Powaliło

Piszcie tu o swoich fascynacjach tą muzyką, informujcie o koncertach, piszcie o swoich ukochanych płytach. Jazz w szerokim pojęciu tego słowa.

Moderator: mods

Powaliło

Postautor: Michał » marca 26, 2006, 11:56 am

No w?a?nie, co Was ostatnio powali?o w Jazzie, ja du?o saksofonu s?ucham i kontrabasu. Na max'a zaczarowa?y mnie kobiety, Norah Jones, Diania Krall,


A przy okazji czy w Europie jest Jazzman, kt?remu mo?na da? tytu? "Ojca Chrzestnego Europejskiego Jazzu", czy jest kto? taki jak John Mayall lub Korner dla bluesa
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Rob_n_Roll » marca 29, 2006, 10:35 pm

U mnie ostatnio go?ci g??wnie Jaco Pastorius na przemian z Johnem McLaughlinem. Nie wiem czy to ojcowie chrzestni ale napewno czo??wka.
Niech rock'n'roll będzie z Wami!
Awatar użytkownika
Rob_n_Roll
bluesman
bluesman
 
Posty: 298
Rejestracja: października 27, 2004, 9:37 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Robert007Lenert » marca 31, 2006, 3:31 pm

Jesli chodzi o Europe i jazz.... mysle ze podwaliny powstaly we Francji. Czyli St?phane Grappelli i Django Reinhardt i ich- "Le Quintette du Hot Club de France" - najslyniejszy europejski zespol wszechczasow.
Ostatnio zmieniony marca 31, 2006, 3:59 pm przez Robert007Lenert, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Michał » marca 31, 2006, 3:33 pm

Django Reinhardt - czy On przypadkowo nie nagra? p?yty lub nie wyst?pi? na koncercie z Tracy Chatman ?
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: paskud » marca 31, 2006, 3:41 pm

Agent Lenert prawd? prawi :)
Grappelli to ?wietny skrzypek i cz?owiek nie mo?e uwierzy?, ?e gra to prawie 80-letni "staruszek" :)
od dawna poluj? na Jego nagrania :)
mam ?wietne nagranie z "Jazz a go-go" skrzypki, gitara i basik "Sweet Georgia Brown" - po prostu miodzio!!
pozdrawiam paskudnie ;)
paskud
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 187
Rejestracja: maja 3, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postautor: Christian » kwietnia 1, 2006, 11:27 pm

S?dz?, ?e Django Reinhardt to dobry przyk?ad. By? on pierwszym Europejskim muzykiem, kt?ry wni?s? znacz?cy wk?ad w rozw?j jazzu. Jego wk?ad w rozw?j gitary jazzowej, a tym samym gitary w og?le, pozostaje nieoceniony. Po dzi? dzie? stanowi inspiracj? dla wielu gitarzyst?w, wci?? pojawiaj? si? imitatorzy Django odtwarzaj?cy jego partie gitarowe z niezwyk?? precyzj?. Zainspirowa? takich tuz?w gitary jak McLaughlin, Martin Taylor, B.Lagrène, Philip Catherine, Christian Escoude etc. Prawdopodobnie jako pierwszy stosowa? technik? oktawow?, kt?r? przej?? (oraz rozwin??/spopularyzowa?) od niego Wes Montgomery, a tym samym po?rednio setki gitarzyst?w jazzowych.

Ps. Je?li do Pa?skiej wiadomo?ci wkrad? si? b??d i chodzi o Tracy Chapman to pragn? poinformowa?, ?e Reinhardt zmar? w 1954 roku zatem nie mog?o doj?? mi?dzy nimi do jakiejkolwiek wsp??pracy.
Christian
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: września 6, 2005, 12:11 am

Postautor: sir_kaczka » kwietnia 5, 2006, 1:52 pm

reinhardt mia? niedow?ad 4 i 5 palc?w lewej r?ki (dla muzyk?w 3 i 4 ) , po wypadku(w po?arze) i chwyta? nimi tylko funkcje , a solowa? wskazuj?cym i fakiem , mimo to wiele pochod?w jest karko?omnych dla w pe?ni sprawnego muzyka , a jak on synkopowal !! Totalny Geniusz
Pozdrawiam
Jak mi?o. Gershwin wiosn? u mnie na niebiesko Gra
Awatar użytkownika
sir_kaczka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 102
Rejestracja: kwietnia 21, 2005, 9:06 am
Lokalizacja: Mys?owice

Postautor: sir_kaczka » kwietnia 7, 2006, 1:05 pm

Pozdrawiam
Jak mi?o. Gershwin wiosn? u mnie na niebiesko Gra
Awatar użytkownika
sir_kaczka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 102
Rejestracja: kwietnia 21, 2005, 9:06 am
Lokalizacja: Mys?owice

Postautor: Bandolier » maja 3, 2006, 3:43 pm

http://video.google.com/videoplay?docid ... 86&pl=true

pierwsze primo: powalaj?ce
drugie primo: niejeden ojciec chrzestny - ca?a mafia
Awatar użytkownika
Bandolier
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 68
Rejestracja: kwietnia 23, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Krak?w

Postautor: Bandolier » maja 3, 2006, 4:01 pm

Awatar użytkownika
Bandolier
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 68
Rejestracja: kwietnia 23, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Krak?w

Postautor: Dorota Rucińska » maja 6, 2006, 10:18 pm

!!!!!!!!!!!! Silvain Luc - francuski gitarzysta (bez podtekst?w) http://alexandre.lacombe.free.fr/, wyp?yn?? pogrywaj?c w duecie z BIR?LI LAGRÈNE
http://www.lagrene.com/. Dla mnie odjazd!!!!!!!
Czekam na jego przyjazd do Polski, ale u nas ma?o kto go zna. Czasami mo?na zobaczy? jego wyst?p na Mezzo.

Z polskich, polecam paru gitarzyst?w. Na ?ywo - 25 maja 2006 w warszawskim Trafficu diapazon.pl
Dorota
Dorota Rucińska
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: czerwca 10, 2004, 7:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Rafał Nitka Białek » sierpnia 7, 2006, 1:21 am

...
Ostatnio zmieniony maja 15, 2008, 11:41 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Morrisonka » sierpnia 8, 2006, 8:27 pm

Chuck Mangione - choruj? na niego od miesi?ca. Polecam Children of Sanchez.
jak inspirująco
jest tak leżeć w dużym
pokoju pijanym nagim
i śniącym, pod nieobecność
elektryczności . . .
Awatar użytkownika
Morrisonka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: sierpnia 8, 2006, 8:11 pm
Lokalizacja: Łódź

uspokaja

Postautor: pegasis » sierpnia 24, 2006, 9:54 pm

a mnie ostatnio relaksuje Barry Harris i jego spokojne pianinko oraz Grzech Piotrowski na saxie.
A znacie Thelonoius'za Monk'a ? r?wnie? dobre pianinko :P :P :P
"trzeba ?wirowa?, ?eby nie zwariowa?!"

Obrazek
Awatar użytkownika
pegasis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 30
Rejestracja: stycznia 14, 2005, 10:42 pm
Lokalizacja: Pozna?

Postautor: femme » sierpnia 25, 2006, 10:51 am

spr?bowa?am czego? nowego ostatnio. nazywa si? patricia barber, s?ysza? kto? j? mo?e?
przyjemna muzyka i g?os na wieczorne zadymienie przy lampce wina, to moja recenzja.
"bo bóg kocha dziewczyny i ziemię i dzień jutrzejszy"

Katarzyna Szóstak
Awatar użytkownika
femme
blueslover
blueslover
 
Posty: 490
Rejestracja: marca 27, 2006, 9:03 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań

Postautor: Jurek Plieth aka George » sierpnia 25, 2006, 11:35 am

femme pisze:spr?bowa?am czego? nowego ostatnio. nazywa si? patricia barber, s?ysza? kto? j? mo?e?

Oj s?ysza?, s?ysza? :P
By?a g??wn? gwiazd? na ostatnim Ladies Jazz Festival w Gdyni:
http://tinyurl.com/rv5eu
Osobi?cie mam jej jedn? p?yt?: Cafe Blue.
Jurek Plieth aka George
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 77
Rejestracja: października 16, 2005, 12:16 pm
Lokalizacja: Gda?sk

Benny

Postautor: pegasis » września 1, 2006, 3:28 pm

wiecie co! w?a?nie zapu?ci?am sobie p?ytk? Benn'iego Carter'a "Jazz Giant" i normalnie rewelka... spokojny sax w 'starej' oprawie niewielkiego zespo?u :P Mniam.. kto nie s?ysza? niech jak najszybciej pozna!
"trzeba ?wirowa?, ?eby nie zwariowa?!"

Obrazek
Awatar użytkownika
pegasis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 30
Rejestracja: stycznia 14, 2005, 10:42 pm
Lokalizacja: Pozna?

Aziza

Postautor: pegasis » listopada 5, 2006, 5:41 pm

mam nowe uzale?nienie
Aziza Mustafa Zadeh
kobietka gra na pianie jazz i czasami do tego ?piewa.
Nagra?a ponad 7 p?yt i ka?da powala!!!
"trzeba ?wirowa?, ?eby nie zwariowa?!"

Obrazek
Awatar użytkownika
pegasis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 30
Rejestracja: stycznia 14, 2005, 10:42 pm
Lokalizacja: Pozna?

Postautor: rykuj » listopada 19, 2006, 11:55 am

dwa DVD pata metheny za jedyne 69 zl :)
rykuj
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 133
Rejestracja: października 30, 2006, 9:54 pm

Postautor: pozy » listopada 20, 2006, 9:10 am

Ale numer! Mustafa Zadeh-mam do dzis p?yte,jeszcze winylow?, pana o tym nazwisku.Wydawnictwo jeszcze radzieckie.To jakis cz?owiek z Kaukazu.Musz? sobie przypomnie? Jego dzwieki.A tu panna o tym samym nazwisku.To mo?e c?ra?
Awatar użytkownika
pozy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 88
Rejestracja: listopada 15, 2006, 11:14 am

Postautor: Tomek Mały Kotyla » stycznia 7, 2007, 11:36 pm

Mnie powali? nie ostatnio, ale prawie trzydziesci lat temu Klaus Lenz i le?? tak do dzisiaj. Bodaj?e w 74 r. ukaza?a si? w Polsce p?yta "Klaus Lenz Big Band". Kupi?em j? bo ok?adka fajna by?a (mia?em wtedy 12 lat). To by? m?j pierwszy jazzowy album, przez d?ugie lata jedyny. Do dzisiaj szukam innych wydawnictw tego Pana. W?a?ciwie bez rezultatu, nielicz?c p?yty Poljazzu z Jazz Jamborre 74. Jak macie cos na zbyciu to ch?tnie kupi?. interesuj? mnie p?yty CD i LP

A je?li chodzi o klasyk? jazz-rocka, czy fusion: pomyslicie ?e zwariowa?em, ale gdybym mia? wybiera? miedzy "Bitches Brew" Davisa, a Big Bandem Klausa Lenza, to wybra?bym Lenza
Tomek Mały-Cotieux Kotyla
JAZZ-ROCKOWA PŁYTOTEKA niedziela 20:00-22:00
http://radiocentrum.pl/audycje/jazzrockowa_plytoteka/
Awatar użytkownika
Tomek Mały Kotyla
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5708
Rejestracja: stycznia 3, 2007, 9:51 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: rykuj » stycznia 8, 2007, 9:29 pm

mam nadzieje ze powali mnie koncert na dvd winstona. Jeszcze nie otwarte do konca....
rykuj
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 133
Rejestracja: października 30, 2006, 9:54 pm

Postautor: Jurek Plieth aka George » stycznia 9, 2007, 10:33 pm

rykuj pisze:mam nadzieje ze powali mnie koncert na dvd winstona. Jeszcze nie otwarte do konca....

Hmmm, jak Winston to pewnie Churchill. Mo?e jednak my?la?e? o Marsalisie? Je?li tak, to raczej Wynton :twisted:
Jurek Plieth aka George
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 77
Rejestracja: października 16, 2005, 12:16 pm
Lokalizacja: Gda?sk

Postautor: Roberto » stycznia 10, 2007, 6:35 pm

Ja podejd? do tematu nieco patriotycznie ale i my?l?, ?e trafnie...! Bo o polskich jazzmanach b?dzie...
Na miano ojca chrzestnego europejskiego jazzu wg. mnie zas?uguj?: Krzysztof Komeda i wsp??czesny nam Tomasz Sta?ko ( "Litania", "Soul of things"...

... niech no tylko kto? spr?buje si? nie zgodzi?... :P
...ważne jest tylko to, co ważne, reszta jest nie ważna...
-------------------------------------------------------
www.thetown.pl
Awatar użytkownika
Roberto
bluesman
bluesman
 
Posty: 206
Rejestracja: czerwca 11, 2006, 6:22 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Postautor: Tomek Mały Kotyla » stycznia 12, 2007, 12:45 pm

Nie denerwuj si?, zdadzamy si
Tomek Mały-Cotieux Kotyla
JAZZ-ROCKOWA PŁYTOTEKA niedziela 20:00-22:00
http://radiocentrum.pl/audycje/jazzrockowa_plytoteka/
Awatar użytkownika
Tomek Mały Kotyla
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5708
Rejestracja: stycznia 3, 2007, 9:51 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Roberto » stycznia 13, 2007, 7:33 pm

no..., dzi?kuje... :P
8)
...ważne jest tylko to, co ważne, reszta jest nie ważna...
-------------------------------------------------------
www.thetown.pl
Awatar użytkownika
Roberto
bluesman
bluesman
 
Posty: 206
Rejestracja: czerwca 11, 2006, 6:22 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Postautor: lauderdale » stycznia 17, 2007, 4:33 am

Roberto pisze:Ja podejd? do tematu nieco patriotycznie ale i my?l?, ?e trafnie...! Bo o polskich jazzmanach b?dzie...
Na miano ojca chrzestnego europejskiego jazzu wg. mnie zas?uguj?: Krzysztof Komeda i wsp??czesny nam Tomasz Sta?ko ( "Litania", "Soul of things"...

... niech no tylko kto? spr?buje si? nie zgodzi?... :P


Komeda tak .... ten drugi nie za moja chorobe morska w Akwarium.
Podstaw Namyslowskiego albo Ptaszyna i zgoda. :)
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: Jurek Plieth aka George » stycznia 17, 2007, 12:47 pm

lauderdale pisze:Komeda tak .... ten drugi nie za moja chorobe morska w Akwarium.
Podstaw Namyslowskiego albo Ptaszyna i zgoda. :)

No to mo?e krakowskim targiem Zbigniew Seifert o kt?rym przed chwil? na forum by?a mowa? Obydwaj nie ?yj?cy :( wi?c nikt nie zarzuci, ?e ?ywym stawiamy pomniki :wink:
Jurek Plieth aka George
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 77
Rejestracja: października 16, 2005, 12:16 pm
Lokalizacja: Gda?sk

Postautor: kamae » marca 10, 2007, 9:22 pm

Witajcie. To m?j pierwszy post tutaj. Ciesz? si?,?e mog? do??czy? do internetowego grona tych kt?rzy kochaj? w muzyce to co? co trudno nazwa?, napisa? ale jednak jest namacalne. Chcia?em si? podzieli? z Wami takim swoim ol?nieniem. Pami?tam, ?e by?o to na krup?wkach w Zakopanem, taki sklep muzyczny kt?ry niestety nie istniej?. Wchodz? do ?rodka no i m?wi?, ?e chcia?em jak?? zakr?con? muzyk? kupi? :lol: , ?e wychowa?em si? na d?emie, nalepie i tym pochodnym. Wi?c kobieta, ach ?eby wszyscy sprzedawcy, bibliotekarze mieli takie wyczucie, wrzuci?a w magnetofon kaset? i pu?ci?a. Us?ysza?em b?bny, sekcj? rytmiczn?, jak?? tak? wiosk? kuba?sk?, no to ju? zacze?o mnie bra?. Ona przewine?a no i okaza?o si? w to wszystko wplot?a si? jazzowa opowie??. M?wi? - bior?. A ona to dopiero pocz?tek. To si? dopiero rozkr?ci. P?yta genialna s?ucha?em, s?ucha?em. I nawet zabardzo nie czyta?em co to. Teraz jednak ju? wiem, ?e by? to Steve Coleman i jego mistic rythm society na p?ycie The sing and the sea. To by?o moje pierwsze spotkanie z jazzem. I my?l? sobie do dzisiaj (bo potem by?a d?uga jazzowa przerwa), ?e pomimo os?uchania wielu p?yt to w?a?nie ona by?a jest moim ol?nieniem. To po??czenie tradycyjnych rytm?w i ?piew?w "ludowych" z po?amanymi rytmami jazzowymi i neurotycznym ?piewem saksofonu Colemana. Polecam. Do sta?ych wyjadaczy z tego forum mam jeszcze pytanie. Czy znacie jakie? pozycje jazzowy na kt?rych po??czony jest d?wi?k kontrabasu i gitary basowej. Kiedy? s?ysza?em co? takiego i zrobi?o na mnie wielkie wra?enie. Po za tym kocham kontrabas, t? mi?sisto?? i klank uderzenia o gryf. Czy jest jaka? taka p?yta na kt?rej sekcja rytmiczna jest tak zakr?cona i wa?na jak u steve colemana. Czy s? tacy wykonawcy kt?rzy robi? takie rzeczy, tak? muzyk?. Dzi?kuj? za wys?uchanie i pozdrawiam was wszystkich.
kamae
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: lutego 27, 2007, 5:40 pm

Postautor: Selphie » marca 10, 2007, 10:05 pm

Witamy Kamae. Mam nadziej?, ?e dobrze b?dziesz si? tutaj czu? :) Nie wahaj si? pisa? i wyra?a? swoich my?li i opinii!

Je?li chodzi o takie wydarzenia to uwielbiam odkrywa? ma?e,prywatne sklepiki z p?ytami. Wchodz? i rozmawiam, kupuj? jakie? winyle za grosze, napawam si? ilo?ci? p?yt i - niejednokrotnie - du?? wiedz? sprzedawc?w i najcz??ciej r?wnocze?nie w?a?cicieli. W ci?gu ostatnich tygodni wzi??am si? powa?nie za poszukiwania w Poznaniu i musz? przyzna?, ?e jak tylko zacz??am uwa?nie obserwowa? miasto to nawet w swojej dzielnicy znalaz?am takie miejsce. I -oczywista- pokr?conego sprzedawc?-hobbyst? :)

Pozdrawiam
Katarzyna Joanna Czemplik ;>
Selphie



Dobra muzyka to przede wszystkim emocje
Radio AFERA
Awatar użytkownika
Selphie
blueslover
blueslover
 
Posty: 543
Rejestracja: lutego 3, 2006, 12:01 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Jazz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 441 gości

cron