Dire Straits - Michael Oldfield

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

Dire Straits - Michael Oldfield

Postautor: rocken » kwietnia 1, 2012, 5:07 pm

Obrazek

Jedyna z niewielu (można jeszcze znaleźć 16 stronicową wkładkę z 1992 roku do czasopisma „Tylko Rock” o zespole DS) i za razem najobszerniejsza publikacja wydana w języku polskim dotycząca twórczości zespołu Dire Straits i Marka Knopfler. Jest to tłumaczenie wydanej w UK książki autorstwa Michaela Oldfielda z 1984, uzupełnionej o lata 1984-93 przez Jana Skaradzińskiego.

Nie jest to opasła kniga przypominająca obecnie wydawane publikację na temat zespołów rockowych. Jednak na nie co ponad 100 stronach mamy mimo dość telegraficznego skrótu, opisane chronologicznie najważniejsze fakty z życia zespołu bez większego rozpisywania się o plotkach z życia prywatnego. Atutem jest sposób narracji książki, opierający się o cytaty i wypowiedzi muzyków oraz osób związanych z zespołem. Publikacja wzbogacona jest kilkunastoma zdjęciami oraz wykazem dyskografii Dire Straits, Marka Knopflera i Johna Islley (oczywiście obecnie już mocno nie aktualna).

Mimo to, co sugeruje zdjęcie etykietki z mojego egzemplarza, który został zakupiony już dość dawno książka obecnie jest często do kupienia na popularnym portalu aukcyjnym za bardzo małe pieniądze.

Mark Knopfler: "Jeśli dożyję do sześćdziesiątki lub nawet sześćdziesięciu pięciu lat, to pewnego dnia powiem do żony: „Kochanie, wychodzę pograć z chłopakami”. I pójdę do pubu za rogiem, wypiję z kumplami szklankę wina albo piwa, a potem sobie pogramy… Chciałbym zestarzeć się w zespole o nazwie Sultans of Swing. Nie wiem tylko, co będziemy grać. Prawdopodobnie coś starego. I prawdopodobnie nie będziemy brzmieć jak jakaś dziwna mutacja Weather Report. Na pewno tak będzie."
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: rocken » kwietnia 2, 2012, 9:58 pm

Pierwszy występ w Polsce Marka Knopflera, który odbył się w warszawskim klubie Lokomotywa 07.12.2000r na potrzeby promocji płyty "Sailing to Philadelphia". Było to występ promocyjny dla telewizji z wywiadami T.Kammela, M. Orłosia z Markiem K. Niestety tylko "fade to black" zostało wykonane na żywo, "Silvertown Blues" i "What It Is" poszły z playback'u.

http://www.youtube.com/watch?v=yQwQpoLo6LI
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: rocken » lipca 7, 2012, 12:26 pm

Gdyby ktoś nie oglądał lub chciał sobie przypomnieć, koncert wydany na DVD Mark Knopfler - A Night In London LIVE to dostępny jest tu:

http://www.youtube.com/watch?v=9jJb6YkiaWw

Obrazek

Tracklist:

Darling Pretty
Walk Of Life
Imelda
Father and Son
Golden Heart
Rudiger
Cannibals
Je Suis Désolé!s
Last Exit To Brooklyn
Romeo And Juliet
Done with Bonaparte
A Night in Summer Long Ago
Brothers In Arms
Going Home
Are We In Trouble Now
Gravy Train
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości

cron