Magazyn Lizard / GAD Records

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

Postautor: B&B » września 23, 2011, 10:41 am

karambol pisze:Do pisma dołączona jest płyta zawierająca prawie godzinę nagrań norweskich wykonawców z okolic prog-rocka...

No, no, pismo nabiera rozmachu - musze zajrzeć do empiku 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: RafałS » września 23, 2011, 11:04 am

karambol pisze: Oj trzeba będzie poszukać płyt Wobblera i White Willow bo mi smaka narobili.


Niektóre są łatwo dostępne np. w RockSerwisie, White Willow w cenie do przyjęcia (45 zł):

http://www.rockserwis.pl/serwis.do?menu ... 7&x=33&y=5

Kilka recenzji starszych płyt obu grup znajdziesz np. tu:
http://www.dprp.net/reviews/w.html
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: karambol » września 23, 2011, 11:15 am

Na płycie z Lizarda White Willow z najnowszej, jeszcze nie wydanej płyty "Terminal Twilight" (premiera w październiku).
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Robert007Lenert » września 23, 2011, 1:21 pm

Kupilem i juz przeczytalem swietny tekst o Affinity. Jesli ktos nie zna tej formacji /nagrali tylko jeden album/ to goraco polecam. Cos pisalem na ich temat w zakladce "Jeden fenomenalny album ..." Polaczenie jazzu , bluesa, brytyjskiego folku i psychodelii.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: single malt » września 24, 2011, 8:20 am

Affinity, to świetna grupa, choć niestety efemeryda. Poznałem, jak wielu innych świetnych, a zapomnianych wykonawcow dzięki jackowi Leśniewskiemu ze sklepu Megadisc w Warszawie.
single malt
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 28, 2005, 2:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Robert007Lenert » września 26, 2011, 1:44 pm

Kolejne dwa bdb teksty w najnowszym numerze Lizarda. Pierwszy o Caravan i drugi o Mahavishnu Orchestra.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: karambol » września 26, 2011, 1:56 pm

Robert007Lenert pisze:Kolejne dwa bdb teksty w najnowszym numerze Lizarda. Pierwszy o Caravan i drugi o Mahavishnu Orchestra.

A ja tym o Mahavishnu Orchestra jestem lekko rozczarowany. Lubię w Lizardzie te długaśne, pełne szczegółów i cytatów artykuły a ten porównując choćby z tym o Caravan jest za krótki i jakiś taki "szybki".
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Robert007Lenert » września 26, 2011, 2:48 pm

Moze i "szybki", ale troche ciekawych informacji jednak w nim jest.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: karambol » grudnia 21, 2011, 6:57 pm

Najnowszy numer już do kupienia. Znowu dużo czytania.
Do pisma dołączona jest płytka zawierająca ok. 70 minut muzyki polskich wykonawców i to z najnowszych płyt (z małymi wyjątkami) w tym wielu niezwykle ciekawych debiutantów (Joseph Magazine, Tune, Landscape ...).
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: karambol » grudnia 22, 2011, 1:30 pm

Posłuchałem sobie dołączonej do pisma płytki i myślę, że choćby dla tego krążka warto kupić najnowszego "Lizarda". Interesujący przegląd tego wszystkiego co ciekawe w polskim rocku progresywnym wydarzyło się w roku 2011 a w jednym przypadku (Klan) zapowiedź roku 2012. Jako promocja polskiej muzyki prog-rockowej rzecz absolutnie wybitna za którą redakcję koniecznie trzeba pochwalić.

A może Twój Blues pokusiłby się na podobny ruch aby do zamykającego rok, zimowego wydania pisma dokładać właśnie taki, kompilacyjny krążek prezentujący najciekawsze utwory bluesowe jakie się w danym roku ukazały. No Lizard ma jeszcze taką przewagę, że posiadaczem płyty staje każdy kto kupi pismo a nie tylko prenumeratorzy jak to jest w przypadku TB.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: B&B » grudnia 23, 2011, 10:23 am

Może jak stworzymy (przy okazji pewnej ankiety ;) ) listę około-bluesowych "przebojów" '2011 to zachęcimy TB do wydania takiej kompilacji 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » grudnia 23, 2011, 10:57 am

Wiesławie. Przy okazji znajdź jeszcze źródło sfinanoswania takiego projektu.

Pozdrawiam świątecznie
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: Skarabeusz » września 30, 2012, 1:13 pm

Serdeczna prośba - czy ktoś mógłby udzielić mi jakichś informacji o artykule zamieszczonym w pierwszym numerze magazynu "Lizard", dotyczącym Davida Bowiego? Niestety w żaden sposób nie mogę go zdobyć, nie jest dostępny ani w bibliotekach, ani nawet na forach aukcyjnych: ( Wiem, że zeskanowanie i wysłania na mój adres byłoby dużym problemem, niemniej gdyby ktoś się jednak zdecydował w wolnym czasie pomóc mi w ten sposób, byłbym ogromnie wdzięczny. Albo proszę chociaż o informację, czy artykuł jest długi i kto jest jego autorem, z góry dziękuję za wszelki odzew,
(tomasz.r1@vp.pl)
Skarabeusz
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: września 8, 2012, 9:09 am

Postautor: karambol » września 30, 2012, 1:31 pm

Artykuł razem ze zdjęciem zajmuje całą stronę (tekst góra 2/3 strony) i napisała go Agnieszka Wilczyńska. Podtytuł brzmi "Polskie drogi" czyli można się domyślać, że chodzi o polskie ślady wielkich muzyków. Jest to w zasadzie materiał o utworze "Warszawa" zamieszczonym na płycie "Low".
Bowie mówi : "wiem , że moja muzyka nie portretuje dobrze Warszawy-miasta, ale dla mnie był to rodzaj symbolu, hasła, które niosło treść bardzo dla mnie ważną"
Jutro zeskanuję całość (domowy skaner nie działa) i podeślę na maila.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Skarabeusz » października 1, 2012, 10:39 am

Dziękuję bardzo za szybką i dokładną odpowiedź! Bardzo mi pomogła, a skan już otrzymałem, jeszcze raz wielkie dzięki!
Skarabeusz
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: września 8, 2012, 9:09 am

Re: Magazyn Lizard / GAD Records

Postautor: Backside » maja 14, 2014, 9:56 pm

Witam wszystkich.

Znalazłem przypadkiem ten temat, to pomyślałem, że może wciąż znajdą się tu zainteresowani magazynem :D. Dwa tygodnie temu do sprzedaży trafił wiosenny numer Lizarda, w środku materiał na temat The Who, Jethro Tull, Caravan, Eloy, Transatlantic, Blue Note, Amon Duul II, a do tego obszerny dział z recenzjami i płyta CD z muzyką wytwórni KSCOPE.

Koszt wynosi wciąż 15zł, pismo można kupić w Empikach oraz w internecie.
http://lizardmagazyn.pl/numery/lizard14
https://www.facebook.com/lizardmagazyn

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Backside
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 22
Rejestracja: lutego 20, 2007, 8:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Magazyn Lizard / GAD Records

Postautor: Robert007Lenert » maja 17, 2014, 1:56 am

A owszem. Nadal kupuję i czytam. Po lekturze tego numeru liczę na kontynuację tematu krautrockowego :)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Re: Magazyn Lizard / GAD Records

Postautor: karambol » maja 17, 2014, 9:07 am

Pismo kupuję regularnie i o plusach pisałem wielokrotnie wyżej i podtrzymuje swoje słowa bo merytorycznie trzymają poziom. Żeby nie wyszło, że tylko chwalę kilka zdań o tym co mi się nie podoba. Niby to kwartalnik ale ukazuje się strasznie nieregularnie, z dużym opóźnieniem. To dobre pismo i ja czekam z utęsknieniem na każdy nowy numer a to przedłużające się oczekiwanie jest irytujące. Pismo ma objętość ok. 80 stron ale nieproporcjonalnie dużo jest tu zdjęć. Mam wrażenie, że to wypełniacze. Czyżby zabrakło tekstów? Żeby było jasne - zdjęcia są dobre, wydrukowane na bardzo dobrym papierze ale jest ich proporcjonalnie za dużo. Idźmy od końca. Całostronicowe zdjęcie Mariusza Dudy, dalej dwie całe strony poświęcone na reklamę pisma. Kilka kartek dalej znowu na całą stronę reklama numerów archiwalnych Lizarda, potem kilka całostronicowych innych reklam. Opis tego co na płycie dołączonej do pisma to całe dwie strony a tekstu w zasadzie nic. Podobnie przepełnione obrazkami są artykuły. Na przykład ten o rock-operze "Tommy" the Who. Łącznie poświęcono mu cztery strony ale tekst zajmuje dwie, reszta zdjęcia. Podobnie wygląda ten o wytwórni Blue Note (te same proporcje), o SBB dwie strony a tekstu mniej niż 1/4 strony !! itp itd. Policzyłem - na 76 stron aż 15 to całostronicowe zdjęcia/reklamy. Zdecydowanie za dużo tego. Gdyby Lizard miał objętość ze dwa razy większą nie miałbym zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Magazyn Lizard / GAD Records

Postautor: Robert007Lenert » maja 23, 2014, 9:24 pm

Gdzieś obiło mi sie o oczy, ze Lizard zmienia wydawcę i naczelnego. Może to ktos potwierdzić, bądź zdementować ?
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Re: Magazyn Lizard / GAD Records

Postautor: rockowy » listopada 29, 2014, 7:00 pm

Dopiero teraz zauważyłem ten temat, więc przepraszam, że z półrocznym opóźnieniem, ale potwierdzam: Lizard ma nowego wydawcę i redaktora naczelnego (jest nim Barnaba Siegel).

Ja skupiam się na działalności wydawniczej jako GAD Records :)
rockowy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: listopada 17, 2004, 8:23 pm

Re: Magazyn Lizard / GAD Records

Postautor: Sariusz » lutego 20, 2016, 11:49 pm

Powrót do przeszłości 8-) Niespodziewanie wznowiono pierwszy numer LIZARD-a z przełomu 2010 i 2011r.

W jaki sposób można wejść w posiadanie tego reprintu dowiecie się z redakcyjnej strony kwartalnika

=> LIZARD
Awatar użytkownika
Sariusz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 145
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 8:36 am

Re: Magazyn Lizard / GAD Records

Postautor: Stan.Antoskiewicz » lutego 21, 2016, 7:09 pm

Sariusz pisze:Powrót do przeszłości 8-) Niespodziewanie wznowiono pierwszy numer LIZARD-a z przełomu 2010 i 2011r.

W jaki sposób można wejść w posiadanie tego reprintu dowiecie się z redakcyjnej strony kwartalnika

=> LIZARD

Witaj Sariusz , miło Cię znowu widzieć po tak długim niewidzeniu :D
Bardzo chętnie i przy każdej okazji przenoszę się do przeszłości , chyba bardziej mi bliskiej i przyjaznej..
Dzięki za info :D
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Magazyn Lizard / GAD Records

Postautor: MAQ » lutego 22, 2016, 7:01 pm

Moim zdaniem tekst o koncertowych wydawnictwach Hendrixa w ostatnim Lizardzie jest REWELACYJNY.
Nowy kierunek pisma bardzo mi odpowiada :)
Awatar użytkownika
MAQ
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 165
Rejestracja: maja 28, 2010, 5:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Magazyn Lizard / GAD Records

Postautor: karambol » lutego 22, 2016, 8:19 pm

Tam się u nich tak wiele zmienia (w zasadzie z numeru na numer), że nie wiem jaki jest ich nowy kierunek i nie wiem czy mi się on podoba.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości

cron