Devil Blues

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Postautor: Mythrone » listopada 6, 2006, 11:02 pm

Bardzo mnie sie debiutancka p?yta podoba...i ciesz? sie niezmiernie, ze by?o mi dane pozna? niekt?rych z Pan?w podczas letniego wypadu do Tarnowa...tak, "Krycha" to niezbyt smakowity p?yn... :)
Awatar użytkownika
Mythrone
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 45
Rejestracja: października 16, 2006, 7:19 am
Lokalizacja: Krakow

Postautor: StS » listopada 11, 2006, 2:27 pm

Przepad?y dotychczasowe wpisy w ksi?dze go?ci na stronie DEVIL BLUES.
By? mo?e serwer nie wytrzyma? ilo?ci i temperatury wpis?w.
Za?o?ona jest nowa ksi?ga - powinna wytrzyma
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: bluesman7 » listopada 11, 2006, 3:26 pm

no troch? szkoda, bo by?a zawarta tam nasza ca?a "kr?tka historia", ale gdyby kto? z tu obecnych mia? ochote powt?rzyc wpisik, byloby bardzo mi?o, poniewa? nik?e s? szanse na odzyskanie tych "oryginalnych". Pozdr?wka.
Sebastian Kozłowski
Awatar użytkownika
bluesman7
bluesman
bluesman
 
Posty: 328
Rejestracja: października 24, 2005, 1:11 pm

Postautor: margo » listopada 11, 2006, 4:15 pm

mam nadziej?, ?e najbli?szym koncercie (W-wskie Noce Bluesowe) b?d? mog?a kupi? p?yt
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: karambol » listopada 13, 2006, 2:51 pm

StS pisze:Przepad?y dotychczasowe wpisy w ksi?dze go?ci na stronie DEVIL BLUES.
By? mo?e serwer nie wytrzyma? ilo?ci i temperatury wpis?w.
Za?o?ona jest nowa ksi?ga - powinna wytrzyma?.

Ju? jest OK zapisy "wr?ci?y"
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: bluesman7 » listopada 13, 2006, 2:57 pm

margo pisze:mam nadziej?, ?e najbli?szym koncercie (W-wskie Noce Bluesowe) b?d? mog?a kupi? p?yt??


bez problemu Margo, je?eli tylko przebijesz si? przez ten t?um fan?w :) pozdrawiam
Sebastian Kozłowski
Awatar użytkownika
bluesman7
bluesman
bluesman
 
Posty: 328
Rejestracja: października 24, 2005, 1:11 pm

Postautor: StS » listopada 13, 2006, 4:59 pm

karambol pisze:Ju? jest OK zapisy "wr?ci?y"
Pi?knie!
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Beata ;-) » listopada 14, 2006, 9:24 am

W?a?nie wczoraj dotar?a do mnie p?yta i tak jak obieca?am Sebastianowi - podziel? si? swoj? opini? na jej temat. Powiem tak - bardziej chc? ni? musz?.

Przyznam szczerze, ?e nie przypuszcza?am, ?e tak mnie ta p?yta mi?o zaskoczy.

Zaczn? od tego, ?e zauwa?y?am j? dzi?ki StS-owi, kt?ry tutaj, na tym forum tak dok?adnie nam j? przedstawi?. Ale nie b?d? opiera? si? na jego recenzji tylko powiem [postaram sie w skr?cie] jakie na mnie zrobi?a wra?enie.

OGROMNE !
Pi?kna p?yta, kt?ra jak si? dowiedzia?am mia?a by? tylko przepustk? na festiwale bluesowe. ..
Jestem pod wielkim jej wra?eniem. Bardzo dojrza?a p?yta.
Moja ulubiona guitar - kt?ra ka?dy niemal?e utw?r zaczyna mi?kko i delikatnie. Zapoznaje s?uchacza - informuje, jakiego nastroju mo?emy oczekiwa? w najbli?szych minutach. Nie jest nachalna, jedynie mo?na j? odbiera? - jakby sta?a na stra?y ca?ego tego muzycznego przedstawienia.
To co lubi? - jest 'szefem' na scenie.

Pi?kne piano i vocal - kt?ry kolejny raz potwierdza, jak mo?na pomyli? si? okre?laj?c kogo? po g?osie. Do wczorajszego dnia zanim mia?am przyjemno?? odpali? ten 'devilowski' kr??ek, widzia?am na fotkach ca?y band , na kt?rych Krzysztof Gorczak wygl?da tam na 'grzecznego ch?opczyka' :) - dlatego nie mog?am doczeka? si? chwili kiedy w ko?cu b?dzie dane mi by?, w posiadaniu tej p?yty i pozna? barw? jego g?osu.
Po przes?uchaniu, jestem pozytywnie zaskoczona.

Powiem ju? kr?tko - wielki uk?on dla Was ch?opaki - to jest kolejna p?yta, kt?ra my?l? - nie szybko si? znudzi.

Ps. Kole?anka, kt?ra po powrocie z Rawy powiedzia?a mi, ?e na koncercie jeste?cie lepsi ni? na p?ycie....powiem tak - je?eli na p?ycie jeste?cie tak wspaniali, to co si? dzieje na koncertach :)?

Dzi?ki ch?opaki, za pi?kne muzyczne doznania, jakie przysz?o mi wczoraj prze?ywa?. Pozdrawiam i ?ycz? Wam szczerze - wytrwa?o?ci i takiej muzy jak? tworzycie teraz z ma?? pro?b? do Sebastiana - wi?cej klimat?w jak w utworze - 'Sounds of...' Ale i tak jest wszystko na sz?stk? ;-)
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: StS » listopada 14, 2006, 4:58 pm

Mi?o si? czyta takie listy.

Fragment wyst?pu Devil Blues mo?na ?ci?gn?? ze strony: http://rea.livenet.pl/JBF2006/ - 'Who Knows' w wersji Devil Blues unosi.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Beata ;-) » listopada 14, 2006, 5:10 pm

;-) dzi?ki wielkie, ale dobrze wiesz, ze i tak nie odda to
ducha - atmosfery jaki panuje na '?ywo' ...
Pozostaje mi za?atwi? ch?opakom koncert w Legnicy :)
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: paranoja » listopada 14, 2006, 5:23 pm

Tylko pogratulowa? Devilom tak zaci?tych "fanek" :twisted: 8) :D
Pami?taj, ?e ka?da fscynacja ma granice.. a ich przekraczanie bywa niezdrowe :wink: mi?ej zabawy w Legnicy :D
paranoja
 

Postautor: Beata ;-) » listopada 14, 2006, 5:31 pm

Spokojnie ...:)
Jak na razie to nie jestem fank?, jedynie spodoba?a mi si? ich p?yta,
a to ?eby zosta? fank? - jedna p?yta my?l? nie wystarczy :).

Poczekamy , zobaczymy ...:)
A koncert w Legnicy to tylko - my?l wypowiedziana g?o?no,
bo aby go zorganizowa?, to nie jest to przeciez prost? spraw?.

Wszystko pod kontrol? :) , ja ju? mam swojego Idola -
pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: StS » listopada 14, 2006, 7:37 pm

paranoja pisze:mi?ej zabawy w Legnicy :D
Z koncertem w Legnicy to bardzo dobry pomys? - grupa chyba jeszcze nie gra?a na po?udniowym zachodzie.
Mo?e uda si? zorganizowa? koncert r?wnie? w Szczecinie? Ostatnio grali tam prawie p?? roku temu.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: paranoja » listopada 14, 2006, 9:24 pm

Hmm... wiesz swego oczasu owszem - organizowa?am niekt?rym zespo?om koncerty u nas, aczkolwiek np. z Cree by? ju? wiekszy problem i nie da?o rady zrobi? im koncertu.
Publika u nas jest s?abiutka..ta blues -rockowa w szeczg?lno?ci. Bluesada np. ma ju? swoj? rang?, wiec ludzie zjezdzaja i DK S?owianin jest prawie pe?ny.. frekwencja jednak tez z roku na rok slabsza. Mozna zrobic kobcert w stylu 'zjednoczonych sil' i np. zaprosic Devili - Bialystok, nie wiem - Tortille - Toru? + lokalne typu After Blues, FBB ..aczkolwiek wlasnie u nas nie ma jak to wlasciciele lokali sugerowali kiedy chcialam robic Cree - publiki :/

Wiadomo to sa koszta zwiazane z dojazdem, honorarium, noclegiem.. a w momencie kiedy to sie nie zwroci nikt nie wylozy kasy:/

Narazie pozostaje mi pozostac przy heavy metalowych graniach.. tutaj ta publika zawsze zagrzewa wykonawcow, a u nas z bluesem na Pomorzu cienutko..:(
paranoja
 

Postautor: StS » listopada 14, 2006, 9:46 pm

paranoja pisze:...z bluesem na Pomorzu cienutko..:(
Nie poddawaj si
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: paranoja » listopada 14, 2006, 9:53 pm

Ja si? nie poddaj? :wink: wci?? w??cz? raczej po Polsce gdzie? stopem z nurtem bluesa 8)
paranoja
 

Postautor: B&B » listopada 15, 2006, 7:58 pm

To moze poki co przyjedzcie do W-wy?
30-go, Proxima, WBN otworza Devile :)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: paranoja » listopada 15, 2006, 8:37 pm

Mia?am to w planach niestety jednak za swoje niekt?re zachowania trzeba ponosi? konsekwencje.. i tym razem rezultatem ostatnich poczyna? jest brak mozliwo?ci mojego pojawienia si? na WBN :( Devili zapewne zobacze zn?w za kilka d?ugich miesiecy.. ale ?ycze Wam wielkich emocji w Wawie.. kt?re koncertom ch?opak?w przynajmniej mnie zawsze towarzy?y :(

pozdrawiam B&B :)
paranoja
 

Postautor: karambol » listopada 25, 2006, 2:07 am

Prawie dok?adnie rok temu za?o?y?em ten w?tek informuj?c og?? spo?ecze?stwa o istnieniu bardzo ciekawego, bluesowego zespo?u. Od pierwszego razu kiedy ich us?ysza?em wiedzia?em ?e wyrosn? z nich "bluesowe diabe?ki" z kt?rych b?dzie pociecha. Ja wiedzia?em ?e tak b?dzie.
Min??o 12 miesi?cy , przez ten czas bardzo wiele wydarzy?o si? w samym zespole jak i wok?? niego.
Wystartowali naprawd? imponuj?co. Przez ostatni rok pojawili si? chyba na wszystkich imprezach bluesowych kt?rym towarzyszy? konkurs. Wyst?pili na najwa?niejszych festiwalach, w??cznie z ONB, Rawa blues, Jamiway, Jesie? z bluesem. Swoim czerwonym "Devil busem" zje?dzili Polske wzd?u? i wszerz. Pojawiali si? wsz?dzie tam gdzie kto? chcie? ich s?ucha?. Nie wa?ne by?o czy finansowo si? takie wyjazdy op?aca?y. Chcieli si? sprawdzi?, pokaza? si?, otrze? na zawodowej scenie muzycznej, zdobywa? do?wiadczenie, rywalizowa? z innymi wykonawcami. A przy okazji zdobywali nagrody - w zasadzie wsz?dze tam gdzie si? pojawiali zdobywali jakie? trofea (szczeg??y na www.devilblues.com). Z tych wszystkich nagr?d ja osobi?cie za najcenniejsz? uwa?am zwyci?stwo na Festiwalu Muzycznym im. R. Riedla. Du?y, presti?owy festiwal, wcale nie bluesowy przecie? tylko og?lnomuzyczny. Znaczy konkurencja du?o wi?ksza no i tym bardziej jest to cenne trofeum. Wa?n? rzecz? jest te? to ?e wsz?dze tam gdzie zagrali zdobywali uznanie zar?wno juror?w jak i zwyk?ych suchaczy. A czym ?e to zjednywali t? sympati?? Zapyta? m?g?by jaki? malkontent. To ?e na pewnym poziomie wykonawczym trza mie? technik? i umiej?tno?ci og?lnomuzyczne to wiadomo i oni to maj? - bo to jest BAZA. Najwa?niejsza moim zdaniem jest NADBUDOWA - czyli pasja, szczero??, ?ar, serducho do muzyki, rado?? grania. Ot tak sobie z niczego. Bo oni maj? to w sercu. Tak my?l?. Tak czuj? ?e tak w?a?nie jest. Przypominam ?e jestem zwyk?ym bluesfanem i to co czuj? w?asnymi nieudolnymi s?owy opisuj?.

Jakby tego by?o ma?o W tym?e 2006 w?asnym sumptem wydali p?yt?, kt?ra zbiera bardzo dobre recenzje.

Zesp?? z pi?cioosobowego sta? si? kwartetem - uby?y instrumenty klawiszowe. Jaki to mia?o wp?yw na zesp??? Jako s?uchacz odbieram te dwa sk?ady jako prawie zupe?nie inne zespo?y. Instrumenty klawiszowe maj? to do siebie, ?e bez wzgl?du na to czy brzmi? "hammondem", pianem elektrycznym czy jak?? inn? klawiszow? barw?, dodaj? muzyce ?agodno?ci, subtelno?ci i zwiewno?ci. Devil Blues pozbawiony tego instrumentu zmuszony zosta? przemeblowa? si?y i ... repertuar. Muzycy, a zw?aszcza Sebastian musieli wzi?? na siebie nowe, muzyczne obowi?zki. Aran?acje te? musia?y zosta? lekko przerobione. We czw?rk? Devile brzmi? zadziornie, z pazurem, z tak? niepokoj?c? szorstko?ci? i pikantno?ci?, "korzennym" przypa?em i gitarowymi klimatami. Kiedy? na jednym z koncert?w w kwartecie graj?c "Dream" tak si? rozp?dzili, tak si? zap?dzili ?e po pierwsze ma?o co lokalu nie rozwalili a po drugie pojechali w takie gitarowe ekspresje i klimaty ?e mi prawie "Wishbone Ash" zapachnia?o.
Nie podejmuj? si? ocenia? czy lepiej im w kwartecie czy w kwintecie, nie wiem czy chcia?bym aby w ko?cu znale?li godnego nast?pc? Przemka za kalwiatur?. Je?eli Oni tego potrzebuj? to niech tak b?dzie. Ja ich granie, ich podej?cie do muzyki uwielbiam , szanuj? i akceptuj? (cokolwiek by nie zrobili) po prostu ufam w ich muzyczn? intuicj?.
Przez ten rok udoskonalili te? niew?tpliwie sw?j warsztat muzyczny, i to zar?wno indywidualnie jak i w zgraniu ca?ego zespo?u. Brzmi? naprawd? zawodowo i bez zarzutu.
Podobnie rakietowy start mia?y kilka lat temu m.in. takie zespo?y jak JJband i ?cigani, kt?re dzi? nale?? do absolutnej czo??wki polskiego bluesa. Czy podobnie b?dzie z naszymi "bluesowymi diabe?kami"? Kto wie? Wszystko w ich r?kach? Ja osobi?cie mam nadziej? ?e tak b?dzie.
Jaki b?dzie ten nast?pny rok? Oby nie gorszy. Mam nadziej? ?e zesp?? ugruntuje swoj? pozycj? na bluesowej scenie. Mo?e wyda kolejn? p?yt?? A mo?e b?dzie to p?yta live? Kto wie? Kto wie? Kto wie?
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: KRIST » listopada 25, 2006, 12:47 pm

chcialem powiedziec ze slyszalem kapelke na laubie SUPER.
KRIST
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy

Postautor: margo » listopada 25, 2006, 1:15 pm

bluesman7 pisze:
margo pisze:mam nadziej?, ?e najbli?szym koncercie (W-wskie Noce Bluesowe) b?d? mog?a kupi? p?yt??


bez problemu Margo, je?eli tylko przebijesz si? przez ten t?um fan?w :) pozdrawiam

hmm jakby to uj?? :roll: jestem w tym wyj?tkowym a zarazem bardzo wygodnym po?o?eniu, ?e mam "Agenta", przed kt?rym ten t?um si? sam rozst?pi :twisted:
do zobaczenia
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: Muddy Waters » listopada 26, 2006, 1:37 am

"Jesie? z Bluesem" kolejny sukces zespo?u.
Pozdrawiam i gratuluj? :D
Awatar użytkownika
Muddy Waters
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: listopada 26, 2006, 1:31 am
Lokalizacja: jestem z miasta

Postautor: v0jta5s » listopada 27, 2006, 12:09 pm

Piekielnie genialny zesp??. M?j znajomy handluj?cy p?ytami, powiedzia? i? strasznie oci?gali si? z wydaniem p?yty
"Mnie si? chce ?adnych kobiet i du?o piwa. A mog? wypi? tylko dwa du?e i ci?gle z t? Ka?k?, ci?gle z t? Ka?k? (...)" "Szewcy"Stanis?aw "Witkacy" Witkiewicz
Awatar użytkownika
v0jta5s
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: listopada 27, 2006, 11:24 am
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: Krzysiek Gorczak » grudnia 5, 2006, 12:36 am

Jako, ?e troszk? os?b prosi?o o teksty naszych utwor?w, w?a?nie zosta?y one wrzucone na stronk?.
Trzy utwory z p?yty i jeden, kt?rego tam nie ma, ale zdarza nam si? go pope?nia? na koncertach :)

Oto bezpo?redni link http://devilblues.com/teksty.html

Mi?ego ?piewania :D
aby żyć...

www.devilblues.com
Awatar użytkownika
Krzysiek Gorczak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 148
Rejestracja: czerwca 27, 2006, 11:49 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: StS » grudnia 5, 2006, 11:00 pm

Krzysiek Gorczak pisze:...Mi?ego ?piewania :D
Je?li do kogo? z Was nie dotrze Miko?aj, to mo?e znaczy?, ?e us?ysza? m?j ?piew.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Krzysiek Gorczak » grudnia 6, 2006, 10:50 am

StS pisze:
Krzysiek Gorczak pisze:...Mi?ego ?piewania :D
Je?li do kogo? z Was nie dotrze Miko?aj, to mo?e znaczy?, ?e us?ysza? m?j ?piew.


StS po co tyle samokrytycyzmu ;) Miko?aj jest bardzo tolerancyjny :D
aby żyć...

www.devilblues.com
Awatar użytkownika
Krzysiek Gorczak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 148
Rejestracja: czerwca 27, 2006, 11:49 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Beata ;-) » grudnia 6, 2006, 11:34 am

A ja jestem ciekawa jak brzmi g?os STS-a, bo jego recenzje p?yt s? fantastyczne. Gdy si? je czyta, to od razu chce si? ich pos?ucha?.
Mo?e jego vocal, te? mi?o by nas zaskoczy? [?]

- pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: StS » grudnia 6, 2006, 4:47 pm

Krzysiek Gorczak pisze:...StS po co tyle samokrytycyzmu ;) Miko?aj jest bardzo tolerancyjny :D...
Miko?aj m?g?by wytrzyma?, ale renifery by si? sp?oszy?y - mam do?wiadczenia z domowym sier?ciuchem.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: B&B » grudnia 7, 2006, 8:33 am

StS-ie, przeciez podeslalem ci nagrania/sciage! Sprobuj przy nich, ew. jak masz odpowiedni sprzet to przycisz wokal (sorry Krzysztofie) i trenuj.. karaoke :D Dream, dream, dream...

ps. Beato, glos StS-sa jest bardzo interesujacy i nietuzinkowy, aczkolwiek slyszelismy go tylko w wersji mowionej.
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: StS » grudnia 7, 2006, 6:32 pm

B&B pisze:...przeciez podeslalem ci nagrania/sciage!...
W ten w?a?nie spos?b wyda?o si?, ?e posiadasz koncertowe nagrania Devil Blues, za kt?re uprzejmie dzi?kuj
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 264 gości

cron