Marcus Miller - Silver Rain

Piszcie tu o swoich fascynacjach tą muzyką, informujcie o koncertach, piszcie o swoich ukochanych płytach. Jazz w szerokim pojęciu tego słowa.

Moderator: mods

Marcus Miller - Silver Rain

Postautor: Bernard Vivis » marca 19, 2005, 6:31 pm

Czy mo?e kto? ju? s?ysza? now? p?yte Marcusa Millera - Silver Rain ? :)

Jak tak to bym prosi? o ma?y skr?t.

Pozdrawiam.
"Zesp?? Milesa Davisa by? najlepszym miejscem by nauczy? si? tego rodzaju jedno?ci z innymi. Miles zawsze m?wi?: "Po co jest muzyka?", a my m?wili?my: "Po co w og?le cokolwiek jest?""

Wayne Shorter
Awatar użytkownika
Bernard Vivis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 44
Rejestracja: marca 19, 2005, 1:44 pm
Lokalizacja: Chrzan?w

Postautor: E&D » marca 27, 2005, 5:39 pm

Nowe CD jest kontynuacj? brzmie? Marcusa z poprzednich p?yt, na CD znajduje sie opr?cz kompozycji MM takze utw?r S. Wondera "Boogie On Reggae Woman" w kt?rym MM w niesamowity spos?b zagra? karko?omn? linie melodyczn? klawiszy, co? niesamowitego !, s? tak?e kompozycje "Girls & Boys" Prince'a - na wokalu Macy Gray, "Sophisticated Lady" Duke'a Ellingtona oraz "Power Of Soul" Jimi Hendrixa, oraz improwizacja na temat sonaty "Ksi??ycowej" Beethovena, MM jak zwykle gra pare dzwi?k?w na klarnecie basowym, kt?rego opanowa? do perfekcji. Ciekawostk? jest udzia? Erica Claptona , kt?ry ju? kiedy? zaprosi? MM oraz innych Jazzowc?w takich jak David Sanborn do udzia?u w swoich koncertach . Teraz z odwzajemnieniem pojawil? si? na nowej CD Marcusa Millera. Drugim ciekawym elementem dla wielbicieli Bluesa jest kompozycja "Frankenstein” Edgara Wintera zagrana r?wnie dynamicznie jak orygina? , poteguj?c jeszcze brzmienie ostrym d?wi?kiem basu mistrza MM. Na nowym CD mamy tak?e starych kumpli Marcusa takich jak : Lalah Hathaway , Kirk Whalum, , Kenny Garrett , Patches Stewart , Dean Brown ( znany nam z koncert?w w Ostrowie w cyklu Jazz w Muzeum oraz Poogie Bell i wielu innych. P?yta jest jak zwykle u Marcusa funkowym wykopem z elamentami soulu, wszystko zagrane jest perfekcyjnie, jedynie mo?e dziwi? tak wiele kompozycji innych muzyk?w u tak niezwykle p?odnego kompozytora jakim jest Marcus Miller, bez kt?rego pewien okres w dziejach muzyki Milesa Davisa by?by zaopewne inny, Dla wiernych fan?w Marcusa Millera ( a takimi jeste?my ;-) nowe CD jest uczt? muzyczn? na najwy?szym poziomie, ko?cz?c - warto by?o czeka? 3 lata na nowe CD Marcusa Millera , mamy nadzieje , ?e kolejna p?yta wyjdzie pr?dzej.
E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd

Postautor: Bernard Vivis » marca 27, 2005, 6:31 pm

s?uchaj?c mp3 z jego strony: frankenstein i bruce lee z nowego albumu "silver rain" powali?y mnie na kolana - jego pot??ne brzmienie i jego klang to co? wspania?ego, odrazu wiemy ?e to Marcus a nie inny bassman(...)naprawde warto mi?c jego now? p?yte. Jak wpadnie mi jaka? kasa, to lece do empiku :)

Dla tych kt?rzy nigdy nies?yszeli Marcusa Millera, proponuje ?ciagn?? jego pare mp3 z jego nowej p?yty- http://www.marcusmiller.com/media_mp3.html
Ostatnio zmieniony marca 27, 2005, 6:44 pm przez Bernard Vivis, łącznie zmieniany 1 raz
"Zesp?? Milesa Davisa by? najlepszym miejscem by nauczy? si? tego rodzaju jedno?ci z innymi. Miles zawsze m?wi?: "Po co jest muzyka?", a my m?wili?my: "Po co w og?le cokolwiek jest?""

Wayne Shorter
Awatar użytkownika
Bernard Vivis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 44
Rejestracja: marca 19, 2005, 1:44 pm
Lokalizacja: Chrzan?w

Postautor: Bernard Vivis » marca 27, 2005, 6:42 pm

E&D czy mi si? wydaj? czy ty masz zdj?cie z Millerem ? :D
"Zesp?? Milesa Davisa by? najlepszym miejscem by nauczy? si? tego rodzaju jedno?ci z innymi. Miles zawsze m?wi?: "Po co jest muzyka?", a my m?wili?my: "Po co w og?le cokolwiek jest?""

Wayne Shorter
Awatar użytkownika
Bernard Vivis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 44
Rejestracja: marca 19, 2005, 1:44 pm
Lokalizacja: Chrzan?w

Postautor: Gość » marca 28, 2005, 9:20 am

Tak to nasze wsp?lne zdj?cie z Marcusem Millerem ;-)

wi?cej fotek na naszej stronie www.edward.prv.pl w dziale JazzFoto

Pozdrawiamy serdecznie
Gość
 

Postautor: E&D » marca 28, 2005, 9:24 am

Z rozp?du si? nie zalogowali?my :lol:
E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd

Postautor: Bernard Vivis » marca 28, 2005, 9:47 am

Anonymous pisze:Tak to nasze wsp?lne zdj?cie z Marcusem Millerem ;-)

wi?cej fotek na naszej stronie www.edward.prv.pl w dziale JazzFoto

Pozdrawiamy serdecznie


Zazdroszcz? tych wszystkich zdj?? :D
"Zesp?? Milesa Davisa by? najlepszym miejscem by nauczy? si? tego rodzaju jedno?ci z innymi. Miles zawsze m?wi?: "Po co jest muzyka?", a my m?wili?my: "Po co w og?le cokolwiek jest?""

Wayne Shorter
Awatar użytkownika
Bernard Vivis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 44
Rejestracja: marca 19, 2005, 1:44 pm
Lokalizacja: Chrzan?w

Postautor: cegla » marca 28, 2005, 11:46 am

a ja szukam p?yty :) tak j? opisali?cie ze ju? si? trz?s?.
Marcus to m?j mentor i faktycznie jak ktos wy?ej powiedzia?: po jednym dzwieku wiadomo ze to MM

a za zdjecie z Millerem to bym siostr? odda? :)
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: Bernard Vivis » marca 28, 2005, 11:48 am

cegla pisze:a za zdjecie z Millerem to bym siostr? odda? :)


he he he :lol:
"Zesp?? Milesa Davisa by? najlepszym miejscem by nauczy? si? tego rodzaju jedno?ci z innymi. Miles zawsze m?wi?: "Po co jest muzyka?", a my m?wili?my: "Po co w og?le cokolwiek jest?""

Wayne Shorter
Awatar użytkownika
Bernard Vivis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 44
Rejestracja: marca 19, 2005, 1:44 pm
Lokalizacja: Chrzan?w

Postautor: cegla » marca 28, 2005, 11:58 am

no i po?ciaga?em sobie te fragmenty...
qfa, poprostu ten jego fender mnie powala. Tak jak nie lubi? fender?w - bas?wek jak normalnych, to ten jego miazd?y d?wi?kiem, oczywi?cie z ca?a reszt? sprz?tu...

co do cudzych kompozycji to juz zauwazy?em to od M2 i trasy potem. Mam taki dziwny koncert na widjo gdzie z Laylah graj? po prostu duzo piosenek...
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: E&D » marca 28, 2005, 4:37 pm

MM cz?sto umieszcza na swoich CD , kompozycje innych , co nie ma nic wsp?lnego z obecnym graniem tzw. cover?w przez wykonawc?w z ni?szej p??ki, kt?rzy chc? si? przeslizgn?? na rynek kosztem innych, wiadomo, ?e Marcusowi to zb?dne :lol: , tak nawiasem przypomnia? mi si? kiedy? taki ma?olat kt?ry m?wi do mnie : "S?ysza?e? najnowszy przeb?j Puff Daddy- Every breathe you take- czym mnie doprowadzi? do szale?czego ?miechu, bo gdy Police wyprodukowali ten numer to biedaka jeszcze na ?wiecie nie by?o, i tak obecnie co niekt?rzy pseudo muzycy robi? kariery :lol:
Kupujcie najnowsze CD MM , bo jest wy?mienite, te d?wi?ki jego basu wr?cz powalaj? :!:
E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » marca 28, 2005, 5:27 pm

Dorota i Edek Pozdrawiam Was jeszcze ?wi?tecznie i Dzi?kujemy za ?yczenia!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » marca 28, 2005, 6:27 pm

noo a dla mnie Marcus jest za bardzo / nie wiem jakiego okreslenia uzyc../..niech bedzie syntetyczny.
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » marca 28, 2005, 7:18 pm

Pewnie dlatego Pawe?, tak bardzo Kochamy Pastoriusa!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » marca 28, 2005, 7:27 pm

..."Pewnie dlatego Pawe?, tak bardzo Kochamy Pastoriusa!!!..."
................................................................


Alez trafi?es Lysku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
IDEALNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja piernicze , a ja nie umialem tego nazwac..
Pozdrowka Andrzejku
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: cegla » marca 29, 2005, 2:04 am

czeka?em na odpowied? Freebirda :) bo juz kiedy? w topicu o p?ytach audiofilskich Pawe? wyrazi? podobn? opini?, z kt?ra oczywi?cie si? nie zgadzam :)

co do Pastoriusa to dla mnie Jaco by? jest i b?dzie zawsze wielki, ale z drugiej strony nie mozna ich por?wnywa? bo to zupe?nie inny styl grania, inny dzwi?k, inne my?lenie...
I jeden i drugi sa po prostu mistrzami i nikt im tego nie odbierze!
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: E&D » marca 29, 2005, 9:16 am

Ceg?a masz racje Jaco i Marcus to dwa inne ?wiaty grania na basie, ka?dy z nich jest mistrzem w swoim rodzaju grania.
Tak dla przypomnienia wczoraj obejrzalem sobie koncert Jaco, z ca?ym szacunkiem dla jego gry , facet by? idea?em je?li chodzi o granie typu akompaniament, ale jak go wypu?cili na solo no to niestety ch?opak tak si? zamota? , ?e ledwo dotrwa? do ko?ca sol?wki i tu jest ta r??nica miedzy nim a Marcusem kt?ry jest typowym sol?wkarzem idealnym do solowych popis?w, i wydaje mi si? ?e nie ma tu co ich por?wnywa? bo wyjdzie nam s?ynny dylemat o wy?szo?ci ?wi?t ........... Pana Jana T. Stanis?awskiego :lol:
E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » marca 29, 2005, 10:55 am

nikt nikogo nie porownuje...
Po prostu wole swiat Pastoriusa.
A-propo solowek..
Mam takie dwa zapisy na wideo Jaco z Weather Report i Frankiem Zappa..
zamotal rzeczywiscie..ale caly zespol i publike.I w jednym i w drugim przypadku. Ilez emocji jest w tym graniu.
U Millera czuje pustke; pustke i technike..i nic wiecej. To tak jak z Lukatherem z Toto; niby gitarzysta genialny/ tak mowia/ dla mnie zas to pustostan emocjonalny; jak vai , Malmsteen czy inni "wymiatacze"
na dzien dzisiejszy mam dwoch faworytow bezwzglednych - Stefan Lessard i Victor Vooten, ale ten ostatni wylacznie z Bala Fleck & The Fleckstones. Nie , jest jeszcze jeden - genialny...Tony Levin...
Pozdrawiam
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: cegla » marca 29, 2005, 11:23 am

Tony Levin, oj taak, si?a tkwi w prostocie :) jeden dzwi?k i robi masakr?. Wootena te? bardzo lubi? (via m?j aavatar :) ) ale Lessard mnie ju? wr?cz denerwuje. Nie do ko?ca wiem jak to nazwa?... cos jak w literaturze grafoma?stwo. W/g mnie nie jest dobrym muzykiem, najs?absze ogniwo DMB i to wygl?da tak jakbyzostawili go w zespole bo znaj? sie d?ugo albo to kolega ze szko?y i nie maj? senstymentu go zmieni?. Poza tym widzia?em jeden koncert DMB z Bela Fleck i w zast?pstwie za chorego Lessarda zagra? Wooten. Wgniot?o mnie w fotel i to w?a?nier jeszcze chyba wp?yne?o niekorzystnie na widok Lessarda...
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: E&D » marca 29, 2005, 12:16 pm

Pewnie ze sa dobrzy , mamy przeciez jeszcze takich jak Les Claypool, Flea, Stanley Clarke, Brian Bromberg....plus basisci typu od Paula McCartneaya do Johna Paula J. z Led Zeppelin , calej plejady nie?yj?cych i ?yj?cych poprzez basist?w typu Krist Novoselic z Nirvana , Geddy Lee z Rush, Greg Lake z King Crimson na rodzimych basistach takich jak Pilichowski, ?ciera?ski, ..... ko?czywszy , uff - nazwisk jest setki , gdzie dw?ch polak?w tam trzy teorie :) Dla mnie wszyscy oni s? genialni w swej bassowej sztuce, ka?dy w swoim rodzaju, ka?dego mog? wys?ucha?, wielu widzia?em live i ka?dy r?wno mi dostarczy? niezapomnianych wra?e? muzycznych. Bass is great !
Pozdrowionka
E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd

Postautor: Krzysztof Orczak » marca 29, 2005, 12:25 pm

A gdybym zapytal o polskich mistrzow basu?
Krzysztof Orczak
 

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » marca 29, 2005, 12:48 pm

E&D pisze:Pewnie ze sa dobrzy , mamy przeciez jeszcze takich jak Les Claypool, Flea, Stanley Clarke, Brian Bromberg....plus basisci typu od Paula McCartneaya do Johna Paula J. z Led Zeppelin , calej plejady nie?yj?cych i ?yj?cych poprzez basist?w typu Krist Novoselic z Nirvana , Geddy Lee z Rush, Greg Lake z King Crimson na rodzimych basistach takich jak Pilichowski, ?ciera?ski, ..... ko?czywszy , uff - nazwisk jest setki , gdzie dw?ch polak?w tam trzy teorie :) Dla mnie wszyscy oni s? genialni w swej bassowej sztuce, ka?dy w swoim rodzaju, ka?dego mog? wys?ucha?, wielu widzia?em live i ka?dy r?wno mi dostarczy? niezapomnianych wra?e? muzycznych. Bass is great !
Pozdrowionka

....................
Amen..
A Lessarda po prostu uwielbiam.On opowiada. Cudnie opowiada..
Kiedys zapytali niezyjacego juz Allena Woodego , basisty starego Mula o jego typy - 5 szt..ni mniej ..ni wiecej..
jednym tchem wymienil / he he / Lessarda , Vootena , J.P. Jonesa , Pastoriusa i Claypoola/
Ale ta wypowiedz nic nie zmienia w moim odczuwaniu gry Stefana
..................
Pozdr :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: E&D » marca 29, 2005, 1:29 pm

Z tym "Amen" to lekka przesada :lol:

Pozdrawiamy

E&D

www.edward.prv.pl
E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » marca 29, 2005, 1:41 pm

czyt. ejmen he he
Pozdrawiam
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: F.H.Johnson » marca 29, 2005, 5:43 pm

...Basistow bylo wielu ale zaden nie smial zagrac przy... Trey Gunnie!
Czyzby wszyscy o nim zapomnieli ?.Toz to przeciez jeden z najwybitniejszych basistow obecnej ery .Niesamowita wyobraznia, kultura muzyczna i erudycja w traktowaniu instrumentu. Pomijam juz nawet jego dzialalnosc w "wiadomym zespole".Ale chodzi mi o jego dokonania solowe. Wielki muzyk.(pomijajac wzrost :D )
pozdrawiam
Awatar użytkownika
F.H.Johnson
blueslover
blueslover
 
Posty: 513
Rejestracja: września 18, 2004, 11:50 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: F.H.Johnson » marca 29, 2005, 5:46 pm

Aha..polecam szczegolnie koncert The Trey Gunn Band "Live Encounter".
Awatar użytkownika
F.H.Johnson
blueslover
blueslover
 
Posty: 513
Rejestracja: września 18, 2004, 11:50 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Mr.Luke » lipca 5, 2005, 10:39 am

Z tym Marcusem to lekka przesada... Wyj?tkowa, kultowa wr?cz posta?, trzeba przyzna?, ale s?uchaj?c ostatnich p?yt mam wra?enie jakby facet powoli si? wypala?... Non stop Cover'y, powielanie pomys??w, du?o plastiku... Dla mnie w pami?ci pozostanie Marcus z takimi albumami jak "The Sun..." Bardziej jednak ceni?em sobie (i w?tpi?, ?eby kiedykolwiek to si? zmienie?o) tw?rczo?? Stanley'a Clarke'a. Zar?wno te stare rzeczy jak "I Wanna Play For You" i nowe "1, 2 The Bass". W?adca Basu... - Stanley Clarke!!!
Mr.Luke
 

Postautor: Gość » lipca 5, 2005, 11:19 am

"The Sun Don`t Lie" [1993] uwa?am za jedn? z s?abszych p?yt Marcusa ( i nie tylko ja :) a ju? na pewno w por?wnaniu
z " Live & More"[1998] , "The Ozell Tapes" (the official bootleg) [2003] czy ostatnimi "Silver Rain" [2005] ?e nie wspomne
ju? o "Cully Jazz Festival, Switzerland" [04-07-2005](tak !) i "La Cigale, Paris, France" [04-06-2005] gdzie czu? klas? i zawodowstwo Marcusa ,no ale to moje osobiste zdanie


pozdrawiam derf
Gość
 

Postautor: cegla » lipca 5, 2005, 1:38 pm

a dla mnie w?a?nie "The sun don't lie" jest the best
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: Mr.Luke » lipca 7, 2005, 11:03 am

Ceg?a, s?ucha?e? takiego kr??ka z wujkiem Tony'm Levin'em na czele: Black Light Syndrome? Mam dwie cz??ci... Je?li jeszcze tego nie masz, to zrobi? Ci niespodziank?! Jak tam Eden/Nemessis? Przyj?? si?? POZDROWIONKA
Mr.Luke
 

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Jazz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

cron