Mahavishnu Orchestra w aranzacji na kwartet smyczkowy?

Piszcie tu o swoich fascynacjach tą muzyką, informujcie o koncertach, piszcie o swoich ukochanych płytach. Jazz w szerokim pojęciu tego słowa.

Moderator: mods

Mahavishnu Orchestra w aranzacji na kwartet smyczkowy?

Postautor: OuNiS » maja 20, 2008, 9:00 pm

A czemu nie?

Wlasnie dzisiaj w radio (Program 2 PR) uslyszalem urywek (jak mi sie wydaje bylo to "The Dance of Maya") utworu z repertuaru Mahavishnu. I cos mnie od razu nie pasowalo. No bo slysze skrzypce (a wlasciwie smyczkowe) i jest tych smyczkow jakby za duzo, a wlasciwie sa tylko one zapelniajac cala przestrzen muzyczna. Wtedy zorientowalem sie, ze to nie wykonanie Mahavishnu tylko, ktos jakby skrzyknal czterech Goodmanow i kazal im grac utwory MO. I chociaz byl to naprawde maly urywek to zrobil na mnie takie wrazenie, ze nie moglem spoczac poki nie doszedlem kto tak gra. Okazalo sie, ze czterech (a wlasciwie czworo, bo sa wsrod nich dwie kobiety) muzykow tworzacych kwartet pod nazwa Radio.String.Quartet skrzyknelo sie i nagralo plyte pod tytulem "Celebrating The Mahavishnu Orchestra".
Wiecej urywkow znalazlem na ich stronie internetowej. Jak dla mnie te wykonania powalaja!
Oczywiscie nie ukrywam ze dokonania MO sa bardzo mi bliskie (glownie z okresu "Birds Of Fire" i przyleglosci) i moze dlatego tak zareagowalem, ale swiadomosc ze po 35 latach ta muzyka narodzila sie jakby ponownie, nie daje mi caly czas spokoju i czekam z niecierpliwoscia, kiedy plyta do mnie dotrze.
Awatar użytkownika
OuNiS
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 23
Rejestracja: czerwca 1, 2005, 8:32 am

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Jazz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości