bluesowi eksperymentatorzy

Piszcie tu o swoich fascynacjach tą muzyką, informujcie o koncertach, piszcie o swoich ukochanych płytach. Jazz w szerokim pojęciu tego słowa.

Moderator: mods

bluesowi eksperymentatorzy

Postautor: Moniajam » sierpnia 2, 2005, 3:31 am

Hej Kochani

Postanowilam ze zaloze nowy temat bo owszem otrzymalam od Was piekne odpowiedzi o waszych ewolucjach muzycznych ale nikt oprocz Derfa nie powiedzial kogo wlasnie uwaza za najlepszego , ulubionego blusowego eksperymentatora tudziez prowokatora . Ja lubie takie muzyczne poszukiwania a wasz sugestia i wiedz w tej sprawie bedzie dla mnie cenna. Wybaczcie ze zakladam ten temat na "jazzie" ale moze nasz wczesniejsza dyskusja o ewoluowaniu oraz przenikaniu gatunkow jakos to usprawiedliwia.
Awatar użytkownika
Moniajam
bluesman
bluesman
 
Posty: 296
Rejestracja: lipca 21, 2005, 5:49 am

Postautor: BartoszJedrzejczak » sierpnia 2, 2005, 7:31 am

John Mayall ;) Wiem, ?e wiesz, ale p?yt J.M. jest wiele i jest czego s?ucha?. Je?li chodzi o eksperymenty, niekoniecznie jazzowe i bluesowe, z rodzimego podw?rka to mnie zawsze porywa?o SBB. Pot?ga, g??bia, muzyczna uczta... :-)
Jak mi si? co? jeszcze przypomni to dopisz?.

PS. To mo?e nie jazz i nie blues ale ostatnia p?yta Jeffa Becka "Plan B", nagrodzona Grammy... Jeff, cz?sto z bluesem kojarzony, nagra? co? zupe?nie innego. Do mnie to nie przemawia, ale mo?e...
Bartosz J?drzejczak
Summertime - pi?tek o 21
Radio Afera Pozna? 98.6 MHz
www.afera.com.pl
S?uchaj:
szybki
wolny
Awatar użytkownika
BartoszJedrzejczak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 81
Rejestracja: lipca 10, 2005, 8:56 am

Postautor: bartic » sierpnia 2, 2005, 2:30 pm

z naszego podw?rka
bluesowy eksperymentator - windowski & winder band, jaromi... pagany to prowokatorzy :)

ale je?li szukasz 'ewenement?w' bluesowych, to polecam Ci, zaintersuj si? bobby rush'em... tricksterem i urodzonym show-manem

pozdrawiam
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: BartoszJedrzejczak » sierpnia 2, 2005, 2:39 pm

Bartic pisze: windowski & winder band


A to co? nowego ;) B?d? musia? si? zaznajomi?...Ale znam B??dowski-Winder Band i potwierdzam - klasa :)
Bartosz J?drzejczak
Summertime - pi?tek o 21
Radio Afera Pozna? 98.6 MHz
www.afera.com.pl
S?uchaj:
szybki
wolny
Awatar użytkownika
BartoszJedrzejczak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 81
Rejestracja: lipca 10, 2005, 8:56 am

bluesowi eksperymentatorzy

Postautor: Moniajam » sierpnia 2, 2005, 3:44 pm

Czesc

Dzieki za wszystkie sugestie, Bartosz Mayalla znam dosyc dobrze i troche mi sie jkaby "zuzyl" - hm podzielam twoj pociag do SBB- bylam malym brzdacem gdy sie z ich muzyka zetknelam ( edukacyjny wplyw starszych braci ) i wciaz wciaz ta muzyka wywoluje u mnie dreszczyk. A poniewaz muzyki slucham napadami - napad SBB wspolistnieje z King Crimson.
Siegne chyba po cos z polskiego rynku ( bartic :D ) bo przyznam ze niewiele wiem co sie na nim dzieje z racji oddalenia.
Mam wciaz nadzieje ze tych sugestii pojawi sie wiecej tymczasem ide zobaczyc gdzie moge posluchac Bobbiego Rusha !!!
Awatar użytkownika
Moniajam
bluesman
bluesman
 
Posty: 296
Rejestracja: lipca 21, 2005, 5:49 am

Postautor: bartic » sierpnia 2, 2005, 9:45 pm

:) no baa, chopie, czym pr?dzej, m?wi? Ci odlot :)
a b??dowski - winder band to te? swoj? drog? ;)

moniajam - jeszcze Ci doradzam zaprenumerowa? sobie pismo 'tw?j blues'. dowiesz si? naprawd? d?o ciekawych rzeczy. bobby rush to usa!
pozdrawiam
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

bluesowi eksperymentatorzy

Postautor: Gość » sierpnia 3, 2005, 1:04 am

HEj Bartic
a co ciekawego bywa w "twoim bluesie" ? czy polska scena czy wszystko po trochu- ja do tej pory sledzilam tylko to co sie dzieje w jazzie w bluesie raczej nie bardzo, moglabym sprobowac ale nie wiem czy ta prenumerata do mnie dotrze ???? :?:
Gość
 

Postautor: bartic » sierpnia 3, 2005, 10:27 am

hej moniajam
w 'twoim bluesie' najciekawszy jest blues - tak mo?na powiedzie? w skr?cie. '
tw?j blues' nie jest o 'polskim bluesie'... mo?na powiedzie?, ?e 'wszystko po trochu', ale nie 'wszystko jak leci'. pismo przybli?a nam przer??ne i ciekawe postaci,recenzuje p?yty i festiwale (wyda?enia muzyczne), ma sta?y dzia? 'z pierwszej r?ki' i 'gor?cy temat' i 'chicago od ?rodka' te? jest chyba sta?ym k?tem... no i per?a w koronie - 'punkt widzenia' kt?ry co jaki? czas wywo?uje gor?ce dyskusje (nie zawsze merytoryczne).
'tw?j blues' jest skierowany do mi?o?nik?w bluesa, nie jego znawc?w,dlatego nie musisz siada? do lektury z leksykonem historii bluesa.
...ale tak mi?dzy nami... (o ju? widz?, skupiona uwaga :))... to moje pierwsze dwa numery ci??ko si? czyta?o... jako ?e by?em 'new' w tym temacie, to ilo?? informacji mnie przygniata?a. ty nie musisz tak mie?, ale teraz to ju? inna historia.
gor?co polecam

pozdrawiam
bartic

a z jazzu to polecam 'jazz forum'
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: Moniajam » sierpnia 3, 2005, 3:31 pm

Hej Bartic
Dzieki za obszerne wprowadzenie na temat "twoj Blues " hm sprawdzilam !!!, deklaruja ze wysylaja w swiat, sprawdze tez w sklepach z polska prasa moze ktos sprowadza bo np jazz forum nie musze prenumerowac gdyz maja w tychze. jeszcze raz dzieki
Nothing can last
There are no second chances.
Never give a day away.
Always live for today.
Awatar użytkownika
Moniajam
bluesman
bluesman
 
Posty: 296
Rejestracja: lipca 21, 2005, 5:49 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Jazz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości