Chicago Blues Revue

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Chicago Blues Revue

Postautor: bohdan » stycznia 2, 2007, 7:12 pm

Chicago Blues Revue - Klasyczne granie, tak jak lubisz.

Little Boogie Slim - piano, gitara, śpiew
Kurson - harmonijka, śpiew (z rzadka)
Obrazek
fotografia autorstwa Kory
Tu znajdziesz parę nagrań (Soundclick)
Zespołowy MySpace
Nasze filmy na You Tube

Chicago Blues Revue to młody (roczniki '89 i '91), stołeczny duet muzyków z Górnego Mazowsza. Graja folk piaseczyński w jego najczystszej postaci, choć pewne znaczenie mają też wpływy tradycyjnego chicagowskiego bluesa (Muddy Waters, Sonny Boy Williamson II, Sunnyland Slim).

Duet tworzą: Little Boogie Slim - filar brzmieniowy zespołu! Jako pianista, główny wokalista i gitarzysta ma najwięcej 'roboty' na scenie (ponoć gdy gra sam nie ma żadnej różnicy!).
Grający z nim harmonijkarz Kurson również śpiewa, ale z rzadka (choć zawsze najczystszą gwarą piaseczyńską). Skupia się na harmonijce i interakcji z publicznością.

Zespół zawiązał się w okolicach maja 2006 roku i od tego czasu gra w niezmienionym składzie.

Czym możemy się pochwalić?

-Mamy za sobą wiele koncertów w warszawskim klubie Tygmont (http://www.tygmont.com.pl), gdzie aktualnie pełnimy rolę resident band.

-W 2007 roku byliśmy na warsztatach muzycznych w Bolesławcu. Wzięliśmy tam udział w XIV Przeglądzie Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy i otrzymaliśmy następujące wyróżnienia:

:arrow: Nagroda za wykonanie najbardziej stylowego bluesa [dla całego zespołu]
:arrow: Wyróżnienie instrumentalne dla Witka Bielskiego

-16 września 2007 roku wystąpiliśmy w klubie Tygmont z okazji II Polskiego Dnia Bluesa. Uwaga! Możecie obejrzeć ten występ - cały materiał jest (w wersji audio) na Soundclick.

-29 listopada spotkało nas spore wyróżnienie. Zostaliśmy zaproszeni na 32gą edycję warszawskiego cyklu spotkań z bluesem Warsaw Blues Night, na którym razem z Tomi Blues Kapelą rozgrzewaliśmy publiczność przed koncertem Franka Moreya.

-14 września 2008 roku wystąpiliśmy na festiwalu Front Porch Blues czyli... Lauba Pełno Bluesa w ramach obchodów 3ego Polskiego Dnia Bluesa.

-15 wrzesnia 2008 roku, rowniez w ramach obchodów 3 Polskiego Dnia Bluesa, wystapilismy w Tygmoncie obok wielu innych polskich wykonawców (Tomi Blues Kapela & Karolina Cygonek, Blueszcz Blues Band, Mojo, Bluesmaszyna, LeBlue Trio, Prosta Sprawa).

-18 pazdziernika 2008 roku wystapilismy na festiwalu Myslowicka Jesien z Bluesem, dzielac scene z Markiem Wojtowiczem i Magda Piskorczyk.

-W lutym 2009 mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w 25th International Blues Challenge, odbywającym się w Memphis, USA, czyli przeglądzie najlepszych zespołów bluesowych z całego świata. To było niesamowite doświadczenie!

-23 czerwca 2009 roku mieliśmy zaszczyt grać na 38 edycji Warsaw Blues Night, do spółki z Devil Blues.

Kontakt do menadżera - Tomasz Bielski, tel. 696-604-444, bielski@post.pl
Ostatnio zmieniony sierpnia 15, 2009, 10:56 pm przez bohdan, łącznie zmieniany 33 razy
bohdan
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1295
Rejestracja: maja 17, 2005, 6:38 pm

Postautor: bohdan » stycznia 6, 2007, 2:39 pm

Uwaga, uwaga. Na stronie http://www.soundclick.com/ChicagoBluesRevue znajduje się już cały zapis koncertu z Tygmontu.
Wszystko za darmoch? do ściągnięcia (po rejestracji...) i odsłuchania. Zapraszam.

#Dopisek 16.IX.08
Już nieaktualne - na ww. stronie są tylko nagrania z Tygmontu z zeszłego roku.
Ostatnio zmieniony września 16, 2008, 4:09 pm przez bohdan, łącznie zmieniany 2 razy
bohdan
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1295
Rejestracja: maja 17, 2005, 6:38 pm

Postautor: elvis » stycznia 6, 2007, 4:26 pm

Mo?esz by? zapoda? login i has?o, co by si? nie trzeba by?o rejestrowa?? :)
5:-)
Awatar użytkownika
elvis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 58
Rejestracja: maja 3, 2005, 5:20 pm

Postautor: bohdan » stycznia 6, 2007, 5:10 pm

Ja wiem, ?e to nuda i strata czasu, ale za?o?enie konta ca?kiem si? op?aca. Na tej stronie jest mn?stwo nieznanych artyst?w kt?rzy robi? porz?dn? muz?. Warto spr?bowa?.

Dzi? w Otwocku b?d? mia? 5 kopii naszej p?yty z wykonanymi przeze mnie ok?adkami :) Kto chce si? za?apa? - niech przyje?d?a!

EDIT: no to macie konto :) Mi?ego s?uchania!
Ostatnio zmieniony stycznia 9, 2007, 5:43 pm przez bohdan, łącznie zmieniany 3 razy
bohdan
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1295
Rejestracja: maja 17, 2005, 6:38 pm

Postautor: WitekBielski » stycznia 6, 2007, 5:18 pm

A prosze bardzo:
User: okolice1@tlen.pl
Has?o: okolice
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: elvis » stycznia 8, 2007, 11:37 am

thx !!
5:-)
Awatar użytkownika
elvis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 58
Rejestracja: maja 3, 2005, 5:20 pm

Postautor: bohdan » stycznia 9, 2007, 5:40 pm

[...]
Ostatnio zmieniony sierpnia 27, 2007, 10:10 pm przez bohdan, łącznie zmieniany 1 raz
bohdan
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1295
Rejestracja: maja 17, 2005, 6:38 pm

Postautor: WitekBielski » stycznia 15, 2007, 12:26 am

Jako? nie widze odpowiedzi :? a z uwagi na to ?e sie nie m?wi, jak co? sie nie podoba - to z?o?liwe komentarze prosze wysy?a? na priva :roll:

pozdrawiam
W.B
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: Pawel1991 » stycznia 15, 2007, 3:17 pm

Mi tam sie podoba... :)

Pozdrawiam: Pawe?
Awatar użytkownika
Pawel1991
blueslover
blueslover
 
Posty: 400
Rejestracja: grudnia 10, 2006, 12:47 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: WitekBielski » stycznia 20, 2007, 11:27 pm

Uwaga!!!

5 i 6 lutego, o godz. 19.15, gramy support w klubie Tygmont:
Wiecej informacji w programie Tygmontu na www.tygmont.com.pl
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: bohdan » lutego 18, 2007, 5:01 pm

Dosz?a nam strona w serwisie MySpace!
Zapraszam wszystkich na Chicago Blues Revue @ Myspace.com!
bohdan
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1295
Rejestracja: maja 17, 2005, 6:38 pm

Postautor: dzikiflaming7 » lutego 18, 2007, 6:03 pm

Hem...Witku...s?ucha?am was juz duzo razy...podoba mi sie wasz taki pozytywny i weso?y blues...a czy nie znalaz?bys dla mnie jakiej? nutki gitary? ch?tnie bym pos?ucha?a twojej gry, jestem bardzo tego ciekawa 8) :wink:
Moje ?ycie dedykuj? sztuce...gdy tworzysz jeste? bli?ej w?asnego nieba/
Awatar użytkownika
dzikiflaming7
blueslover
blueslover
 
Posty: 471
Rejestracja: stycznia 23, 2007, 12:08 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: WitekBielski » lutego 18, 2007, 7:03 pm

Narazie jest jedna piosenka z moj? gitar? na Soundclicku (linki w pierwszym poscie) ale napewno opracujemy i nagramy wi?cej utwor?w gitarowych.
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: WitekBielski » marca 3, 2007, 5:33 pm

12 marca zagramy w klubie Tygmont (Mazowiecka 6/8) jako support przed Magd? Piskorczyk (godz 19:15) oczywi?cie wst?p wolny
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: WitekBielski » marca 17, 2007, 9:02 pm

Kolejny koncert 10 Kwietnie, ten sam klub, ta sama godzina....

I gor?co zapraszamy na koncert 11 Kwietnia, czyli Tribute to Mahalia Jackson, w wykonaniu Magdy Piskorczyk (Band) i Wojciecha Karolaka

Pozdr.
WB
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: dzemek » marca 17, 2007, 9:54 pm

?ci?gam sobie utworki, pos?ucham, przejrz? i napisz? co? wi?cej :)
Pierwsze wra?enie-podoba mi si?.No ale ale s? ale... :wink:
Czasem wydaje mi si? wszystko takie samo w klawiszach.Ma?o urozmaice?.Jako? wi?cej innowacji, szalonych sol?wek :P Ma?o instrument?w.Jako? plik?w te? nie powala na kolana.Zapewne je?li by?aby jaka? p?yta, to d?wi?k i czystszy i wszystko lepiej by wydoby?o.Narazie brzmi to do??"gara?owo"albo w?a?nie na tak? delikatn? przygrywk? w jakim? klubie.Wokal do?? niez?y, ale jeszcze trzeba popracowa? pogra?.Harmonijka ma problemy z przebiciem w?a?nie przez s?ab? jako??, czasem bardziej przypomina to skrzeczenie i wycie ?ab ni? granie :wink: ale s?ycha?, ?e Antek umie gra?.
Ko?cz??-fajnie ch?opaki ?e co? robicie, ?e co? si? dzieje, z tego co wiem to zag??bie warszawskie jest raczej ma?o przyjazne bluesowi, cho? zaczyna si? to zmienia? :) Jak pisa?em-jakiego? urozmaicenia w klawiszach, je?li o mnie chodzi-wszystko na jedn? nut?.Takie jest moje zdanie.?ycz? powodzenia.
"Ja kocham bluesa, bo blues mnie rusza, blues mnie podnieca jak babska kieca" :)
Awatar użytkownika
dzemek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1639
Rejestracja: grudnia 20, 2006, 9:21 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: WitekBielski » marca 18, 2007, 9:38 am

Zapomnia?em napisa? ?e mamy dwa filmiki na youtubie kt?re s? z troche p??niejszych koncert?w ni? te na nagraniach z Soundclick czy myspace o my?le ?e na nich troche ?mielej gramy... no ale to ju? pozostawiam wam do oceny.

http://youtube.com/watch?v=zVD5JYISgmo

http://youtube.com/watch?v=V8xLAxaipZE

Pozdrawiam i dzi?kuje za uwagi!
W.B
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: WitekBielski » marca 21, 2007, 9:44 pm

Nick pisze:Kolejny koncert 10 Kwietnie, ten sam klub, ta sama godzina....


Jednak nie, tym razem koncert zaczyna si? o 21:00
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: WitekBielski » kwietnia 21, 2007, 10:39 am

Kolejny support: Klub Angelika, Falenice, 28 Kwietnia (tak tak, w dzie? gali Blues Top :/ ) o godzinie 19.00
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: Guzik » maja 9, 2007, 12:06 am

no jestem niewiele od was starszy i naprawde gratoluje odwagi i umiej?tnosci

fajnie rozwi?zany problem g?osu :D

przes?ucham to jeszcze pare razy bo dzis taka godzina ze p?zno juz , zdobede sie wtedy pewno na jakies uwagi krytyczne ale to z punktu widzenia zwyklego s?uchacza bo teori muzyki nie znam choc poznac sie staram.

pytanie : ot tak juz mam ze musze zawsze wiedziec
jaka harmonijka ?
jaki mikrofonik ?
jaki wzmaczniacz ?


pozdrowienia
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Guzik » maja 9, 2007, 12:16 am

a wiecie co tak sobie dalej i dalej s?ucham i nie bede zadncyh uwaga dawa? jak jaki mentor

wida? ze kochacie blues i to sie liczy :!: :!: :!: :!:

a warsztat muzyczny, wokal itp no i ca?y image sceniczny ( cos czasem moglibyscie sie na na tej scenie co? wiecej ruszyc jak np Junior Wells :D ) to pewnie przyjdzie z czasem :D
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: WitekBielski » maja 9, 2007, 7:43 pm

Ca?y sprz?t jest wypisany na: www.Soundclick.com/chicagobluesrevue

Pozdrawiam!
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: Guzik » sierpnia 15, 2007, 7:40 pm

Witam koledzy :D

Zrobie wam mala reklame:

Zespol "Chicago Blues Revue na XIV Przeglądzie Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy, majacym miejsce w Boleslawcu, otrzywal nagrode za " najbardziej stylowe wykonanie bluesa"

Gratuluje :!: :!:

PS. a ponad 10 lat wczesniej taka sama nagrode na tym przegladzie ( chyba :)) otrzymal Roman Puchowski. A wiec ...
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Adu$ » sierpnia 15, 2007, 10:10 pm

Może będzie dane mi posłuchać Was w Jaworkach!

Pozdrawiam cieplutko, Adu$
Awatar użytkownika
Adu$
bluesman
bluesman
 
Posty: 359
Rejestracja: lipca 10, 2007, 6:30 pm
Lokalizacja: Nowe Warpno

Postautor: bohdan » sierpnia 16, 2007, 10:32 am

Odnieśliśmy nasz pierwszy muzyczny sukces! Dostaliśmy w sumie 2 wyróżnienia na XIV Przeglądzie Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy:
1. Za wykonanie najbardziej stylowego bluesa - CBR
2. Wyróżnienie dla instrumentalisty - Witek Bielski

Z suchych informacji to tyle, od siebie dodam, że Blues Nad Bobrem to fantastyczna impreza!

Pozdrowienia dla wszystkich warsztatowiczów!

Ach Guzik! Najpierw wkleiłem potem zobaczyłem, że już napisałeś! Tak czy inaczej informacja warta powtórzenia ;)
bohdan
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1295
Rejestracja: maja 17, 2005, 6:38 pm

Postautor: KRIST » sierpnia 16, 2007, 10:40 am

Antek Kurek pisze:Odnieśliśmy nasz pierwszy muzyczny sukces! Dostaliśmy w sumie 2 wyróżnienia na XIV Przeglądzie Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy:
1. Za wykonanie najbardziej stylowego bluesa - CBR
2. Wyróżnienie dla instrumentalisty - Witek Bielski

Z suchych informacji to tyle, od siebie dodam, że Blues Nad Bobrem to fantastyczna impreza!

Pozdrowienia dla wszystkich warsztatowiczów!

Ach Guzik! Najpierw wkleiłem potem zobaczyłem, że już napisałeś! Tak czy inaczej informacja warta powtórzenia ;)
moje gratulacje tak trzymac. :)
KRIST
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy

Postautor: bohdan » sierpnia 18, 2007, 7:47 pm

Dziękujemy, będziemy się starać :)

Małe oświadczenie
Kurson pisze:Na tych stronach umieściłem fragment mojej korespondencji z Bobem Margolinem w której wyrażał się ciepło o naszej muzyce, ale nie dlatego, że była super profesjonalna, tylko dlatego, że go o to poprosiłem, a on jako uprzejmy człowiek napisał co napisał.

Niestety postąpiłem wobec niego nieuczciwie - to miała być opinia tylko do naszej wiadomości. Stało się inaczej co moim zdaniem nie jest fair wobec pana Margolina.

A zatem postanowiłem usunąć jego wypowiedź, ponieważ nie odzwierciedlała ona, tak naprawdę naszych umiejętności w tamtym okresie. Dziś sami pracujemy na własne konto - odnieśliśmy sukces na festiwalu Blues Nad Bobrem, będziemy grali na Jimiwayu.

Dlatego ja ze swojej strony uważam, że najwyższa pora odciąć się od wykorzystywania (de facto) innych.


Antek Kurek
bohdan
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1295
Rejestracja: maja 17, 2005, 6:38 pm

Postautor: WitekBielski » września 30, 2007, 8:39 am

Ostatnio doszliśmy do wniosku że większość materiału który mamy na naszych stronach (Myspace, Soundclick, Youtube) jest przestarzały i nie ukazuje naszego prawdziwego poziomu, więc wczoraj (na razie tylko na Soundclicku) umieściłem nagrania z kamery (sam dźwięk), z Dnia Bluesa w Tygmoncie:

http://www.Soundclick.com/chicagobluesrevue

Miłego słuchania!
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: WitekBielski » października 16, 2007, 7:21 pm

Oto parę nagrań z Dnia Bluesa 2007 z klubu (oficjalnie) jazzowego, (nieoficjalnie) Bluesowego:

http://youtube.com/user/Smokinboyjones

Pozdrawiam!!
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: Guzik » października 28, 2007, 4:58 pm

:) WITAM

Serdecznie gratuluje wystepu na jimiway, mimo ze wasz koncert odbywal sie w holu, daliscie z siebie wszystko :D :D i wypadliscie swietnie. Wiele osob zatrzymywalo sie aby Was poslychac ..... oby tak dalej.... i mam nadzieje ze wkrotce to Wy bedziecie rozkrecac jamy bo kto to widzial zeby jam sie konczyl o 2 w nocy ... :) :wink: no i dalej szukajcie inspiracji w dzwiekach. memphis slima, spanna, perkinsa i innych dla mnie ich granie to cos genialnego :)

sam festiwal..... wspaniale wydarzenie :D

tutaj Wasze fotki z Kennym Smithem z "Mississippi heat"... "go with the blues " i Gilesem Coreyem

moze nie sa dziela sztuki ale coz... staralem sie jak moglem:)


Obrazek


Obrazek


Obrazek

pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony października 28, 2007, 5:13 pm przez Guzik, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości

cron