NINA VAN HORN *CHORZÓW * SZUFLADA 15 * 26.10.2008*

Dajcie znać o najmniejszych nawet koncertach Bluesowych (i nie tylko) w Waszej okolicy!

Moderator: mods

NINA VAN HORN *CHORZÓW * SZUFLADA 15 * 26.10.2008*

Postautor: kora » października 6, 2008, 12:25 pm

26 października 2008 roku
w chorzowskiej Szufladzie15
wystąpi

Nina Van Horn

Szuflada 15. Chorzów ul. Wolności 15
tel. (032) 771 94 35
http://www.szuflada15. pl
· kontakt@szuflada15.pl


Obrazek

Nina Van Horn to artystka o biografii równie nietuzinkowej, jak jej sceniczna osobowość.
Urodziła się we Francji, ale wychowywała w Teksasie. Jej największą miłością jest... taniec klasyczny! To właśnie z grupą baletową udała się w swą pierwszą trasę po Stanach Zjednoczonych.
Ciągnęło ją też w stronę śpiewania - a jej możliwości są w tej materii imponujące, bo jest w stanie wydobyć z siebie zarówno sopran koloraturowy, jak i jodłujące zaśpiewy w estetyce country - występowała między innymi z Neilem Youngiem i Williem Nelsonem. Najbardziej jednak kocha bluesa - od czasu, gdy będąc w Nowym Orleanie miała okazję poznać Blues Brothera Dana Aykroyda. Do niezapomnianych momentów jej bluesowej kariery należą występy na tej
samej scenie co Bette Midler, Chuck Berry i Eric Burdon. Wraz ze swym zespołem, The Midnight Wolf Band, jest zapraszana na największe festiwale bluesowe i jazzowe w Europie (między innymi w Niemczech, Hiszpanii, Norwegii, Finlandii, Francji, Polsce i na Węgrzech). Jej koncerty to połączenie niekończącej się energii i imponującej techniki wokalnej "
Nina Van Horn ma na koncie trzy płyty CD i jedną DVD. Obecnie pracuje nad nową płytą z udziałem Lucky'ego Petersona.


źródło - http://www.delta.art.pl/www/artysci/nina_van_horn.html


ZOBACZ TAKŻE »
www.ninavanhorn.com oficjalna strona Niny Van Horn
www.myspace.com/ninavanhorncom profil Niny Van Horn na portalu MySpace

Obrazek

Ponadto Van Horn wystąpi:

* 24.10.2008 Ostrów Wielkopolski, Jimiway Blues Festival, Kino Komeda
* 25.10.2008 Zielona Góra, Klub Piekarnia Cichej Kobiety


YouTube

Nina Van Horn at Festiblues Montreal 2007
http://pl.youtube.com/watch?v=BrbZNbTb5V4

Feelings for sale (Nina Van Horn/Neal Walden Black)
http://pl.youtube.com/watch?v=6LHnB5LDxOc

Malika (Nina Van Horn)
http://pl.youtube.com/watch?v=aNl-rCQn494
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: holonmic » października 27, 2008, 9:33 am

Witam,

Warto było być, ale ... zauważyłem, że bluesowa brać odwiedzająca Szufladę 15 w zdecydowanej większości jest paląca ponad miarę. Nie ukrywam, że wolałbym słuchać / oglądać w zdrowszej atmosferze.

Ale zakazać palenia w lokalu - właściciele pozbyliby się może 80% widowni... ?

MH.
Awatar użytkownika
holonmic
bluesman
bluesman
 
Posty: 206
Rejestracja: września 9, 2008, 10:08 am
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postautor: andrzej.staszok » października 27, 2008, 10:51 am

holonmic pisze:Witam,

Warto było być, ale ... zauważyłem, że bluesowa brać odwiedzająca Szufladę 15 w zdecydowanej większości jest paląca ponad miarę. Nie ukrywam, że wolałbym słuchać / oglądać w zdrowszej atmosferze.

Ale zakazać palenia w lokalu - właściciele pozbyliby się może 80% widowni... ?

MH.

mam odmienne zdanie, jesli do klubu przychodzi sie tylko dlatego ze mozna palic , a nie na muzyke tam prezentowana to byc moze ci uczestnicy odpadna bo stana przed wyborem co jest dla nich wazniejsze : dzwieki plynace ze sceny czy papieros.
Zauważ drogi holonmic'u , ze w kinie nie palimy, w teatrze tez, jak rowniez w filharmonii i operze. To wszystko zalezy wylacznie od nas czy przychodzimy sie najarac czy dla sztuki ( osobiscie tez nie lubie jak w pewnym momencie stezenie dymu tytoniowego w klubie jest tak duze ze szczypie w oczy). Pozdrawiam serdecznie i namawiam do ograniczenia palenia wewnatrz i nie jest to zamach na ograniczenie wolnosci ani demokracji :)
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: kora » października 27, 2008, 12:01 pm

To był mój trzeci koncert Niny Van Horn. Suwałki,Ostrów Wielkopolski i teraz chorzowska Szuflada.
Mogę śmiało powiedzieć,ze ten ostatni ,był w moim odczuciu najlepszy.
Nina jest prawdziwą showmanką.Jak najbardziej pasują do niej tytuły - Heroina Bluesa,czy też Królowa Bluesa Teksańskiego.
We Francji,prasa pisała o niej: „Nina Van Horn i jej zespół, podpalają scenę…” W Chorzowie,Nina rozkochała w sobie całą męską część publiczności.
Spacery między stolikami,kokietowanie co poniektórych Panów,bezpośredni kontakt z publicznością, to to,co każdy fan muzyki docenia i sobie chwali.
Możliwości wokalne Van Horn,są imponujące- sopran koloraturowy,czy jodłujące zaśpiewy w estetyce country,robią wrażenie na każdym.Oczywiście jednemu się to podoba,innemu mniej
/ dla mnie chwilami Jej wokal był męczący/ , jeden fakt, pozostaje jednak bezsprzeczny i myślę,ze wszyscy się ze mną zgodzą - zespół Niny jest REWELACYJNY. Gitarzysta wyprawiał cuda na gitarze,cała Jego energia kumulowała się w instrumencie ,po czym została nam zwrócona w postaci pięknych,przemyślanych solówek.
Pianista z ogromnym wyczuciem sterował emocjami na scenie.Basista w swojej solówce zrobił na mnie przeogromne wrażenie,a perkusista w teksańskim stroju,wyglądał bardzo dostojnie.

To był bardzo dobry koncert i pomimo,iż byłam przemęczona po dwóch dniach Jimiway'owych szaleństw,poczułam w 100% przekaz muzyczny.

Nina również występowała na Jimiway w Ostrowie, ale tam nie dała takiego show jak w chorzowskiej Szufladzie.
To kobieta -dynamit,wulkan energii
- tylko pozazdrościć :mrgreen:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony października 27, 2008, 12:21 pm przez kora, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: kora » października 27, 2008, 12:14 pm

holonmic pisze:Ale zakazać palenia w lokalu - właściciele pozbyliby się może 80% widowni... ?



Myślę,ze przesadzasz :wink: Ja jestem palaczem i często bywam na koncertach,gdzie palić nie można i nie stanowi to dla mnie większego problemu.
Nie dziw się więc,ze jeżeli jest jakiś lokal,gdzie palić wolno, to jest to dla nas wielki plus . Zdaję sobie sprawę,ze przebywanie w zadymionym pomieszczeniu jest dla osoby niepalącej niezbyt przyjemne.
Ja jak najbardziej jestem za tym ,aby wszędzie wprowadzić zakaz palenia,tylko niech to będzie zrobione z głową :twisted:
Nikt z nas,palaczy nie chce wychodzić na dwór,gdzie temperatura jest poniżej zera...Powinno być jakieś wyznaczone pomieszczenie klimatyzowane...cokolwiek aby i nam było łatwiej.
Zapewniam,ze my,palacze mamy świadomość tego,ze Was podtruwamy :cry: Nałóg rządzi się jednak swoimi smutnymi prawami .
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: lech » października 27, 2008, 7:20 pm

Witaj KORA
Ja także jestem pod wielkim wrażeniem jakie pozostawiła po sobie NINA na koncercie w Zielonej Górze. Okazuje się, że klimaty klubowe to jest właśnie to. A'propos gitarzysty to momentami myślałem że na scenie jest JOGI. To było niesamowite i Jacek i Masahiro mają takie same grymasy w trakcie grania. Podsumowując, koncerty Niny Van Horn to strzał w dziesiątkę.
Pozdrawiam
XXI PRZYST.WOODSTOCK,VIII BLUES NAD ODRĄ, BLUES BEZ BARIER, WOŚP
https://www.facebook.com/michael.win.9469?fref=ts
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Postautor: kora » października 27, 2008, 8:56 pm

Jednym słowem - należą się podziękowania tym,którzy sprowadzili Niuszkę do Polski :mrgreen:

PS.

Jak Nina zobaczyła mnie w Szufladzie / dwa dni wcześniej gorąco się witałyśmy na Jimiway / powiedziała do mnie coś w tym stylu / tylko tyle zrozumiałam znaczy się :roll: /
- Kora ,o mój boże, to nie możliwe - Ty też tutaj :mrgreen:


To przesympatyczna,przeurocza osoba :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: lech » października 27, 2008, 8:59 pm

kora_ pisze:Jak Nina zobaczyła mnie w Szufladzie / dwa dni wcześniej gorąco się witałyśmy na Jimiway / powiedziała do mnie coś w tym stylu / tylko tyle zrozumiałam znaczy się :roll: /
- Kora ,o mój boże, to nie możliwe - Ty też tutaj



Ona jest przekonana, że Ty podążasz za nią- BOMBA
XXI PRZYST.WOODSTOCK,VIII BLUES NAD ODRĄ, BLUES BEZ BARIER, WOŚP
https://www.facebook.com/michael.win.9469?fref=ts
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Postautor: kora » października 27, 2008, 9:06 pm

wszystko na to wskazywało :D :D :D

Pozdrawiam Cię Lechu 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Koncerty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości