Zapomniany Gitarzysta

Piszcie tu o swoich fascynacjach tą muzyką, informujcie o koncertach, piszcie o swoich ukochanych płytach. Jazz w szerokim pojęciu tego słowa.

Moderator: mods

Postautor: Robert007Lenert » grudnia 30, 2010, 11:14 am

RafałS pisze:
Robert007Lenert pisze:Joe Pass , to dla mnie glownie znakomity akompaniator na jednej fenomenalnej plycie Elli F.


Na dorobek Joe Passa niestety zgubny wpływ miały nałogi. Jego duety z Ellą wymyślił Norman Grantz, który był wielbicielem Passa i starał się w ten sposób, zresztą z pewnym powodzeniem, odbudować jego karierę. Sam fakt, że były to duety stawiające Passa na pozycji równorzędnego wykonawcy (mimo, że był znacznie mniej znany) najlepiej chyba świadczy o opinii jaką się cieszył w branży, pomimo problemów z używkami.
Troche niezrecznie sie wyrazilem. Moze naswietle to troche inaczej , by nie bylo niedomowien. Zestawie ze soba takie dwa wielkie nazwiska Gary Burton i Milt Jackson. Obaj genialni wibrafonisci. Pierwszy z nich na dodatek ceniony za niesamowity rozwoj techniki gry na tym wspanialym instrumencie. Drugi grajacy technika uniemozliwiajaca osiagniecie pewnych wspolbrzmien i przebiegow spokojnie dostepnych dla Burtona, czyli mowiac po ludzku nie majacy startu w pewnych kwestiach, ale grajacycy taka estetyka ktora do mnie trafia w 100%. Wracajac do Passa wiem, ze jest wielki, ale ciary po plecach takie masakryczne mam wtedy gry gra w duecie z Ella zwlaszcza na plycie "Take Love Easy". Przez moje rece przeszlo troche jego solowych albumow, ale pozostawilem w swoich zbiorach bodaj jedna plyte firmowana wylacznie jego nazwiskiem. Nie elektryzuje mnie na tyle, bym biegal za jego artystycznym dorobkiem.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: lauderdale » grudnia 30, 2010, 11:44 am

Roj pisze:Dzięki Lauder , słuchałem już wczoraj , żeby mieć skalę porównawczą i jeszcze wykonania Paco słuchałem . Na orkiestrę rozpisane to jednak inna bajka jest - ja wole kameralnie , na sama gitarkę a'la G.Sz . Nadal uważam , że Szabo nie ma się czego wstydzić , jeśli mówimy o tym wykonaniu

http://www.youtube.com/watch?v=0yh3_dSTuoQ

Pozdro i rozchmurz się :D


Jak to czytam to sie usmiecham ... dzieki.
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: lauderdale » grudnia 30, 2010, 11:47 am

Robert007Lenert pisze:Pass ...Nie elektryzuje mnie na tyle, bym biegal za jego artystycznym dorobkiem.


A ja odwrotnie ... mam chyba wszystko ... wlacznie z tasmami do nauki i nutami ...
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: lauderdale » grudnia 30, 2010, 12:42 pm

Robert007Lenert pisze:. Wracajac do Passa wiem, ze jest wielki, ale ciary po plecach takie masakryczne mam wtedy gry gra w duecie z Ella zwlaszcza na plycie "Take Love Easy". Przez moje rece przeszlo troche jego solowych albumow, ale pozostawilem w swoich zbiorach bodaj jedna plyte firmowana wylacznie jego nazwiskiem. Nie elektryzuje mnie na tyle, bym biegal za jego artystycznym dorobkiem.


A to znasz? Joe Pass & Milt Jackson, Ray Brown - The Big 3

http://www.youtube.com/watch?v=tm4GFRbOWYk
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: Robert007Lenert » grudnia 30, 2010, 12:52 pm

Nie. Nigdy nawet w rekach nie mialem. Nawet nie wiedzialem, ze jest takie wydawnictwo.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: lauderdale » grudnia 30, 2010, 1:27 pm

Jeszcze jest taka:
http://www.youtube.com/watch?v=Kw_EGOHhBww

A tu z Count Basie 5 ... niestety tylko fragmenty.
Zdaniem niektorych najlepsza sekcja w historii jazzu stanowiaca doskonale tlo dla solowych popisow Milta Jacksona i Joe Pass'a

http://www.amazon.com/Kansas-City-5-Cou ... B000000Z29
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Jazz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości

cron