Movie Piano Bar - Jazz Klub Rura

Piszcie tu o swoich fascynacjach tą muzyką, informujcie o koncertach, piszcie o swoich ukochanych płytach. Jazz w szerokim pojęciu tego słowa.

Moderator: mods

Movie Piano Bar - Jazz Klub Rura

Postautor: @ndy.w » lipca 3, 2009, 12:48 pm

Jazz Klub Rura we Wrocławiu startuje z nową inicjatywą "multimedialną" a mianowicie uruchamia poniedziałkowy "Piano Bar" połączony z projekcją niemych filmów:

http://www.jazzklubrura.art.pl/?nav=sch ... 2009-07-06

i tak będzie prawdopodobnie w każdy poniedziałek do końca lipca...

kiedy gram na fortepianie solo używam elementów stylu "stride piano" co w największym uproszczeniu sprowadza się do tego że lewa ręka pianisty "zastępuje" sekcję rytmiczną. styl ten wywodzi się bezpośrednio z ragtime'u i zanikł w poźniejszym okresie gdy standardowym wyposażeniem zepsołu stały się kontrabas i perkusja. to właśnie o to chodziło Lesterowi Youngowi gdy pytał Buda Powella o jego "lewych ludzi" - o brak silnej czy wręcz dominującej lewej ręki.

pozdrawiam i zapraszam do "Rury" w poniedziałki
Ostatnio zmieniony września 6, 2009, 11:22 pm przez @ndy.w, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

co się zdarzy?

Postautor: @ndy.w » lipca 13, 2009, 2:06 pm

tydzień temu grałem do filmu "Metropolis" Fritza Langa - z 1927r. - doświadczenie było naprawdę interesujące. dziś jeszcze nie wiem do czego zagram ale w końcu warto mieć w życiu jakieś niespodzianki...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

more taping less baring

Postautor: @ndy.w » lipca 25, 2009, 2:26 pm

moje poniedziałkowe występy co1 bardziej oddalają się od typowego piano baru a zmierzają do taperki: ostatnio ludzkość zaszła do klubu a nie znalazłszy fortepianu w górnej sali od 1u posznurowała na dół w oczekiwaniu na kolejne filmy z moim "podkładem".

improwizowałem do filmów których nigdy przedtem nie widziałem:
zagrałem do Harolda Lloyda (nie pamiętam do czego ale sam się uśmiałem parę 1y do tego stopnia że pogubiłem własną narrację muzyczną)
po przerwie do Charlie Chaplina "Brzdąc" - trochę znałem ale to też była głównie improwizacja.

nie znaczy to że grałem o niczym. starałem się grać konkretne utwory. jeśli byli tam jacyś koneserzy to mogli nawet zauważyc że kilka 1y udało misie podłożyć otwór "na temat"...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

trafiony pomysł

Postautor: @ndy.w » lipca 28, 2009, 9:45 am

okazuje się że poniedziałkowe filmy są trafionym pomysłem. jak wiadomo wszelka sztuka poddawana jest weryfikacji przez publiczność. zwłaszcza wtedy kiedy nie kupuje biletów. więc nie ma żadnych oporów żeby wyjść w każdej chwili jeśli sztuka się nie podoba.

wczoraj zaczynałem grać dla 3ch osób któe niespecjalnie zwracały uwagę co się dzieje a kończyłem przy pełnej sali i gromkim aplauzie. trochę mi to przypomina sytuację z Nowego Orleanu gdzie kapele wychodziły przed knajpę żeby zachęcić ludzi do wejścia. ja gram naprzeciwko drzwi i ludzie przechodząc ulicą widzą i słyszą co się dzieje wewnątrz. i wchodzą...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Piano Bar & Silent Film Taping - Jazz Klub Rura

Postautor: @ndy.w » sierpnia 3, 2009, 5:15 pm

dziś mam w planie filmy z Busterem Keatonem. chyba że wodzowie klubu mają inne plany...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

się zadziało

Postautor: @ndy.w » sierpnia 16, 2009, 11:22 pm

ostatnio nie grałem i nie wiem jak było ale przedostatnio wywiązało się pianistyczno-buskerskie jam session.

jeszcze zanim zacząłem grać, do klubu wtocczyła się grupa fracuskojęzycznych buskerów uzbrojonych w instrumenty: klarnet, puzon, mini-tuba, akordeon, banjo, cajun

graliśmy najpierw na zmianę a potem już razem. przyłączył się również Tomasz ze swoim saksofonem.

zapraszam na kolejne poniedziałki. nie wiadomo co jeszcze się wydarzy...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Movie Piano Bar - Jazz Klub Rura

Postautor: @ndy.w » września 6, 2009, 11:25 pm

czasem jest fajnie a czasem zwyczajnie. choć i zwyczajnie może być fajnie.

jutro chyba Harold Lloyd. ostatnio obgrywałem Bustera Keatona i cos misie wydaje że był mało śmieszny. owszem było parę fajnych momentów ale mogłoby ich być więcej...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

stare filmy - stary jazz

Postautor: @ndy.w » października 5, 2009, 5:20 pm

za1 pójdę do Rury grać stary jazz do starych filmów. mało kto jeszcze robi takie rzeczy. wszyscy gonią za nowościami...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: @ndy.w » października 11, 2009, 8:56 pm

z uporem maniaka zapraszam na filmowo-jazzowe wieczory w rurze. filmy to najczęściej komedie-burleski z Haroldem Lloydem, Busterem Keatonem i Charlie Chaplinem. muzyka to najczęściej bardzo stary jazz: tematy nowoorleańskie i stare przeboje (tzw. standardy)

http://www.jazzklubrura.art.pl/?nav=sch ... 2009-10-12
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: @ndy.w » października 18, 2009, 9:31 pm

tym 1em mam plan postawić zdecydowanie na współpracę z Charlie Chaplin'em...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: @ndy.w » października 26, 2009, 2:11 pm

tradycyjnie w poniedziałek idę do rury ilustrować stare filmy starym jazzem solo na fortepianie. prawdopodobnie będzie Charlie Chaplin 2
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Movie Piano Bar w Rurze

Postautor: @ndy.w » listopada 8, 2009, 11:59 am

tym 1em władcy Rury postawili mi dość karkołomne zadanie: za pomocą fortepianu i jazzu oprawić film grozy "Nosferatu". na 1ie jeszcze nie mam pomysłu chociaż coś mi tu świta żeby trochę zakombinować z elektroniką...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: @ndy.w » listopada 23, 2009, 12:57 am

ostatnimi czasy Movie Piano Bar zdecydowanie zwolnił tempo. w tym miesiącu to już ostatni a w grudniu będzie tylko 1x - w ostatni poniedziałek prze Świętami.

ostatnio pojechałem "elektronicznie" pod Nosferatu i zastanawiałem się czyby tego nie rozwinąć jeszcze bardziej (oczywiście wiązałoby się to z doborem odpowiednich filmów) ale widzę że w rurowej zapowiedzi nie ma nic na ten temat.

więc właściwie prawie jak zwykle nie wiem jak będzie...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Jazz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości

cron