Nigel Kennedy's Polish Weekend w Londynie

Piszcie tu o swoich fascynacjach tą muzyką, informujcie o koncertach, piszcie o swoich ukochanych płytach. Jazz w szerokim pojęciu tego słowa.

Moderator: mods

Nigel Kennedy's Polish Weekend w Londynie

Postautor: WojtekU » maja 3, 2010, 4:13 pm

Nigel Kennedy zaprezentuje czołówkę polskiego jazzu w Londynie na kilkunastu koncertach podczas specjalnego weekendu w czasie Bank Holiday, 29 - 31 maja br. w South Bank Center. Będzie to uczta muzyki jazzowej, klezmerskiej i klasycznej.

Brytyjski skrzypek wystąpi nie tylko ze swoim polskim kwintetem jazzowym w repertuarze z najnowszego albumu „Shhh!” i jako solista z grupą Kroke, ale skrzyknie też na tę okazję formację młodych muzyków pod szyldem Orchestra of Life, z własną super grupą przedstawi interpretacje utworów Chopina. Jedną z atrakcji będzie seans z retransmisją meczu piłki nożnej Polska - Anglia na Wembley z roku 1973, do której Nigel wraz z grupą muzyków podłoży w stylu filmów niemych „ścieżkę dźwiękową”.

sobota 29 maja – Namyslowski, Muniak and Majewski (Purcell Room), Zakopower (Queen Elizabeth Hall), Nigel Kennedy’s Orchestra of Life (Royal Festival Hall);

niedziela 30 maja – Piotr Wyleżoł Quinet (Purcell Room), Kroke and Nigel Kennedy (Queen Elizabeth Hall), Nigel Kennedy's FA Project (Royal Festival Hall);

poniedziałek 31 maja – Anna Maria Jopek (Queen Elizabeth Hall), Nigel Kennedy’s Chopin Super Group (Royal Festival Hall), Jarek Śmietana Quartet: Autumn Suite (Purcell Room), Nigel Kennedy Quintet „Shhh!” (Queen Elizabeth Hall).

Zwieńczeniem każdego wieczoru będzie jam session Nigel’s Front Room Late w Royal Festival Hall.

„I entered that country and the spirit of that country entered me – Wszedłem do tego kraju, a duch tego kraju wszedł we mnie” – powiedział Nigel Kennedy, spiritus movens polskiego weekendu w Londynie.

http://www.southbankcentre.co.uk/find/f ... sh-weekend

źródło: http://www.jazzforum.com.pl/news.php?action=show&id=892
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 3, 2010, 8:47 pm

Polecam WojtkuU

Widziałem NKQ

absolutna MAGIA!!!!
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: margo » maja 3, 2010, 9:30 pm

Widziałam też. I także polecma bardzo bardzo!
Szkoda, że nie będzie to wydarzenie transmitowane w necie.
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Jazz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości