Devil Blues

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Devil Blues

Postautor: karambol » listopada 29, 2005, 12:17 am

Mi?o jest mi poinformowa? forumowicz?w o ciekawym zespole z kr?gu ognistego blues-rocka. Formacja nazywa si? DEVIL BLUES i pochodzi z Bia?egostoku. Tworzy go aktualnie pi?tka m?odych ludzi. Na muzycznej scenie s? ju? od jakiego? czasu - najpierw pod nazw? After Hours zdobyli II miejsce w konkursie m?odych wykonawc?w na "Jesieni z bluesem 2003" w mi?dzyczasie grali pod nazw? Stormy Monday by aktualnie wyst?powa? pod szyldem Devil Blues. Nazwa w ?aden spos?b nie powinna kojarzy? si? z "satanizmem" a tylko z "piekielnie" ostrym graniem i "diabelnie" wielk? rado?ci? jak? daje s?uchanie i ogl?danie ich na scenie.
Centraln? postaci? zespo?u jest bez w?tpienia gitarzysta Sebastian Koz?owski. Nieziemski, diabelnie utalentowany muzyk! Poza scen? spokojny, lekko przygarbiony m?ody cz?owiek z dredami na g?owie. Kiedy bierze do r?ki gitar? zmienia si? w wulkan energii. Wida? i s?ycha? ?e nie jest mu obce co i jak to gra. W ka?dy akord wk?ada ca?e serce, anga?uj?c si? bez reszty. W jego grze s?ycha? fascynacje Stevie Ray Voughanem, Jimim Hendixem, Chrisem Duarte czy te? Joe Bonamass?. Ale nie jest to jedynie kolejny kopista mistrz?w gitary. Nic z tych rzeczy. Doskona?ym uzupe?nieniem Sebastiana s? pozostali muzycy. Kamil Lickiewicz - "szata?ski" perkusita, basista Andrzej Koz?owski, klawiszowiec Przemys?aw Zalewski oraz wokalista Krzysztof Gorczak. Ka?dy z nich jest muzykiem ponadprzeci?tnym a razem stanowi? zesp?? o naprawd? du?ym potencjale. I ?ebym zosta? dobrze zrozumiany , nie jest to absolutnie uk?ad "gwiazda+reszta" - ch?opaki stanowi? zesp?l i to "wida?, s?ycha? i czu?".
Przedstawiony powy?ej wykaz muzycznych mistrz?w jednoznacznie wskazuje na kr?gi stylistyczne w jakich obraca si? zesp?? - jest to mocny, wsp??czeny, energetyczny blues-rock raczej z "okolic Austin w Teksasie" (chocia? Chicago te? jest mile widziane), sporo klasyki (SRV, Hendrix), r?wnie? kompozycje w?asne zespo?u utrzymane w podobnym klimacie.
Je?eli kiedykolwiek spotkacie na swej drodze zesp?? Devil Blues koniecznie pos?uchajcie go. Naprawd? warto.

P.S.
To pisz? ja zwyk?y bluesfan wychowany na Muddy Watersie, Lutherze Allisonie, BB Kingu, Claptonie, Mayalu, Hendixie, Led Zeppelin, Deep Purple, SRV,..... kt?ry s?ucha? bluesa w czasach kiedy ch?opaki z Devil Blues robili w pieluchy. A teraz odczuwam "diabelnie" du?? rado?? s?uchaj?c tego jak m?odzi gar?ciami czerpi? z klasyki muzyki rockowej i bluesowej.
Ostatnio zmieniony listopada 29, 2005, 12:25 am przez karambol, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Devil Blues

Postautor: Tomii » listopada 29, 2005, 12:19 am

karambol pisze:Mi?o jest mi poinformowa? forumowicz?w o ciekawym zespole z kr?gu ognistego blues-rocka. Formacja nazywa si? DEVIL BLUES i pochodzi z Bia?egostoku. Tworzy go aktualnie pi?tka m?odych ludzi. Na muzycznej scenie s? ju? od jakiego? czasu - najpierw pod nazw? After Hours zdobyli II miejsce w konkursie m?odych wykonawc?w na "Jesieni z bluesem 2003" w mi?dzyczasie grali pod nazw? Stormy Monday by aktualnie wyst?powa? pod szyldem Devil Blues. Nazwa w ?aden spos?b nie powinna kojarzy? si? z "satanizmem" a tylko z "piekielnie" ostrym graniem i "diabelnie" wielk? rado?ci? jak? daje s?uchanie i ogl?danie ich na scenie.
Centraln? postaci? zespo?u jest bez w?tpienia gitarzysta Sebastian Koz?owski. Nieziemski, diabelnie utalentowany muzyk! Poza scen? spokojny, lekko przygarbiony m?ody cz?owiek z dredami na g?owie. Kiedy bierze do r?ki gitar? zmienia si? w wulkan energii. Wida? i s?ycha? ?e nie jest mu obce co i jak to gra. W ka?dy akord wk?ada ca?e serce, anga?uj?c si? bez reszty. W jego grze s?ycha? fascynacje Stevie Ray Voughanem, Jimim Hendixem, Chrisem Duarte czy te? Joe Bonamass?. Ale nie jest to jedynie kolejny kopista mistrz?w gitary. Nic z tych rzeczy. Doskona?ym uzupe?nieniem Sebastiana s? pozostali muzycy. Kamil Lickiewicz - "szata?ski" perkusita, basista Andrzej Koz?owski, klawiszowiec Przemys?aw Zalewski oraz wokalista Krzysztof Gorczak. Ka?dy z nich jest muzykiem ponadprzeci?tnym a razem stanowi? zesp?? o naprawd? du?ym potencjale.
Przedstawiony powy?ej wykaz muzycznych mistrz?w jednoznacznie wskazuje na kr?gi stylistyczne w jakich obraca si? zesp?? - jest to mocny, wsp??czeny, energetyczny blues-rock raczej z "okolic Austin w Teksasie" (chocia? Chicago te? jest mile widziane), sporo klasyki (SRV, Hendrix), r?wnie? kompozycje w?asne zespo?u utrzymane w podobnym klimacie.
Je?eli kiedykolwiek spotkacie na swej drodze zesp?? Devil Blues koniecznie pos?uchajcie go. Naprawd? warto.

P.S.
To pisz? ja zwyk?y bluesfan wychowany na Muddy Watersie, Lutherze Allisonie, BB Kingu, Claptonie, Mayalu, Hendixie, Led Zeppelin, Deep Purple, SRV,..... kt?ry s?ucha? bluesa w czasach kiedy ch?opaki z Devil Blues robili w pieluchy. A teraz odczuwam "diabelnie" du?? rado?? s?uchaj?c tego jak m?odzi gar?ciami czerpi? z klasyki muzyki rockowej i bluesowej.


Cieszy, ze coraz wiecej pojawia sie na scenie obiecujacej mlodziezy :)
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » listopada 29, 2005, 12:27 am

A to ciekawe..
Posluchalbym chetnie.
Pozdr
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: margo » listopada 29, 2005, 9:27 am

ja te? ch?tnie pos?ucham, poprosz? o info jak tylko wyjdzie p?yta nad kt?r? pracuj? w?a?nie
pzdr
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: pyroslaw1 » grudnia 2, 2005, 6:32 pm

Heja houu - powiem tylko tyle ?e ch?opak?w a szczeg?lnosci Sebastiana bardzo pozytywnie oceni? nas z mistrzunio Bartus ??czycki , ktory ich s?ysza? podczas ostatnich zaduszek bluesowych . Band jest naprawde godzien zauwa?enia . Ch?opaiki parcuj? na materia?em i to sie s?yszy na kazdym koncercie . A NA ZADUSZKCH w szczeg?lnosci utkwi? mi numerek VOODOOOOO CHILD - zajebiscie ogniste wykonanie . I to w trio - przypomina sie J.H.EXPIRENCE - mni e przynajmniej na jakis czas przytka?o z wrazenia . A ch?opak?w s?ysza?em nie raz i na jamikach i koncertach .
tak 3MAJATA - NARA
blues , to zawsze blues jest ...nigdy nie zawiedzie

www.slawekpyrko.pl
www.kasachorych.com
pyroslaw1
bluesman
bluesman
 
Posty: 282
Rejestracja: marca 5, 2005, 9:06 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: karambol » marca 26, 2006, 1:47 pm

Jak czytam relacje z Blues Colours (cho?by tutaj http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?p=79599#79599) ch?opaki z Devil Blues pokazali si? i pozostawili po sobie bardzo dobre wra?enie. Ja wiedzia?em ?e tak b?dzie.
Serdecznie gratuluj
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: sedit » marca 26, 2006, 6:05 pm

Oczywi?cie, ?e si? pokazali!
To bezwzgl?dnie druga kapela na BC i ciesz? si? jak dziecko, ?e us?ysz? tych przemi?ych go?ci na Jimway'u!
Bardzo dobry zesp??, razem z 7wNocy jedyni mnie wprowadzili w bardzo mi?y trans, ?wietne!

pozdrawiam Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: karambol » kwietnia 30, 2006, 6:54 am

Z nielicznie (jeszcze) docieraj?cych wie?ci z Bluestracji i gali Blues Top 2005 (np http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?p=85785#85785) wnioskuj? ?e ch?opaki Devil Blues znowu pokazali na co ich sta?. Zar?wno Boony jak i Derf w swoich relacjach z gali Blues Top 2005 bardzo ciep?o o nich pisz? a to na pewno o czym? (dobrym) ?wiadczy.
Ja wiedzia?em ?e tak b?dzie.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Janusz M. » kwietnia 30, 2006, 12:27 pm

?e pokazali,to pokazali! Mia?em niew?tpliw? przyjemno?? pos?ucha? i zobaczy? Devil?w tylko na Gali,ale wida? ?e te Diabe?ki jeszcze solidnie namieszaj? na naszej scenie bluesowej :-D
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: margo » maja 5, 2006, 1:03 pm

karambol pisze:Z nielicznie (jeszcze) docieraj?cych wie?ci z Bluestracji i gali Blues Top 2005 (np http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?p=85785#85785) wnioskuj? ?e ch?opaki Devil Blues znowu pokazali na co ich sta?. Zar?wno Boony jak i Derf w swoich relacjach z gali Blues Top 2005 bardzo ciep?o o nich pisz? a to na pewno o czym? (dobrym) ?wiadczy.
Ja wiedzia?em ?e tak b?dzie.

trza by?o widzie? min? Derfa jak zacz?li gra? :twisted: mnie by?o dane hehe
?wietni s? i tyle
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: karambol » maja 8, 2006, 8:58 am

No i wszystko ?adnie - Devil Blues wygrywa kolejny konkurs, zauwa?any jest i szanowany w Polsce a w swoim rodzinnym mie?cie cisza - ma?o koncert?w. Szkoda, wielka szkoda ?e nie dane jest nam tu w Bia?ymstoku ich pos?ucha?. Zdecydowanie zbyt rzadko graj? oficjalne koncerty . Prawd? m?wi?c po sukcesach na Blues Colours i Bluestracjach nie zagrali rzadnego koncertu.
Ale to chyba problem wi?kszy i nie tylko Devil Bluesa.
Wbrew pozorom w naszym mie?cie jest sporo ciekawych wykonawc?w wartych pos?uchania. Bo to nie tylko Kasa Chorych i Devil Blues ale te? The Hardworkers , Bracia i Siosty czy Aeroblus.
Organizatorzy nie rozpieszczaj? nas, zwyk?ych mi?o?nik?w bluesa , koncerty s? baaaardzo rzadko a jak ju? s? to reklama jest kiep?ciutka.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: oskark » maja 8, 2006, 7:44 pm

karambol pisze:No i wszystko ?adnie - Devil Blues wygrywa kolejny konkurs, zauwa?any jest i szanowany w Polsce a w swoim rodzinnym mie?cie cisza - ma?o koncert?w

No to trzeba co? zorganizowa?. Tyle zespo??w bluesowych to na pewno si? jaki? klub znajdzie i zorganizuje jam session.

Tak to u nas jest, ?e s? miejsca gdzie si? gra bluesa i gdzie si? nie gra lub ma?o. Blues to ma?o dochodowy interes:)

oskar
PS. Wszyscy chwal? Blues Devil no to i ja si? do??cze. Naprawde ch?opaki daj? niez?ego czadu i tak trzyma?. Na pewno jeszcze nie raz si? spotkamy i mo?e nawet pogramy na jamie po Jimiwayu :)
nowa płyta -fragmenty- http://www.bluesdoctors.info/?m=5
Awatar użytkownika
oskark
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 34
Rejestracja: marca 31, 2006, 9:36 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Kożuch » maja 11, 2006, 8:52 pm

Pewnie... mogliby zagra? np. w Rycz?cych 40-stkach. By?em tam niedawno na jammingach i mam bardzo mi?e wspomnienia :) Devil Blues s?ysza?em za to w swoim rodzinnym mie?cie i rzeczywi?cie musz? przyzna?, ?e ch?opaki wiedz? na czym rzecz polega... tak gor?co, jak tylko mog?, ?ycz? kolejnych sukces?w - niech podlasiaki poka??, na co ich sta?! :)
Kożuch
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 22
Rejestracja: maja 11, 2006, 8:41 pm
Lokalizacja: August?w

Devil Blues

Postautor: Sławek Nalej » maja 21, 2006, 2:53 pm

Mia?em t? przyjemno?? osobi?cie pozna? Sebastiana, bardzo utalentowanego gitarnika tego zespo?u. Ze wzgl?du na to, ?e jest bardzo skromnym i zdolnym cz?owiekiem (co trzeba ceni? u artyst?w) - ?ycz? mu wielu sukces?w.
Sebku, trzymaj sie ze swoim bandem! My?l?, ?e spotkamy si? niebawem na jakim? festiwalu. :wink:
Pozdrowienia dla ca?ej kapeli Devil Blues!
Awatar użytkownika
Sławek Nalej
bluesman
bluesman
 
Posty: 272
Rejestracja: września 1, 2005, 2:56 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: bluesman7 » maja 23, 2006, 8:14 pm

Witam Ci? S?awku i dziekuj? za mi?e s?owa.Ze swojej strony dodam r?wnie?,?e mi?o by?o pozna? i do zobaczenie na bluesowych imprezkach.Pozdrowienia dla ca?ego bandu.
Sebastian Kozłowski
Awatar użytkownika
bluesman7
bluesman
bluesman
 
Posty: 328
Rejestracja: października 24, 2005, 1:11 pm

Postautor: bartic » maja 23, 2006, 9:35 pm

przes?ucha?em dost?pne utwory na forum i jestem mile zaskoczony. bez urazy, ale jako? spodziewa?em si? 'standardowego' grania, bo tyle tego jest... tylko tego tytu?owego 'devila' przyda?oby si? wi?cej w d?wi?kach :)

pozdrawiam i powodzenia!
bartic
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: bluesman7 » maja 23, 2006, 11:06 pm

"tytu?owy Devil" jest jak najbardziej w d?wi?kach zawarty ,ale oczywi?cie wszystko w rozs?dnych proporcjach , bo to jest jednak blues,a na pocieszenie podpowiem, ?e na pewno wi?ksz? ilo?? Devila znajdziesz w kapelkach Death metalowych:)
...te nagrania, kt?re s? dost?pne nie odzwiercieslaj? w pe?ni stylistyki naszego grania(ograniczone mo?liwo?ci studyjne), wi?c zapraszam na koncerty jakby co.
Pozdrawiam serdecznie.
Sebastian Kozłowski
Awatar użytkownika
bluesman7
bluesman
bluesman
 
Posty: 328
Rejestracja: października 24, 2005, 1:11 pm

Postautor: bluesman7 » maja 24, 2006, 11:59 pm

ZAPRASZAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH NA NASZ? STRONKE www.devilblues.com
,co prawda w ci?g?ej przebudowie,ale istnieje i dobrze si? ma.Umie?cili?my na niej fragmanty kilku numer?w w naszym wykonaniu.W?a?nie dosz?y dwa nast?pne.Wszelkie uwagi...(pozytywne) mile widziane :lol:
pozdrawiam
Sebastian Kozłowski
Awatar użytkownika
bluesman7
bluesman
bluesman
 
Posty: 328
Rejestracja: października 24, 2005, 1:11 pm

stronka

Postautor: Sławek Nalej » maja 26, 2006, 10:30 am

bluesman7 pisze:Wszelkie uwagi...(pozytywne) mile widziane :lol:


Rozumiem, ze negatywnych nie czytacie.. :wink:
Git stronka.
Najbardziej podoba mi sie "Mr. Wolf".
Pozdro!
Awatar użytkownika
Sławek Nalej
bluesman
bluesman
 
Posty: 272
Rejestracja: września 1, 2005, 2:56 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Jakub TELE » maja 26, 2006, 2:09 pm

Nie czytaj? negatywnych bo nie mo?na napisa? nic z?ego, chyba ?e z zazdro?ci.
Pozdro dla devil?w...
Awatar użytkownika
Jakub TELE
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: grudnia 10, 2005, 2:22 pm
Lokalizacja: ?yrard?w

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 25, 2006, 3:58 pm

W?a?nie otrzyma?em p?ytk?. No Chopy! Nie?le sobie poczynacie.
Devil Blues, pojawi si? w Okolicach Bluesa 11-wrze?nia w poniedzia?ek o 23:00!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: karambol » października 15, 2006, 8:59 pm

Byłem sobie ostatnio na koncercie Devil Blues w białostockim klubie Odeon i co? Co mam tu napisać? Że było WSPANIALE. Tak BYŁO! I TO JAK!!!! Zespół wystąpił bez klawisza i musiał mocno przemeblować repertuar. I zrobił to cudnie. Pojawiły się "nowe" numery takie jak "Little Wing", "Trill is gone" w zabójczo-powalających wersjach, "stare" kawałki musiały zostać przearanżowane i ... powstała nowa jakość. "Dream" w dzisiejszym wykonaniu jak mawiają sprawozdawcy sportowi - STADIONY ŚWIATA - a jak mawiają bluesfani - żar, ogień, pasja, emocje I MAŁO CO TĄ BUDĘ ODEON BY ROZNIOSŁO !W PIz..U !. Jakie to wspaniałe uczucie, dla zwykłego prostego słuchacza móc delektować się takimi wspaniałościami.
Na koncert zabrałem swoją kochaną żonę (właśnie ochodzimy 20 rocznicę ślubu) która w tej muzyce nie jest zupełnie zaznajomiona i pytam ją przewrotnie "czy ci sie podobało?" a ona na to "BAAAAAARDZO" I to są najlepsze referencje dla zespołu. I tu powinna skończyć się ta recenzja. Ale .... Moja żona w ten sposób zwróciła uwagę na totalne zaangażowanie muzyków zespołu w to co grają.
I tak to właśnie jest z chłopakami z DEvil Blues - nie sposób ich nie lubić. Z prostego powodu - to jest cholernie szczera i płynąca wprost z serca muzyka. Można rozbierać ich ostatni kocert na składniki podstawowe , rozkminiać to co i jak grają. Jedno jest pewne - w składzie czteroosobowym to zupełnie inny zespół niż ten pięcioosobowy. Bez klawisza zespół jest zadziorny, ostry , pikantny , korzenny, gitarowe granie bez pardonu, prowokujący do innego spojrzenia na znane z ich repertuaru kawałki.
I jak tak sobie słuchałem tego koncertu doznałem pewnego olśnienia dotyczącego gry basu czyli Andrzeja Kozłowskiego. Jest to rasowy basista z krwi i kości, który stoi spokojnie sobie gdzieś z boku , szarpie te swoje cztery druty , nie robiąc przy tym zbędnego zamieszania. Nikt być może nie zdaje sobie sprawy z tego że ON tam jest. Ale niech tylko ma zły dzień, albo bas mu nie "brzmi" od razu słychać TRAGEDIA!! czegoś tu brak!! To jest taki typowy muzyk tła - którego nie zauważamy na co dzień ale bez którego NIE MA ZESPOŁU. Muzyk NIEZASTĄPIONY
!! Salut i Pokłony do ziemi
Nie ma co ukrywać koncert by zajebisty , zmusił zespół do pokazania innego swojego oblicza i TO SIĘ W ZUPEŁNOŚCI UDAŁO
Jeżeli drogi słuchaczu na swej drodze spotkasz kiedykolwiek chłopaków z Devil Blues zatrzymaj się chwilę i posłuchaj - NAPRAWDĘ WARTO !!
Ostatnio zmieniony marca 22, 2009, 10:31 pm przez karambol, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 15, 2006, 9:25 pm

Wiesz Karambol, ta recenzja, powinna znale?? si? na ok?adce kolejnej p?yty "Devil Blues". Gratuluj? Ch?opakom i Tobie!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: karambol » października 15, 2006, 9:26 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Wiesz Karambol, ta recenzja, powinna znale?? si? na ok?adce kolejnej p?yty "Devil Blues". Gratuluj? Ch?opakom i Tobie!!!

Zadbam o to aby tak by?o!
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Krzysiek Gorczak » października 15, 2006, 10:20 pm

karambol pisze:Na koncert zabra?em swoj? kochan? ?on? (w?a?nie ochodzimy 20 rocznic? ?lubu)...


Karambol sk?adam Wam zatem Najserdeczniejsze ?yczenia jeszcze mn?stwa, mn?stwa kolejnych dwudziestych rocznic :)
Oby w zdrowiu i mi?o?ci :) ..i z bluesem :)

PS. Dzi?ki za pozytywne recenzje koncertu :)
aby żyć...

www.devilblues.com
Awatar użytkownika
Krzysiek Gorczak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 148
Rejestracja: czerwca 27, 2006, 11:49 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Estetka » października 16, 2006, 9:54 am

S?ysza?am ch?opak?w w Tychach "na Riedlu" i baaardzo mi si? podoba?o.
Awatar użytkownika
Estetka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 61
Rejestracja: października 11, 2006, 11:09 am

Postautor: Beata ;-) » października 27, 2006, 1:01 pm

Na stronie Devil Blues jest do pobrania pi?kny kawa?ek - 'Sounds of freedom'.
Trwa zaledwie 2 minuty, ale te dwie minuty to dla mnie ca?a poezja. Zachwyca...jestem wra?liwa na takie delikatne d?wi?ki.

Po wymianie maili z Sebastianem ju? wiem, ?e te kilkadziesi?t sekund - to ca?e ?ycie tego 'utworu' :( .
Zabola?o.

Sebastian, zwracam si? do Ciebie na tym forum - prosz?, postarajcie si? o wi?cej - takiej w?a?nie muzycznej poezji .

Mo?e uda mi si? w ko?cu zobaczy? Was na '?ywo' .
A po p?ytk? Sebastian - ju? si?gam ;-)

Pozdrawiam ca?y zesp?? - Beata
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: paranoja » października 27, 2006, 3:56 pm

Przyjed? na JimiWay do Ostrowa - z Legnicy nie masz daleko :P
A tak apropos poezji w utworach DB polecam r?wnie? Come fly with me..

Ja od samego pocz?tku zaci?cie trwam przy utworze Dream, kt?ry ma w sobie wszystko.. emocje tak skrajnie i przeogromne, rozpacz, ogie? ..dos?ownie wszystko....sztuk? jest w nieca?ych dwunastu minutach sprawi?, by niebiosa rozs?pi?y si? w milczeniu...
paranoja
 

Postautor: Beata ;-) » października 27, 2006, 6:16 pm

Ubra?a? te odczucia w odpowiednie s?owa.

Devil Blues uj?? mnie- 'Sounds of freedom'.
Co prawda to nie jest 12 min. jak w utworze, o kt?rym wspomnia?a? - ale w tych kilkudziesi?ciu sekundach jest tyle delikatno?ci, a przy tym s?ycha? kawa? wra?liwego serducha - i to mnie cieszy, ?e ch?opaki potrafi? tak gra?.

P?ytk? b?d? mie? dopiero [mam nadziej? :)_] w przysz?ym tyg. Na pewno gdy j? przes?ucham - to napisz? o swoich wra?eniach.

Jestem to chyba winna Sebastianowi :wink: .
Pozdrawiam.

Beata
Ostatnio zmieniony października 27, 2006, 6:49 pm przez Beata ;-), łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: paranoja » października 27, 2006, 6:48 pm

Pisz zawsze o tym co czujesz.. ten spos?b wyrazu cho? najprostszy mo?e wiele komu? "da?".. Oni poniek?d s? dla nas, a my dla Nich..nasze emocje s? odpowiedz? na Ich..

Mo?e podchodz? nieco zbyt sentymentalnie do DB, ale tak na mnie dzia?a ta muzyka .. czasem wystarczy jak ?piewa? Bastek Riedel "to ma?e co?", by w ci?gu jednej chwili, kt?ra jest niczym wieczno??...poj??, ?e to, ?e tu jeste? ma jaki? sens....

pozdrawiam..
paranoja
 

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości