[Poznań] 14.10, LIMBO, Blue Note

Dajcie znać o najmniejszych nawet koncertach Bluesowych (i nie tylko) w Waszej okolicy!

Moderator: mods

[Poznań] 14.10, LIMBO, Blue Note

Postautor: Zośka L. » października 6, 2008, 12:57 pm

wtorek, godz.20 :)
To be a rock and not to roll.
Awatar użytkownika
Zośka L.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1532
Rejestracja: stycznia 31, 2006, 5:55 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Zbyszek Stępski » października 9, 2008, 11:46 pm

Obrazek
www.bluenote.poznan.pl/

ul. Kościuszki 76/78
Poznań



14.10.2008r godz.20.00


LIMBO

www.limbo.com.pl

Michał Augustyniak - gitara, śpiew
Łukasz Wiśniewski - harmonijka ustna
Piotrek Górka - kontrabas
Bartek Kazek - perkusja

Krakowski kwartet LIMBO serwuje hipnotyzującą mieszankę brzmień i klimatów. Oryginalne, bardzo melodyjne piosenki po polsku - trochę surrealistyczne impresje przywodzą na myśl najnowszą falę amerykańskiego freak folku, Toma Waitsa czy Wojtka Waglewskiego. Z drugiej strony integralną częścią koncertów LIMBO są suity - improwizacje, podczas których słuchacze zabierani są w podróż do przedwojennej delty rzeki Mississipi, gdzie poznają zapomniane, a wciąż elektryzujące pieśni czarnoskórych bardów takich jak Skip James czy Robert Johnson. Zespół łączy więc pozornie odległe światy piosenki autorskiej i bluesowego groove`u.
Zupełnie nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej!
Bilety: 12zł; 8zł (studencki)
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: sedit » października 15, 2008, 1:19 pm

Kurcze muszę się do czegoś przyznać. Słyszałem już Limbo kilka razy i zawsze byli dla mnie bardzo interesujący, lecz porywali tylko w niektórych aspektach, nie byłem wobec nich sceptyczny, bardziej moze zachowawczy.
Za to wczorajszy koncert był jednym z najlepszych koncertów polskiego wykonawcy w moim życiu w ogóle. Nie wiem czemu dopiero teraz mnie powalili, moze wcześniej byłem ślepy i głu(/pi)chy ?

Wracajcie częściej do Poznania.

pozdrawiam,

sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: wyderko » października 15, 2008, 7:07 pm

Koncert był niezwykle klimatyczny, można było się wczuć w klimat dawnych lat, aczkolwiek wykonanie było bardziej nowoczesne, co stanowiło ciekawą mieszankę. No i harmonijka pierwsza klasa :D.
wyderko
bluesman
bluesman
 
Posty: 387
Rejestracja: sierpnia 9, 2005, 6:57 pm

Postautor: sedit » października 15, 2008, 7:35 pm

A teraz ciekawostka!
(A każdy szanujący się muzyk ma taką ciekawostkę na swój temat :twisted: ) Otóż Wiśnia gra na tranzystorowym wzmacniaczu. CZY KTOŚ BY UWIERZYŁ?

Bez cienia ironi, szacun Wiśnia.
pozdro,
sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Robert007Lenert » października 15, 2008, 10:00 pm

sedit pisze:A teraz ciekawostka!
(A każdy szanujący się muzyk ma taką ciekawostkę na swój temat :twisted: ) Otóż Wiśnia gra na tranzystorowym wzmacniaczu. CZY KTOŚ BY UWIERZYŁ?

Bez cienia ironi, szacun Wiśnia.
pozdro,
sedit

Dodam, ze czesto na dwoch identycznych wzmacniaczach spietych razem. Wisnia ma wlasny patent na swoje znakomite brzmienie!!!
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Koncerty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości