TNT

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

TNT

Postautor: kanczenconga » września 7, 2006, 10:13 pm

Kapela z K?pna. Witek na gitarze, Zbychu na basie, Kura na wokalu.
Jeszcze gitara i b?bny.
Ich b?bniarz gra? chwilowo z D?emem.
Dostali nawet propozk?, aby gra? jako support D?emu - ale chopy do szko?y chodzi?y, bo armia czuwa?a nad nimi.
Kura (wokalistka TNT) za?piewa?a z Ryszardem Riedlem jeden kawa?ek, ?wietny zreszt?, w kt?ry pad?y prorocze s?owa: "nie ka?dy krajobraz nas przyjmie".
Mia?em to na ta?mie - 100 lat temu.
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1731
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Postautor: Carak » września 9, 2006, 6:48 pm

Jestem nowy wi?c witam wszystkich :wink:

Mia?em kiedy? kasete z nagraniami TNT... My?l? ?e jestem w stanie gdzie? to jeszcze odszuka?... Oj by? to kawa? dobrej muzy.

P.S.
Nie wiem czy si? nie myl?, ale po?niej chyba zmienili nazw? na KOKOBAND.... 8) a mo?e ju? mi si? wszystko miesza....
Awatar użytkownika
Carak
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: września 9, 2006, 12:22 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » września 9, 2006, 7:12 pm

Carak pisze:Jestem nowy wi?c witam wszystkich :wink:

Mia?em kiedy? kasete z nagraniami TNT... My?l? ?e jestem w stanie gdzie? to jeszcze odszuka?... Oj by? to kawa? dobrej muzy.

P.S.
Nie wiem czy si? nie myl?, ale po?niej chyba zmienili nazw? na KOKOBAND.... 8) a mo?e ju? mi si? wszystko miesza....


Nie mylisz si? tak by?o w istocie!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: TNT

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » września 9, 2006, 8:23 pm

kanczenconga pisze:Kapela z K?pna. Witek na gitarze, Zbychu na basie, Kura na wokalu.
Jeszcze gitara i b?bny.
Ich b?bniarz gra? chwilowo z D?emem.
Dostali nawet propozk?, aby gra? jako support D?emu - ale chopy do szko?y chodzi?y, bo armia czuwa?a nad nimi.
Kura (wokalistka TNT) za?piewa?a z Ryszardem Riedlem jeden kawa?ek, ?wietny zreszt?, w kt?ry pad?y prorocze s?owa: "nie ka?dy krajobraz nas przyjmie".
Mia?em to na ta?mie - 100 lat temu.


W?a?nie to wojsko by?o powodem, dla kt?rego lata temu, wyjecha? z Polski do Anglii leader "TNT" i "Koko Band", Jacek Zajtz. Po paru latach ?ci?gn?? do siebie Edyt?, pobrali si?, maj? dw?jk? wspania?ych dzieciak?w. Ju? w Londynie Jacek z Edyt? za?o?yli grup? "Queen Bee & Snakes Blues Quartet" i wydali dwie znakomite p?yty kt?rych producentem by? Jacek. Oczywi?cie sekcja kt?ra wzi??a udzia? w sesji nagraniowej obu album?w, to liga pierwsza Brytyjskiej sceny bluesa. Otrzymali wspania?e recenzje (poszperaj w archiwach Twojego Bluesa, na stronie Delty red. Andrzeja Matysika). Sam Paul Jones, w swojej audycji radiowej powiedzia?: "Najlepszy Londy?ski zesp??, prowadzony przez kobiet?". Prasa Angielska te? rozpisywa?a si? w samych superlatywach. Kiedy? w jednym z klub?w Londy?skich, Jacek prowadzi? Jam session (zreszt? zawsze jest rozprowadzaj?cym - taki House Band), wtedy te? na basie razem z Jackiem na scenie by? Alex Dmochowski (basista Franka Zappy i nie tylko), w pewnym momencie do klubu wszed? sam Larry Garner i przy??czy? si? do tej orkiestry. Na scen? wesz?a te? Edyta i zacz??a si? jazda na ca?ego. Wychodz?c nad ranem, Larry zaprosi? Edyt? i Jacka na sw?j koncert kt?ry odbywa? si? w jakiej? presti?owej sali (nie chce mi si? teraz szuka? tych wszystkich informacji, ale mam je dok?adnie spisane). W ka?dym razie Polskie ma??e?stwo z K?pna przyj??o zaproszenie i dnia nast?pnego, pojechali na koncert Garnera. Jakie? by?o ich zaskoczenie kiedy ju? na bisach, Larry powiedzia?: "Jest tu w?r?d publiczno?ci, moja przyjaci??ka z Polski Kate i mam nadziej?, ?e przyjmie moje zaproszenie na scen?". Oczywi?cie Edyta do??czy?a do Garnera i oboje w pi?knym stylu wy?piewali "Every day I have the blues". Poza tym trzeba Ci wiedzie?, ?e Jacek jest dzi? niezwykle wzi?tym muzykiem sesyjnym. W Londynie cieszy si? wielk? estym? w?r?d innych muzyk?w, zreszt? pracuje w studio nagraniowym. Poza tym jest gitarzyst? Kr?lowej Brytyjskiego Swingu Dany Gillespie. Kiedy by? na Karaibach w?a?nie z Dan?, zagra? z Mick Jaggerem. Mam dvd z tego koncertu. Niesamowita energia. Jacek gra te? z Earl Greenem. Ostatnio nagrali wsp?ln? p?yt?, a na pierwszym kr??ku "Queen Bee & Snakes Blues Quartet" w jednym z utwor?w, jako go?? specjalny, ?piewa z Edyt? w?a?nie Earl Green. To tak mo?e w wielkim skr?cie historia leader?w "TNT i "Koko Band" Edyty i Jacka Zajtz?w z K?pna. Dzisiaj powinni?my by? z nich dumni i ja jestem!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kanczenconga » września 10, 2006, 4:13 pm

Niestety, nie mam nagra? z R.Riedlem - w zawierusze zagin??a... ?al...
Nie zna?em osobi?cie Jacka, za to z Witkiem i Zbychem to i owszem.. bluesowo bywa?o. W Opolu do szk?? chadzali (w kratk?).
Ciesz? si?, ?e tak ?wietnie im posz?o.
Inna sprawa, ?e armia wiele szk?d narobi?a...
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1731
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

TNT

Postautor: Tomm » stycznia 21, 2007, 8:18 pm

T.N.T, gra?o na pocz?tku wszystko - od hard rocka po swinguj?ce kawa?ki. Zagrali w ca?ej Polsce ponad 200 (!) koncert?w: byli wielokrotnie na rokowisku w Jarocinie, na Rawie Blues w Katowicach. Dzi?ki swojemu przyjacielowi "Wawie", dzisiaj popularnemu kapelanowi polskich bluesmen?w ks. S?awkowi Nowakowi zostali nawet zaproszeni na festiwal piosenki ko?cielnej w G?rce Klasztornej, gdzie niestety inny ksi?dz wyprosi? ich ze sceny w trakcie wykonywania utworu Gershwina "Summertime".
By?y r?wnie? mi?e akcenty, podczas jednego z licznych, wsp?lnych koncert?w z zespo?em D?EM Ryszard Riedel za?piewa? jedn? z ich piosenek. Potem podzieli?a ich muzyka, jedni grali ostry heavy metal, inni skupili si? na bluesie tworz?c zesp?? KOKO BAND. Potem przyszed? czas na eksperymenty z muzyk? funky i wyst?py z takimi gwiazdami jak DE MONO, SKALDOWIE, PIASEK, ONA.

Mogli?my ich ogl?da? w og?lnopolskiej telewizji w relacjach z Rawy Blues i wielu programach muzycznych. Znale?li swoje miejsce w Polskiej Encyklopedii Muzyki Rozrywkowej.

Jesieni? '98, sko?czy? si? czas poszukiwa? i wszyscy wiedzieli co chc? dalej robi?. Stworzyli nowy zesp?? PLASTER. Postanowili gra? w?asn? muzyk? z w?asnymi tekstami i wyda? wreszcie swoj? pierwsz? p?yt? kompaktow?. S?owa dotrzymali. Wszyscy muzycy s? k?pniakami, a wokalistka Ola Bojszczak ostrzeszowiank?..
a może by tak z diabłem zawrzeć pakt... :P
Tomm
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 154
Rejestracja: stycznia 1, 2007, 7:17 pm
Lokalizacja: Kępno

Postautor: pozy » stycznia 23, 2007, 1:48 pm

Ju? jakis czas s?ysz? o TNT,ale nie spodziewalem si? ?e to ta sama kapela.Mn?stwo lat temu by?em ze swoja kapel? (Kalambur z Lubli?ca) w Jarocinie i tam sporo czasu sp?dzilismy razem i bardzo mi?o wspominam tamten czas.Fajne dzwieki wtedy grali .Ciekawe czy kto? z nich to jeszcze pami?ta?Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
pozy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 88
Rejestracja: listopada 15, 2006, 11:14 am

Postautor: piotr » marca 1, 2007, 11:13 am

Hej Pozy!
Jasne, ?e pami?tam Kalambur! Dali?cie wtedy zar?bisty koncert, ale punki czeka?y na wyst?p Zielonych ?abek... Po nich grali?my my, a punki gwizda?y, bo chcieli jeszcze raz Z.?, pami?tasz? Nasz gitarzysta, z wra?enia zrzuci?by g?ow? Marshalla i ten stres Mu wraca? przez lata... Przypomina mi si?, ?e Wasz wokalista ?piewa? doskonale (nie by? ubrany w tak? tunik??) i zawodowo wygl?dali?cie i brzmieli?cie wtedy na scenie, a w dole pogo, tumany piachu i pogo... Wierz mi, ?e cz?sto Was wspominali?my. Ja teraz gram w Wielebnym Blues Bandzie (zapraszam na stronk?). Pozdrawiam serdecznie. Piotrek
Awatar użytkownika
piotr
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 71
Rejestracja: września 29, 2004, 9:19 pm
Lokalizacja: Kępno

Postautor: ewa zeller » kwietnia 24, 2007, 3:18 pm

Witam,

Dopiero odnalaz?am to miejsce, musz? si? pochwali?,?e Jacek Zaitz wraz z Edyt? i dzie?mi byli goscmi spotkania organizowanego przeze mnie w sobot? w Londynie z okazji 25-lecia S?awka Wierzcholskiego & Nocnej Zmiany Bluesa przy okazji ich koncertu tutaj. Spotkanie to odby?o si? w Jazz Cafe i musz? przyzna?, ?e Jacek i Edyta zrobili na wszystkich piorunujace wrazenie. Ciesz? si?, ?e ich pozna?am. Jednoczesnie szukam muzyk?w, kt?rzy chcieliby wziac udzia? w nast?pnych imprezach przeze mnie organizowanych nie tylko jako goscie ale i jako muzycy graj?cy ku uciesze fan?w dobrej muzyki. Napiszcie ewa.zeller@googlemail.com
przeczytajcie sobie opinie o koncercie przedstawiciela Blues Matters:)
Pozdrawiam wszystkich
Ewa
ewa zeller
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: kwietnia 24, 2007, 2:10 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości

cron