Twój Blues 38 (Jesień'2009)

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

Twój Blues 38 (Jesień'2009)

Postautor: karambol » października 1, 2009, 6:53 am

Jak ten czas szybko leci. W skrzynce pocztowej znajduje jesienny numer pisma Twój Blues.
Jak zwykle niezwykle dużo do czytania. Lurie Bell, Rod Piazza, Graham Bond, Szymek Szopiński no i bardzo ciekawy artykuł "Polski Rock" z cyklu u źródeł. I wiele , wiele więcej.
Mam tylko nadzieję że reklama Jesieni z Bluesem jaka znajdujemy w piśmie , to tylko błąd drukarski (przez litość nie wklejam skanu). W przeciwnym wypadku albo ja albo autor powinni udać sie do poradni zdrowia psychicznego.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: karambol » października 1, 2009, 9:12 am

Dowiedziałem się że reklama festiwalu nie jest błędem drukarskim. Tak ma być. Skoro tak to poniżej skan.
Obrazek

Te "mazy" po lewej stronie to nie jest wcale wykaz wykonawców zaproszonych na festiwal.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: maestro » października 1, 2009, 9:34 am

...no...no... analiza grafologa, mogłaby być bardzo interesująca...
"...w życiu piękne są tylko chwile..."
maestro
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 112
Rejestracja: sierpnia 26, 2005, 11:09 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postautor: Robert Grześkowiak » października 1, 2009, 10:12 pm

Hej!

Ja z kolei dowiedziałem się /z relacji Ewy Jodko z koncertu HDB w Trójce/, że piosenka pt. "Beast of Burden" to autorska kompozycja zespołu z Wrocławia:)!!!

Pozdr!
Robert Grześkowiak
bluesman
bluesman
 
Posty: 258
Rejestracja: listopada 17, 2005, 12:09 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: JazzyB » października 3, 2009, 9:19 pm

The Rolling Stones są fajni ale Ala Janosz fajniejsza :-). A poważnie to chyba czas zakopać się pod ziemię po tej "reklamie" Jesieni z Bluesem. Oż, ch...
Awatar użytkownika
JazzyB
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 859
Rejestracja: grudnia 12, 2008, 1:08 am
Lokalizacja: bluesonline.pl

Postautor: Tomii » października 3, 2009, 9:25 pm

Nie tragizujcie, kazdemu moze przytrafic sie pomylka :wink: tyle ze diabel tkwi w szczegolach :wink:
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: JazzyB » października 3, 2009, 9:31 pm

A nawet bestia :-). Kwestia w tym, że moja kasa czyli pieniądze podatnika poszły na prawdziwą sztukę - chodzi tu o reklamę Jesieni z Bluesem. Pomijam fakt,że Irek Dudek z uporem maniaka twierdzi, że jego był pierwszy festiwal, a tak nie jest, to jeszcze z czasem stał się prowincjonalny i awangardowa sztuka go nie uratuje.
Awatar użytkownika
JazzyB
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 859
Rejestracja: grudnia 12, 2008, 1:08 am
Lokalizacja: bluesonline.pl

Postautor: Tomii » października 4, 2009, 3:16 pm

Nie wiem w jakim kontekscie RBF ma byc najstarszy - bo nie jest, przed nim byl przeciez poznanski Blues Folk Meeting i bialostocka Jesien z Bluesem, ale jest na pewno; najstarszy w Polsce i najwiekszy na swiecie pod dachem i trwa bez przerwy, co w przypadku dwoch wspomnianych ma sie inaczej BFM wogole trwal krotko a JzB miala pauze w latach '90, no a z tym: to jeszcze z czasem stał się prowincjonalny i awangardowa sztuka go nie uratuje. wogole sie nie zgadzam.
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: JazzyB » października 4, 2009, 5:37 pm

A dlaczegóżby niby nie prowincjonalny? termin - niegdyś genialny - teraz jest raczej przekleństwem. Wszyscy, któzy mogli już zagrać, zagrali wcześniej i często za darmo. Brak konkursu nie przyciąga ludzi z Polski. Tu bardziej się nawet bywa niż słucha muzyki. To, że na siłę organizatorzy doklejają koncert w kościele albo, że fundacja robi warsztaty to nie czyni festiwalu lepszym. Może na Śląsku podobnie myślicie o Laubie, ale kiedy czytam o 3 (!) scenachi listę zaproszonych muzyków, to właściwie na Jesieni nie ma czego szukać. I bardzo chciałbym się mylić.
Awatar użytkownika
JazzyB
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 859
Rejestracja: grudnia 12, 2008, 1:08 am
Lokalizacja: bluesonline.pl

Postautor: Tomii » października 4, 2009, 6:45 pm

Oboje doskonale chyba wiemy gdzie lezy problem (?) a tu masz racje; MY (kazdy z osobna) na Slasku z pewnoscia myslimy inaczej - czase ta "innosc" tego myslenia to polowa sukcesu.
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: B&B » października 7, 2009, 7:37 am

psia krwia, wy tu gadugadu, a na Warmię ciągle TB nie dotarł :evil:

[edit]
Poczta Polska zawaliła sprawę, ale Delta ekspresowo stanęła na wysokości zadania i już mam TB'38 :D
Kto na Rawę to na Rawę, a ja sobie poczytam 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: B&B » października 15, 2009, 8:30 am

Poczytałem... jak zwykle dużo relacji z letnich festiwali i dużo o gwiazdach Rawy.
Zdziwiło mnie tak bardzo uwypuklone w bluesowym czasopiśmie pożegnanie Michaela Jacksona :? Bo Motown?
Trochę mniejsze zdziwienie budzi zapoczątkowanie cyklu(?) "U źródeł - Polski Rock", bo przy okazji i trochę o początkach bluesa można wyczytać. I tu taki cytacik z artykułu Jacka Kasprzyckiego, bo bardzo mi się spodobało to określenie: ... obok post-hippisowskiego - a nie jak się sądzi mylnie - bluesowego Dżemu i Riedla.
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: SiPolina » października 15, 2009, 2:08 pm

Baaardzo dobry cytat ;D
Awatar użytkownika
SiPolina
bluesman
bluesman
 
Posty: 291
Rejestracja: kwietnia 11, 2009, 10:26 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 281 gości

cron