Twój Blues

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

Postautor: andrzej.staszok » sierpnia 29, 2007, 8:16 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Warto aby przynajmniej Ci z Nas którzy nie będą mieli okazji świętować na żywo z muzyką, obecni byli właśnie 15 września podczas audycji Andrzeja. Choć wszyscy rozrzuceni po Kraju, bylibyśmy razem!!!

... a ci ze swiata ? :roll: :wink:
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 29, 2007, 8:30 pm

Andrzejku! Oczywiście że czekamy też za Wami!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » sierpnia 31, 2007, 7:43 pm

Witam.
Informuję, że witryna TB działa juz na www.myspace.com (pod hasłem "TWOJ BLUES MAGAZINE")
Miłośników naszego Kwartalnika zapraszam więc do odwiedzania i tej mutacji TB.

Pozdrawiam,

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: Michał » sierpnia 31, 2007, 9:56 pm

Fajnie !

Pozdrawiam !
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

TB - uwagi od czytelników

Postautor: Greeny » września 6, 2007, 10:07 am

Jestem prenumeratorem i posiadaczem wszystkich numerów TB. Odbieram TB jako ważne źródło informacji na temat historii bluesa i aktualnych wydarzeń. Brakuje mi jednak możliwości wypowiedzi czytelników na tematy poruszane na łamach TB. Okazuje się czasem, że autorzy arytkułów nie są absolutnymi znawcami tematu, popełniają błędy lub podają niścisłe informacje, a wśród czytelników znajdują się pasjonaci o bardzo dużej wiedzy (wycinkowej) na dany temat, którzy po przeczytaniu artykułu uważają, że powinno ukazać się sprostowanie lub chcą nawet polemizować z autorem. Wydaje się, że to jednak niemozliwe na łamach TB. Piszę to na podstawie swojego przypadku, kiedy po przeczytaniu arytkułu o Peterze Greenie w TB 23 napisałem do redakcji list z moimi uwagami dotyczącymi mylnych i nieprecyzyjnych informacji. Do dnia dzisiejszego list ten nie ujrzał światła dziennego, a dotyczył kilku bardzo istotnych informacji odnośnie tego muzyka. Nie zależało mi na publikacji mojego listu dla samego zobaczenia swojego nazwiska w gazecie, zależało mi na podzieleniu się z czytelnikami moją wiedzą (jestem uczestnikiem międzynarodowego forum o Peterze Greenie i oddanym fanem). Nie oczekiwałem też żadnego honorarium - ot po prostu chciałem aby zainteresowani czytelnicy TB byli dobrze poinformowani w temacie. Redakcja obiecała publikację, a nie opublikowała :))) Może to jest tylko przypadek pojedyńczy - oby tak było.
Poza tym TB jest OK !!! Gdyby jeszcze uwzględniał opinie czytelników to byłoby SUPER :)))
Awatar użytkownika
Greeny
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 162
Rejestracja: października 12, 2005, 8:04 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: TB - uwagi od czytelników

Postautor: DELTA AKW » września 6, 2007, 2:46 pm

Na TB Online można już zapoznać się z pełną listą wytypowanych przez forumowiczów i czytelników Przebojów Polskiego Bluesa.

Greeny pisze:Jestem prenumeratorem i posiadaczem wszystkich numerów TB. Odbieram TB jako ważne źródło informacji na temat historii bluesa i aktualnych wydarzeń. Brakuje mi jednak możliwości wypowiedzi czytelników na tematy poruszane na łamach TB. Okazuje się czasem, że autorzy arytkułów nie są absolutnymi znawcami tematu, popełniają błędy lub podają niścisłe informacje, a wśród czytelników znajdują się pasjonaci o bardzo dużej wiedzy (wycinkowej) na dany temat, którzy po przeczytaniu artykułu uważają, że powinno ukazać się sprostowanie lub chcą nawet polemizować z autorem. Wydaje się, że to jednak niemozliwe na łamach TB. Piszę to na podstawie swojego przypadku, kiedy po przeczytaniu arytkułu o Peterze Greenie w TB 23 napisałem do redakcji list z moimi uwagami dotyczącymi mylnych i nieprecyzyjnych informacji. Do dnia dzisiejszego list ten nie ujrzał światła dziennego, a dotyczył kilku bardzo istotnych informacji odnośnie tego muzyka. Nie zależało mi na publikacji mojego listu dla samego zobaczenia swojego nazwiska w gazecie, zależało mi na podzieleniu się z czytelnikami moją wiedzą (jestem uczestnikiem międzynarodowego forum o Peterze Greenie i oddanym fanem). Nie oczekiwałem też żadnego honorarium - ot po prostu chciałem aby zainteresowani czytelnicy TB byli dobrze poinformowani w temacie. Redakcja obiecała publikację, a nie opublikowała :))) Może to jest tylko przypadek pojedyńczy - oby tak było.
Poza tym TB jest OK !!! Gdyby jeszcze uwzględniał opinie czytelników to byłoby SUPER :)))


Szanowny "Greeny",

Rzeczywiście redakcja otrzymała od Pana polemikę dotyczącą tekstu Ryszarda Ryzlaka (Pana uwagi dotyczyły bardzo drobnych pomyłek faktograficznych.). List nie został opublikowany - przypomnę, że nastąpiło to po Pana rozmowie z redaktorem naczelnym, który wyjaśnił powody tej decyzji - ponieważ objętościowo przekraczał długość samego artykułu i zajmowałby dwie strony druku. Zrozumiałe jest chyba, że Twój Blues, jako kwartalnik o średniej ilości 66 stron, nie może pozwolić sobie na publikacje listów do redakcji takiej o długości. Redaktor naczelny, w rozmowie z Panem, obiecał w związku z tym, że Pana list, zawierający ciekawe fakty dotyczące Petera Greena, zostanie wydrukowany w całości, ale w późniejszym terminie (zaproponowano przyszłoroczny), jako samodzielny artykuł o tym artyście. Proszę zrozumieć, że nie możemy publikować w każdym numerze tak obszernych materiałów na temat tego samego muzyka.

Bardzo dziękujemy za słowa pochwały i mamy nadzieję, że nadal pozostanie Pan naszym czytelnikiem.

Z poważaniem

Zosia Matysik
DELTA AKW
 

Re: TB - uwagi od czytelników

Postautor: Greeny » września 6, 2007, 6:16 pm

DELTA AKW pisze:
Bardzo dziękujemy za słowa pochwały i mamy nadzieję, że nadal pozostanie Pan naszym czytelnikiem.



Oczywiście, że nie mam zamiaru przestać być czytelnikiem TB :))) Mój przykład miał służyć jednak rozważeniu sprawy obecności opinii czytelników na łamach TB . Nawet nie chodzi o publikację mojej polemiki (czy sprostowań lub uzupełnień) dotyczących biografii P. Greena, lecz generalnie sprawy dostępu czytelników do TB. Przecież na łamach TB była kiedyś rubryka Listy Czytelników, która chyba ostatnio zniknęła. Juz raz w przeszłości mój list został w tej rubryce opublikowany :)))

Co do sprawy ewentualnej publikacji mojego listu jako osobnego artykułu, to uważam, że nie jest on napisany w formie artykułu - zatem musiałby zostać zredagowany na nowo. Nie powstał on jako artykuł - lecz jako polemika, rozszerzenie wątków lub podanie faktów, których autor nie przedstawił w ogóle, a które wg mnie powinny być przedstawione. Zatem list w podanej formie powinien być rozpatrywany łącznie z artykułem p. Ryzlaka.

Jeszcze raz podkreślam, że mój post nie jest formą nacisku w celu publikacji mojego polemicznego listu do TB. Chciałem raczej wywołać temat ogólny braku rubryki Listy czytelników. A list mój napisałem na gorąco całkiem niedługo po przeczytaniu artykułu i teraz pewnie byłby jeszcze obszerniejszy, bo fani na forum http://ledge.fleetwoodmac.net/forumdisplay.php?f=8 dzielą się nowymi szczegółami biograficznymi i ja także co nieco wyszperałem :)))

Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof
Awatar użytkownika
Greeny
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 162
Rejestracja: października 12, 2005, 8:04 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postautor: DELTA AKW » września 14, 2007, 9:40 pm

Nowy numer Kwartalnika Twój Blues - 30 - jesień 2007, ukaże sie 20 września. Tradycyjnie okładkę, spis treści, a także zajawki wszystkich arykułów można już znaleźć na TB OnLine.

Życzymy miłego czytania,

Redakcja TB
DELTA AKW
 

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » września 15, 2007, 11:55 am

NA TB OnLine kolejne nowości związane z imprezami Polskiego Dnia Bluesa.

Zapraszamy.

Redakcja TB
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: Janusz M. » września 21, 2007, 7:37 pm

Namawiam gorąco,kto jeszcze się nie zaopatrzył w najnowszy numer,niech nie zwleka ! Szczególnie dla miłośników moich ukochanych Mississippi Heat,zwłaszcza przed koncertem na Jimiwayu,ten numer to gratka nie lada.No i rzecz jasna inne materiały na bardzo wysokim poziomie.Nie chciałbym być posądzonym o wazeliniarstwo,ale kupuję TB praktycznie od początku i widzę,że możemy się już chwalić pismem na poziomie światowym.Żeby tak jeszcze wychodziło co miesiąc ... :wink:
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: Maniol HIGHWAY » września 24, 2007, 9:10 pm

:oops: ależ mam rozwodowe zdjęcie w tym numerze :oops:
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: Adu$ » września 24, 2007, 9:12 pm

Jeszcze nie ma nowego TB w Emiku na Skargi i w SCC też nie :(
Awatar użytkownika
Adu$
bluesman
bluesman
 
Posty: 359
Rejestracja: lipca 10, 2007, 6:30 pm
Lokalizacja: Nowe Warpno

Postautor: Janusz M. » września 24, 2007, 9:23 pm

Już w piątek był w Chorzowie,na Wolności,w Wyższym Poziomie (na pięterku,na stoisku płytowym).To jest księgarnia zaraz przy bramie do Szuflady.
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: Adu$ » września 24, 2007, 10:13 pm

Janusz M. pisze:Już w piątek był w Chorzowie,na Wolności,w Wyższym Poziomie (na pięterku,na stoisku płytowym).To jest księgarnia zaraz przy bramie do Szuflady.


Aha :wink: Dzięki Janusz :)
Awatar użytkownika
Adu$
bluesman
bluesman
 
Posty: 359
Rejestracja: lipca 10, 2007, 6:30 pm
Lokalizacja: Nowe Warpno

Postautor: tyna » września 25, 2007, 5:02 pm

Maniol HIGHWAY pisze::oops: ależ mam rozwodowe zdjęcie w tym numerze :oops:

Nie przesadzaj, nie jest tak źle.. Żonka zrozumie :P
Awatar użytkownika
tyna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2297
Rejestracja: stycznia 19, 2006, 3:27 pm
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Postautor: B&B » września 25, 2007, 5:22 pm

tyna pisze:
Maniol HIGHWAY pisze::oops: ależ mam rozwodowe zdjęcie w tym numerze :oops:

Nie przesadzaj, nie jest tak źle.. Żonka zrozumie :P

A to była/jest członek (członkini?) zespołu???!!! czy raczej gorąca Czeszka :D

TB w okolicach Olsztyna pojawił się dzisiaj, 25 września - to mam już wieczór z głowy :)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: tyna » września 25, 2007, 9:04 pm

B&B pisze:
tyna pisze:
Maniol HIGHWAY pisze::oops: ależ mam rozwodowe zdjęcie w tym numerze :oops:

Nie przesadzaj, nie jest tak źle.. Żonka zrozumie :P

A to była/jest członek (członkini?) zespołu???!!! czy raczej gorąca Czeszka :D

TB w okolicach Olsztyna pojawił się dzisiaj, 25 września - to mam już wieczór z głowy :)

P.S. B&B- mistrzowski avatar :mrgreen:
Tak jakoś toruńsko wygląda :D
Awatar użytkownika
tyna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2297
Rejestracja: stycznia 19, 2006, 3:27 pm
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Postautor: Grzegorz Sterna » września 28, 2007, 12:14 pm

Maniol HIGHWAY pisze::oops: ależ mam rozwodowe zdjęcie w tym numerze :oops:


ogladałęm - nie jest rozwodowe - Ty wogóle nie przejawiasz zainteresowania tą pania na scenie, zajmujesz sie tylko swoim gryfem.
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Maniol HIGHWAY » września 28, 2007, 1:30 pm

:twisted:
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: zadra » września 28, 2007, 4:29 pm

nooo :) trzeba jeszcze brać pod uwagę bezmiar kobiecej wyobraźni ...ech
Wielka to siła :roll: a te gotowe projekcje uuuu :?
Zapanujesz nad wszystkim, panując nad sobą

www.kulisz.pl
Awatar użytkownika
zadra
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1422
Rejestracja: maja 27, 2007, 9:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: dzemek » września 28, 2007, 10:47 pm

Mam taką jedną uwagę co do gazety-rzucają mi się nieraz w oczy literówki, zjadanie liter czy inne błędy nie wiem czy wynikające ze zwykłego przeoczenia czy też drukarni.Np.przy fotograficznej relacji przy zdjęciu K3-"K3 i goście-z każdym utworekskład się powiększał"ale w niczym to nie przeszkadza, by rozkoszować się wywiadami i opisami koncertów :)
"Ja kocham bluesa, bo blues mnie rusza, blues mnie podnieca jak babska kieca" :)
Awatar użytkownika
dzemek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1639
Rejestracja: grudnia 20, 2006, 9:21 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » września 29, 2007, 5:52 am

Przyjmuję uwagę o literówce, (miało być "Z każdym utworem...."). Mogę się tylko usprawiedliwić tym, że ta strona robiona była w nocy po Laubie, aby na rano być w drukarni i nasza czujość korektorska o 2'00 nad ranem była już mocno osłabiona.

Pozdrawiam,

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: zadra » września 30, 2007, 12:22 pm

30 numer ,to już okazja do gratulacji :) Utrzymać pismo osiem lat na
niełatwym rynku i przy tak "drobiazgowych" czytelnikach, to duży sukces
:) Osobiście uśmiechnęłam się widząc małą , sympatyczną literowkę pod
jeszcze sympatyczniejszą fotką K3.
Maleńkie potknięcia są jedynie potwierdzeniem ,że "Nie święci garnki lepią"
i dodają swoistego klimatu. Dobór ciepłych, "żywych", pełnych humoru
fotografii pozbawia pismo szytwnych, szablonowych ram i sprawia ,że
jest takie....nasze :) W żaden sposób nie odbiera to powagi
i rzetelności felietonom , czy licznym wywiadom.
Dużo dobrej pracy ,dużo serca i wciąż świeży zapał ...
:)
Zapanujesz nad wszystkim, panując nad sobą

www.kulisz.pl
Awatar użytkownika
zadra
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1422
Rejestracja: maja 27, 2007, 9:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Marciniasty » września 30, 2007, 6:18 pm

Bardzo zadaowolony jestem z dwóch wywiadów w ostatnim numerze TB. Wywiad z greggiem i Warrenem, nareszcie się udało! Mam nadzieje, że nastepnym razem w/w artyści poświęca dziennikarzom TB więcej czasu. Ale i tak możemy się już czymś bardzo istotnym pochwalić!!!
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » października 9, 2007, 4:15 pm

Zapraszam na TB-OnLine: www.delta.art.pl

Sporo nowości!

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: dzemek » października 9, 2007, 8:42 pm

No no no!Taka wiadomosć z DVD to mi się piekielnie podoba!Super sprawa.
"Ja kocham bluesa, bo blues mnie rusza, blues mnie podnieca jak babska kieca" :)
Awatar użytkownika
dzemek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1639
Rejestracja: grudnia 20, 2006, 9:21 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » października 30, 2007, 3:53 pm

Zapraszam na TB-OnLine: www.delta.art.pl

Sporo nowości, do czytania i oglądania!

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » października 31, 2007, 9:09 pm

Zapraszam na TB-OnLine: www.delta.art.pl

Kolejna porcja nowości - do czytania i oglądania!

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości