lekturki obowi?zkowe dla pocz?tkuj?cego

Piszcie tu o swoich fascynacjach tą muzyką, informujcie o koncertach, piszcie o swoich ukochanych płytach. Jazz w szerokim pojęciu tego słowa.

Moderator: mods

lekturki obowi?zkowe dla pocz?tkuj?cego

Postautor: Domin » kwietnia 2, 2005, 10:59 am

cze??
niedawno zainteresowa?em si? bluesem (i jazzem). po prostu chodz?c po r??nych knajpach i s?uchaj?c takiej muzyki zrozumia?em, ?e jest ?wietna. co mogliby?cie mi poleci? jako pocz?tkuj?cemu? jakie? standardy bluesowe i jazzowe.
Domin
 

Postautor: Robert007Lenert » kwietnia 2, 2005, 11:34 am

To nie jest proste pytanie. To co dla mnie jest ukochana muzyka, nie koniecznie dla Ciebie taka bedzie. Moja rada.... sluchaj roznosci, i kieruj sie emocjami. A co do nazwisk..... to lista jest ogromna. Zacznij od gigantow: BB KING, MUDDY WATERS, JOHN LEE HOOKER, JOHN COLTRANE, MILES DAVIS, CHARLIE PARKER.... oni wychowali cale pokolenia muzykow, w skladzie ich grup wyrosly przyszle mega gwiazdy. 007RL
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: bartic » kwietnia 9, 2005, 9:50 pm

ok, podpinaj?c si? pod temat: kojarzy kto? mo?e to: http://www.johnmayall.com/music/4adderley.ram

Cannonball Adderley - wie kto? co? wi?cej na ten temat? gdzie mo?na to dorwa??

pozdrawiam
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: rafal_radom » kwietnia 10, 2005, 9:48 am

=>Bartic
Cannonball Adderley to wielka i zacna ksi?ga jazzowego saksofonu. Tu (m.in.) kr?tka biografia/dyskografia i link do strony:
http://diapazon.pl/PelnyMuzyk.php?Id=93
Tu z kolei znajdziesz recenzj? albumu dok?adnie z kt?rego pochodzi za??czony przez Ciebie fragment (nota bene utworu Work Song):
http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=am ... kxlfgehcqe
Wymieniony album jest u nas raczej ci??ki do zdobycia ale wersji nagrania o kt?re pytasz s? dziesi?tki (wykonania Cannonball Quintet, Sextet, etc.) tak?e co? mo?na sobie dopasowa?.

PS. Korzystaj?c z wyszukiwarki: http://www.audiostereo.pl/
r?wnie? znajdziesz kilka my?l? interesuj?cych sugestii.

Pozdrawiam
rafal_radom
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: listopada 17, 2004, 3:38 pm

Postautor: bartic » kwietnia 10, 2005, 1:51 pm

dzi?ki!

To w ko?cu utw?r Work Sond nale?y do Cannonballa Adderleya czy do Nata Adderleya? bo widze rozbierzno?? w internecie...

pozdrawiam
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: rafal_radom » kwietnia 10, 2005, 2:02 pm

Wywo?any temat Cannonball Adderley'a sprawi? ?e jego muzyka na do?? d?ugo zago?ci?a w moim domu dzisiejszego przedpo?udnia (fajnie ?e czasem kto? "niechc?cy" powoduje odkurzenie dawno nies?uchanych p?yt).
Korzystaj?c z okazji polec? album z roku 1958 zarejestrowany dla Blue Note (prosz? spojrze? na nazwiska umieszczone na ok?adce!):
http://www.cduniverse.com/productinfo.a ... usic&Bab=E
W 1999r pojawi? si? jego 24-bitowy remaster o bardzo przyzwoitym d?wi?ku (w ko?cu to seria Blue Note) a i cena nie odstrasza (ok 30z?).

Pozdrawiam
rafal_radom
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: listopada 17, 2004, 3:38 pm

Postautor: rafal_radom » kwietnia 10, 2005, 2:44 pm

To w ko?cu utw?r Work Sond nale?y do Cannonballa Adderleya czy do Nata Adderleya?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wszelkie wiarygodne, dost?pne mi ?r?d?a podaj? Nata Adderleya oraz Oscar Browna Jr. jako autor?w Work Song.
A kto poza wymienionymi wykonywa? wspomniany utw?r znajdziesz pod linkiem:
http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=am ... 17:1738573

pzdr
rafal_radom
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: listopada 17, 2004, 3:38 pm

Re: lekturki obowi?zkowe dla pocz?tkuj?cego

Postautor: Paweł_R » kwietnia 25, 2005, 9:53 pm

Domin pisze:cze??
niedawno zainteresowa?em si? bluesem (i jazzem). po prostu chodz?c po r??nych knajpach i s?uchaj?c takiej muzyki zrozumia?em, ?e jest ?wietna. co mogliby?cie mi poleci? jako pocz?tkuj?cemu? jakie? standardy bluesowe i jazzowe.


Najlepiej po prostu s?uchaj tego co Ci najlepiej pasuje i nie zastanawiaj si? czy to Jazz czy co tam jeszcze innego, to zupe?nie nieistotne - to tylko nazwy. Je?li piszerz, ?e podoba Ci si? 'taka' muzyka to znaczy ?e ju? orientujesz si? wystarczaj?co dobrze - bo wiesz co Ci si? podoba. I nie pisz ?e jeste? pocz?tkuacym, bo nie ma zawodowc?w w s?uchaniu muzyki s? jedynie zawodowi muzycy.

Pozdrawiam, :)
Paweł_R
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 128
Rejestracja: kwietnia 23, 2005, 9:17 am

Postautor: GERARD » kwietnia 26, 2005, 1:09 am

Co prawda to prawda.Zawsze powtarzam , ze nie dobre co dobre ale to dobre co sie komu podoba.
w życiu piękne są tylko chwile .......
nie marnujmy ich
GERARD
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1506
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:05 pm
Lokalizacja: OSTRZESZóW

Postautor: bartic » maja 5, 2005, 8:08 pm

... i tak o to, kuszony s?owem Rafa?a z Radmomia, wyl?dowa?em w Empiku, po?o?onym na Wroc?awskim rynku, i po d?ugim dylemacie kt?r? p?yt? wybra?, wrzuci?em do koszyka

'things are getting better'

Cannonball'a Adderley'a
with
Milt Jackson

...no i s?ucham... fakt, Cannoball uprzyjemnia mi bardzo wiecz?r... chyba skocz? po nast?pn? p?ytk?... ale dopiero, gdy t? przes?ucham tak z 6 razy...szkoda, ?e to tylko 45 min...
... p?yt? polecam gor?co ka?demu, kto stawia kroki w jazzie... 'zaawansowani' pewnie j? maj? ;)

pozdro
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: bartic » maja 7, 2005, 7:59 pm

... Rafa? podzielam twoje zachwyty nad Cannonballem, ale tego Miltona zdzier?y? nie mog? :) te 'vibes' dzia?a mi na psych?. o ile w utworze 'blues oriental' wkomponowuj? si? w ca?o??, w 'things are getting better' Milton daje popis umiej?tno?ci, tak w reszcie mnie razi... tzn, nie jego osoba :) a d?wi?k tego instrumentu... bo rytmicznie jest ok, Milton ?wietnie si? wpasowywuje, ale gdyby tylko tak mia? przed sob? co? innego :)
...no ale - jak pierwszy raz - trzeba si? przem?c, cho? cz?sto boli, a potem jako? leci i przyjemno?? si? pojawia ;)
pozdro
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: Robert007Lenert » maja 8, 2005, 12:04 pm

Bartic pisze:... Rafa? podzielam twoje zachwyty nad Cannonballem, ale tego Miltona zdzier?y? nie mog? :) te 'vibes' dzia?a mi na psych?. o ile w utworze 'blues oriental' wkomponowuj? si? w ca?o??, w 'things are getting better' Milton daje popis umiej?tno?ci, tak w reszcie mnie razi... tzn, nie jego osoba :) a d?wi?k tego instrumentu... bo rytmicznie jest ok, Milton ?wietnie si? wpasowywuje, ale gdyby tylko tak mia? przed sob? co? innego :)
...no ale - jak pierwszy raz - trzeba si? przem?c, cho? cz?sto boli, a potem jako? leci i przyjemno?? si? pojawia ;)
pozdro
No to nie tylko moja Kochana nie lubi wibrafonu. :)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Jazz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości