Antologia muzyki rozrywkowej w Kaliszu

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

Antologia muzyki rozrywkowej w Kaliszu

Postautor: Andrzej Dąbrowski » sierpnia 26, 2008, 9:46 am

„Antologia muzyki rozrywkowej w Kaliszu” .
W sierpniu nakładem kaliskiego wydawnictwa „Edytor” ukarze się „książka” pt : „Antologia muzyki rozrywkowej w Kaliszu”. Dlaczego słowo książka użyłem w cudzysłowie? Bo do wydawnictwa będą dołączone dwie płyty z archiwalnymi nagraniami, całość co prawda będzie wydana w formie książki, ale w rozmiarach opakowania CD.

Okazuje się, że Kalisz to nie tylko najstarsze miasto w Polsce, ale i po części kolebka muzyki rockowej w naszym kraju. W publikacji tej autor podejmie próbę opowiedzenia historii rozwoju szeroko pojętej muzyki rockowej w Kaliszu. Zaczynając od pierwszych zespołów big beatowych w 1962 roku, poprzez spektakularne ogólnopolskie festiwale w 1969, 1972 i 1973 roku oraz pierwsze sukcesy kaliskich formacji: Młodego Bluesa, Efektu czy już w latach 80- tych: 62-800, Trzeciego Składu, Rekonstrukcji. Publikacja zawiera tak, że obszerne informacje o grupach nie znanych ogólnopolskiej publiczności, a wartych przedstawienia ze względu na ciekawą i wartościową muzykę, którą tworzyły. Ale nie tylko rockiem Kalisz stoi więc znalazło się tu miejsce na historię Mieczysława Szcześniaka czy Marka Sośnickiego. W książce pojawiają się tak że watki ostrowskie. Okazuje się bowiem że Janusz Szkudlarek i Roman Ziobro znani z Blues Forever i SDM, rozpoczynali swoją przygodę w kaliskich formacjach Traf i Trzeci skład. Podobnie sytuacja ma się z Przemkiem Łukaszewiczem, który najpierw występował solo głównie w Kaliszu, a dopiero później z formował zespoły Mad Band i RMI w Ostrowie. Dzisiaj występuje w doskonałej formacji Izotop.
Całe wydawnictwo okraszone będzie całą masą zdjęć, nie jednokrotnie unikatowych oraz wypowiedziami muzyków i działaczy kulturalnych.
Będzie to fascynująca opowieść o trzech dekadach rozwoju muzyki nie tylko rockowej.
Jak zapowiada autor „Jeśli publikacja się spodoba i będzie na nią pozytywny oddźwięk to z przyjemnością zajmę się opisaniem takiej historii o Ostrowie”.
Autorem jest oczywiście nasz redakcyjny kolega Andrzej Dąbrowski. Od wielu lat recenzujący płyty na naszych łamach. Trzeba nadmienić że
jest to chyba pierwsza w naszym kraju tego typu publikacja. Zajmująca się muzyczną historią jednego miasta.
Fotografii na okładkę użyczył Zbigniew Warzyński i znany ostrowski fotografik Jarosław Grabarek.


CD 1
1.MŁODY BLUES – Nie zapomnę (1969)
2.MŁODY BLUES – Błękitnu Blues (1969)
3.MŁODY BLUES – Dokąd idziesz (1969)
4.GRUPA KALISZ – Move Over (1972)
5.EFEKT – Dla niej (1975)
6.TRZECI SKŁAD – utwór instrumentalny - FMR Jarocin 1980
7.TRZECI SKŁAD – Blues – nie blues (1981)
8.TRZECI SKŁAD – utwór instrumentalny (1983)
9.TRZECI SKŁAD – utwór instrumentalny (1983)
10.62-800 – Z Tobą Tańczyć (1983)
11.62-800 – Na przekór (1983)
12.62-800 – Pożegnanie z „62-800” (1983)
13.HUSH – Fikus (1980)
14.HUSH – Jak każdy człowiek (1981)

CD 2
1.HUSH – Bądź człowiekiem (1981)
2.FANTOM DZIECIŃSTWA – Testament dzieciństwa (1982)
3.FANTOM DZIECIŃSTWA – Fikus (koncert w WDK Kalisz kwiecień 1982)
4.REKONSTRUKCJA – Windywidualizowani (1982)
5.REKONSTRUKCJA – Dla Radka - FMR Jarocin 1983
6.REKONSTRUKCJA – Helikopter (PR Szczecin 1982)
7.SKOWYT – Mamo (1982)
8.SKOWYT – Dokąd idziesz (1984)
9.SKOWYT – utwór instrumentalny (1984)
10.NATASHA – Zabij go (1985)
11.NATASHA – Cywilizacja (1985)
12.NATASHA – Agoń (1985)
13.TANGER – Nie mów nic (1992)
14. PRZEMYSŁAW ŁUKASIEWICZ – utwór instrumentalny (1992)
15. PRZEMYSŁAW ŁUKASIEWICZ i MAD BAND – Taki mój los (1992)
16.PRZEMYSŁAW ŁUKASIEWICZ i RMI – Spadek (1994)
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: Andrzej Dąbrowski » września 10, 2008, 10:16 am

Niestety ze względu na problemy formalne (umowy z muzykami) premiera książki została przesunięta na koniec września - początek października.
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: Zdzisław Pająk » września 10, 2008, 12:15 pm

Gratuluję Andrzeju i myślę, że nie jestem jedynym, który z niecierpliwością czeka na premierę książki, choć gwoli ścisłości nie jest to pierwsza w kraju publikacja ksiązkowa dotycząca muzycznej (dokładniej rock'n'rollowej) historii miasta. Taka pozycja powstała już w Grudziądzu, nazywa się "Dinozaury grudziadzkiego big beatu", ukazała się parę miesiecy temu (niestety bez dołączonej płyty, a więc Twoja pozycja będzie atrakcyjniejsza).
Raz jeszcze gratuluję i pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Zdzisław Pająk
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2543
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 6:06 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Michał » września 10, 2008, 12:58 pm

Zdzisław Pająk pisze:Gratuluję Andrzeju i myślę, że nie jestem jedynym, który z niecierpliwością czeka na premierę książki,


dokładnie tak !

bo ja również z niecierpliwością czekam !
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: olekblues » grudnia 12, 2008, 9:00 am

Czekam na te książkę "obiecaną' i nic jakoś nawet informacji nie mam o tym czy ogóle wyszła....
Mam nadzieje tylko ze Andrzej nadrobi zaległości i da znać co z tym fantem.
Awatar użytkownika
olekblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1711
Rejestracja: lutego 6, 2008, 7:45 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Andrzej Dąbrowski » grudnia 12, 2008, 9:36 am

olekblues pisze:Czekam na te książkę "obiecaną' i nic jakoś nawet informacji nie mam o tym czy ogóle wyszła....
Mam nadzieje tylko ze Andrzej nadrobi zaległości i da znać co z tym fantem.

Buła drobna obsówa z winy wydawcy. Książka właśnie się drukuje, a płyty są już wytłoczone.
Jeszcze troszkę cierpliwości. Na pewno będzie przed świętami.
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: RafałS » grudnia 12, 2008, 12:53 pm

Pogubiłem się czytając te wpisy. Czy dobrze zrozumiałem, że chodzi o jakiegoś innego Andrzeja Dąbrowskiego, którego zbieżność imienia i nazwiska z autorem pierwszego postu jest przypadkowa? Jeśli nie - dlaczego autor pisze o sobie w trzeciej osobie?
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: WojtekU » grudnia 12, 2008, 1:15 pm

Rafał Szłapczyński pisze:Pogubiłem się czytając te wpisy. Czy dobrze zrozumiałem, że chodzi o jakiegoś innego Andrzeja Dąbrowskiego, którego zbieżność imienia i nazwiska z autorem pierwszego postu jest przypadkowa? Jeśli nie - dlaczego autor pisze o sobie w trzeciej osobie?

Masz rację, część pierwszego postu autora zawiera cytat ze strony http://blues.media.pl/index.php/archives/date/2008/07 (szkoda, że nie zaznaczony), uzupełniony o dalsze informacje - pisane nie wiedzieć czemu w trzeciej osobie. Kluczem do odróżnienia obu części - własnej i cytowanej - może być ortografia :wink:
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Andrzej Dąbrowski » grudnia 12, 2008, 7:07 pm

Faktycznie należy się wyjaśnienie.
Tekst znajdujący się w pierwszym poście ukazał się w Gazecie Ostrowskiej.
Ja go po prostu wkleiłem. Stąd ta "osoba trzecia".
Przepraszam za wprowadzenie zamieszania.
Autorem publikacji o Kaliszu jestem oczywiście ja.
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: olekblues » grudnia 13, 2008, 3:14 pm

Andrzej Dąbrowski pisze:
olekblues pisze:Czekam na te książkę "obiecaną' i nic jakoś nawet informacji nie mam o tym czy ogóle wyszła....
Mam nadzieje tylko ze Andrzej nadrobi zaległości i da znać co z tym fantem.

Buła drobna obsówa z winy wydawcy. Książka właśnie się drukuje, a płyty są już wytłoczone.
Jeszcze troszkę cierpliwości. Na pewno będzie przed świętami.


No to będzie wspaniały prezent pod choinkę o ile wydawca da radę dogadać się ze Św. Mikołajem.
Nabrałem do Ciebie zaufania widząc Cię w tej wspaniałej czapeczce, Jeżyk też taką ma czy może to jest ta sama? :D
Czekam zatem cierpliwie nie tylko na śnieg ale i na tę wspaniałą pozycję w mojej biblioteczce.
Awatar użytkownika
olekblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1711
Rejestracja: lutego 6, 2008, 7:45 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Darekk66 » grudnia 13, 2008, 6:22 pm

A gdzie mozna będzie nabyć tę " Antologię...". Cieszę się Andrzeju, że wpadłeś na taki pomysł. A plany podobnej pozycji na temat formacji z Ostrowa cieszą mnie jeszcze bardziej. Może i ja bym się tam załapał z kapelami , w których grałem na poczatku lat 90- tych! :lol:
Awatar użytkownika
Darekk66
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4658
Rejestracja: listopada 9, 2008, 8:02 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Andrzej Dąbrowski » grudnia 13, 2008, 7:05 pm

Darekk66 pisze:A gdzie mozna będzie nabyć tę " Antologię...". Cieszę się Andrzeju, że wpadłeś na taki pomysł. A plany podobnej pozycji na temat formacji z Ostrowa cieszą mnie jeszcze bardziej. Może i ja bym się tam załapał z kapelami , w których grałem na poczatku lat 90- tych! :lol:


Właśnie rozpoczoł sie proces drukowania.
Jak tylko książka bedzie dostępna poinformuję o tym w audycji i na forum.
Bądz czujny :D
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości