Życie Boba Marleya "Catch a fire" Biografia.

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

Życie Boba Marleya "Catch a fire" Biografia.

Postautor: vaciak » sierpnia 26, 2008, 6:56 pm

Hej,

chciałem wszystkim Wam zareklamować świetną książkę opowiadającą o życiu Boba Marleya. Biografię napisał Timothy White (redaktor Rolling Stone, Billboard, New York Times), czyta się ją lekko, wręcz doskonale. Autor poświęcił niemal całe swoje pięćdziesięcio letnie życie, by jak najlepiej poznać życie Boba, jego rodziny, jego dokonania, a także wszystko co miało z Bobem związek. Książka po raz pierwszy ukazała się w 1983r i co jakiś czas jest wznawiana. Najnowsze uzupełnienia, zostały dopisane przez żonę autora i przyjaciół, a następnie wydane w 2006r.

Biografia nie tylko opisuje dokonania Boba, ale świetnie oddaje klimat w jakim żył, opisuje przemiany na Jamajce w tamtych czasach, nieformalne układy, odczucia rodziny Boba od dziadka, po dzieci, jednym słowem, Timothy rewelacyjnie oddał atmosferę kreowaną przez Marleya oraz przez niego napotykaną, od chwili jego poczęcia, przez najcudowniejsze lata, śmierć, aż po zawiłości, które obecnie wiążą się z Bobem Marleyem.

Timothy miał okazję poznać Boba osobiście oraz zbliżyć się częściowo do niego, jednak tylko służbowo. Przez wszystkie lata odwiedził niemal wszystkie miejsca, w których bawił Marley, a także rozmawiał z większością ludzi, którzy z Marleyem mieli kontakt.

Niesamowite dzieło o niesamowitym artyście, pod którego wpływem był m.in. Eric Clapton, Stevie Wonder, Santana, Keith Richards i wielu innych wielkich, niesamowity autor, który poświęcił życie by większość zgłębić i potomnym przekazać.

Polecam!!

Link do książki w empiku http://www.empik.com/bob-marley-kultowa ... od720208,p

Obrazek
11.05.2012 21:00 Kraków, Awaria (ul. Mikołajska)
26.05.2012 20:00 AKUSTYCZNIE Solec-Zdrój, Malinowy Zdrój (ul. Leśna), wstęp 10 zł, wolny dla gości hotelu
http://www.facebook.com/nipuband
Awatar użytkownika
vaciak
blueslover
blueslover
 
Posty: 473
Rejestracja: października 18, 2006, 9:40 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Blueskap » grudnia 12, 2008, 10:48 am

Faktycznie ta książka to totalna encyklopedia. Bardzo dużo informacji jednak dla mnie osobiście jest tak nabita treścią że nie starcza miejsca na oddech.
Ale i tak dzieło życia bez dwóch zdań.
troubles soon be over
Blueskap
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 13
Rejestracja: grudnia 9, 2008, 9:12 am
Lokalizacja: Warsszawa

Postautor: Basman » grudnia 12, 2008, 5:39 pm

Mam w planach :). Niestety, grudzień to niespotykanie cięzki miesiąc finansowo do udźwignięcia, hehe.

Ale poluję na allegro, żeby niedrogo kupić, bo wielu ludzi mówiło mi, ze to dobrze skrojona kniga jest.
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: nacpanexjeze » grudnia 16, 2008, 7:49 pm

Właśnie nie dawno zamówiłam ta książkę, czekam na ni a niecierpliwie:)
Tylko denerwuje mnie cena. Dałam za nią z przesyłka 78 zł + przesyłka. Nie wiem czy nie przepłaciłam, w każdym bądź razie jak tylko książka dojdzie i ja przeczytam zdam swoje relacje. ^^
Paulina
nacpanexjeze
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 115
Rejestracja: grudnia 8, 2008, 8:31 pm
Lokalizacja: Opole

Postautor: margo » kwietnia 22, 2010, 10:16 pm

A u mnie na półce stoi już czas jakiś i czeka grzecznie w kolejce w towarzystwie kilku innych publikacji.
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości