Romuald Kula ,,Aldek"

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Romuald Kula ,,Aldek"

Postautor: Adam Węgrzynowicz » września 17, 2007, 7:49 pm

Romuald Kula pseudonim Aldek wirtuoz harmonijki z Wrocławia polecam naprawdę warto posłuchać a ostatnio na Jamiku w Wrocku miałem okazje posłuchać go na żywo a to link do strony na której znajduje sie kilka kawałków w Jego wykonaniu http://mp3.wp.pl/p/strefa/ a o to co sam artysta mówi o sobie

Kocham harmonijki i nie tylko ale im poświęciłem najwięcej w moim życiu a do tego blues, jazz, funki, rock & roll i okolice. Jeżdżę czasem po kraju tu i tam przy okazji różnych imprez i lubię pohałasować na nich. Czasem się zamknę z jakimś nagrywakiem i popełnię coś własnego albo cover i tak mija mi czas przyjemnie. Poznałem wielu wspaniałych ludzi grających bluesa i nie tylko . Było kilka okazji stanąć w jednym szeregu z tymi bardzo znanymi nawet. Więcej grzechów nie pamiętam albo nie chcę pamiętać a resztę zostawiam innym niech ocenią napiszą i pochwalą lub zganią .

Wykorzystywane instrumenty:
Harmonijki, czasem flet i głos. Ostatnio współpraca z zespołem Deszcz i jego członkiem Thomasem ( klawisze ) oraz z Katowic przybywa wesprzeć moje prace Janek Gałach ( skrzypce ) .
Ostatnio zmieniony stycznia 3, 2008, 6:06 pm przez Adam Węgrzynowicz, łącznie zmieniany 1 raz
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Re: Romuland Kula ,,Aldek"

Postautor: jomm » września 17, 2007, 8:34 pm

Bambosz75 pisze:Romuald Kula pseudonim Aldek wirtuoz harmonijki z Wrocławia polecam naprawdę warto posłuchać a ostatnio na Jamiku w Wrocku miałem okazje posłuchać go na żywo a to link do strony na której znajduje sie kilka kawałków w Jego wykonaniu http://mp3.wp.pl/p/strefa/ .


Aldek to wspaniały harmonijkarz, wiele razy miałem przyjemność grać z nim na jednej scenie i z żalem muszę stwierdzić, że coraz trudniej go wyciągnąć na jam session (ostatnio przybył do Alive ).

Zawsze jednak potrafił wprowadzić niesamowity klimat, często zastępując wokalistów śpiewem swojej harmonijki.....

Mam nadzieję, że częściej uda się nam go wyciągać, aby więcej ludzi mogło posłuchać jego wspaniałej gry....
Awatar użytkownika
jomm
blueslover
blueslover
 
Posty: 649
Rejestracja: sierpnia 22, 2006, 12:54 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Agata W. » września 18, 2007, 12:58 am

Aldek jest swietny, grywa na jamach od ladnych paru lat, choc ostatnio rzeczywiscie rzadziej. O ile dobrze pamietam, to kilka lat temu wygral cos na Zaczarowanym Świecie Harmonijki w Poznaniu. Kilka lat temu gral nawet jako chyba jedyny harmonijkarz podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa, Wojskowy go wciagnal na scene :-) A tu wiecej o Aldku: http://romuald-kula.republika.pl/

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Agata W.
blueslover
blueslover
 
Posty: 655
Rejestracja: sierpnia 30, 2004, 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: jomm » września 18, 2007, 12:54 pm

Aldek właśnie napisał w mailu, że "da się zoczyć" w październiku... :D
Awatar użytkownika
jomm
blueslover
blueslover
 
Posty: 649
Rejestracja: sierpnia 22, 2006, 12:54 pm
Lokalizacja: Wrocław

Koncert Romualda Kula w Firleju

Postautor: ibri.s » listopada 28, 2007, 12:35 pm

To ja w takim razie zapraszam na koncert tegoż artysty do Firleja we Wrocławiu:))

Data: 10. styczeń
Wstęp: wolny
ibri.s
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: marca 15, 2007, 4:20 pm

Postautor: miksiu » listopada 29, 2007, 9:32 am

Opowiada³, ¿e pracuje jako motorniczy na trasie Biskupin - Oporów (linia nr 4) i najwiêksz± rado¶æ mu sprawia odje¿d¿anie z przystanku zanim biegnaca osoba zd±¿y do niego wsi±¶æ (szczególnie jak ma wysokie obcasy)
Awatar użytkownika
miksiu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 67
Rejestracja: stycznia 22, 2005, 5:43 pm

Postautor: Tomek D. » listopada 29, 2007, 4:19 pm

miksiu pisze:...największą radość mu sprawia odjeżdżanie z przystanku zanim biegnaca osoba zdąży do niego wsiąść...

Ale jak można wsiąść do przystanku :?:
:lol:
Awatar użytkownika
Tomek D.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1592
Rejestracja: listopada 17, 2007, 3:45 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: miksiu » listopada 29, 2007, 5:30 pm

Tomek D. pisze:
miksiu pisze:...najwiêksz± rado¶æ mu sprawia odje¿d¿anie z przystanku zanim biegnaca osoba zd±¿y do niego wsi±¶æ...

Ale jak mo¿na wsi±¶æ do przystanku :?:
:lol:


siê czepiasz ... :)
Awatar użytkownika
miksiu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 67
Rejestracja: stycznia 22, 2005, 5:43 pm

Postautor: Guzik » grudnia 4, 2007, 8:08 pm

prosze poslcuchać nagrania p.Aldka na you tube. Znacznie wiecej jest na www ale wiem ze sa dookola lenie :)

http://www.youtube.com/watch?v=Be0tHmD8HRQ - "Twoje drogi" Romuald "Aldek" Kula


Teraz juz ponoć nie ma tak jak kiedys ze tylko jedna linią sie jeżdzilo, więc kto wie może uda sie sotkać p.Aldka i w "17" i w "4" "6" itd :) :)


:D
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: ibri.s » grudnia 13, 2007, 12:00 pm

10 stycznia w Firleju "Aldek" zagra razem z gitarzystą - wolkalistą Jerzym Brodzińskim. Jako że właśnie próbuje coś niecoś sklecic na temat muzyki "Gabinet Cieni" - bo tak się razem nazywają, pozwólcie że wykorzystam Wasze opinie z forum. Mam nadzieję że wyjdzie mi z tego coś zgrabnego na www Firleja:)

Pozdrowienia:)
ibri.s
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: marca 15, 2007, 4:20 pm

Postautor: Guzik » stycznia 2, 2008, 11:19 pm

ibri.s pisze:10 stycznia w Firleju "Aldek" zagra razem z gitarzystą - wolkalistą Jerzym Brodzińskim. Jako że właśnie próbuje coś niecoś sklecic na temat muzyki "Gabinet Cieni" - bo tak się razem nazywają, pozwólcie że wykorzystam Wasze opinie z forum. Mam nadzieję że wyjdzie mi z tego coś zgrabnego na www Firleja:)

Pozdrowienia:)


:) :) bardzo bardzo zgrabnie wyszlo, swietna zapowiedz:
http://www.firlej.wroc.pl/index.php/koncerty/68

to ja przypomne że:

10.01.2008./ czwartek / Firej/ Free/ 20.00 / ALDEK KULA + JERZY BRODZINSKI


MAPKA DOJAZDU (kliknac trzeba)

z Dworca Głównego PKP tramwajem
5 w kierunku "Cmentarz Grabiszyński"
11 w kierunku "OPORÓW"
przystanek : "GRABISZYŃSKA"



Obrazek………Obrazek
zdjecia pobrane ze strony p.Aldka Kuli i Firleja


"A wszystko dlatego, że muzyk zawsze potrafi wprowadzić niesamowity, magiczny klimat, często zastępując wokalistów śpiewem swojej harmonijki. I coś w tym jest, skoro kwartalnik „Twój Blues”, znalazł miejsce dla „Aldka” na liście najlepszych harmonijkarzy w Polsce."


:D :D
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Stanley-1 » września 25, 2008, 7:06 pm

miksiu pisze:Opowiadał, że pracuje jako motorniczy na trasie Biskupin - Oporów (linia nr 4) i największą radość mu sprawia odjeżdżanie z przystanku zanim biegnaca osoba zdąży do niego wsiąść (szczególnie jak ma wysokie obcasy)



Witajcie ,,
często zabierał z przystanku ANIKĘ i raz jeden jej uciekł :oops: do dzisiaj to pamięta.:)
Miałem z nim 1,5 godzinna rozmowę na Skeypie przyznam że powalił mnie swoja osobowością i tym co zaprezentował mi.
Poznałem go w Leśniczówce był tam z Andrzejem Gałązka .
Pózniej spotkaliśmy się na 50 urodzinach Leszka Cichońskiego.
No i na spokojnie mogłem z nim porozmawiać :).
Ech siedzi mi ta chwila w głowie.
Grał na gitarach , harmonijce i śpiewał i rozmawialiśmy o filozofii życia i jego pasjach i doświadczeniach z wiarą
Jaka to pozytywna mocna energia i wola trwania . :idea:
Może kiedy uda mi się go sfocić :)
Pozdrawiam go i fanów.. :)
a to link do jego stronki

http://romuald-kula.republika.pl/ :idea: :)
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: Agata W. » września 25, 2008, 11:00 pm

Ostatnio Aldek pogral sporo 13.09 na Dniu Bluesa we Wroclawiu - i to nie tylko na harmonijce! :-) I jak zwykle dostał burze oklasków! Nizej kilka fotek (a na jednej widac Jarka Trelińskiego - gitarzyste Raz, Dwa, Trzy - za bębnami :-) )

www.agataw.pl/strefa08

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Agata W.
blueslover
blueslover
 
Posty: 655
Rejestracja: sierpnia 30, 2004, 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Stanley-1 » września 25, 2008, 11:33 pm

:)
Agata mistrzostwo świata w obiektywie Twoim .. :idea:
a tak, zdrowo zazdroszczę sprzętu :) na jakim pracujesz :idea:
To się ALDKOWI należy :idea:
z natury jakiego poznałem skromny :roll:
Pozdrawiam serdecznie i gratuluję :)
:
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: Agata W. » września 25, 2008, 11:39 pm

:oops: Ja sie ucze dopiero... Ale Aldkowi z pewnoscia sie nalezy i uznanie, i lepsze fotki :-) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Agata W.
blueslover
blueslover
 
Posty: 655
Rejestracja: sierpnia 30, 2004, 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Stanley-1 » września 25, 2008, 11:52 pm

:)
Witaj
reszta to czas i moment w którym trzeba trafić.. wszystko będzie :)
Pięknie że rejestrujesz takie chwile .. wiem ze sprzęt na którym się nie zarabia to wiele wyrzeczeń :idea:
ale warto .. dla chwycenia takich chwil :)
Odpadam bo czas na spokojny sen :)
przesyła ciepłe pozdrowienia .. :)
uściskaj ich odemnie :)
to mi się podoba i wybacz :oops:
jak co to napisz zdejmę , robię to w dobrej wierze
obydwaj sa tak zaobsorbowani muze i wzajemnym udziałem w tej chwili :roll:


Obrazek
:roll:
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości