PAT METHNY koncert

Piszcie tu o swoich fascynacjach tą muzyką, informujcie o koncertach, piszcie o swoich ukochanych płytach. Jazz w szerokim pojęciu tego słowa.

Moderator: mods

PAT METHNY koncert

Postautor: E&D » lutego 28, 2010, 2:50 pm

Już jutro w poniedziałek 1 marca 2010 r. w Warszawie PKiN- Sala Kongresowa o godzinie 20.00
wystąpi Pat Metheny ze swoim projektem
"PAT METHENY SOLO GUITAR & ORCHESTRION"

Obrazek

oto co na ten temat pisze sam wykonawca :

Przez lata byłem bardzo szczęśliwy mogąc zgłębiać szeroką gamę muzycznych
koncepcji. Poszukiwanie nowych dróg myślenia, procesu kreacji i osobistego podejścia do muzyki było podstawą mojej twórczości w zasadzie od samego początku. Projekt “Orchestrion” jest krokiem w nieznane, całkiem nowe obszary tworzenia. Jest zbitkiem koncepcji z końca XIX wieku i początku XX oraz najnowszych technologii, co pozwoliło stworzyć całkowicie otwartą platformę dla muzycznej inwencji i kreacji. Zwrotu “Orchestrionics” używam do określenia metody występu solo na scenie używając instrumentów akustycznych i elektro-akustycznych, które mechanicznie
kontrolowane są dzięki użyciu najnowszych technologii. Już na wiosnę 2010 nakładem Nonesuch ukaże się nagranie - płyta “solowa”, na której
jestem jedynym “żywym” muzykiem, dzięki której mam nadzieję uda mi się
przemianować termin “solo”. Tworzenie tego projektu pozwoliło mi zgłebiać rejony, których wcześniej nie dotknąłem swoją twórczością, tak jeżeli chodzi o muzykę, jak i technikę. Efekty z tego wypływające jak narazie są niezwykłe i mam nadzieję, że przypadną Państwu do gustu, przez co wybierzecie się ze mną w tą niezwykłą podróż, dzięki której poznam dźwięki, których wcześniej nie doświadczyłem, a sam ten fakt jest błogosławieństwem.

Pat Metheny
Lipiec 2009

PS.
Zdałem sobie właśnie sprawę, że próbując opisać ten projekt, nawet bliskie mi osoby nie bardzo rozumieją o co mi chodzi, aż do momentu gdy usłyszą efekt i do gry wkracza muzyka. Mam nadzieję, że już niebawem doświadczycie tego o czym piszę.

Do zobaczenia w Warszawie.

Zapowiada się duże muzyczne wydarzenie !

Pozdrawiamy

[/img]
E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd

Postautor: Tomek Mały Kotyla » marca 2, 2010, 5:52 pm

I jak się koncert udał? Czy na forum są świadkowie?
Tomek Mały-Cotieux Kotyla
JAZZ-ROCKOWA PŁYTOTEKA niedziela 20:00-22:00
http://radiocentrum.pl/audycje/jazzrockowa_plytoteka/
Awatar użytkownika
Tomek Mały Kotyla
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5708
Rejestracja: stycznia 3, 2007, 9:51 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: E&D » marca 3, 2010, 8:49 am

Byliśmy na kilku koncertach Pata, ale ten przerósł wszystkie, niesamowity koncert super brzmienie i atmosfera, tego sie nie da opisać to trzeba koniecznie zobaczyć ! nikt do tej pory nie zrobił czegoś podobnego, prawie 3 godziny grania, było wiele gatunków muzyki, Jazz, Blues, Rock ... Pat powiedział że był tu po raz pierwszy 25 lat temu i chciałby znowu przez kolejne 25 lat do nas przyjeżdzać, sala wypełniona po brzegi, bylo też wielu polskich muzyków i ludzi show biznesu, którzy przyszli zobaczyć Mistrza w akcji.

Pozdrawiamy

Obrazek
E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Jazz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości

cron