BLUE MACHINE

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Postautor: wisnia » września 1, 2008, 9:57 am

Wjazd za free
Awatar użytkownika
wisnia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 88
Rejestracja: stycznia 30, 2006, 1:07 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: B&B » września 1, 2008, 2:16 pm

Sam niestety nie dam rady przybyc do Krakowa, ale na zachętę przypomnę nagranie z koncertu w Olsztynie (ONB, 11-07-2008): Aint No Sunshine
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Mythrone » września 4, 2008, 6:28 pm

ZMIANA MIEJSCA NAGRANIA DVD

Nagranie odbędzie się 6 września 2008 w KLUBIE DRUKARNIA w Krakowie (ul. Nadwiślańska 1). Start 22:00
Awatar użytkownika
Mythrone
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 45
Rejestracja: października 16, 2006, 7:19 am
Lokalizacja: Krakow

Postautor: e m d ż i » września 19, 2008, 10:58 pm

chwalic sie-jak dvd?!

moze jakas zajawka? :roll:
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: karambol » września 20, 2008, 9:55 pm

Na dziś czyli 20 września zapowiadany był koncert zespołu w Białymstoku. Zwołałem kilku znajomych bo Wiśnia i spółka to zjawisko które trza zobaczyć obowiązkowo i ja swoim autorytetem to im (tym moim znajomym) zaręczałem. Wchodzimy do lokalu a tu w oczy wali napis "Koncert odwołany". Po prostu załamka i smutek. W ramach rekompensaty musiałem zasponsorować sześciu Jasiów Wędrowniczków na lodzie (piwa to oni nie piją). Nie wiem z jakiego powodu koncert został odwołany , ale jeżeli to z winy zespołu to oczekuje rekompensaty w postaci koncertu w Białymstoku i dedykacji jakiegoś utworu wszystkim sponsorom czegokolwiek i komukolwiek (taka międzynarodówka sponsorów).
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: wisnia » września 21, 2008, 9:00 am

Koncert został odwołany z idiotycznie prozaicznego powodu - tuż przed wyjazdem zepsuł się nasz Maszyno-Mobil :cry: Z tego powodu musieliśmy również odwołać koncert w warszawskim Składzie Butelek.

Wszystkich zainteresowanych bardzo prze-praszam i bardzo za-praszam na listopadowe koncerty w tych samych miejscach:
21.11-Skład Butelek
22.11-Piwiarnia Warki

Obiecujemy podwójną dawkę rocka!! ;)

wisnia
Awatar użytkownika
wisnia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 88
Rejestracja: stycznia 30, 2006, 1:07 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: karambol » września 21, 2008, 4:56 pm

wisnia pisze:22.11-Piwiarnia Warki


Uuu to może być pewien problem . W dniach 19-22 listopada odbywa się "XXIV Jesień z Bluesem".
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: bohdan » października 6, 2008, 10:00 pm

Cześć chłopaki!

Jak wam DVD wyszło? Jakaś informacja powinna się już pojawić 8)
bohdan
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1295
Rejestracja: maja 17, 2005, 6:38 pm

Postautor: wisnia » października 9, 2008, 1:42 am

Moim skromnym zdaniem nagrani poszlo zaje****ie :)
RRRRRRROCK!!!!!
Przed nami jeszcze kupa roboty,ale mysle,ze produkt powinien byc gotowy...nie chce zapeszac..w tym roku ;)

pozdronara
wisnia
Awatar użytkownika
wisnia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 88
Rejestracja: stycznia 30, 2006, 1:07 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: paul david » października 9, 2008, 8:41 am

Panie Wiśnia, a mój bluesik jak nie tknięty - tak nie ruszony...łeeeeeetam...a tak na Was liczyłem :(
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: wisnia » października 9, 2008, 1:36 pm

UWAGAUWAGA!!!!
Zapraszam do odsluchania małej próbki materiału z DVD!!!
Na moim koncie Majspejsowym ( www.myspace.com/tastyharp ) umieściłem wstępny mix utworu "I Put A Spell On You".
Zachęcam do wyrażania swoich opinii :)

pozdrawiam
wisnia
Awatar użytkownika
wisnia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 88
Rejestracja: stycznia 30, 2006, 1:07 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: e m d ż i » października 9, 2008, 7:12 pm

NOooooooooo, Panowie- kawałek mnie powalił (nawet z tym wstępem, gdzie zespół się potyka ;) ale live to live). Jeśli cała płyta taka będzie, to zasługuje na tasty award (i miejsce na mojej półce) :!:
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: 74yaro » października 10, 2008, 7:27 pm

Mnie ten utwór nie powalił, muzycznie ta wersja do mnie nie trafia. Inne wasze utwory bardziej mi się podobają.
Awatar użytkownika
74yaro
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6386
Rejestracja: stycznia 10, 2008, 10:06 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: bohdan » października 10, 2008, 8:32 pm

Hej :)

B. fajna harmonijka w tym utworze - czekam na wersję ostateczną!

Pozdrawiam, Kurson
bohdan
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1295
Rejestracja: maja 17, 2005, 6:38 pm

Postautor: wisnia » listopada 21, 2008, 12:02 pm

Zapraszam na koncerty !!!

21 XI 2008 - Skład Butelek, Warszawa, ul. 11 listopada 22
22 XI 2008 - Piwiarnia Warki, Białystok, ul. Sienkiewicza 28
23 XI 2008 - Tygmont, Warszawa, ul.Mazowiecka 6/8
24 XI 2008 - Tygmont, Warszawa, ul.Mazowiecka 6/8
Awatar użytkownika
wisnia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 88
Rejestracja: stycznia 30, 2006, 1:07 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: wisnia » stycznia 31, 2009, 11:42 pm

Uffffff..!!! W końcu! Skończyliśmy miksy koncertówki. Część tego materiału do odsłuchania na majspejsie: www.myspace.com/bmachineband

Zapraszam do słuchania i komentowania
wiśnia
Awatar użytkownika
wisnia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 88
Rejestracja: stycznia 30, 2006, 1:07 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: bohdan » lutego 1, 2009, 12:52 am

W końcu! Co tak długo? :)
bohdan
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1295
Rejestracja: maja 17, 2005, 6:38 pm

Postautor: wisnia » lutego 1, 2009, 2:22 am

Powody są nieistotne, ważne, że idzie do przodu :)
Podoba się chociaż?

pozdrawiam niebluesowo ;)
wisnia
Awatar użytkownika
wisnia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 88
Rejestracja: stycznia 30, 2006, 1:07 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: wisnia » marca 25, 2009, 2:58 pm

AHOJ!
ZAPRASZAM NA NAJBLIŻSZE KONCERTY BLUE MACHINE:
26.03.(czw.) - Stereo Krogs, Łódź
27.03.(pt.) - Odeon, Białystok
28.03.(sob.) - Skład Butelek, Warszawa

pozdrawiam
wiśnia
Awatar użytkownika
wisnia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 88
Rejestracja: stycznia 30, 2006, 1:07 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: karambol » marca 28, 2009, 1:19 am

wisnia pisze:27.03.(pt.) - Odeon, Białystok


Byłem , widziałem, słyszałem.
Do Blue Machine jakoś nie mam szczęścia. Najpierw kiedy ja przyszedłem na koncert to oni nie przyjechali (awaria busa), potem kiedy oni przyjechali ja nie mogłem (Jesień z bluesem). Idąc dziś do Odeona pomyślałem "do trzech razy sztuka". Na miejscu okazało się że nie do końca może to być prawda. Z powodu braku gitarzysty na scenę wyszedł ... Sebastian Kozłowski. Zamiast Blue Machine zrobiło się Devil Machine bo za jakiś czas na scenie pojawił się również ... Krzysiek Gorczak. Obok wyżej wymienionych mogliśmy posłuchać również ... Tomka Kamińskiego. Nie powiem było bardzo interesująco. Harmonijkowe dialogi Tomek - Wiśnia były bardzo smakowite. Obaj harmonijkarze grają w trochę odmiennych stylach dlatego ich muzyczne pojedynki brzmiały bardzo interesująco. A do tego wszystkiego ognista gitara Sebastiana i Krzysiek na wokalu. Piękniutko. Wspólnie zagrali kilka standardów m.in. "Thrill is gone", "Hoochie coochie man". Przy "Little wing" o mało nie spadłem z krzesła. Nie pamiętam tak "harmonijkowej" interpretacji tego utworu. Coś niebywałego. I tak niepostrzeżenie zleciała godzinka koncertu. Podczas przerwy niespodzianka - pojawił się "właściwy" gitarzysta od Blue Machine i ... koncert rozpoczął się od początku - czyli w kilku słowach - najpierw było jam session a potem właściwy koncert. Ale jaki koncert! Okazało się że to co usłyszeliśmy po przerwie to była zupełnie inna jakość. Repertuarowo - mieszanka standardów (Ain't no Sunshine, Missing with the kids, Room to move) i własnych kompozycji z polskimi tekstami. Klimatycznie - mocno zakręcone czasem psychodelicznie, czasem rockowo, czasem bluesowo ale zawsze interesująco i ... wciągająco. To chyba dobre słowo na opisanie tego co muzycy wyczyniali na scenie. Wiele zaskakujących interpretacji, dużo emocji. Przyjemność słuchania jest tym większa im większy jest stopień osłuchania słuchacza z granymi przez zespól utworami. Ponieważ dopiero konfrontacja oryginalnych wykonań z interpretacją Blue Machine daje dodatkową przyjemność.
Wiśnia to jegomość niesamowity. Wiedziałem że jest doskonałym harmonijkarzem a dziś przekonałem się że jest również wybitnym wokalistą. Mocny, donośny głos i ta niesamowicie dramatyczna interpretacja. Oj coś czuję że rodzi się nam nowa bluesowa osobowość. Niesamowicie pozytywnie zaprezentował się dziś basista Aleksander Sroka. Doskonale słyszalne, klarowne mruczenie basu, pełna skupienia twarz i rytmicznie bijący puls zespołu czyli to co w basie najważniejsze. Moje szczere słowa uznania.
Perkusja tak jak lubię tak jak trzeba i tyle ile trzeba. Gitara bez zbędnych bajerów ale rzetelnie i od serca.

Blue Machine to bez wątpienia zespół nietuzinkowy. Niby mają w repertuarze sporo "ogranych" standardów ale ich interpretacja tworzy zupełnie nową jakość.
Serce mi się raduje jak widzę i słyszę młodzież grającą takie cudne dźwięki.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: BluesManiek » marca 28, 2009, 11:20 pm

A moje spostrzeżenie - w pierwszym "jamowym" secie Wiśnia bardzo dużo grał na harmonijce chcąc zapewne "dać alibi" koledze gitarzyście który się spóźnił. Moim zdaniem trochę z konieczności ale musiał się wykazać i absolutnie się wykazał. W tym drugim, właściwym secie grał zdecydowanie mniej.
BTW. Przez cały koncert Wiśnia trzymając się statywu niebezpiecznie pochylał się do przodu balansując na krawędzi sceny. Bałem się czy aby nie spadnie. Nie spadł.
Awatar użytkownika
BluesManiek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 30
Rejestracja: stycznia 27, 2008, 11:11 am
Lokalizacja: Podlasie

Postautor: wisnia » lipca 8, 2009, 11:20 am

Halaohalo!
Maszyna właśnie rozpoczęła serię koncertów z doskonałym białostockim harmonijkarzem Tomkiem Kamińskim!
Projekt krakowsko-białostocki na dwie harmonijki? Czy to ma jakikolwiek sens? Zapraszam na koncerty ;)

10.07. (pt.) - Olsztyńskie Noce Bluesowe
11.07. (sob.) - Skład Butelek, Warszawa
Awatar użytkownika
wisnia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 88
Rejestracja: stycznia 30, 2006, 1:07 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: karambol » lipca 8, 2009, 2:30 pm

wisnia pisze:Projekt krakowsko-białostocki na dwie harmonijki? Czy to ma jakikolwiek sens?

Ma sens wielki. Widać i słychać że obaj harmonijkarze dobrze się rozumieją a przy okazji wspólnego grania też dobrze się bawią. Widziałem Blue Machine kilka dni temu w takim poszerzonym składzie i jestem za. Chociaż uważam że Tomek powinien zaprzestać używania tej swojej "maszynki" która przetwarza dźwięk jego harmoszki.
Jak zwykle kiedy widzę na żywo jestem pod wrażeniem gry i zachowania na scenie Aleksandra Sroki. Bardzo dobry basista, pięknie brzmiący a przy tym ujmuje mnie swoim "zaangażowaniem w wykonywane obowiązki" (kto widział ten wie co mam na myśli).
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: wisnia » lipca 11, 2009, 3:24 pm

Z przykrością informuję, że dzisiejszy koncert w Składzie Butelek został z przyczyn od nas niezależnych ODWOŁANY :(
Awatar użytkownika
wisnia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 88
Rejestracja: stycznia 30, 2006, 1:07 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: B&B » lipca 12, 2009, 9:51 am

Z przyjemnością informujemy, że decyzją wysokiej (bo m.in. R. Gloger) komisji, przetarg ograniczony na występ na Olsztyńskich Nocach Bluesowych w 2010 wygrała BLUE MACHINE with T.Kamiński! Co było do udowodnienia i przewidzenia ;) Gratulujemy - B&B.

ps. w uzupełnieniu: do udziału w ONB'2010 skierowana została również grupa Around The Blues
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: B&B » lipca 24, 2009, 12:07 pm

wisnia pisze:Projekt krakowsko-białostocki na dwie harmonijki? Czy to ma jakikolwiek sens?

Mini-audio-reportaż w tym temacie :)

Obrazek
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: wisnia » stycznia 20, 2010, 12:52 pm

Drodzy Forumowicze!
Serdecznie zapraszam na koncert promujący premierę debiutanckiej płyty krakowskiej formacji Blue Machine. Podczas koncertu usłyszeć będzie można utwory z krążka p.t. „Rockin’ the blues” oraz pozostały repertuar zespołu. Uczestników tego wydarzenia czeka potężna dawka energetycznego bluesa-rocka, ale także funky i reggae.

Na świeżo wydanym dwupłytowym albumie znajduje się materiał audio i video zarejestrowany na żywo podczas niezwykłego występu grupy, który odbył się w klubie „Drukarnia na Podgórzu” 15.08.2008. Rewelacyjne wykonania utworów, koncertowa energia oraz kunsztowna, ręcznie malowana oprawa graficzna składają się na niepowtarzalny klimat tego wydawnictwa.

Koncert odbędzie się w klubie „Projekt Barka” (dziewiętnastowieczna barka zacumowana na Wiśle przy bulwarze Kurlandzkim, u wylotu ulicy Gazowej na Kazimierzu) 29 stycznia (piątek) o godzinie 21:00. Bilety w cenie 15zł do nabycia także w przedsprzedaży od 25.I, w klubie Ptasiek na ulicy Dajwór 3.

Obrazek

serdecznie zapraszam
Łukasz Wiśniewski
Awatar użytkownika
wisnia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 88
Rejestracja: stycznia 30, 2006, 1:07 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: karambol » lutego 1, 2010, 12:39 pm

Koncert promujący się odbył a gdzie płyta? Gdzie ją można kupić? No ile można czekać?
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: wisnia » lutego 2, 2010, 4:05 pm

Mam przyjemność poinformować, że album "Rockin' The Blues" jest już dostępny na Allegro. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać "Blue Machine".

Zachęcam do zakupów i wyrażania swoich opinii o płycie :)

pozdrawiam
Łukasz Wiśniewski
Awatar użytkownika
wisnia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 88
Rejestracja: stycznia 30, 2006, 1:07 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: tyna » lutego 4, 2010, 1:25 pm

O, dvd + cd.. fajnie :) Właśnie zamówiłam i bede czekać niecierpliwie na przesyłke :D
Awatar użytkownika
tyna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2297
Rejestracja: stycznia 19, 2006, 3:27 pm
Lokalizacja: Poznań/Toruń

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 353 gości