Muzyka Młodej Generacji na zdjęciach Jacka Awakumowskiego

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

Muzyka Młodej Generacji na zdjęciach Jacka Awakumowskiego

Postautor: karambol » lipca 31, 2009, 1:08 pm

Obrazek
Ukazał się właśnie 180-stronicowy album pod tytułem "Muzyka Młodej Generacji (1978-1982)", zawierający ponad 350 czarno-białych zdjęć zmarłego w 1999 roku Jacka Awakumowskiego. Obok fotografii w albumie znalazła się całkiem obszerna dokumentacja ruchu Muzyki Młodej Generacji, zawierająca daty, miejsca i nazwiska ludzi, którzy w nim uczestniczyli oraz bardzo obszerny wybór ówczesnych recenzji prasowych. Z racji swojego wieku miałem okazję osobiście zetknąć się z różnymi działaniami ruchu zwanego Muzyka Młodej Generacji. Co prawda nigdy nie byłem w Jarocinie ale czołowi przedstawiciele MMG często gościli w moim mieście.
Przeglądanie tego albumu jest dla mnie swego rodzaju podróżą w czasie.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lipca 31, 2009, 2:13 pm

Oglądałem na Festiwalu Ryśka w Chorzowie. Prezentował mi Marcin Jacobson!!!

Piękne wydanie!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: JazzyB » lipca 31, 2009, 11:08 pm

I Ci co to kupią to będą raczej w wieku muzealnym. Jarocin w późnym Gierku był już legendą. Prasa o nim pisała i wspominała Wielkopolskie Rytmy Młodych. A w 1982 grali m.in. Wojciech Jagielski, Darek Dusza, SS20 - teraz kiedy są google to każdy wie, co to za kapela i mnóstwo świetnych punków. Ale też RSC. No było fajnie. A hipisi skakali tak samo na TSA i na Republice. Co oznacza, ze za rok w Suwałkach.. powinna wystąpić Republika. Skoro mają kasę na bankiety i rejsy to i Ciechowskiego pewnie ożywią. A co, po nas choćby potop...
Awatar użytkownika
JazzyB
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 859
Rejestracja: grudnia 12, 2008, 1:08 am
Lokalizacja: bluesonline.pl

Postautor: karambol » lipca 31, 2009, 11:26 pm

JazzyB pisze:I Ci co to kupią to będą raczej w wieku muzealnym.

Dzień dobry to sem ja

JazzyB pisze: Co oznacza, ze za rok w Suwałkach.. powinna wystąpić Republika. Skoro mają kasę na bankiety i rejsy to i Ciechowskiego pewnie ożywią. A co, po nas choćby potop...

Ale wredny jesteś i zrzęda. A za rok w Suwałkach wystąpi Deep Purple albo Jethro Tull oraz Buddy Guy, Romek Puchowski i Adaś Kulisz.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: JazzyB » sierpnia 1, 2009, 6:47 am

Z tym,że Adaś Kulisz z Romkiem zagrają na ulicy między lekko nietrzeźwymi wielbicielami winek i to dopiero będzie blues...
Awatar użytkownika
JazzyB
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 859
Rejestracja: grudnia 12, 2008, 1:08 am
Lokalizacja: bluesonline.pl

Postautor: Estetka » października 9, 2009, 11:10 am

A gdzie można taki albumik obejrzeć/kupić ? W krakowskich księgarniach nie widziałam.
Awatar użytkownika
Estetka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 61
Rejestracja: października 11, 2006, 11:09 am

Postautor: karambol » października 10, 2009, 9:48 pm

Estetka pisze:A gdzie można taki albumik obejrzeć/kupić ? W krakowskich księgarniach nie widziałam.

Ja kupiłem na Allegro - wystawia bezpośrednio wydawnictwo.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości