Twój Blues nr 48 Wiosna !

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

Twój Blues nr 48 Wiosna !

Postautor: Spaniel » marca 29, 2012, 3:23 pm

Mimo wyraźnego ochłodzenia za oknem, właśnie dzisiaj dotarł do Wrocławia wiosenny numer 48 TB.

Obrazek

... z pięknie wydaną urodzinową prezentacją od DELTY :)

100 lat Delto !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Dziadek Władek » marca 31, 2012, 11:15 pm

Zdjęcie Beth Hart na str. 26 - niezwykle piękne! :o
rocken - moje uznanie! :)

Poważny pretendent do Blues Top 2012...
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » kwietnia 1, 2012, 6:26 am

Dziękuję Władku za trafną opinię. Zdjęcie Grzegorza otwierające wywiad z Beth Hart nie znalazło się tam przypadkowo! Też gratuluję autorowi!
Fajnie byłoby w tym miejscu czytać więcej takich konkretnych opinii na temat zawartości TB.
Pozdrawiam,
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: B&B » kwietnia 2, 2012, 12:21 pm

Na Warmię TB też dotarł razem z opadami śniegu 8)
Zazwyczaj najpierw rzucam się na recenzje polskich płyt, bo tego nigdzie indziej nie znajdę (chyba że tutaj na forum) a chcę wiedzieć co w naszej trawie piszczy, co się nowego i ciekawego pojawiło, by wiedzieć co zakupić, czego posłuchać. Często jednak te recenzje są tak enigmatyczne, że nic mi po nich...
Tym razem np. Jakub Jeżyna tak opisał płytę "Vintage" Alicji Janosz, że wiemy o znakomitej realizacji, o intrygującym tytule i o odwadze artystki, ale nie wiadomo ani w jakim stylu ta muzyka, ani czy dobra. Właściwie nawet nie wiadomo czy się recenzentowi podobała. Zawsze w takich przypadkach zaczynam podejrzewać, że muzyka jest do bani, skoro recenzent prawie nic o niej nie napisał :twisted:
Podobnie mało wyraziście napisał Mariusz Szalbierz o nowej płycie Elżbiety Mielczarek...
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: rocken » kwietnia 2, 2012, 12:32 pm

Fajne relacje z nagrywania gitary Buddy Guy’a na płytę Shameki Copeland oraz przygotowań do koncertu w Białym Domu, lubię poczytać co się dzieje „Od zachrystii” :lol:

ps. Dzięx Panowie :oops:
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Robert007Lenert » kwietnia 2, 2012, 12:33 pm

Co prawda w nastepnym numerze bedzie sprostowanie /korekta/, ale jednak postanowilem napisac i tutaj. Rzecz tyczy sie mojej recenzji najnowszej plyty artysty znanego jako KEB MO

W druku jest : .....że te stacje zagrają coś tak wysmakowanego i
jednocześnie pozbawionego chwytliwości.

Powinno byc:....... że te stacje zagrają coś tak wysmakowanego i
jednocześnie nie pozbawionego chwytliwości.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » kwietnia 2, 2012, 5:10 pm

Wypada mi Cię Robercie tylko przeprosić za ten błąd korektorski który, rzeczywiście, wypaczył Twoją intencję! W czerwcowym TB zamieścimy sprostowanie.
Pozdrawiam, z podziękowaniami za uwagi i opinie.
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 2, 2012, 7:58 pm

rocken pisze: lubię poczytać co się dzieje „Od zachrystii"

Ja też, bo to czasami same smaczki!!!

Dziękuję! Też dzisiaj otrzymałem! :)
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Robert007Lenert » kwietnia 2, 2012, 9:49 pm

ANDRZEJ MATYSIK pisze:Wypada mi Cię Robercie tylko przeprosić za ten błąd korektorski który, rzeczywiście, wypaczył Twoją intencję! W czerwcowym TB zamieścimy sprostowanie.
Pozdrawiam, z podziękowaniami za uwagi i opinie.

Bledow nie popelniaja tylko ci, ktorzy nic nie robia :)
Ps. Tekst "Bialy Dom na bluesowo" znakomity! Prosze pogratulowac tak autorowi / John Hahn/ jak i Pani Danucie Matysik za rewelacyjne tlumaczenie!
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Mississippi Boy » kwietnia 5, 2012, 6:32 am

Robert007Lenert pisze:Tekst "Bialy Dom na bluesowo" znakomity! Prosze pogratulowac tak autorowi / John Hahn/ jak i Pani Danucie Matysik za rewelacyjne tlumaczenie!


Zgadzam się z Robertem Lenertem. Nikt chyba w Polsce tak obszernie i ciekawie nie informował o tym koncercie. Gratuluję redakcji pozyskania do współpracy takich ludzi jak John Hahn, a także Sugar Blue. Swietne są też zdjęcia z Białego Domu oraz Teatru Apollo. A poziom tłumaczenia tekstów przez Danutę Matysik i Ewę Jodko to powód do osobnych gratulacji! Bardzo podoba mi się też wywiad z Earlem Thomasem a mą wiedzę bardzo poszerzyły: historyczny tekst Ryszarda Glogera o wytwórni Arhoolie (mój pierwzy faworyt do ankiety Blues Top) oraz o życiu Etty James.
W ogóle, gratuluję redakcji TB kolejnego, udanego wydania czasopisma a specjalne słowa podzięki za rewelacyjną płytę, której nie wyjmuję z odtwarzacza w samochodzie. Ta płyta tak na dobre dopiero uświadomiła mi ilu w ostatnich latach fantastycznych artystów wystąpiło w Polsce dzięki działalności agecji Delta.
Panie Andrzejuwi! Nie zawsze z Panem, z Pana działaniami się zgadzam, ale za to wszystko WIELKI SZACUN!!!
Mississippi Boy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 72
Rejestracja: listopada 12, 2010, 9:22 am

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » kwietnia 7, 2012, 7:14 am

Dziękuję za lekturę TB oraz opinie i uwagi.
Najlepsze życzenia świąteczne!

Andrzej MAtysik
ANDRZEJ MATYSIK
 


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości

cron