HRPP koncert - Krzysztof Ścierański solo

Dajcie znać o najmniejszych nawet koncertach Bluesowych (i nie tylko) w Waszej okolicy!

Moderator: mods

HRPP koncert - Krzysztof Ścierański solo

Postautor: Hard Rock Pub Pamela » października 4, 2017, 6:03 am

W poniedziałek, 9 października 2017 w Hard Rock Pubie Pamela wystąpi Krzysztof Ścierański. Koncert wirtuoza będzie podzielony na dwa sety. Transmisję pierwszego z nich przeprowadzi Radio PiK. Gospodarzem audycji z cyklu Koncertowe Radio PiK będzie Darek Gross, który poprowadzi wydarzenie w Hard Rock Pubie Pamela. Koncert rozpocznie się punktualnie o godzinie 19. Wstęp wolny.

Krzysztof Ścierański – wirtuoz gitary basowej, legenda polskiego jazzu – w zjawiskowym solowym koncercie „Gitarowe improwizacje jazzowe”, kreuje oryginalny styl muzyczny, uzyskując bogactwo brzmień poprzez tworzone przez siebie techniki.

Krzysztof Ścierański:
„Gitara elektryczna jest moim drugim instrumentem, po gitarze basowej. Komponując i grając na gitarze mam wrażenie, że muzyka która powstaje jest zupełnie inna niż ta, którą pisz używając gitary basowej, jako głównego instrumentu. Na płycie „Night Lakes” nawiązuję do kilku dekad, w których żyłem. Do stylów muzycznych, których słuchałem i słucham dziś. Muzyka ta jest wypadkową moich zainteresowań gitarowych i basowych. W utworze „Petite Fleur”, który otwiera płytę, gościnnie zaśpiewał Regi Wooten.
Od lat interesuję się rytmem i sposobami jego realizacji. W moich kompozycjach wykorzystuję walory rytmów afrykańskich lub południowoafrykańskich, łącząc je z tradycyjną, nawet mogę powiedzieć, klasyczną harmonią.
W latach 1976-80 byłem basistą krakowskiego zespołu Laboratorium. Zagraliśmy, nie wiem ile-set, koncertów w Polsce i za granicą. Najbardziej utkwiły mi w pamięci festiwale jazzowe w San Sebastian ('77), Jazz Yatra '78 w Indiach (Bombaj, Puna, Calcutta). Oprócz zwykłych tras koncertowych zagraliśmy na festiwalach w Zurichu, w Linzu, Pradze, Budapeszcie i Berlinie. Z Laboratorium nagraliśmy 5 płyt "winylowych".
Rok 1980. Zbyszek Namysłowski zaprosił mnie do swojego nowego zespołu, który nazywał się Air Condition. Dotarliśmy na festiwal do Kork w Irlandii, Kendal (Wielka Brytwanna), byliśmy w Szwecji, Austrii, Niemczech. Graliśmy na Jazz Jamboree w Warszawie. Byliśmy również na największym europejskim festiwalu jazzowym North Sea Jazz Festival.
1981 r. Na kilka dni przed Stanem Wojennym zagrałem pierwszy koncert w Rurze we Wrocławiu z moim nowym zespołem String Connection. Z tym zespołem współpracowałem od 1982 r. do 1986 r. Braliśmy udział w wielu festiwalach między innymi w Montrealu, Kongsberg (Norway) Ost-West Festival w Norymberdze, Sea Jazz Festival w Finlandii, Szwecji, RFN, ZSRR, Francji, Jazz Jambore. W 1983 r. zajęliśmy pierwsze miejsce na konkursie młodych zespołów jazzowych w Hoelart (Belgia). Dotarliśmy nawet do Californii, gdzie jako jedyni z Europy zagraliśmy w Reno w Nevadzie jako trio String Connection (K. Dębski, K. Przybyłowicz i Ja), obok największych gwiazd amerykańskich. Z zespołem tym nagrałem pięć płyt”.
Awatar użytkownika
Hard Rock Pub Pamela
bluesman
bluesman
 
Posty: 293
Rejestracja: lipca 6, 2009, 12:47 pm
Lokalizacja: Toruń

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Koncerty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 231 gości

cron