www.teenagebeat.pl

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

www.teenagebeat.pl

Postautor: Teenage Beat » grudnia 7, 2005, 6:19 pm

Witamy!
Zapraszamy na nasz? stron? www.teenagebeat.pl
Pozdrawiamy!
Teenage Beat
Teenage Beat
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 8
Rejestracja: grudnia 7, 2005, 6:12 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: wyderko » grudnia 7, 2005, 9:08 pm

Witam

Ju? s?ysza?em Teenagebeat'a na rawie i powiem ?e bardzo mi si? podoba - tym bardziej, ?e jest to jedyna kapela bluesowa w promieniu 15 km od miejsca mojego zamieszkania. Pewnie w Gliwicach jest ich wi?cej, ale ja jako? tylko Was znam.

Pozdrawiam,
Wyderko
wyderko
bluesman
bluesman
 
Posty: 387
Rejestracja: sierpnia 9, 2005, 6:57 pm

Postautor: leszekblues » grudnia 8, 2005, 11:13 am

NO ja mam tylko jedno pytanie
Po kiego licha 1000-siaczny zesp?? gra te same covery w stylu Help Me i Caldonia?
leszekblues
 

Postautor: Teenage Beat » grudnia 8, 2005, 12:55 pm

Bo to fajne numery s?. Poza tym zdziwi?by? si? jak du?o ludzi ich wog?le nie zna.
Pozdrawiam.
Damian
Teenage Beat
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 8
Rejestracja: grudnia 7, 2005, 6:12 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Kuba Chmiel » grudnia 8, 2005, 1:40 pm

Teenage Beat, wow, widzia?em was juz kilkakrotnie na scenie, na Festiwalu im. Ry?ka Riedla w Tychach, no i na Rawie, super sobie radzicie a ten p??-akustyczny bas i gitara dodaj? jeszcze jazzowego smaczku kompozycjom.
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Teenage Beat » grudnia 8, 2005, 6:36 pm

Witam, oczywiscie ze Help Me to znane utowory i szczerze przyznam, ze tez czasem nie przepadam jak sa grane. Ale my bedac pod wplywem nagran Roda Piazzy zrobilismy breaki w Help Me, ktore sa swego rodzaju egzotyka jak na ten numer. A Caldonia to typowy Kalifornijski Jump w ktorym moze poszalec nasz gitarzystac Marcin. Poza tym w repertuarze mamy wiele bardzo malo znanych utworow - jak Had My Fun, Rocker, Work With Me czy My Kind Of Baby i czasem na koncercie dobrze jest zarac cos znanego przez wszystkich potencjalnych bluesfanow:) Po prostu chcielismy zagrac te numery ale tak oryginalnie- a czy nam sie udalo osadzcie sami:)
Pozdrawiam Lukasz Rumpe
www.teenagebeat.pl
Teenage Beat
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 8
Rejestracja: grudnia 7, 2005, 6:12 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: dmin » grudnia 8, 2005, 6:48 pm

Kowery to znakomity elementarz ktory potrafi rozezna? w temacie....ja np gdy us?ysze Steve'a Wondera ktorego dobrze zrobi jaki? m?ody zesp??(pozdrowienia dla Krokodyla z trojmiasta),to ju? mam dla nich mini kredyt mini zaufania.
...
Kto? kiedy? powiada? i wyrzekal zarazem na niski poziom Konkursu na Festiwalu Im RR...to ?e Teenage Beat tam wygra?o tylko ?wiadczy o konkursowej cz??ci tego festiwalu...
pozdrawiam serdecznie
Dominik
Co z?ego, to nie ja.
dmin
bluesman
bluesman
 
Posty: 377
Rejestracja: czerwca 15, 2004, 4:32 pm
Lokalizacja: Szczecin....niestety:)

Postautor: maciek lipina » grudnia 8, 2005, 11:13 pm

...jak ktos fajnie zagra Sweet Home Chicago lub nawet Whysky to czemu nie...
pozdro 4all
maciek lipina
blueslover
blueslover
 
Posty: 575
Rejestracja: kwietnia 29, 2004, 11:19 pm

Postautor: Janusz M. » grudnia 9, 2005, 2:34 am

Moim skromnym zdaniem,dzi?ki graniu cover?w mog? ch?opaki podszlifowa? umiej?tno?ci,nabra? do?wiadczenia,a potem b?ysn?? dzi?ki swoim rzeczom.Zgadzam si? z Ma?kiem,?e dobrze zagrany standart nigdy nie jest z?y.Poza tym,poznanie klasyki i opanowanie "warstatu" mo?e tylko pom?c w robieniu swojego,autorskiego "ch?amu" (jak nazywa? swoj? muzyk? Miles).Nie jestem przekonany,?e oparcie si? tylko na w?asnej,si?? rzeczy mniej lub bardziej nieudolnej, szumnie m?wi?c tw?rczo?ci,jest lepsze od inteligentnego przemieszania z coverami.
Grunt,to ?eby sprwawia?o wam to rado??,a je?li wasze granie sprawia rado?? chocia? kilku ludziom,to to jest najwa?niejsze.Robicie to z sercem,tak jak wam odpowiada i tego si? trzymajcie,zreszt? z tego co czyta?em widz?,?e dobrze o tym wiecie.Mam nadziej? pos?ucha? was gdzie? na ?ywca,my?l? ?e dacie na Forum jakie? namiary.Pozdrowienia dla ca?ej kapeli.
:-)
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: Hans » grudnia 9, 2005, 10:31 am

nie wiem jak to sie sta?o ale w ca?o?ci to nie s?ysza?em bandu ! a znamy si? ze 3 lata !
_

Obrazek
Awatar użytkownika
Hans
blueslover
blueslover
 
Posty: 655
Rejestracja: lipca 27, 2004, 9:20 am
Lokalizacja: Ruda Sl. Zdroj

Postautor: Teenage Beat » grudnia 9, 2005, 11:27 am

Janusz! Chyba czytasz w naszych my?lach. To co napisa?e? w 100% zgadza si? z naszym podej?ciem do sprawy na dzie? dzisiejszy. Mamy w ko?cu sk?ad, kt?ry jest zgodny co do tego jak i co chce gra?, wcze?niej niestety tego nie by?o i dlatego te? nasz rozw?j sta? w miejscu. Nie chce tu bynajmniej obgadywa? naszego poprzedniego gitarzysty, po prostu trudno znale?? czterech ludzi, kt?rzy b?d? chcieli gra? tak? sam? muz?.
Teraz my?l?, ?e mo?e by? ju? tylko lepiej. Na w?asny materia? te? przyjdzie pora, na razie musimy si? ogra? w nowym sk?adzie, tym bardziej ?e nasz gitarzysta Marcin gra na instrumencie dopiero od 1,5 roku. A co do koncert?w, to tak na szersz? skal? ruszymy od lutego przysz?ego roku.
Pozdrawiam.
Damian
P.S. Dzi?kujemy Ma?ku i r?wnie? pozdrawiamy!
www.teenagebeat.pl
Teenage Beat
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 8
Rejestracja: grudnia 7, 2005, 6:12 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Teenage Beat » grudnia 9, 2005, 12:52 pm

W repertuarze mamy tylko 3 utwory z tzw. standardow. Reszta to naprawde nieznane utwory, ktore malo kto zna w Polsce z repertaru Little Waltera, Williama Clarke'a, Jamesa Odena, Willie Dixona czy Slima Harpo. Bedac na festiwalu w Lucernie w Szwajcrii widzialem jak te utwory graly naprwde Gwiazdy. To sa po prostu fajne kawalki z ktorymi mozna cos zrobic- dodac od siebie cos oryginalnego. Jak na razie grajac je sprawialismy frajde ludziom. Ale to zalezy od nastawienia...
Dziekuje i rowniez pozdrawiam Macku Ciebie i cala kapele:)
?ukasz Rumpel
www.teenagebeat.pl
Teenage Beat
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 8
Rejestracja: grudnia 7, 2005, 6:12 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: leszekblues » grudnia 9, 2005, 5:40 pm

I doce?cie mnie
W?asnie leci w radyjku Hoocker dawno nie s?yszany i milutko mi sie zrobi?o.
No ale jak sie powiedzia?o A trzeba powiedziec B.
Wy?aczy?em Hoockera .
Wygrali Tinejdzi.
No dobra no to tera zapuszczam.
Obaczym co tam mnie ma zaskoczyc.
Nastawienie mam zajeb....pozytywne.
Az sie boje.
:D
leszekblues
 

Postautor: leszekblues » grudnia 9, 2005, 5:58 pm

NO c?z
S?ysza?em wiele razy i tu nic nowego nie znajduje w tych wykonaniach.
Gdzie i co bedzie zagrane-wszystko do przewidzenia.
Wybaczcie ch?opaki ale jesli jestem g?uchy wzkazcie mi to gdzie niby ma byc ciekawie?
Ja tego nie slysze.
Poraz 1000-siaczny raz zagrany w podobny spos?b.
No ile mozna ?

Zas?uguje na uznanie harmonijka.To pewne.
W drugim numerze solo na cleanie.
To tyle.
Bez rewolucji i tego co?.Niestety, pomimo szczerych checi.
POzdrawiam
leszekblues
 


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 361 gości