Antologia muzyki rozrywkowej w Kaliszu 1962-90

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

Antologia muzyki rozrywkowej w Kaliszu 1962-90

Postautor: olekblues » stycznia 1, 2009, 8:56 pm

W ostatni dzień starego 2008 roku, tuż przed południem zadzwonił do moich drzwi kurier firmy w której trzy dni wcześniej zamówiłem egzemplarz książki Andrzeja Dąbrowskiego pt:
„Antologia muzyki rozrywkowej w Kaliszu 1962-90”.
Sylwester w tym roku spędzałem w domowym zaciszu co spowodowało że bezzwłocznie zabrałem się za lekturę otrzymanej książki.
Swego czasu rozmawiałem z Andrzejem który zaprosił mnie do siebie w celu konsultacji niektórych faktów które pamiętam z racji popełniania „muzyki”.
Od początku uderzyło mnie pomieszczenie, a właściwie sanktuarium muzyczne jakim okazał się pokój na poddaszu. Mnogość nagromadzonych tam płyt, kaset, materiałów związanych z muzyką, książek i gadżetów powodował że wiedziałem od samego początku że mam kontakt z prawdziwym pasjonatem tematu jakim jest muzyka Polska. Nie bez kozery o tym piszę ponieważ to właśnie sprawiło, że bardzo czekałem na tę książkę czując jej unikalność.
Andrzej okazał sie facetem bardzo wnikliwym i systematycznym, dla którego historia i dociekliwość w jej zgłębianiu jest iście jubilerska.
Wracając do tematu, trzymam w ręku książkę dziwnego formatu który można zdefiniować jako rozmiar tekturowego pudełka na płyty kompaktowe, a nie książki która można potem włożyć między inne kultowe pozycje wydawnicze. Podejrzewam że efekt ten został umyślnie sprowokowany przez prezent jakim okazały się dwie płyty zamieszczone we wkładkach na końcu wydania. To zrekonstruowane zachowane w oryginale utwory większości opisywanych w tekście zespołów. To bardzo poważnie podnosi wagę i wartość książki, ponieważ nie tylko możemy poczytać o muzyce i jej twórcach, ale także usłyszeć ich muzyczne dokonania.
Treść, bo to jest to co w książce jednak najważniejsze broni się sama, i choć dla mnie zbyt mało jest
osobistych wspomnień żyjących jeszcze ludzi, to nie zawiodłem się na Andrzeju ani trochę.
Począwszy od podziękowań, dla bohaterów antologii, a na fotkach zespołów skończywszy.
„Zarys historyczny”, jako pierwszy rozdział, to pieczołowicie zebrane i przedstawione w sposób encyklopedyczny fakty związane z muzyką w Kaliszu.
Mnogość zawartych w tym rozdziale zdarzeń, nazwisk, instytucji i samych zespołów jest imponująca, co podkreśla tylko fakt ogromu włożonej pracy w dotarciu do tych materiałów.
Wszystko osadzone zostało na tle realiów ówcześnie panujących w Polskiej muzyce i mediach.
Rzuca to zupełnie inne światło na opisywane wydarzenia i bardziej przybliża zrozumienie niektórych faktów z historii muzyki nie tylko Kalisza.
Potem następuje część zawierająca najważniejsze biografie zespołów które wniosły swój wkład w ewolucję muzyki w mieście nad Prosną i w kraju.
Losy ludzi dzięki którym możemy spokojne powiedzieć że położyliśmy swoją małą cegiełkę w
dorobek kulturalny naszej ojczyzny.
Książkę zamyka dawka fotografii, oraz szczegółowy spis festiwali, oraz przeglądów wraz z wyszczególnieniem zespołów, artystów i wykonywanego repertuaru.
Na kartkach spotkamy pokaźną ilość zdjęć i dokumentów, co podnosi walor tej Antologii.
Podsumowując „Antologia muzyki rozrywkowej w Kaliszu 1962-90”, to książka (pomijając format) ładnie i trwale wydana przez wydawnictwo EDYTOR z Kalisza, pieczołowicie skonstruowana przez autora któremu należą sie wielkie podziękowania.
Ja jako kaliszanin z czystym sumieniem polecam tę książkę nie tylko mieszkańcom najstarszego miasta w Polsce, ale wszystkim którym nie jest obojętna historia muzyki w tym kraju.
Zapraszam do lektury.
Książka osiągalna przez internet pod adresem www.znetu.com
Awatar użytkownika
olekblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1711
Rejestracja: lutego 6, 2008, 7:45 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: StS » stycznia 1, 2009, 9:45 pm

StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: olekblues » stycznia 1, 2009, 10:17 pm


Masz słuszna rację to już było, ale nie jako recenzja tylko jako zapowiedź, a to wielka różnica, mimo ze nie wniosłem zbyt wiele do tego co napisał Andrzej, to uważam że powinna też skreślić o tym kilka słów osoba czytająca tę pozycję. Co też uczyniłem. :D
Awatar użytkownika
olekblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1711
Rejestracja: lutego 6, 2008, 7:45 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Andrzej Dąbrowski » stycznia 11, 2009, 1:55 pm

Bardzo się cieszę, że publikacja spodobała się. Zwłaszcza że to opinia człowieka który min. tworzył tę historię.
Zbieranie i upublicznienie tych wszystkich materiałów sprawiło mi olbrzymią przyjemność i dało mi dużo satysfakcji.
Teraz już nie spocznę!
W przygotowaniu Ostrów.
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » stycznia 16, 2009, 4:06 pm

Tak..przeczytałem i kopara mi opadła..to tyle sie tu dzialo?????
Świetny , przystępny język no i faktów na mała encyklopedie a przeciez całość dotyczy jednego regionu...ja pierdzielę...
Jakbym się cofnął do tamtych niełatwych ale przecież pieknych , spontanicznych czasów..
Do tego piękne wydanie z dodatkowymi bonusami w postaci 2 cd..
Moje najszczersze gratulacje Andrzeju!!!!!!




ach..byłbym zapomniał...

za 2 tygodnie tj 28 stycznia w WNTR gościem będzie właśnie Andrzej...
Przywiezie ze sobą swą ukochaną rockowa muzykę...
Pojęcia nie mam co to będzie , choć przecież Jego preferencje znam , bośmy przyjaciółmi od setek lat....
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Darek Grodziński » stycznia 19, 2009, 11:00 pm

Hard Efekt, potem Efekt... disk 1... "O niej"... mój Tato gra.. :D
Darek Grodziński
 

Postautor: Andrzej Dąbrowski » stycznia 20, 2009, 9:28 am

Darek Grodziński pisze:Hard Efekt, potem Efekt... disk 1... "O niej"... mój Tato gra.. :D

Bardzo ciekaw jestem czy Tobie i ojcu podoba się publikacja?
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: Darek Grodziński » stycznia 20, 2009, 10:58 am

Tato jest zafascynowany jakością i wydaniem. Spodziewał się, że jako wydawnictwo o zasięgu głównie lokalnym i dość niszowym charakterze, będzie to wydane bardziej "po kosztach". A tu sztywna oprawa, papier kredowy, dwie pięknie tłoczone płyty. Czyta to sobie kawałek po kawałku, na ile mu starcza czasu i wspomina. Wspomina ale także poznaje nowe rzeczy, fakty, składy i osoby, których nie znał.
Darek Grodziński
 

Postautor: Andrzej Dąbrowski » stycznia 20, 2009, 1:52 pm

Darek Grodziński pisze:Tato jest zafascynowany jakością i wydaniem. Spodziewał się, że jako wydawnictwo o zasięgu głównie lokalnym i dość niszowym charakterze, będzie to wydane bardziej "po kosztach". A tu sztywna oprawa, papier kredowy, dwie pięknie tłoczone płyty. Czyta to sobie kawałek po kawałku, na ile mu starcza czasu i wspomina. Wspomina ale także poznaje nowe rzeczy, fakty, składy i osoby, których nie znał.

Bardzo się cieszę.
Te wspomnienia powinieneś nagrywać. Jeszcze się przydadzą.
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: Darek Grodziński » stycznia 30, 2009, 3:30 pm

kliknij: FOTO

Obrazek

A w takiej formie trzyma się Leszek do tej pory! Bardzo aktualne zdjęcie! Rodzinny jam u mnie gdzieś w połowie stycznia.
Darek Grodziński
 

Postautor: Darekk66 » lutego 4, 2009, 9:21 pm

Jakieś dwa tygodnie temu nareszcie dotarł do mnie prezent, na który bardzo niecierpliwie czekałem. To książka, „ Antologia muzyki rozrywkowej w Kaliszu 1962 – 1990” pióra Andrzeja Dąbrowskiego. W pierwszym momencie zaskoczenie: maleństwo! I pytanie jak dużo treści można zawrzeć w książce formatu „dziewczyńskiego” pamiętniczka??? Z „ pewną dozą nieufności” zabrałem się do przeglądania, oglądania i czytania. Skończyłem kiedy przeczytałem całość! Do dziś przeczytałem ją już trzy razy. Takie nagromadzenie informacji, że przy pierwszym czytaniu nie da się ogarnąć wszystkiego. Nazwiska , nazwy zespołów, daty , kluby, zdjęcia, cytaty z prasy lokalnej…. Ogrom informacji. Tyle się działo w tamtych latach? Działo się! O parę postaci ,o których czytamy w „Antologii…” się „ otarłem”, jak się to mówi, kilka znam osobiście od wielu lat. Historie zespołów i poszczególnych muzyków osadzone w kontekście historycznym dają ciekawy obraz czasów, które minęły, ale o których warto mówić.
Książka znakomita, wzbogacona o dwie płyty z nagraniami, o których można powiedzieć jedno: RARYTASY! Szczerze polecam nie tylko mieszkańcom Kalisza, Ostrowa i okolic. Gratulacje dla autora.
Darek Kępiński
Awatar użytkownika
Darekk66
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4658
Rejestracja: listopada 9, 2008, 8:02 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Andrzej Dąbrowski » lutego 5, 2009, 1:59 pm

:D
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: youngold » lutego 18, 2009, 5:43 pm

Andrzej, tylko jedno mogę napisać: D Z I Ę K I ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
Po tylu latach usłyszeć Danka z "Fantomem" i "Trzeci Skład", kapele z którymi niejeden wieczór przesiedziałem w empikowskiej kawiarni i parę wieczorów na próbach i koncertach. Cenne doświadczenie :D
Świetna jakość muzyki i wspaniała kniga (nie wiem co jest dodatkiem do czego - myślę, że bez siebie te dwie części nie mogłyby istnieć).
Jeszcze raz wielkie D Z I Ę K I ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
"too old to rock & roll, too young to die" ;-)
youngold
blueslover
blueslover
 
Posty: 572
Rejestracja: kwietnia 15, 2007, 4:04 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Andrzej Dąbrowski » lutego 19, 2009, 10:27 am

youngold pisze:Andrzej, tylko jedno mogę napisać: D Z I Ę K I ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
Po tylu latach usłyszeć Danka z "Fantomem" i "Trzeci Skład", kapele z którymi niejeden wieczór przesiedziałem w empikowskiej kawiarni i parę wieczorów na próbach i koncertach. Cenne doświadczenie :D
Świetna jakość muzyki i wspaniała kniga (nie wiem co jest dodatkiem do czego - myślę, że bez siebie te dwie części nie mogłyby istnieć).
Jeszcze raz wielkie D Z I Ę K I ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

Bardzo się cieszę, że książka się podoba i wzbudza pozytywne emocje.
Zapraszam na spotkanie promocyjne książki.
CKiS ul.Łazienna 6
sobota godz.19
Będzie parę ciekawostek.

No i zapraszam co czwartek po godz.23 do słuchania, w radiu Centrum, mojej audycji autorskiej "Made In Poland" - wyłącznie z muzyką polską.
Często prezentuję w niej kaliskie zespoły z przed lat.

Może nasz jakieś materiały z tamtych lat. Zdjęcia, wycinki prasowe, cokolwiek?
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: Andrzej Dąbrowski » lipca 1, 2009, 7:56 pm

Moi drodzy mam przyjemność poinformować Was, że jutro w PR 3 czyli w trójce, międzi godziną 9,00 - 12,00 w programie "Tu Baron",
nie kto inny jak sam Piotr Baron będzie prezentował moją książkę "Antologia muzyki rozrywkowej w Kaliszu".

Zapraszam.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: Andrzej Dąbrowski » stycznia 8, 2010, 10:45 pm

Z obszernymi fragmentami "Antologii Muzyki Rozrywkowej w Kaliszu 1962-1990" można zapoznać się na:
http://www.dziennik-wielkopolski.pl/fel ... nstwa.html
Jeśli macie ochotę zapraszam.

Obrazek
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości

cron