Pat Metheny Group - Pozna?/Warszawa/Zabrze (20-22.05.2005)

Piszcie tu o swoich fascynacjach tą muzyką, informujcie o koncertach, piszcie o swoich ukochanych płytach. Jazz w szerokim pojęciu tego słowa.

Moderator: mods

Pat Metheny Group - Pozna?/Warszawa/Zabrze (20-22.05.2005)

Postautor: Bernard Vivis » marca 19, 2005, 2:23 pm

20/05/2005, g. 19.00, Pozna?, Arena
21/05/2005, g. 19.00, Warszawa, Torwar
22/05/2005, g. 19.00, Zabrze, Dom Muzyki Ta?ca

Pat Metheny - guitar
Lyle - keyboards
Steve Rodby - bass
Cuong Vu - trumpet
Gregoire - Harmonica
Antonio Sanchez - drums
Nando Lauria - guitar

Oczywi?cie Pat bedzie promowa? tak?e sw?j nowy album "The Way Up" :)

Kto jedzie ? :wink:

Pozdrawiam.
"Zesp?? Milesa Davisa by? najlepszym miejscem by nauczy? si? tego rodzaju jedno?ci z innymi. Miles zawsze m?wi?: "Po co jest muzyka?", a my m?wili?my: "Po co w og?le cokolwiek jest?""

Wayne Shorter
Awatar użytkownika
Bernard Vivis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 44
Rejestracja: marca 19, 2005, 1:44 pm
Lokalizacja: Chrzan?w

Postautor: E&D » marca 27, 2005, 5:43 pm

No i znowu nie ma wyj?cia - trza jecha? ;-)
E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd

Postautor: Bernard Vivis » marca 27, 2005, 6:34 pm

E&D pisze:No i znowu nie ma wyj?cia - trza jecha? ;-)


a jaaak... 8) tylko niewiem czy s? bilety jeszcze do Zabrza... :( trzeba si? spieszy?, bo koncert ju? nied?ugo.
"Zesp?? Milesa Davisa by? najlepszym miejscem by nauczy? si? tego rodzaju jedno?ci z innymi. Miles zawsze m?wi?: "Po co jest muzyka?", a my m?wili?my: "Po co w og?le cokolwiek jest?""

Wayne Shorter
Awatar użytkownika
Bernard Vivis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 44
Rejestracja: marca 19, 2005, 1:44 pm
Lokalizacja: Chrzan?w

Postautor: Gość » marca 28, 2005, 9:23 am

W naszym przypadku w gr? wchodzi raczej Pozna? , mamy nadziej? , ?e bileciki b?d? :)
Gość
 

Postautor: bartic » marca 29, 2005, 5:31 pm

Bernardzie mo?esz poda? namiary, gdzie mo?na znalex? wi?cej informacji?
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: Bernard Vivis » marca 29, 2005, 6:05 pm

tak :)

tutaj jest wszystko na temat trasy koncertowej Pata w Polsce:

http://www.adamiakjazz.pl/methenygroup.html

Natomiast tu mo?na sprawnie zarezerwowa? i naby? bilety :)

www.shortcut.pl
"Zesp?? Milesa Davisa by? najlepszym miejscem by nauczy? si? tego rodzaju jedno?ci z innymi. Miles zawsze m?wi?: "Po co jest muzyka?", a my m?wili?my: "Po co w og?le cokolwiek jest?""

Wayne Shorter
Awatar użytkownika
Bernard Vivis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 44
Rejestracja: marca 19, 2005, 1:44 pm
Lokalizacja: Chrzan?w

Postautor: Paweł_R » kwietnia 26, 2005, 6:14 pm

Jak wida? zbli?a si? wielkimi krokami :) Bilety do Poznania ju? s? wi?c wszystko zapiete na ostatni guzik :) , ufff . Ale to jeszcze prawie miesi?c :(
Paweł_R
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 128
Rejestracja: kwietnia 23, 2005, 9:17 am

Postautor: bluesly » kwietnia 26, 2005, 10:21 pm

ja mieszkam w Poznaniu i nie moge isc na koncert :( nie bylo mnie sta? na bilet buuuuu ale moze jak stane pod aren? to us?ysz? chocia? te cudowne d?wi?ki
Awatar użytkownika
bluesly
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1367
Rejestracja: stycznia 24, 2005, 9:33 am
Lokalizacja: Poznan/Kraków

Postautor: Paweł_R » kwietnia 26, 2005, 10:33 pm

Ja nie by?em ostatnim razem w?a?nie z tego powodu ale teraz odrobine przypieni?zy?em i kupi?em bilet :) Ale zawsze p??niej mog? zanuci? na forum (?artowa?em) 8) . Pat jest jeszcze m?ody wi?c bedzie jeszcze wiele okazji :D
Paweł_R
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 128
Rejestracja: kwietnia 23, 2005, 9:17 am

Postautor: bluesly » kwietnia 26, 2005, 10:34 pm

Pawe? a jeste? w miare chudy?
Awatar użytkownika
bluesly
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1367
Rejestracja: stycznia 24, 2005, 9:33 am
Lokalizacja: Poznan/Kraków

Postautor: Paweł_R » kwietnia 26, 2005, 10:41 pm

Heh, dzisiaj moja mama m?wi?c o mnie w 3 osobie powiedzia?a ze jestem szczup?y ale na ci??e to chyba musia?aby? troszk? nade mna popracowa? :lol: (Je?li dobrze rozumiem co masz na my?li)
Paweł_R
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 128
Rejestracja: kwietnia 23, 2005, 9:17 am

Postautor: flower » kwietnia 26, 2005, 10:52 pm

bluesly pisze:Pawe? a jeste? w miare chudy?

No taki nooo... w sam raz :) Jak do 20 maja nie bedzie tyle piwa pil to moze moze...
:P :P :P
dopiero teraz wiem jak nisko upada
kto nie wypełnił swego czasu w pokorze
oto dlaczego tak się obawiam,
że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć
Awatar użytkownika
flower
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3201
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 11:27 pm
Lokalizacja: Wroclaw/Ostrzeszow

Postautor: bluesly » kwietnia 27, 2005, 10:06 am

Pawe? dobrze rozumeisz bo ja sobie tak pomyslalam ze moglabym sie wtulic tam pod plaszczem i doprawic ci brzuch jak na prawdziwego faceta przystalo ale czuje zie sie nie uda???

tak czy inaczej po koncercie moznaby zrobic jakas mala imprezke forumowicz?w :D skoro troche sie was zjedzie do naszej wsi hehe
Awatar użytkownika
bluesly
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1367
Rejestracja: stycznia 24, 2005, 9:33 am
Lokalizacja: Poznan/Kraków

Postautor: Paweł_R » kwietnia 27, 2005, 12:06 pm

flower pisze:No taki nooo... w sam raz :) Jak do 20 maja nie bedzie tyle piwa pil to moze moze...
:P :P :P


No no kto? tu rozsiewa nie do ko?ca prawdziwe informacje. Owszem piwo wypi? lubie (bo kto nie lubi?) ale ja bym nie by? taki pewien komu tu brzuch jeszcze wyro?nie :P

bluesly pisze:Pawe? dobrze rozumeisz bo ja sobie tak pomyslalam ze moglabym sie wtulic tam pod plaszczem i doprawic ci brzuch jak na prawdziwego faceta przystalo ale czuje zie sie nie uda???

tak czy inaczej po koncercie moznaby zrobic jakas mala imprezke forumowicz?w Very Happy skoro troche sie was zjedzie do naszej wsi hehe


K?opot chyba nie z moim brzuchem ale z tym ?e ja nie nosz? p?aszczy i ?e to b?dzie 20 maj i ju? raczej przygrzeje troszk?. Szkoda ?e nie jestem 'prawdziwym facetem' , c?? zrobi?. Ale napewno znasz m?dre polskie przys?owie ze darowanemu koniowi w z?by si? nie patrzy? Poza tym zawsze mozemy zrobic sztuczny t?um. :)
Co do imprezki to dobrze kombinujesz
:)
Paweł_R
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 128
Rejestracja: kwietnia 23, 2005, 9:17 am

Postautor: bluesly » kwietnia 27, 2005, 1:21 pm

to jakby co sie jeszcze zgadamy a ja bede 20 wracac ze slupska to napewno do wieczora dotre :)
Awatar użytkownika
bluesly
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1367
Rejestracja: stycznia 24, 2005, 9:33 am
Lokalizacja: Poznan/Kraków

Postautor: GERARD » kwietnia 28, 2005, 1:12 am

No i kilku potencjalnych bywalc?w koncert?w mam do tylu.
w życiu piękne są tylko chwile .......
nie marnujmy ich
GERARD
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1506
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:05 pm
Lokalizacja: OSTRZESZóW

Postautor: Paweł_R » maja 5, 2005, 1:38 pm

My?l? ?e jeszcze to Panu jako? wynagrodz?, bo z tego co czytam na tym forum to zapowiada si? nam w Ostrzeszowie jeszcze wiele dobrych koncert?w :)
Paweł_R
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 128
Rejestracja: kwietnia 23, 2005, 9:17 am

my jedziemy

Postautor: kajazz » maja 10, 2005, 9:09 pm

dwie "patolozki" studentki sztuki z wroclawia, sluchajcie, chcemy wracac noca tego samego wieczoru pociagiem do wroc, jesli chcielibyscie z nami dla bezpieczenstwa i towarzystwa (przynajmniej byloby z kim sie podzielic wrazeniami ) to piszcie na kajazz@gazeta.pl skrzykniemy sie i pojedziemy nawet i w obie strony wesola gromada, fani pata laczcie sie;)
kajazz
 

Postautor: Paweł_R » maja 16, 2005, 8:03 pm

Zosta?o ju? tylko kilka dni, dzisiaj przegl?da?em kilka starszych koncet?w PMG z lat 1990 - 2002 i jestem ciekaw co za kawa?ki zagraja; oczywi?cie poza ca?ym 'The Way Up'.
Macie jakie? typy?
Paweł_R
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 128
Rejestracja: kwietnia 23, 2005, 9:17 am

Postautor: GERARD » maja 17, 2005, 1:01 pm

Pawe?_R pisze: z tego co czytam na tym forum to zapowiada si? nam w Ostrzeszowie jeszcze wiele dobrych koncert?w :)


Chyba juz nie.
w życiu piękne są tylko chwile .......
nie marnujmy ich
GERARD
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1506
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:05 pm
Lokalizacja: OSTRZESZóW

Postautor: Robert007Lenert » maja 17, 2005, 1:30 pm

GERARD pisze:
Pawe?_R pisze: z tego co czytam na tym forum to zapowiada si? nam w Ostrzeszowie jeszcze wiele dobrych koncert?w :)


Chyba juz nie.
Gerard.... ktos was... no tak..... i ja nie mam lekko.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: anna » maja 17, 2005, 1:45 pm

GERARD pisze:
Pawe?_R pisze: z tego co czytam na tym forum to zapowiada si? nam w Ostrzeszowie jeszcze wiele dobrych koncert?w :)


Chyba juz nie.

Gerard...z tym "chyba ju? nie" ?artujesz prawda?
anna
 

Postautor: Paweł_R » maja 17, 2005, 3:21 pm

Nie do?? ?e taka okropna pogoda to Pan nas tu jeszcze straszy. :(
Swoj? drog? uda?o mi si? nam?wi? kilka os?b ?eby przyszli w pi?tek.
Paweł_R
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 128
Rejestracja: kwietnia 23, 2005, 9:17 am

Chyba juz nie

Postautor: m'c'c » maja 17, 2005, 5:13 pm

GERARD pisze:
Pawe?_R pisze: z tego co czytam na tym forum to zapowiada si? nam w Ostrzeszowie jeszcze wiele dobrych koncert?w :)


Chyba juz nie.


to piorunujce zaskoczenie

a jaki jest pow?d Gerardzie ?
m'c'c
 

Postautor: GERARD » maja 21, 2005, 1:37 am

Organizacja koncertu pochlania bardzo duzo czasu.Moze nie tyle sama organizacja co bieganie na "zebry".
w życiu piękne są tylko chwile .......
nie marnujmy ich
GERARD
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1506
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:05 pm
Lokalizacja: OSTRZESZóW

Postautor: Paweł_R » maja 21, 2005, 4:40 pm



:)

Nie wiem czy och?on??em ju? dostatecznie mocno ?eby by? zdolnym do napisania tutaj czego? konstruktywnego ale poniewa? muzyka jest przede wszystkim by pobudza? nasze emocje tote? traktuje ten tekst raczej jako wyrzut w?asnych emocji ni? jako jak?? konkretn? recenzje czy opis. Z drugiej strony jak dla mnie chyba nie by?o ?adnego zaskoczenia, dlatego tym bardziej ten tekst jest zdecydowanie moj? osobist? interpretacj? tego co zobaczy?em i prze?y?em wczoraj (20 maja) w pozna?skiej Arenie.
Koncert rozpocz?to oczywi?cie od odegrania utworu z ostatniej p?yty ale skoro ca?a p?yta ‘The Way Up’ to jeden kawa?ek wi?c zagrano go w ca?o?ci (ponad godzina! bez przerwy). Zrezygnowano z ostatnich (ok.) 5 min kt?re zapewne i tak nie specjalnie da?oby si? zagra? na koncercie (d?ugi melancholijny, cichy, powtarzaj?cy si? motyw) ale za to ca?o?? by?a o g?ow? efektowniejsza od orygina?u, g??wnie dlatego ?e muzycy dali sobie wi?cej luzu, przyprawiaj?c wszystko widowiskowymi solami. Po jego zako?czeniu Pat powiedzia? ?e pewn? trudno?? sprawi?o im dobranie odpowiedniego materia?u na koncerty z tej trasy i chyba tak? sam? trudno?? mieli widzowie bo chyba ka?dy kolejny utw?r by? dla nas zaskoczeniem.
Zacz?to na szybko; Pat w duecie z Antonio Sanchezem (perkusja) zagrali kr?tka rozgrzewk? kt?ra po do??czeniu si? Steve’a Rodby z kontrabasem i Lyle’a Mays (klawisze) przesz?a w utw?r ‘James’ (Offramp – 1982). W podobnie szybkim, ‘stricte jazzowym’ stylu zagrano tak?e kolejny utw?r ‘Lone Jack’ (Pat Metheny Group – 1978).
W tym momencie sta?o si? to na co chyba czeka?em najbardziej kiedy to Pat obj?? swoj? przesz?o 40-strunow? ‘Picasso’ i zacz?? gra? ‘Into the dream’ (Imaginary Day – 1998) kt?re tradycyjnie za ka?dym razem gra inaczej i lepiej! Tym razem Patowi przecudownie wt?rowa? na tr?bce Cuong Vu. S?ysza?em ju? gdy Pat gra? go z Michaelem Breckerem na saksofonie ale to wykonanie przesz?o wszystko. Na to co wtedy poczu?em nie stworzono jeszcze s??w i nie wierz? ?e zostan? kiedykolwiek stworzone. Pisa?em o zaskoczeniach i tu pierwsze wielkie bo okaza?o si? ?e ten utw?r jest tylko uwertur? do ‘Are you going with me?’ (Offramp) kt?rego pierwsze takty Pat wci?? gra? na ‘Picasso’. To kawa?ek jest chyba wizyt?wk? Pat Metheny Group i nie musze pisa? chyba jaka eufori? nasta?a na sali ju? po us?yszeniu kilku pierwszych, tak rozpoznawalnych d?wi?k?w. Przyznam si? ?e troch? mnie to nawet zaniepokoi?o bo zwykle jest on grany na samym ko?cu, wi?c co to ju? koniec?!
Uffff, nie tak szybko! Przed nami same prawdziwe arcydzie?a. Wpierw ‘Last train home’ (Still life – 1987), po czym ‘Always and forever’ (Secret stories – 1992) zagrany zupe?nie inaczej od orygina?u – zamiast prostej linii melodycznej Pat gra? akordami podobnie jak na p?ycie ‘One quiet night’ a Gregoire Maret przyprawi? ca?o?? przepi?knym solo na harmonijce. Nast?pnym w kolejno?ci by? ‘Roots of coincidence’ (Imaginary Day) chyba najbardziej dziwny i oryginalny utw?r jaki PMG ma w og?le w swojej kolekcji.
W tym momencie na scenie zosta? sam Lyle Mays (jak na m?j gust cz?owiek utalentowany przynajmniej tak jak sam Pat) i to co zagra? na pianinie rzuci?o mnie na kolana. Mo?e gdybym kiedykolwiek s?ysza? co? podobnego to potrafi?bym si? jako? do tego odnie??, por?wna? ale niestety nie pami?tam. Trwa?o to jakie? 5 minut ?eby w ko?cu da? pocz?tek przepi?knej balladzie ‘Farmers trust’ (Travels – 1983) zagranej ju? wsp?lnie z Patem. Na koniec jeden z najbardziej znanych i efektownych kawa?k?w PMG - ‘Minuano (Six Eight)’ (Still life). I ju? na bis ‘Song for Bilbao’ (Travels) w kt?rym ka?dy z muzyk?w po kolei m?g? raz jeszcze pochwali? si? swoimi umiej?tno?ciami.
W sumie to co napisa?em jest tylko bardzo okrojon? relacj? strasznego napale?ca ale na dzie? dzisiejszy poza zestawieniem utwor?w i mas? superlatyw nie wiele wi?cej mo?na by ode mnie jeszcze wyci?gn??. My?l? jednak ?e to nie tylko moja opinia bo owacjom na stoj?co nie by?o ko?ca i tylko o?wiecone ?wiat?a mog?y zmusi? nas do wyj?cia.

:D :D :D

(ju? tak na marginesie dodam ?e nag?o?nienie pozostawia?o wiele do ?yczenia a Pan przy konsolecie m?g?by zainteresowa? si? tym odrobink? bardziej zamiast ogl?da? obrazki na komputerze :? )
:)
Ostatnio zmieniony maja 22, 2005, 8:34 am przez Paweł_R, łącznie zmieniany 2 razy
Paweł_R
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 128
Rejestracja: kwietnia 23, 2005, 9:17 am

Postautor: F.H.Johnson » maja 21, 2005, 5:26 pm

:) Pomimo ,?e nie jestem fanem Pata [mysle ze mi to wybaczysz :D ] z przyjemnoscia przeczytalem twoja recenzje.Widac ,ze wiesz oczym piszesz.Wlozyles w to kupe serducha !. Super!
Awatar użytkownika
F.H.Johnson
blueslover
blueslover
 
Posty: 513
Rejestracja: września 18, 2004, 11:50 pm
Lokalizacja: Wroc?aw


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Jazz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości