich zainteresowanych umieszczeniem informacji o swojej imprezie w naszej bazie, prosimy o przesyłanie maili na adres twojblues@delta.art.pl (w temacie wiadomości prosimy wpisać 'baza imprez'). Zgłoszenia powinny zawierać dokładne informacje o miejscu imprezy, godzinie rozpoczęcia, cenach biletów, programie imprezy, kontakcie z organizatorem, a także w ramach możliwości plakat reklamowy. Czekamy na informacje!

Z bluesowym pozdrowieniem,
Redakcja TB OnLine
DELTA AKW
 

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » sierpnia 18, 2007, 10:46 am

Zapraszam na TB-OnLine.

dużo newsów oraz bieżące informacje o imprezach z okazji Polskiego Dnia Bluesa.

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » sierpnia 21, 2007, 8:17 pm

Zapraszam na TB-OnLine.

Kolejne, interesujące newsów oraz informacje dalszych o imprezach z okazji Polskiego Dnia Bluesa.

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: bohdan » sierpnia 21, 2007, 9:21 pm

Są jakieś przecieki co do nowego numeru?
Pozdrawiam, Antek
bohdan
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1295
Rejestracja: maja 17, 2005, 6:38 pm

Postautor: Michał » sierpnia 21, 2007, 9:50 pm

co do nowego numer to chyba nie,

no ale są przecieki dotyczące koncertów w roku 2008 - LIVIN' BLUES i DUKE ROBBILARD QUARTET - w następnym roku również czeka nas sporo bardzo ciekawych koncertów :) - już śmiem twierdzić że rok 2008 będzie niegorszony od bieżącego - no ale, pozwolę przypomnieć że Polska gościła Grega Allmana, Otisa Granta, Studebeakera Johna, Gov't Mule, Steve Fistera, Erja Lyytynen, Ana Popovic, Johna Mayalla i wielu wielu innych - a to są nazwiska z półki najwyższej warto dodać że przed nami jeszcze Paul Lamb czy Frank Morey (to takie małe podsumowanie roku 2007 ;)). A więc organizatorzy koncertów muszą sie naprawdę starać aby utrzymać poziom br. roku :)
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » sierpnia 22, 2007, 9:04 am

Kolejny TB30 ukaże się 20 września, a teksty i wywiady znaczyć będą takie nazwiska, jak: Frank Morey, Janiva Magness, Asylum Street Spankers, Mississippi Heat, Dr. John, Gregg Allman, Warren Haynes, Joe Bonamassa, Willie Hayes i Kenny Smith.
Poza tym relacje z festiwali i koncertów oraz ponad 70 recenzji płyt cd i dvd.

Pozdrawiam,

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: bohdan » sierpnia 22, 2007, 9:28 am

Dziękuję bardzo za te informacje!

No Michale, masz sporo racji. Co do Paula Lamba, spotykam się z nim w niedzielę i liczę na wielkie widowisko :)
bohdan
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1295
Rejestracja: maja 17, 2005, 6:38 pm

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » sierpnia 22, 2007, 9:43 pm

Na TB OnLine pojawił się interesujący felieton pt. Młoda krew polskiego bluesa (można go przeczytać w zakładce 'o bluesie... gdzie indziej'). Jest to artykuł będący odpowiedzią redakcji Kwartalnika Twój Blues na zaproszenie do debaty na temat młodej polskiej sztuki, artystów, nie znanych szerokiej publiczności, a wartych wspomnienia, kondycji młodego twórcy i kultury najmłodszej.
Z felietonami dotyczącymi innych dziedzin sztuki można zapoznać się na stronie Witryny Czasopism (http://www.witryna.czasopism.pl).
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » sierpnia 29, 2007, 7:36 pm

Zbliża się koniec miesiąca, a więc raz jeszcze przypominam, że oczekujemy na Wasze propozycje do playlisty audycji Przeboje Polskiego Bluesa, która wyemitowana zostanie na falach Radia eM Katowice 15 września w ramach obchodów Polskiego Dnia Bluesa.
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 29, 2007, 7:42 pm

Warto aby przynajmniej Ci z Nas którzy nie będą mieli okazji świętować na żywo z muzyką, obecni byli właśnie 15 września podczas audycji Andrzeja. Choć wszyscy rozrzuceni po Kraju, bylibyśmy razem!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości