LOTOS Jazz Festiwal - BIELSKA ZADYMKA JAZZOWA 2008

Piszcie tu o swoich fascynacjach tą muzyką, informujcie o koncertach, piszcie o swoich ukochanych płytach. Jazz w szerokim pojęciu tego słowa.

Moderator: mods

LOTOS Jazz Festiwal - BIELSKA ZADYMKA JAZZOWA 2008

Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 6, 2008, 11:01 am

15.02 - 24.02

BIELSKO - BIAŁA


LOTOS Jazz Festival

Obrazek
http://www.zadymka.pl/

...PROGRAM FESTIWALU

Obrazek

Festiwal

Bielska Zadymka Jazzowa powstała w 1999 roku jako rozszerzenie koncertowej działalności “Piwnicy Zamkowej”, klubu artystycznego prowadzonego przez Stowarzyszenie Sztuka Teatr. Szybko stała się jedną z ważniejszych imprez tego rodzaju w Polsce. Niepowtarzalna atmosfera festiwalu, gwiazdy światowego jazzu przyjeżdżające do Bielska-Białej na jedyne koncerty w kraju, a często w Europie, to magnes przyciągający fanów tej muzyki z całej Polski i z zagranicy. Co roku mają oni okazję uczestniczyć w kilkunastu koncertach, które odbywają się zarówno w stylowych wnętrzach Teatru Polskiego, jak i w Galerii Sfera czy wreszcie w schronisku na Szyndzielni (1026 m npm).

W dotychczasowych dziewięciu edycjach festiwalu wystąpiło 445 wykonawców z 24 krajów. Wśród nich legendy jazzu z USA: Hank Jones, All Foster, Charlie Haden, Yellowjackets, Joe Lovano, Terence Blanchard, Kevin Mahogany, Roy Hargrove, David Murray; z Europy: Henri Texier, Arild Andersen, Till Broenner, Richard Galliano, Nils Petter Molvaer, Roberta Gambarini, Saskia Laroo; i Polski: Jan Ptaszyn Wróblewski, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Tomasz Stańko, Leszek Możdżer, Ewa Bem, Anna Maria Jopek oraz wielu innych. Wielką atrakcją Zadymki są również nocne jam sessions w “Piwnicy Zamkowej”, podczas których młodzi muzycy mają okazję zagrać z gwiazdami. Do historii festiwalu przeszły już jamy z udziałem Urszuli Dudziak, Michała Urbaniaka, David’a Murray’a, Roy’a Hargrove’a, Terence’a Blanchard’a czy Joe Lovano. Takich nazwisk nie powstydziłby się żaden klub jazzowy na świecie.

Festiwal organizowany jest przez Stowarzyszenie Sztuka Teatr przy współpracy
z Gminą Bielsko-Biała oraz współorganizatorami, sponsorami i partnerami imprezy. Od pięciu lat Zadymka zyskała stałego głównego sponsora – koncern paliwowy Grupę LOTOS S.A. co spowodowało dynamiczny rozwój imprezy i zaowocowało zmianą nazwy na: LOTOS Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa.

Lotos Jazz Festival - Bielska Zadymka Jazzowa w ankiecie czytelników miesięcznika Jazz Forum kolejny raz została uznana za jedno z najważniejszych wydarzeń jazzowych w naszym kraju.
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am


Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 10, 2008, 2:19 pm

Zbyszek Stępski pisze:Lotos Jazz Festival - Bielska Zadymka Jazzowa w ankiecie czytelników miesięcznika Jazz Forum kolejny raz została uznana za jedno z najważniejszych wydarzeń jazzowych w naszym kraju.


Przytoczyłem tu szczegółowo tegoroczny program , by pokazać jak wielka jest ranga tego wydarzenia i że zacytowane przeze mnie słowa za Jazz Forum potwierdzić.
...to jest prawda ... LOTOS JAZZ FESTIVAL, to jeden z największych imprez jazzowych w Polsce .
Polecam odwiedzenie strony festiwalu http://www.zadymka.pl/

pozdrawiam
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 14, 2008, 9:49 pm

... to już za kikanaście godzin ! ! !



15.02 - 24.02

BIELSKO - BIAŁA


LOTOS Jazz Festival

Obrazek
http://www.zadymka.pl/

...PROGRAM FESTIWALU
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 16, 2008, 12:04 am

Obrazek
http://www.zadymka.pl/

Dziesiąta, jubileuszowa edycja LOTOS Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa będzie jedną z największych imprez jazzowych 2008 roku
w Polsce i tej części naszego kontynentu.

Jedyny koncert w Europie, z jakim wystąpi w Bielsku-Białej Wayne Shorter Quartet
z udziałem Danilo Pereza, Johna Patitucciego i Briana Blade’a, to wydarzenie bez precedensu. To właśnie na Zadymce rozpocznie się europejskie tourne superformacji SFJAZZ Collective z plejadą takich gwiazd jak Joe Lovano, Dave Douglas, Stefon Harris, Miguel Zenón, André Hayward, Renee Rosnes, Matt Penman i Eric Harland. Bielsko-Biała jest miastem, które znalazło się na trasie tych wybitnych muzyków wśród takich europejskich metropolii jak Wiedeń, Amsterdam czy Porto. Z jedynymi koncertami w Polsce wystąpią również na Zadymce Chris Potter's Underground oraz niezwykła, jazzowo-hiphopowa, amerykańska orkiestra YoungBlood Brass Band. Na LOTOS Jazz Festival odbędą się również polskie premiery muzyki z płyt wybitnych pianistów: Marcina Wasilewskiego i kubańczyka, Omara Sosy. Po raz pierwszy w naszym kraju wstąpi ze swoim zespołem rosyjski wirtuoz saksofonu - Alieksiej Krugłow. Wielkim wydarzeniem będą również występy legend polskiego jazzu: Polish Jazz Quartet z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Wojciechem Karolakiem, Romanem Dylągiem i Wojciechem Dąbrowskim, reaktywowanej po blisko 20 latach grupy Laboratorium czy wreszcie osadzonego w tradycji gatunku Boba Jazz Bandu.
Organizowany przy okazji festiwalu Konkurs skutecznie promuje nowe polskie projekty jazzowe. W programie tegorocznej Zadymki znalazły się zarówno koncerty finałowe Konkursu, koncert Laureata Nagrody Głównej, jak i specjalny, wspólny koncert laureatów jego poprzednich edycji.
LOTOS Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa od początku współpracuje
z Instytutem Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Również w tym roku odbędzie się, tradycyjny już, otwarty dla mieszkańców Bielska-Białej koncert Big Band tej uczelni a jej studenci będą gospodarzami jam sessions w Piwnicy Zamkowej.
Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa w bielskiej galerii BWA pod tytułem: „dziesięć zadymek jazzowych – foto/grafika/film”. Koncerty odbywać się będą
w Teatrze Banialuka, Galerii Sfera (Klub Klimat), w Schronisku na Szyndzielni oraz Piwnicy Zamkowej.

Szczegółowy program koncertów i imprez towarzyszących oraz informacje na temat biletów zamieszczone są na stronie internetowej www.zadymka.pl.

.... festival już się ropoczął
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 16, 2008, 12:13 am

_________________________________________________________

15 lutego

Teatr Banialuka
godz. 19.00
Uroczyste otwarcie festiwalu.
Premiera filmu „Dziesięć lat Zadymy…”

godz.19.30

(Koncert 1) Polska premiera płyty „January” ECM

Marcin Wasilewski Trio

Obrazek

Marcin Wasilewski – fortepian (Polska)
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas (Polska)
Michał Miśkiewicz – perkusja (Polska)

godz. 21.30

(Koncert 2) „Wiedeń na Zadymce”

Rebekka Bakken Group

Obrazek

Rebekka Bakken – vocal (Austria/Norwegia)
Sven Lindvall – bass (Norwegia)
Sebastian Studnitzky – fortepian (Niemcy)
Thomas Baldu - perkusja (Niemcy)

Piwnica Zamkowa
godz. 23.30
Jam session*

_________________________________________________________
Ostatnio zmieniony lutego 16, 2008, 11:30 pm przez Zbyszek Stępski, łącznie zmieniany 3 razy
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 16, 2008, 7:22 pm

Drugi dzień festiwalu

_________________________________________________________

16 lutego

Teatr Banialuka
godz. 15.00
Koncerty finałowe Konkursu

Galeria BWA
godz. 19.00
Wernisaż wystawy „10 zadymek jazzowych – foto/grafika/film”

Teatr Banialuka
godz. 20.00

(Koncert 3)

„Wiedeń na Zadymce”
Dobrek Bistro

Obrazek

Krzysztof Dobrek – akordeon (Austria/Polska)
Aliosha Biz – skrzypce (Austria/Rosja)
Sascha Lackner – kontrabas (Austria)
Luis Ribeiro – perkusja (Austria/Brazylia)

Piwnica Zamkowa
godz. 22.00

(Koncert 4)

Muariolanza

Obrazek

Mariusz Orzełowski - gitara (Polska)
Dominik Mietła - trąbka (Polska)
Sylwester Walczak - gitara basowa (Polska)
Pierre - perkusja (Polska)
Marcin Babko - efekty specjalne i instrumenty różne (Polska).
Mateusz Żyliński - wizualizacje (Polska)

godz. 23.30
Jam session*

_________________________________________________________
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 17, 2008, 10:22 am

trzeci dzień festiwalu
_________________________________________________

17 lutego

Galeria Sfera
godz. 17.30
Muzyczny Hydepark

godz. 18.30
Wspólne odegranie hymnu festiwalowego
przez zgromadzonych muzyków

Klub KLIMAT w Galerii Sfera
godz. 19.00

(Koncert 5)

Laboratorium

Obrazek

Marek Stryszowski – saksofony altowy i sopranowy, wokal
Janusz Grzywacz – instrumenty klawiszowe
Krzysztof Ścierański – gitara basowa
Marek Raduli - gitara
Grzegorz Grzyb – perkusja

Piwnica Zamkowa
godz. 22.00
Jam session*

_________________________________________________________
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 18, 2008, 3:34 pm

czwarty dzień festiwalu
_______________________________________________________

18 lutego

Kinoplex
godz. 19.00 „Zadyma w kinie…”

Projekcja fragmentów filmów z poprzednich edycji festiwalu.
Projekcja legendarnego filmu Clinta Eastwooda „Bird”
(Biografia saksofonisty jazzowego Charliego “Birda” Parkera)

Piwnica Zamkowa
godz. 21.30
„Gwiady Lotos Jazz Festival na DVD”
Maraton filmów z koncertów gwiazd festiwalu.

_________________________________________________________
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Romka » lutego 18, 2008, 6:48 pm

Udało mi sie być 15 i 16 lutego
Choc jazzu dopiero ucze sie słuchac to przypadl mi do gustu Marcin Wasilewski Trio
Pozdrowionka dla Dyczkosi, miło Cie było niespodziewanie spotkac!!! :-)
Awatar użytkownika
Romka
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5524
Rejestracja: lutego 6, 2006, 9:23 am

Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 19, 2008, 10:52 pm

...piąty dzień festiwalu

_________________________________________________________

19 lutego

Klub KLIMAT w Galerii Sfera
godz. 19.00

(Koncert 6)

Koncert Laureatów Konkursów Bielskiej Zadymki Jazzowej

Przemysław Raminiak - fortepian (Polska)
Maciej Garbowski - kontrabas (Polska)
Krzysztof Gradziuk - perkusja (Polska)
Jacek Namysłowski - puzon (Polska)
Dominik Bukowski - wibrafon (Polska)
Maciej Obara - saksofon (Polska)
Paweł Tomaszewski - fortepian (Polska)

godz. 20.50
Wręczenie Nagrody Artystycznej Stowarzyszenia Sztuka Teatr
„Anioła Jazzowego 2008”

Anioł Jazzowy 2008 dla Wayna Shortera!!!

Obrazek


“Anioł Jazzowy” to nagroda artystyczna Stowarzyszenia Sztuka Teatr fundowana przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Kapituła Nagrody postanowiła przyznać nagrodę “Anioła Jazzowgo 2008″ dla: Wayne’a Shortera – genialnego kompozytora i artysty, który nigdy nie stał w miejscu; tajemniczego wędrowcy, który wyruszył w ekspedycję badawczą śladami serca, przenosząc muzykę poza barierę dźwięku, w przyszłość.

godz. 21.00

(Koncert 7)

Wayne Shorter Quartet

Obrazek

Wayne Shorter – saksofon (USA)
Danilo Perez – fortepian (USA)
John Patitucci – konrabas (USA)
Brian Blade – perkusja (USA)

Piwnica Zamkowa
godz. 23.00
Jam session*

_________________________________________________________
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 19, 2008, 11:48 pm

Witaj Zbyszku! Miło Cię tu Widzieć!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 20, 2008, 1:48 am

Romka pisze:Udało mi sie być 15 i 16 lutego
Choć jazzu dopiero uczę sie słuchać to przypadł mi do gustu Marcin Wasilewski Trio
Pozdrowionka dla Dyczkosi, miło Cie było niespodziewanie spotkać!!! :-)


Andrzej Jerzyk`e pisze:Witaj Zbyszku! Miło Cię tu Widzieć!!!


Miło Was tu widzieć :? przy okazji tak wyśmienitego wydarzenia jakim jest BIELSKA ZADYMKA JAZZOWA …. Bez wątpienia to jeden z największych festiwali jazzowych w Europie – tak nie pomyliłem się w Europie. Dziesiąta jubileuszowa edycja zgromadziła wykonawców z najwyższej światowej półki
Prawdziwą rewelacją tegorocznego festiwalu był dzisiejszy JEDYNY koncert w Europie Wayne Shorter Quartet z udziałem Danilo Pereza, Johna Patitucciego i Briana Blade’a, to wydarzenie bez precedensu. To właśnie na Zadymce rozpocznie się europejskie tourne superformacji SFJAZZ Collective z plejadą takich gwiazd jak Joe Lovano, Dave Douglas, Stefon Harris, Miguel Zenón, André Hayward, Renee Rosnes, Matt Penman i Eric Harland. Bielsko-Biała jest miastem, które znalazło się na trasie tych wybitnych muzyków wśród takich europejskich metropolii jak Wiedeń, Amsterdam czy Porto. Z jedynymi koncertami w Polsce wystąpią również na Zadymce Chris Potter's Underground oraz niezwykła, jazzowo-hiphopowa, amerykańska orkiestra YoungBlood Brass Band. Na LOTOS Jazz Festival odbędą się również polskie premiery muzyki z płyt wybitnych pianistów: Marcina Wasilewskiego i kubańczyka, Omara Sosy. Po raz pierwszy w naszym kraju wstąpi ze swoim zespołem rosyjski wirtuoz saksofonu - Alieksiej Krugłow. Wielkim wydarzeniem będą również występy legend polskiego jazzu: Polish Jazz Quartet z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Wojciechem Karolakiem, Romanem Dylągiem i Wojciechem Dąbrowskim, reaktywowanej po blisko 20 latach grupy Laboratorium czy wreszcie osadzonego w tradycji gatunku Boba Jazz Bandu.

Drogi prowadza nas w miejsca nieznane i ta moja poprowadziła mnie ostatnio w kręgi jazzu. Coraz częstsze wizyty w poznańskim Blue Note jazz club zrobiły swoje. Świat jazzu jest czymś nieprzewidywalnie pięknym, zupełnie nowe doznania czasami trudne do zdefiniowania. Jazz urzekł mnie, choć daleki jeszcze jestem od pełnego zobaczenia tego co oferuje. Tak jak Ty Romko uczę się go słuchać :- ) … Moja płytoteka też jest coraz bogatsza o płyty wykonawców jazzowych. Audycje Jana Cegiełki i Antka Krupy też mają tu swój udział. Tak cudownie potrafią „ zarażać ” …. No i stało się.
Oczywiście nie rozstaje się z moim ukochanym bluesem – o nie. Chęć poznawania, doświadczania czegoś nowego jest jednak na tyle silna , że nie sposób się oprzeć .

Bielsko – Biała , to moje rodzinne miasto znam tam każdy zaułek, każdy kamień …i mimo , że od wielu lat mieszkam w okolicach Poznania, nigdzie się tak dobrze nie czuję jak właśnie tam. Tam są moje góry i wszystko co przywołuje miłe wspomnienia .
Niestety tegoroczny festiwal odbywa się bez mojej na nim obecności . Tak się złożyło.
Jeszcze może wspomnę tu o finale Bielskiej Zadymki Jazzowej , który odbędzie się w niezwykłej scenerii w schronisku na górze Szyndzielnia.

Pozdrawiam Wszystkich miłośników jazzu i nie tylko …

Romko, Andrzeju <= :- )
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Jan Cegiełka » lutego 20, 2008, 9:19 am

Zbyszek Stępski pisze:
Romka pisze:Udało mi sie być 15 i 16 lutego
Choć jazzu dopiero uczę sie słuchać to przypadł mi do gustu Marcin Wasilewski Trio
Pozdrowionka dla Dyczkosi, miło Cie było niespodziewanie spotkać!!! :-)


Andrzej Jerzyk`e pisze:Witaj Zbyszku! Miło Cię tu Widzieć!!!


Miło Was tu widzieć :? przy okazji tak wyśmienitego wydarzenia jakim jest BIELSKA ZADYMKA JAZZOWA …. Bez wątpienia to jeden z największych festiwali jazzowych w Europie – tak nie pomyliłem się w Europie. Dziesiąta jubileuszowa edycja zgromadziła wykonawców z najwyższej światowej półki
Prawdziwą rewelacją tegorocznego festiwalu był dzisiejszy JEDYNY koncert w Europie Wayne Shorter Quartet z udziałem Danilo Pereza, Johna Patitucciego i Briana Blade’a, to wydarzenie bez precedensu. To właśnie na Zadymce rozpocznie się europejskie tourne superformacji SFJAZZ Collective z plejadą takich gwiazd jak Joe Lovano, Dave Douglas, Stefon Harris, Miguel Zenón, André Hayward, Renee Rosnes, Matt Penman i Eric Harland. Bielsko-Biała jest miastem, które znalazło się na trasie tych wybitnych muzyków wśród takich europejskich metropolii jak Wiedeń, Amsterdam czy Porto. Z jedynymi koncertami w Polsce wystąpią również na Zadymce Chris Potter's Underground oraz niezwykła, jazzowo-hiphopowa, amerykańska orkiestra YoungBlood Brass Band. Na LOTOS Jazz Festival odbędą się również polskie premiery muzyki z płyt wybitnych pianistów: Marcina Wasilewskiego i kubańczyka, Omara Sosy. Po raz pierwszy w naszym kraju wstąpi ze swoim zespołem rosyjski wirtuoz saksofonu - Alieksiej Krugłow. Wielkim wydarzeniem będą również występy legend polskiego jazzu: Polish Jazz Quartet z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Wojciechem Karolakiem, Romanem Dylągiem i Wojciechem Dąbrowskim, reaktywowanej po blisko 20 latach grupy Laboratorium czy wreszcie osadzonego w tradycji gatunku Boba Jazz Bandu.

Drogi prowadza nas w miejsca nieznane i ta moja poprowadziła mnie ostatnio w kręgi jazzu. Coraz częstsze wizyty w poznańskim Blue Note jazz club zrobiły swoje. Świat jazzu jest czymś nieprzewidywalnie pięknym, zupełnie nowe doznania czasami trudne do zdefiniowania. Jazz urzekł mnie, choć daleki jeszcze jestem od pełnego zobaczenia tego co oferuje. Tak jak Ty Romko uczę się go słuchać :- ) … Moja płytoteka też jest coraz bogatsza o płyty wykonawców jazzowych. Audycje Jana Cegiełki i Antka Krupy też mają tu swój udział. Tak cudownie potrafią „ zarażać ” …. No i stało się.
Oczywiście nie rozstaje się z moim ukochanym bluesem – o nie. Chęć poznawania, doświadczania czegoś nowego jest jednak na tyle silna , że nie sposób się oprzeć .

Bielsko – Biała , to moje rodzinne miasto znam tam każdy zaułek, każdy kamień …i mimo , że od wielu lat mieszkam w okolicach Poznania, nigdzie się tak dobrze nie czuję jak właśnie tam. Tam są moje góry i wszystko co przywołuje miłe wspomnienia .
Niestety tegoroczny festiwal odbywa się bez mojej na nim obecności . Tak się złożyło.
Jeszcze może wspomnę tu o finale Bielskiej Zadymki Jazzowej , który odbędzie się w niezwykłej scenerii w schronisku na górze Szyndzielnia.

Pozdrawiam Wszystkich miłośników jazzu i nie tylko …

Romko, Andrzeju <= :- )

Zbyszku !
Piszesz o "Naszej muzyce" z TAK WIELKĄ PASJĄ, że nic i nikt nie jest w stanie zatrzymać "Twojej miłości do JAZZU".
Pozwoliłem sobie zacytować Twoją informację w zakładce "Jazz Nocą"
dotyczącą Bielskiej Zadymce .Dzieki.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
Jan Cegiełka
Jazz Nocą
Jan Cegiełka
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4961
Rejestracja: września 3, 2006, 1:33 pm
Lokalizacja: z Grabowa

Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 20, 2008, 9:57 pm

... szósty dzień festiwalu
________________________________________________________

20 lutego

Klub KLIMAT w Galerii Sfera

godz. 19.00

Wręczenie nagrody „Aniołka Jazzowego 2008”
i nagrody dla Muzycznej Indywidualości Konkursu
LOTOS Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa

godz. 19.10

(Koncert_8)

Koncert Laureata Konkursu
LOTOS Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa 2008

godz. 20.50

Wręczenie nagrody „Anioła Stróża"
LOTOS Jazz Festival – Bielska Zdymka Jazzowa 2008”

godz. 21.00

(Koncert 9)

Chris Potter Quartet

Obrazek

Chris Potter – saksofon tenorowy i klarnet basowy (USA)
Adam Rogers – gitara (USA)
Craig Taborn – instr. klawiszowe (USA)
Nate Smith – perkusja (USA)

Piwnica Zamkowa
godz. 23.00
Jam session*

_________________________________________________________
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Romka » lutego 21, 2008, 4:20 pm

Zbyszek tez serdecznie Cie pozdrawiam, kocham te góry a Bielsko Biała to fajne miasto tez bardzo mi sie podoba ma klimat!
Awatar użytkownika
Romka
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5524
Rejestracja: lutego 6, 2006, 9:23 am

Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 21, 2008, 4:33 pm

Romka pisze:Zbyszek tez serdecznie Cie pozdrawiam, kocham te góry a Bielsko Biała to fajne miasto tez bardzo mi sie podoba ma klimat!


...Dziękuję za wpis w temacie BIELSKA ZADYMKA JAZZOWA . Nawet nie wiesz jak Ci Romko zazdroszczę że tam byłaś . Dwa dni ale zawsze :- )
Bielsko - Biała to cudowne miejsce - to prawda, ale chyba w tej kwesti nie będę obiektywny z wiadomych względów...

Romko pozdrawiam również serdecznie :- ) z jazzową nutką, bo festiwal nadal trwa .
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 21, 2008, 4:49 pm

... siódmy dzień BIELSKIEJ ZADYMKI JAZZOWEJ

http://www.zadymka.pl/

_________________________________________________________

21 lutego

Klub KLIMAT w Galerii Sfera

godz. 19.00

(Koncert 10) „Okolice Jazzu”

Miloopa

Obrazek


Natalia Lubrano - wokal (Polska)
Wojtek Orszewski – guitar, synths, mc (Polska)
Adam Milwiw-Baron – trumpet, electronics (Polska)
Bond (Radek Bednarz) – bass, low end modulation (Polska)
Michał Muszyński – drums & electronic beats (Polska)
Rafał Smoleń – live audio mix (Polska)
Spectribe – live visuals (Polska)

godz. 21.00

(Koncert 11) „Okolice Jazzu”

YoungBlood Brass Band

Obrazek

D.H. Skogen - perkusja/wokal (USA)
Tom Reschke - perkusja (USA)
Moses Patrou - perkusja (USA)
Zach Lucas - saksofon (USA)
Matt Hanzelka - puzon (USA)
Joseph Goltz - trąbka (USA)
Mike Boman - trąbka (USA)
Charley Wagner - trąbka (USA)
Arian Macklin - tuba - suzafon (USA)

Piwnica Zamkowa
godz. 23.00
Jam session*

_________________________________________________________

* Gospodarzami Jam sessions w Piwnicy Zamkowej będą studenci Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

_________________________________________________________

Koncerty poprowadzą:
Jan Ptaszyn Wróblewski, Paweł Brodowski, Andrzej Herman i Jerzy Batycki


http://www.zadymka.pl/
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 22, 2008, 4:00 pm

... ósmy dzień BIELSKIEJ ZADYMKI JAZZOWEJ / to prawdziwa uczta dla fanów jazzu

http://www.zadymka.pl/

_________________________________________________________

22 lutego

Klub KLIMAT w Galerii Sfera

godz. 19.00

(Koncert 12)

Polish Jazz Quartet

Obrazek


Jan Ptaszyn Wróblewski – saksofon (Polska)
Wojciech Karolak – piano (Polska)
Roman Dyląg – kontrabas (Polska/Szwajcaria)
Andrzej Dąbrowski – perkusja (Polska)

godz. 21.00

(Koncert 13)

SFJAZZ Collective

Obrazek

Joe Lovano – sax tenor (USA)
Dave Doulgas – trąbka (USA)
STefon Harris – wibrafon (USA)
Andre Hayward – puzon (USA)
Miguel Zenon – sax alt (USA)
Renee Rosnes – fortepian (USA)
Matt Penman – kontrabas (USA)
Eric Harland – perkusja (USA)

Piwnica Zamkowa
godz. 23.00
Jam session*

_________________________________________________________

* Gospodarzami Jam sessions w Piwnicy Zamkowej będą studenci Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

_________________________________________________________

Koncerty poprowadzą:
Jan Ptaszyn Wróblewski, Paweł Brodowski, Andrzej Herman i Jerzy Batycki

http://www.zadymka.pl/
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 23, 2008, 7:28 pm

... dziewiąty dzień

http://www.zadymka.pl/

Obrazek
http://www.zadymka.pl/

_________________________________________________________

23 lutego sobota

Klub KLIMAT w Galerii Sfera

godz. 19.00

(Koncert 14)

Aleksiej Krugłow “Krugly Band”

Obrazek

Alieksiej Krugłow – saksofon altowy (Rosja)
Alieksiej Bekker – fortepian (Rosja)
Siergiej Hutas – kontrabas (Rosja)
Pietr Tałałaj – perkusja (Rosja)

godz. 21.00

(Koncert 15)

Omar Sosa Quartet “Afreecanos”

Obrazek

Omar Sosa - fortepian, fender rhodes (Kuba)
Julio Barreto – perkusja (Kuba)
Childo Tomas - kontrabas, mbira (Mozambik)
Molla Sylla – wokal i perkusja (Senegal)

Piwnica Zamkowa
godz. 23.00
Jam session*

_________________________________________________________

* Gospodarzami Jam sessions w Piwnicy Zamkowej będą studenci Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 24, 2008, 8:17 am

... dziesiąty dzień festiwalu / FINAŁ /

Obrazek

Festiwal

Bielska Zadymka Jazzowa powstała w 1999 roku jako rozszerzenie koncertowej działalności “Piwnicy Zamkowej”, klubu artystycznego prowadzonego przez Stowarzyszenie Sztuka Teatr. Szybko stała się jedną z ważniejszych imprez tego rodzaju w Polsce. Niepowtarzalna atmosfera festiwalu, gwiazdy światowego jazzu przyjeżdżające do Bielska-Białej na jedyne koncerty w kraju, a często w Europie, to magnes przyciągający fanów tej muzyki z całej Polski i z zagranicy. Co roku mają oni okazję uczestniczyć w kilkunastu koncertach, które odbywają się zarówno w stylowych wnętrzach Teatru Polskiego, jak i w Galerii Sfera czy wreszcie w schronisku na Szyndzielni (1026 m npm).

http://www.zadymka.pl/

_________________________________________________________

24 lutego

Klub KLIMAT w Galerii Sfera

godz. 16.00.

(Koncert 16) „Koncert Otwarty”

Big Band Akademii Muzycznej w Katowicach
pod dyrekcją Andrzeja Zubka.


ul. Grażyńskiego przed Galerią Sfera
godz. 18.00

Wyjazd autokarów pod dolną stację kolejki na Szyndielnię

Dolna stacja kolejki na Szyndzielnię
godz. 18.30

Wyjazd kolejką na Szyndzielnę

Obrazek

Schronisko na Szyndzielni

godz. 19.30

Obrazek

(Koncert 17) „Koncert Finałowy”

Boba Jazz Band

Obrazek

Jan Boba – piano (Polska)
Kasia Radwańska – wokal (Polska)
Mariusz Oleksa – puzon, wokal (Polska)
Władysław Grochot – trąbka, wokal (Polska)
Janusz Nowotarski – klarnet, saksofon (Polska)
Jan Nowak - kontrabas, wokal (Polska)
Olek Nowak – perkusja (Polska)
Marek Rosner – gitara, banjo (Polska)

Górna stacja kolejki na Szyndzielnię
godz. 22.00
Zjazd kolejką

Pętla autobusowa pod Szyndzielnią
godz. 22.30
Wyjazd autokarów do centrum

Piwnica Zamkowa
godz. 23.00
Jam session*

_________________________________________________________
* Gospodarzami Jam sessions w Piwnicy Zamkowej będą studenci Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Jazz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości