[Poznań] MIKROMUSIC - 18.02 ... BLUE NOTE

Piszcie tu o swoich fascynacjach tą muzyką, informujcie o koncertach, piszcie o swoich ukochanych płytach. Jazz w szerokim pojęciu tego słowa.

Moderator: mods

[Poznań] MIKROMUSIC - 18.02 ... BLUE NOTE

Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 18, 2009, 11:34 am

Obrazek
www.bluenote.poznan.pl/

PROGRAM KONCERTÓW ... BLUE NOTE jazz club - Poznań

ul. Kościuszki 76/78
Poznań


18.02.2009r., środa, godz. 20.00

MIKROMUSIC
http://www.mikromusic.pl/


Muzyka Mikromusic to specyficzna mieszanka wielu gatunków muzycznych. Można usłyszeć w niej fascynację jazzem i trip hopem, odnaleźć odrobinę funky i muzyki ludowej. Całość spajają poetyckie, kobiece teksty wokalistki.

Natalia Grosiak - śpiew
Robert Jarmużek – instrumenty klawiszowe
Dawid Korbaczyński – gitara
Adam Lepka - trąbka
Robert Szydło – bas
Michał Czwojda - perkusja


Obrazek

Zespół Mikromusic powstał w 2002 roku we Wrocławiu. Założyli go wokalistka Natalia Grosiak
i gitarzysta Dawid Korbaczyński. Z czasem dołączyli do nich producent i basista Robert Szydło, pianista Robert Jarmużek, trębacz Adam Lepka oraz perkusista Michał Czwojda. Skład uzupełnia realizator dźwięku Maciek Prokopowicz, traktowany jak pełnoprawny członek grupy.
Pojawienie się w szeregach Mikromusic Roberta Szydło było przełomem, który zaowocował wydaną
w 2006 roku debiutancką płytą. Płyta uzyskała bardzo pochlebne recenzje zarówno krytyków muzycznych jak i fanów zespołu. Na krążku „Mikromusic” pojawiło się wielu gości, m.in. światowej klasy pianista Leszek Możdżer, znany ze współpracy z Anną Marią Jopek Bzim Zarecki, multiinstrumentalista Sambor Dudziński czy akordeonista Piotr Dziubek. Album ukazał się pod patronatem radiowej „Trójki”, a promujący go singiel „Dobrze jest” długo utrzymywał się na liście przebojów Marka Niedźwieckiego. Wśród swoich sukcesów Mikromusic może wymienić m.in. II miejsce na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2003 roku, udział w finałach OPPY oraz Opolskich Debiutów, a także występ w konkursie Top Trendy 2008, podczas którego grupa zdobyła nagrodę prezydenta Sopotu. Zespół został nominowany do konkursu przez samego Marka Niedźwiedzkiego. Mikromusic ma też na koncie nominację do Yacha za teledysk do utworu „Sennik” (najlepsze zdjęcia). Zespół został również zaproszony do występu na Heineken Open’er Festiwal w Gdyni w 2007 roku. Muzyka Mikromusic to specyficzna mieszanka wielu gatunków muzycznych. Można usłyszeć w niej fascynację jazzem i trip hopem, odnaleźć odrobinę funky i muzyki ludowej. Całość spajają poetyckie, kobiece teksty Natalii.

Bilety: 20zł; 15zł - młodzież szkolna i studenci (za okazaniem legitymacji)
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: F.H.Johnson » lutego 18, 2009, 10:26 pm

Godna polecenia jest również ostatnia płyta Mikromusik "Sennik",pięknie wydana z pomysłem,jest na niej również muzyczna kwintesencja tego o czym wyżej pisał Zbyszek.Natalia Grosiak jest też współautorką jeszcze jednego wrocławskiego projektu pod nazwą "Milupa",trochę bardziej jazzowo-elektronicznego.
Awatar użytkownika
F.H.Johnson
blueslover
blueslover
 
Posty: 513
Rejestracja: września 18, 2004, 11:50 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Zbyszek Stępski » lutego 19, 2009, 9:40 am

F.H.Johnson pisze:Godna polecenia jest również ostatnia płyta Mikromusik "Sennik",pięknie wydana z pomysłem,jest na niej również muzyczna kwintesencja tego o czym wyżej pisał Zbyszek.Natalia Grosiak jest też współautorką jeszcze jednego wrocławskiego projektu pod nazwą "Milupa",trochę bardziej jazzowo-elektronicznego.


Świetnie, że wspomniałeś o drugiej płycie Mikromusik

,,, Sennik, to niezwykły album . Polecam !

Radosław Ząb, tak o nim napisał :
http://wroclaw.dlastudenta.pl/muzyka/ar ... 29690.html
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: B&B » lutego 20, 2009, 12:04 pm

"Sennik" instrumentalnie i muzycznie brzmi bardzo fajnie. Są tu fajne aranżacje i pomysły melodyczne.
Natomiast nie mogę przeboleć, iż Natalia z każdym rokiem śpiewa coraz bardziej infantylnie, spieszcza jak słodka-idiotka i całej płyty z takim wokalem trudno mi wytrzymać. A już utwór-bonus śpiewany po angielsku jest nie-do-wytrzymania.

Zainteresowani niech sobie porównają wersję "Bo mi" z płyty z wersją koncertową z 2004 roku:
Bo mi (Gołdap 2004)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: F.H.Johnson » lutego 20, 2009, 2:15 pm

B&B pisze:"Sennik" instrumentalnie i muzycznie brzmi bardzo fajnie. Są tu fajne aranżacje i pomysły melodyczne.
Natomiast nie mogę przeboleć, iż Natalia z każdym rokiem śpiewa coraz bardziej infantylnie, spieszcza jak słodka-idiotka i całej płyty z takim wokalem trudno mi wytrzymać. A już utwór-bonus śpiewany po angielsku jest nie-do-wytrzymania.

Zainteresowani niech sobie porównają wersję "Bo mi" z płyty z wersją koncertową z 2004 roku:
Bo mi (Gołdap 2004)


Co do tej infantylności to niestety muszę Ci przyznać racje... :wink:
Awatar użytkownika
F.H.Johnson
blueslover
blueslover
 
Posty: 513
Rejestracja: września 18, 2004, 11:50 pm
Lokalizacja: Wroc?aw


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Jazz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości