Zdrowa Woda

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Zdrowa Woda

Postautor: Michał » sierpnia 12, 2006, 9:32 am

Historia


Zesp?? powsta? w 1988 r. i ju? w tym samym roku wyst?pi? w katowickim Spodku jako laureat festiwalu "Rawa Blues". W 1989 r. wyst?pi? na Og?lnopolskim Przegl?dzie Piosenki, gdzie zosta? zakwalifikowany do "Z?otej Dziesi?tki" polskich zespo??w m?odzie?owych oraz wzi?? udzia? w koncercie fina?owym Festiwalu Opole '89. Kolejne lata przynios?y m.in.: wyst?py na fina?ach Rawy (1992, 1993), koncert fina?owy festiwalu Jarocin (1992, 1993) oraz zaproszenia na festiwale: Bluesada do Szczecina (1992, 1993, 2000), Muzyczny Camping w Brodnicy (1992, 1993, 1994, 1998), Olszty?skie Noce Bluesowe (1994,1998, 2000), Fama '93, Blues nad Bobrem, Jesie? z Bluesem w Bia?ymstoku, Mokotowsk? Jesie? Muzyczn?, Przystanek Woodstock (1995, 1998). W latach 1991-1993 zesp?? by? zwi?zany z agencj? "Zjednoczone S?onie" Waltera Che?stowskiego. W 1992 r., wsp?lnie z Jerzym Owsiakiem, grupa zainicjowa?a akcj? "Wielka Orkiestra ?wi?tecznej Pomocy", z kt?r? uto?samia si? do dzi?. Poza tym zesp?? bra? udzia? w koncertach - akcjach: "S.O.S", "Wojna z trzema schodami", czy "Dwa ?wiaty" z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, w koncercie "?arnowiec '95".

Po przesz?o o?miu latach aktywnej dzia?alno?ci koncertowej zesp?? doczeka? si? pierwszego wydania albumu na kr??ku CD "ZDROWA WODA", kt?rego premiera mia?a miejsce 2 wrze?nia 1996 roku. Na p?ycie znalaz?y si? najwi?ksze przeboje grupy takie jak: "Piwo", "Cz?stochowa '77", czy ballady: "Kochaj mnie, kochaj" i "Tyle chcia?bym ci powiedzie?". P?yt? "Zdrowa Woda" zesp?? nagra? w sk?adzie: Marek Modrzejewski - wokal, gitara, teksty, muzyka; S?awek Ma?ecki - gitara prowadz?ca, muzyka, teksty, szef; S?awek Jagas - gitara basowa; Mariusz Taranowski - perkusja; Piotr F. Krajniak - harmonijka.

Od stycznia 1997 Zdrowa Woda wyst?puje w nowym sk?adzie. Do zespo?u do??czy? trzeci gitarzysta, Partyzant, kt?ry jeszcze do niedawna gra? w zespole D?em. To wydarzenie wp?yn??o znacz?co na oblicze zespo?u. Od tego czasu mamy do czynienia z du?o pot??niejszym, pe?niejszym brzmieniem, a znakomita wsp??praca Partyzanta z duetem Ma?ecki - Modrzejewski pozwala na zachowanie harmonii i stylistyki Zdrowej Wody.

W grudniu 1997r. w studiu Winicjusza Chr?sta (dawnego gitarzysty Breakoutu) w Sulej?wku Zdrowa Woda nagra?a materia? na swoj? drug? p?yt? - "NIE B?J SI? MI?O?CI". Premiera albumu odby?a si? 14 lutego 1998 roku (z okazji Walentynek). Materia? w pewnym sensie nawi?zuje do poprzedniej stylistyki zespo?u. Mimo, ?e cz?sto pobrzmiewa tu nuta bluesa czy boogie, to sprawia wra?enie bardziej rockowego. Muzyka Zdrowej Wody nawi?zuje w pewien spos?b do wykonawc?w i brzmie? lat 70. Jest jednak bardziej oddaniem ho?du tamtym czasom ni? czerpaniem z ich tradycji muzycznych. Materia? niesie ze sob? spor? dawk? energii i si?y a zarazem uczucia i subtelno?ci. Ciekawostk? na p?ycie s? zaproszeni go?cie w osobach Paw?a Bergera / D?em (instrumenty klawiszowe), S?awka Wierzcholskiego / Nocna Zmiana Bluesa (harmonijka ustna) i Tomka Kami?skiego / Bractwo (skrzypce). W listopadzie i grudniu 1999 r. ponownie u Winka Chr?sta w Sulej?wku zesp?? nagra? now? p?yt? pt. "DZIWNE MY?LI", kt?rej premiera odby?a si? 29 maja 2000r. Go?cinnie wyst?pili: na instrumentach klawiszowych Pawe? Berger (D?em) oraz Winicjusz Chr?st (sol?wki w utworze pt. "Tw?j szept" promuj?cym p?yt?). Jesieni? 2000 r. ukaza? si? drugi singel z dwoma utworami: "Takim jak my" (refleksyjna ballada rockowa) oraz "Dziwne my?li" (mocne uderzenie na otwarcie albumu).

P?yty "Nie b?j si? mi?o?ci" oraz "Dziwne my?li" zesp?? nagra? w sk?adzie: Marek Modrzejewski - wokal, gitara akustyczna; S?awek Ma?ecki - gitara elektryczna, gitara akustyczna; Partyzant - gitara elektryczna, gitara akustyczna;S?awek Jagas - gitara basowa; Mariusz "Tarzan" Taranowski - perkusja, instrumenty perkusyjne.

Muzyka zespo?u ??czy w sobie elementy czystego bluesa z ostrymi rockowymi riffami. Po??czenie granego ?ywio?owo rocka i bluesa, a tak?e komunikatywnych i ironicznych tekst?w (po polsku) - sprawia, ?e zesp?? jest entuzjastycznie odbierany zar?wno przez m?odych fan?w (nastolatk?w), 20- i 30- latk?w, jak i dojrza?ych koneser?w muzyki (nawet 40- i 50- latk?w). Niew?tpliwym atutem zespo?u Zdrowa Woda jest granie oko?o 80 koncert?w rocznie, dzi?ki czemu w tej kategorii zalicza si? on do ?cis?ej czo??wki krajowej. Sk?adaj? si? na to zar?wno du?e koncerty dla kilku tysi?cy fan?w, jak i mniejsze - w ma?ych salach b?d? pubach dla kilkudziesi?ciu odbiorc?w. Bior?c pod uwag? liczb? wyst?p?w Zdrowej Wody, okazuje si? ?e muzyka zespo?u trafia do tysi?cy odbiorc?w rocznie (nie licz?c promocji medialnej). Zdrowa Woda to gwarancja bardzo dobrego rockandrollowego spektaklu, wspania?y kontakt z publiczno?ci? czyli po prostu dobra zabawa.

W lutym 1997 roku, jako jedyny zesp?? bluesowy w Polsce, grupa otrzyma?a Nominacj? do Fryderyka '96 w kategorii "Muzyka Tradycji i ?r?de?". Gitarowy Top'97 - plebiscyt czytelnik?w "Gitara i Bas": najlepsza p?yta gitarowa - blues: Zdrowa Woda "Zdrowa Woda" - 5. Miejsce, najlepszy basista - blues: S?awek Jagas. Nominacja do nagrody "Talent 2000"w kategorii "Ambasador regionu" (Kujawsko-Pomorskiego) za p?yt? "Dziwne my?li". W 2005 roku na rynek trafia kolejna p?yta Zdrowej Wody pt. „Mi?dzy mieszcz? a kobiet?)


Obrazek

Zr?d?o: www.zdrowawoda.art.pl
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Basman » sierpnia 12, 2006, 9:51 am

Ch?tnie bym si? z kolegami spotka? po latach, tylko jako? za choler? nie ma okazji.

Jak znajd? fotki z dw?ch pierwszych Wo?p?w u nas, na kt?rych Zdrowiaki zagrali, to wklej
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: Michał » sierpnia 12, 2006, 9:57 am

Zdrowa Woda to wspania?y zesp?? nie dawno skompletowa?em ca?? orginaln? dyskografi? (no brakuje tylko jedna pozycja) i nie mog?em si? oderwa? od Ich muzyki...
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Basman » sierpnia 12, 2006, 10:38 am

Hehe, w sumie to z tyrzy razy zaprosili?my ich do Gorlic, a potem jeszcze jako Green Power grali?my z nimi wsp?lne sztuki w Bochni i Krakowie, i chyba Rabce i Zakopcu.

No ale Micha?, nie masz szans tego pami?ta?, bo to z 13 lat temu by?o :-).
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: Michał » sierpnia 12, 2006, 10:45 am

tak, ja wiem o tym doskonale, jak cos by?o w Gorlicahc to dawno, dawno temu. Basman musimy chyba wsi??? sprawy w w?asne r?ce i co? bluesowo-rockowo-jazzuj?cego ?ci?gn?? do Gorlic, bo ju? zosta?y tylko wspomnienia,,,,

Ps. dosz?y mnie dzwine plotki o koncercie w Gorlicach gwiaz Blues-rocka, ale to na gg ...
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: MałaAlejaRóż » sierpnia 15, 2006, 8:14 am

:D ch?opak?w szczeg?lnie na koncertach lubie, i na ich koncertach te? bym codziennie mog?a by? :D co do dyskografii to ja mam taki sw?j malutki ichni;) podzia? na dwie cz??ci- kt?r? uwielbiam :D, i do kt?rej nie jestem jako? super przekonana. Chocia? ta cz??? druga jest znacznie skromniejsza, ni? ta pierwsza :D
...a jak s?ysze kawa?ek "Cz?stochowa 77" to w og?le o jaaa :D bo mi si? jako? tak kojarzy z 10-leciem "Alienacji" :> (pozdro dla tych, co byli :twisted: ) :D
"Bo w życiu tylko to się liczy, żeby iść razem na 6 (14;) nogach i jednej smyczy"

http://alteri.pl
http://www.psia-krew.pl/3-1.php
http://www.stoppseudohodowcom.org/
MałaAlejaRóż
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 851
Rejestracja: września 5, 2004, 6:30 pm
Lokalizacja: z odzysku

Postautor: blindfrog » sierpnia 15, 2006, 2:10 pm

Pami?tam jak us?ysza?em ich kaset? Wino..... by?em zahipnotyzowany ich muzyk?. Ch?opaki graj? naprawd? rzetelnego rock&rolla.... i te teksty...
blindfrog
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: maja 5, 2006, 10:52 am
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Postautor: kan_gory » stycznia 18, 2008, 7:29 pm

Zdrowa Woda sprzed paru dni, ale jak najbardziej zdrowa. 13.01.2008 Żyrardów:

http://grono.net/gallery/4907078/
Awatar użytkownika
kan_gory
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: listopada 6, 2006, 6:06 pm
Lokalizacja: ?yrard?w

Postautor: wilkas » stycznia 21, 2008, 9:55 am

Basman pisze:Hehe, w sumie to z tyrzy razy zaprosili?my ich do Gorlic, a potem jeszcze jako Green Power grali?my z nimi wsp?lne sztuki w Bochni i Krakowie, i chyba Rabce i Zakopcu.

No ale Micha?, nie masz szans tego pami?ta?, bo to z 13 lat temu by?o :-).


Basman mam zarejestrowany ten koncert w Rabce o którym piszesz, nie dam sobie ręki uciąć że także was mam zarejestrowanych, ale pamiętam ze lało wtedy strasznie i publika nie dopisała, ale koncert był jak najbardziej.
wilkas
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 52
Rejestracja: września 7, 2004, 3:13 pm
Lokalizacja: Rabka

Postautor: bartolini1313 » stycznia 21, 2008, 5:34 pm

a ma ktoś może jakieś taby albo chwyty Zdrowej Wody na gitarkę ? :D Ja mam tylko rozpisane "bractwo" i "twój szept". jak ktoś chce to mogę podesłać. ale to na priv piszcie. pozdrooo
"...Wehiku? czasu to by?by cud..."
bartolini1313
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 21
Rejestracja: maja 16, 2007, 3:08 pm
Lokalizacja: Cz?stochowa

Postautor: kan_gory » stycznia 24, 2008, 10:21 pm

poprzedni link nie działa, ten powinien...


http://grono.net/pub/u/865273/gallery/4907078/0/
Awatar użytkownika
kan_gory
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: listopada 6, 2006, 6:06 pm
Lokalizacja: ?yrard?w

Postautor: BluesFromHell » lutego 22, 2008, 1:55 pm

Super zespół kocham go!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
BluesFromHell
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: lutego 18, 2008, 8:03 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Rafal_blues » kwietnia 10, 2009, 8:36 am

Super zespół kocham go!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


potwierdzam :D i zapraszamy do Kwidzyna 24. kwietnia !!!
On the next train south...
Awatar użytkownika
Rafal_blues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1429
Rejestracja: kwietnia 8, 2009, 11:05 am
Lokalizacja: Kwidzyn

Postautor: radek » stycznia 20, 2011, 11:37 am

A przed-wczoraj bodaj w Teleexpresie z M.Sierockim promowali swoją nową płytę "Policz czas".
radek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2058
Rejestracja: października 4, 2008, 10:43 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości

cron