BLUE MACHINE

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Postautor: wisnia » marca 8, 2010, 11:12 pm

Ahoj!
Przed chwilą umieściłem na majspejsowym profilu Blue Machine dwa nowe filmy z albumu "Rockin' The Blues". Zapraszam na seans :)
http://www.myspace.com/bmachineband
Awatar użytkownika
wisnia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 88
Rejestracja: stycznia 30, 2006, 1:07 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: BLUE MACHINE » lipca 7, 2010, 9:04 am

Serdecznie zapraszamy na nasz występ podczas Olsztyńskich Nocy Bluesowych.
Zagramy w najbliższą sobotę (10.07) w Amfiteatrze o godz.20.00.
Będzie nam towarzyszył niezastąpiony Tomek Kamiński.
Do zobaczenia!!!
Awatar użytkownika
BLUE MACHINE
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: lipca 5, 2010, 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: BLUE MACHINE » lipca 31, 2010, 9:03 pm

Witamy!!
Wszystkich mieszkańców Niepołomic i okolic zapraszamy na nasz jutrzejszy występ.
W ramach cyklu imprez "Blues pod dębem" zagramy w parku miejskim o godzinie 18.
Wstęp wolny.
Zapraszamy serdecznie!!!
Awatar użytkownika
BLUE MACHINE
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: lipca 5, 2010, 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: BLUE MACHINE » listopada 3, 2010, 10:36 am

Witamy!!
Zapraszamy wszystkich na około bluesowe jam-session dziś wieczorem
do klubu Ptasiek w Krakowie (ul. Dajwór 3). Zaczynamy o 21.
Do zobaczenia!!
Awatar użytkownika
BLUE MACHINE
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: lipca 5, 2010, 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: BLUE MACHINE » listopada 9, 2010, 11:25 am

Witamy!
Zapraszamy już jutro (środa, 10.11.2010) do klubu Harris (Rynek Główny 23, Kraków)
na bluesowe jam session. Prowadzi BLUE MACHINE ze specjalnym udziałem JACKA JAGUSIA z JJ BAND. Będzie się działo, oj będzie. Start 21.30. Do zobaczenia!!
Awatar użytkownika
BLUE MACHINE
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: lipca 5, 2010, 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: BLUE MACHINE » listopada 24, 2010, 10:09 am

Zapraszamy serdecznie dziś wieczorem do klubu Ptasiek (ul.Dajwór 3, Kraków) na jam-session. Start godz 21.00. Przybywajcie! Taka okazja może się długo nie zdarzyć.
Blue Machine będzie towarzyszyć dwóch wybitnych harmonijkarzy : TOMEK KAMIŃSKI i MICHAŁ KIELAK!!! Będzie się działo!! Do zobaczenia w Ptaśku!!
Awatar użytkownika
BLUE MACHINE
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: lipca 5, 2010, 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: karambol » kwietnia 17, 2011, 2:58 pm

Sobota 16 kwietnia 2011 to jak dla mnie dzień pod znakiem Blue Machine i Tomka Kamińskiego. Najpierw ich występ o godz. 14 na imprezie zorganizowanej przez motocyklistów a potem o 20 regularny koncert w klubie. To pierwsze ich granie to raczej dla przypadkowej publiczności dlatego i krótsze a i poszczególne utwory w wersji "light". Wieczorny występ w Famie to już pełną gębą koncert zespołu bez żadnej taryfy ulgowej. Jak to zwykle w przypadku Blue Machine bywa żadnego szacunku dla standardów. Mają gdzieś jak taki czy inny bluesowy hicior grano przed nimi. Oni po prostu robią to po swojemu. Już na swojej debiutanckiej płycie pokazali wielki talent w tej dziedzinie a na wczorajszym koncercie dorzucili jeszcze kilka kolejnych bluesowych killerów w wersjach ala Blue Machine. Wystarczy wspomnieć tu choćby o "Key to the highway" czy też "One More Mile To Go". Podejrzewam, że ten ostatni utwór pojawił się w ich programie za sprawą Tomka Kamińskiego. Bo to on ze swoimi Hardworkersami grał ten utwór Sugar Blue. No i zwłaszcza "Motherless Child" R. Johnsona w tej dziedzinie wypada niezwykle okazale. Zagrany został bowiem jako soczyste-ogniste ... reggae a może dub z werblem brzmiącym z takim fajnym pogłosem. Nieważne zresztą bo wszystko zabrzmiało jak zagrane w Kingstown na Jamaice a nie jak w Chicago w USA. FANTASTYCZNIE. Genialnie wypadła "wymiana zdań", "rozmowa", "kłótnia" obu harmonijkarzy gdzie były odpowiednie gesty i gra ciałem ale zamiast słów muzycy użyli fraz odgrywanych na harmonijkach. No "zwyzywali" się potwornie a zabawa była przednia. A na bis m.in. punk-blues z wielce poetyckimi słowami - leci po prostu odliczanie od 1 do nie pamiętam ilu i nic więcej w warstwie tekstowej. A muzycznie skoczny-energetyczny punk? folk-rock? Nie ważne co ważne że całość wywołała niezłe zamieszanie i zadowolenie publiczności w tym nawet barmanów.
Uwielbiam takie koncerty gdzie z utworu na utwór jestem zaskakiwany. Gdzie co chwilę na scenie dzieje się coś ciekawego, gdzie nie ma odgrywania z "partytury" nuta po nucie, gdzie nie ma nudy i rutyny - a króluje nieograniczona wyobraźnia, polot i fantazja a doskonały warsztat wykonawczy jest tylko oczywistą podbudową.
Pięknie dziękuję muzykom i organizatorom bo dawno nie dane mi było przeżyć takiej smakowitej uczty muzycznej.

P.S.
Już kiedy zobaczyłem jak został rozstawiony zestaw perkusyjny podejrzewałem, że coś się w Blue Machine na tym stanowisku zmieniło. "Stopa" została ustawiona bowiem pod pewnym kątem a nie jak to zwykle bywa równolegle do publiczności. Adam Partyka czyli aktualny perkusista zespołu wypadł rewelacyjnie i to nie tylko w "Room to move" gdzie ma dłuższą partię solową. Zagrał świetnie na obu koncertach.
No i mój ulubiony basista bluesowy Olek Sroka - uwielbiam patrzeć jak gra i słuchać co gra. Duża klasa. Uwielbiam ludzi którzy po prostu doskonale robią to co do nich należy.
Ukłony do samej ziemi.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: B&B » listopada 3, 2011, 3:06 pm

Na jubileuszowej edycji festiwalu JIMIWAY zespół dał dobry koncert, choć niektórzy byli zdziwieni coraz mniejszą ilością bluesowych treści. Zagrali np. taki "regałowy" kawałek: Róża

Obrazek
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 452 gości

cron