Kwartalnik TWÓJ BLUES 34/Jesień 2008

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

Kwartalnik TWÓJ BLUES 34/Jesień 2008

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » września 19, 2008, 6:01 am

Witam.

Z radością informuję, że 34 numer TB już się drukuje. W sprzedaży pojawi się 24 września i tego samego dnia wysłany zostanie do prenumeratorów.
Informacje o jego zawartości już możecie znaleźć na TB-OnLine: www.delta.art.pl

Jak zwykle, proszę o opinie i uwagi.

Pozdrawiam,


Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: piast » września 19, 2008, 3:11 pm

Już czekam. Pewnie będzie dużo ciekawych informacji, ponieważ w ostatnim kwartale trochę się działo w bluesie
Awatar użytkownika
piast
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1600
Rejestracja: listopada 16, 2006, 9:55 am
Lokalizacja: Wratislavia

Postautor: Havana » września 27, 2008, 5:51 pm

Ja też czekam z zaciekawieniem, bo tytuły widoczne na okładce zapowiadają ciekawy numer, zwłaszcza temat Maxwell Street. Tylko dlaczego nic nie ma na niej o Jimiway Blues Festivalu?
Od utraty przyjaciela większym nieszczęściem jest posiadanie przyjaciela o złych zamiarach- IBN HAZM
Awatar użytkownika
Havana
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 128
Rejestracja: lipca 19, 2008, 8:11 am
Lokalizacja: nieraz z Polski

Postautor: Havana » października 5, 2008, 4:41 pm

Kupiłam, prawie przeczytałam, ciekawy jak zwykle, ale myślałam że tekst o Maxwell Street to będzie materiał źródłowy a nie recenzją DVD!!!. Co do Jimiway to niestety sprawdziły się moje obawy, w numerze nie ma nic (poza reklamą), a Festiwal już tuż tuż. Nie bardzo wiem dlaczego brak artykułów o tegorocznych gwiazdach a są sylwetki "gwiazdek" Rawy Blues???!!! Przecież zarówno Seth Walker i Samuel James to postacie których nie można porównywać z takimi nazwiskami jak LARRY GARNER i DAVE HOLE!!!
To są nazwiska które dopiero próbują zaistnieć na Oceanie Amerykańskiego bluesa!!
Powiem wprost nie podoba mi się ta stronniczość o którą "Twój Blues" nigdy nie podejrzewałam. Powie ktoś może to będzie po ich występach, a ja odpowiem ,to się nazywa "wodą po kisielu". Ale dziękuję za inne ciekawe teksty a zwłaszcza za fantastyczne zdjęcie Marc'a PoKempnera.
Od utraty przyjaciela większym nieszczęściem jest posiadanie przyjaciela o złych zamiarach- IBN HAZM
Awatar użytkownika
Havana
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 128
Rejestracja: lipca 19, 2008, 8:11 am
Lokalizacja: nieraz z Polski

Postautor: kora » października 6, 2008, 10:17 am

Czyli jednym słowem Havano, T.B powinien mieć 166 stron, a nie 66 :mrgreen:
Też bym tak chciała :wink:
Na jesień tak wiele dzieje się na naszym bluesowym podwórku,ze nie sposób wszystkich ująć w jednym wydaniu.
Stronniczość ,o którą posądzasz TB nie do końca jest zasadna :wink:
Ci ludzie oprócz tego,że wydają kwartalnik, organizują jeszcze szereg koncertów.Gdzie mają je zareklamować jak nie na łamach owego czasopisma ?W tym przypadku nawiązuję do rewelacyjnej Wandy Johnson,Curtisa Salgado,czy Joe Bonamassy.Jestem pewna,ze po Jimiway, w zimowym wydaniu -jak co roku,znajdziemy obszerny materiał na temat tego wydarzenia :wink:
Może w planach jest wywiad z Larrym, czy Hole... :wink:
Też chciałabym aby w tym wydaniu więcej było napisane o ostrowskim festiwalu.Podejrzewam również,ze każdy czytelnik T.B życzyłby sobie,aby było też więcej o zespole X,Y,Z...itd,itd
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Michał » października 6, 2008, 11:58 am

Havana pisze:Przecież zarówno Seth Walker i Samuel James to postacie których nie można porównywać z takimi nazwiskami jak LARRY GARNER i DAVE HOLE!!!


no właśnie Garner i Hole to niekwestionowana półka najwyższa .. prawda - zrodzicie się ?

Seth Walker i Samuel James to muzycy, którzy zaczynają swoją przygodę i powoli wzbiją się do góry. Moim zdaniem decyzja redakcji TB była dobra (jeśli oczywiście musieliby wybierać jakiego artystę opisać, a którego "odrzucić" z braku miejsca). LARRY GARNER i DAVE HOLE to nazwiska, które same się bronią i zdecydowana większość blues fanów wie kim są, a problem był z Sath i Samuel to muzycy fajnie grający, ale w Polsce totalnie nie znani większości miłośników bluesa (ja sam o nich nic nie wiedziałem, kiedyś buszując po internecie trafiłem na 1 z tych panów, ale tylko tyle), jednocześnie jadąc na koncert lub festiwal, staram się zebrać choć minimalną wiedzę na temat każdego nieznanego mi artysty i tutaj TB ułatwiło mi sporo pisząc fajne artykuły.

kora_ pisze:Czyli jednym słowem Havano, T.B powinien mieć 166 stron, a nie 66 :mrgreen:
Też bym tak chciała ;)


pewnie ja również chciałbym żeby było więcej stron te 166 czy nawet więcej ... no może nie 666 :twisted: - to za dużo byłoby ;)

No ewentualnie fajnie jak byłby to miesięcznik lub 2-miesięcznik, no ale nienarzekajmy cieszmy się z tego co jest ! :D
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: kora » października 6, 2008, 3:18 pm

Michał pisze:no właśnie Garner i Hole to niekwestionowana półka najwyższa .. prawda - zrodzicie się ?


to nie ulega wątpliwości !

Michał pisze:LARRY GARNER i DAVE HOLE to nazwiska, które same się bronią i zdecydowana większość blues fanów wie kim są, a problem


Ja się zaliczam do tej mniejszości :? Wiem tylko tyle,co Ben Kunicki mi na Ich temat powiedział :? Dopiero od niedawna i to też dzięki Benowi zapoznaję się z Ich twórczością.

A w Wikipedii, są tylko suche fakty :?
Michał pisze:No ewentualnie fajnie jak byłby to miesięcznik lub 2-miesięcznik,


Wtedy nic nie umknęłoby niczyjej uwadze :D To byłoby najlepsze wyjście. :wink: Pytanie tylko, czy taka opcja jest możliwa ? :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Michał » października 6, 2008, 4:13 pm

kora_ pisze:
Michał pisze:LARRY GARNER i DAVE HOLE to nazwiska, które same się bronią i zdecydowana większość blues fanów wie kim są, a problem


Ja się zaliczam do tej mniejszości :? Wiem tylko tyle,co Ben Kunicki mi na Ich temat powiedział :? Dopiero od niedawna i to też dzięki Benowi zapoznaję się z Ich twórczością.

A w Wikipedii, są tylko suche fakty :?


hm .. masz ich płyty - może kopie ?
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: kora » października 6, 2008, 4:20 pm

nie mam nic...tylko linki do utworów.... ale zmierzam na Jimiway to zmienić i na stoisku muzycznych uzbroję się po zęby :mrgreen:
Ostatnio zmieniony października 6, 2008, 4:38 pm przez kora, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Michał » października 6, 2008, 4:22 pm

kora_ pisze:nie mam nic...tylko linki do utworów.... ale zmierzam na Jimiway to zmienić i na stoisku muzycznych uzbroję się po zęby w Ich muzykę :mrgreen:


ja tez nie mam wszystkiego i również planuje coś kupić,
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: zub » października 6, 2008, 9:55 pm

hmmm... nie to żebym marudził ale w kontekście powyższej dyskusji zastanwiająca jest zapowiedź koncertów Bonamasssy. Jest Chorzów a nawet Uhersky Brod. A gdzie Poznań? Właśnie tam zamierzałem się udać.
Czy w Poznaniu nie ma koncertu?
zub
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 82
Rejestracja: listopada 29, 2005, 1:16 pm

Postautor: tyna » października 6, 2008, 10:04 pm

zub pisze:hmmm... nie to żebym marudził ale w kontekście powyższej dyskusji zastanwiająca jest zapowiedź koncertów Bonamasssy. Jest Chorzów a nawet Uhersky Brod. A gdzie Poznań? Właśnie tam zamierzałem się udać.
Czy w Poznaniu nie ma koncertu?

Jest :!:
Tylko że koncert w Poznaniu nie jest organizowany przez AKW Delta.. Zerknij tu: http://www.ranus.pl/bonamasa.htm
Awatar użytkownika
tyna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2297
Rejestracja: stycznia 19, 2006, 3:27 pm
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Postautor: RafałS » października 7, 2008, 12:56 pm

kora_ pisze:nie mam nic...tylko linki do utworów.... ale zmierzam na Jimiway to zmienić i na stoisku muzycznych uzbroję się po zęby :mrgreen:


Ja kiedyś miałem płytkę Hole'a "Ticket To Chicago" z amerykańskimi muzykami. Super granie ale pozbyłem się jej bo nie mogłem się przekonać do wokalu. Jeśli komuś ten wokal nie przeszkadza, to polecam ją gorąco - aż się tam gotowało od energii. To chyba jedna z jego bardziej cenionych płyt studyjnych.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 7, 2008, 1:53 pm

Rafał Szłapczyński pisze:
kora_ pisze:nie mam nic...tylko linki do utworów.... ale zmierzam na Jimiway to zmienić i na stoisku muzycznych uzbroję się po zęby :mrgreen:


Ja kiedyś miałem płytkę Hole'a "Ticket To Chicago" z amerykańskimi muzykami. Super granie ale pozbyłem się jej bo nie mogłem się przekonać do wokalu. Jeśli komuś ten wokal nie przeszkadza, to polecam ją gorąco - aż się tam gotowało od energii. To chyba jedna z jego bardziej cenionych płyt studyjnych.


Rafał! Sięgnij proszę po debiut Dave'a Hola dla Alligator Records.
Tytuł tego cacuszka to "Short Fuse Blues" z roku 92. Zapewniam cię że będziesz kontent!!!
20-pażdziernika kiedy cała audycja będzie o Jimiway, zagram z tego własnie krążka!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: RafałS » października 7, 2008, 2:11 pm

Dziekuję za rekomendację - pewnie i inni z niej skorzystają, zwłaszcza po wysłuchaniu audycji. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Michał » października 7, 2008, 2:11 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
Rafał Szłapczyński pisze:
kora_ pisze:nie mam nic...tylko linki do utworów.... ale zmierzam na Jimiway to zmienić i na stoisku muzycznych uzbroję się po zęby :mrgreen:


Ja kiedyś miałem płytkę Hole'a "Ticket To Chicago" z amerykańskimi muzykami. Super granie ale pozbyłem się jej bo nie mogłem się przekonać do wokalu. Jeśli komuś ten wokal nie przeszkadza, to polecam ją gorąco - aż się tam gotowało od energii. To chyba jedna z jego bardziej cenionych płyt studyjnych.


Rafał! Sięgnij proszę po debiut Dave'a Hola dla Alligator Records.
Tytuł tego cacuszka to "Short Fuse Blues" z roku 92. Zapewniam cię że będziesz kontent!!!
20-pażdziernika kiedy cała audycja będzie o Jimiway, zagram z tego własnie krążka!!!


a jeszcze lepiej, jak wybrałbyś się na Jimiway blues festiwal do ostrowa i posłuchał go na żywo !
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Havana » października 17, 2008, 11:30 am

tyna pisze:
zub pisze:hmmm... nie to żebym marudził ale w kontekście powyższej dyskusji zastanwiająca jest zapowiedź koncertów Bonamasssy. Jest Chorzów a nawet Uhersky Brod. A gdzie Poznań? Właśnie tam zamierzałem się udać.
Czy w Poznaniu nie ma koncertu?

Jest :!:
Tylko że koncert w Poznaniu nie jest organizowany przez AKW Delta.. Zerknij tu: http://www.ranus.pl/bonamasa.htm


Niestety pachnie mi tutaj stronniczoœciš Delty, bo w TB jest tekst o Bonamassie w którym nie ma ani słowa o poznańskim koncercie, podobnie jak w "Od Redaktora" , a przecież można było napisać że występuje w tym mieœcie bez wskazywania agencji. Czyż nie tak?!
Jak już jestem przy głosie, to jeszcze jedno niedopatrzenie (mam nadzieję że tak jest ) - otóż dobrze by było gdyby recenzje płyt naszych krajowych muzyków ukazujšce się w zagranicznych periodykach były w jakiœ sposób akcentowane w TB. Był już precedens, więc recenzja płyty Magdy Piskorczyk która ukazała się w # 113 na str. 69 "Blues Revue" nie powinna pozostać bez echa.
Ale tak obiektywnie to dobrze że jest taki magazyn którym można chwalić się za granicš o czym miałam możliwoœć przekonać się sama. Mam nadzieję że nie odbierze Pan Panie Andrzeju tego mojego wpisu jak czepianie się ale myœlę że jest to gazeta dla nas i nasza więc mam prawo jako czytelniczka to napisać, dla naszego wspólnego dobra.
Od utraty przyjaciela większym nieszczęściem jest posiadanie przyjaciela o złych zamiarach- IBN HAZM
Awatar użytkownika
Havana
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 128
Rejestracja: lipca 19, 2008, 8:11 am
Lokalizacja: nieraz z Polski


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 259 gości

cron