Devil Blues

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Postautor: karambol » maja 29, 2008, 11:12 pm

e m d ż i pisze:Ostatnio dosyć często słyszy (właściwie czyta) się o "niesamowitym koncercie" formacji Devil Blues.

No właśnie i to mnie strasznie boli. Zespół niestety nie gra specjalnie dużo koncertów. A szkoda.
e m d ż i pisze: Ciekawa bardzo jestem jak teraz brzmią.

Jutro będzie mogła się przekonać słuchając w internecie ich "radiowego" koncertu.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: BluesManiek » maja 31, 2008, 11:37 am

Koncercik w radio wybitny. Palce lizać. Czy są to duże przeszkody aby Marcin Nadolny został na stałe w zespole? Nie dość że jest wybitnym hammondzistą to dodatkowo jego żywiołowość na scenie dodaje zespołowi dużo do scenicznego wizerunku. Nie wiem czy ci wszyscy którzy widzieli oba koncerty z Marcinem w składzie zwrócili uwagę że KAŻDA jego solówka kwitowana była burzliwymi i spontanicznymi oklaskami podziwu.
Awatar użytkownika
BluesManiek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 30
Rejestracja: stycznia 27, 2008, 11:11 am
Lokalizacja: Podlasie

Postautor: Grzegorz Sterna » czerwca 1, 2008, 9:43 pm

e m d ż i pisze:Ostatnio dosyć często słyszy (właściwie czyta) się o "niesamowitym koncercie" formacji Devil Blues. Ciekawa bardzo jestem jak teraz brzmią. Dzięki za recenzje.


dla mnie od pierwszego usłyszenia Devil Blues = Niesamowity Koncert
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: StS » czerwca 28, 2008, 12:31 pm

W oczekiwaniu na koncertową płytę Devil Blues muszę wyjaśnić niedomówienia. Pod adresem http://rea.livenet.pl/JBF2006 nie ma całego zapisu występu zespołu na Jimiway Blues Festival 2006. "Podziemne" wydawnictwo:
Obrazek
zawiera obszerniejszy materiał.
Te dokumentalne nagrania można znaleźć w internecie.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » lipca 6, 2008, 11:00 am

Na stronie zespołu są nowe informacje,
Obrazek
a wśród nich nowe plany koncertowe.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: B&B » lipca 7, 2008, 6:48 am

Ooo :shock: Zagrają na ONB - a to ci niespodzianka :D
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: karambol » lipca 27, 2008, 4:50 pm

26 lipiec plac Miejski w Białymstoku na dużej scenie z zawodowymi światłami i monumentalnym nagłośnieniem Devil Blues. Pierwsze zaskoczenie - nowy basista. W składzie zespołu Jacek Kaczyński znany wcześniej z działalności w zespole Kasa Chorych (tu dla przypomnienia więcej o Jacku http://www.bialystokblues.com/index.php ... zycyOpis#K ). Nie mieli specjalnie dużo czasu na próby ale to co usłyszeliśmy napawa dużym optymizmem. Jako basista Jacek od zawsze należy do moich ulubieńców dlatego nie martwiłem sie o jego umiejętności tylko o stopień zgrania z zespołem. A było bardzo dobrze. Nagłośnienie było monumentalne , niskie tony zwalały z nóg. Na szczęście już po pierwszym utworze trochę tych dołów zdjęto i do końca koncertu było ok. A sam koncert na takim poziomie jak od dawna przyzwyczaił mnie zespół - zawodowstwo. Miły s sympatyczny wieczór zakończony prezentacją filmu "Skazany na bluesa" na wielkim ekranie, pod gołym niebem.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: kamilteau » lipca 27, 2008, 10:33 pm

B&B pisze:Ooo :shock: Zagrają na ONB - a to ci niespodzianka :D


A no zagrali - oni i zespół Limbo jako laureaci ubiegłorocznego konkursu mieli prawo do występu na "dużej scenie" w amfiteatrze. Z tych dwóch nagrodzonych zespołów (Limbo, Devil Blues) ci drudzy zrobili na mnie dużo lepsze wrażenie - w ich graniu było więcej bluesa, panowie z Limbo trochę kluczyli wokół różnych stylów. Bardzo fajne granie, świetny kontakt z publicznością - dla mnie jak najbardziej na plus! :)
Jednak wiem, nie da się, zawsze wygra blues...
http://www.sarmatajam.fora.pl/
Awatar użytkownika
kamilteau
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 113
Rejestracja: września 15, 2007, 7:10 pm
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Postautor: StS » września 24, 2008, 7:42 pm

Obrazek
Ta płyta ma się ukazać jesienią tego roku. Od kilku dni mamy już jesień, więc premiera coraz bliżej.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: karambol » września 24, 2008, 8:02 pm

W zestawie "Antologia Polskiego Bluesa" znalazł się jeden z utworów z tej płyty. Można to potraktować jako aperitif przed konsumpcją właściwej płyty. Zapowiada się smakowicie.
P.S.
Kiedy słyszę hammonda we władaniu Marcina Nadolnego miętko mi się robi w kolanach.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: BluesManiek » września 29, 2008, 9:21 am

Jak podaje strona zespołu Devil Blues koncertowa płyta zespołu Alive jest już do kupienia.

Obrazek
Awatar użytkownika
BluesManiek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 30
Rejestracja: stycznia 27, 2008, 11:11 am
Lokalizacja: Podlasie

Postautor: Beata ;-) » września 29, 2008, 12:34 pm

Cieszę się ogromnie na nową płytkę Devilów.
Pozdrawiam zespół.
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: Beata ;-) » września 29, 2008, 1:40 pm

Jeden z piękniejszych utworów to - 'Sounds of freedom'.
Tylko zbyt krótki.
Kiedy pierwszy raz go usłyszałam byłam zaskoczona -
delikatnością, wrażliwością i ... wyobraźnią gitarzysty.

Od tej chwili - S.Kozłowski dołączył do grona moich ulubionych gitarzystów, bo kiedy ktoś tak gra jak Sebastian w 'Sounds of freedom' -to jestem pewna, że jeszcze nie raz wzruszę się przy jego muzyce.
Tego sobie i Wam życzę.
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: piotrek_e » października 2, 2008, 3:17 pm

no udowadnia chłopak, że ma talent,
bezsprzecznie :lol:
hmm.. nikt sie nie spodziewa hiszpanskiej inkwizycji.. ;P
piotrek_e
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: października 6, 2006, 12:35 am
Lokalizacja: Puławy

Postautor: StS » października 9, 2008, 5:30 pm

Na stronie zespołu w dziale 'Muzyka' można posłuchać fragmentów nagrań z nowej płyty "Alive". To całkiem spore fragmenty i to dobrej jakości - można je również pobrać.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Iskra » października 9, 2008, 8:18 pm

Są rewelacyjni!Pierwszy raz usłyszałam ich chyba dwa lata temu na Paprocanach.Kiedy wyszli na scenę,myślałam,że "po prostu" zagrają,ale już po pierwszych nutach wiedziałam,że oni nie tylko grają,oni hipnotyzują i porywają w swój świat.A nowa płyta?Jak widać nie jestem sama w pozytywnej ocenie.Pozdr
Iskra
bluesman
bluesman
 
Posty: 318
Rejestracja: grudnia 3, 2007, 2:38 pm
Lokalizacja: wielkopolska

Postautor: karambol » października 19, 2008, 6:34 pm

Kiedyś śp. Maria Jurkowska powiedziała, że polskie zespoły bluesowe można podzielić na te które grają "Hoochie Coochie Mena" i te które to będą grały. Wczoraj Devil Blues przeszedł na stronę tych co grają ten standard. Ja wiem że wielu szczerze ma dość słuchania tego kawałka a u wielu powoduje on nawet odruch wymiotny. Ale to co zagrali devile po prostu oczarowało mnie. Zabrzmiał jak zupełnie nowy, współczesny, pełen intrygującego nastroju utwór. To już drugi po "Rock me babe" standard który Devil Blues w sposób radykalny i totalny odmienił odsłaniając zupełnie inną, jakże ciekawą, stronę wydawało by się ogranych standardów. Polecam aby podczas koncertów Devil Blues zwrócić na ten utwór uwagę albo wręcz domagać się zagrania.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: StS » października 22, 2008, 4:25 pm

Dziś w audycji Zdzisława Pająka - "5 Dekad Rock & Rolla" o godz. 19:05 m.in. rozmowa z Sebastianem Kozłowskim o nowej płycie "Alive".
Zakładka audycji: http://www.blues.com.pl/viewforum.php?f=44
Radio Pik Bydgoszcz:
Obrazek
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Pawel1991 » października 25, 2008, 7:49 pm

Tak się zastanawiam czy zakładka "polscy wykonawcy nieznani" jest odpowiednim miejscem dla formacji Devil Blues. Moim skromnym zdaniem temat można już bez obaw przenieść do zakładki "Postacie Bluesa w Polsce". To tylko moja opinia więc proszę mnie za mocno nie besztać :-) Pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
Pawel1991
blueslover
blueslover
 
Posty: 400
Rejestracja: grudnia 10, 2006, 12:47 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: StS » października 26, 2008, 3:39 pm

To nie tylko Twoja opinia: http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?p=141675&highlight=#141675, jednak przeniesienie tematu do innej zakładki zależy od administratorów forum, którzy mogą mieć inne zdanie.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Pawel1991 » października 26, 2008, 4:07 pm

To może wystosujemy petycję do adminów :-)
Awatar użytkownika
Pawel1991
blueslover
blueslover
 
Posty: 400
Rejestracja: grudnia 10, 2006, 12:47 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: karambol » października 26, 2008, 5:22 pm

Pawel1991 pisze:To może wystosujemy petycję do adminów :-)

Nie potrzeba tu adminów wystarczy założyć w zakładce "Postacie Bluesa w Polsce" odpowiedni wątek i już. Cieszę się niezmiernie że od 29 Listopada 2005 kiedy to dałem pierwszy wpis o zespole w ciągu 2 lat z haczykiem zespół zasłużył na to aby być w glorii i chwale awansować do zakładki "Postacie Bluesa w Polsce".
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: StS » października 26, 2008, 5:57 pm

Tak jest! Kontynuacja tematu TUTAJ.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości

cron