Double Crafter

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Double Crafter

Postautor: Sławomir Chojecki » stycznia 22, 2014, 5:48 pm

Double Crafter

Blues, blues-rock, county-blues.
Pierwszy koncert miał miejsce 31 października 2013 w Warszawie. Od tego czasu duet regularnie gra w różnych miejscach w Warszawie, ale też i poza.

W repertuarze znajdują się standardy jak i kompozycje własne.

Michael Fedoroff (gitara)
- mówi się o nim „Paganini gitary”. Urodzony w Sankt Petersburgu kompozytor, gitarzysta i wokalista, mieszka i pracuje w Warszawie. Ukończył Wyższa Szkołę Muzyczną w Sankt Petersburgu w klasie skrzypiec. Pracował w leningradzkiej Filharmonii. Już w czasie studiów zainteresował się gitarą, która stała się jego głównym instrumentem. W latach 90-tych prowadził autorskie programy w radio i telewizji („W Świecie Muzyki Coutry"). W roku 1993, na międzynarodowym festiwalu muzyki country „Od Diesny do Missisipi”, został uznany za Najlepszego Gitarzystę Country Rosji. Konsekwencją był wyjazd na 6 lat do Ameryki Południowej, gdzie grał w rożnych zespołach counrty i bluesowych w Peru, Chile, Argentynie . W Brazylii grał na stadionie dla 120 tys. ludzi. Po zakończeniu tournee zamieszkał w Polsce. Po odejściu Krzysztofa Wałeckiego z zespołu Country Road zajął jego miejsce i razem z Krzysztofem „Żabą” Wrońskim tworzyli ten świetny duet. M. Fedoroff jest członkiem ZAiKS. Wydał kilka płyty z autorską muzyką. (za Magazynem Gitarzysta nr 13, styczeń 2007).

Sławomir Chojecki (śpiew, gitara, harmonijka ustna)
- kompozytor wielu utworów granych przez duet. Działa na rynku muzycznym od połowy lat 70-tych. Pierwotnie jako solista akompaniujący sobie na gitarze akustycznej i harmonijce ustnej, a następnie jako założyciel i muzyk kilku, zakładanych przez siebie formacji muzycznych: Spółka Akcyjna (koniec lat 70 do 1982), Grupa SA (od roku 2001), Blueszcz Blues Band (od 2003) i Blueszcz Band (od 2009 do dzisiaj). Współpracował z Andrzejem Garczarkiem nagrywając wraz ze Spółką Akcyjną jego piosenki dla 3 Programu Polskiego Radia (kilka z tych piosenek znalazło się na wydanej w 2008 roku płycie Andrzeja Garczarka „Drelichowa”). Utwór w wykonaniu Blueszcz Blues Band znalazł się (obok takich wykonawców jak m.in. Livin' Blues Xperince z Holandii oraz Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Zbigniew Namysłowski) na dwupłytowym wydawnictwie Miejskiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy. Z koncertami objechał całą Polskę, występując w klubach, na festiwalach i podczas imprez plenerowych. Występował też na festiwalach zagranicznych: na Białorusi, Litwie, Słowacji i na Węgrzech. Jest autorem muzyki do kilku filmów dokumentalnych emitowanych w TVP („Rzeźba uwięziona w czasie”, „Bibuła” – 4 odcinki, „Piosenka z kluczem”. Obecnie przygotowuje muzykę do kilku kolejnych filmów.)

Płyty:
- „Po prostu BLUESzcz“
- Składanka Miejskiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy (Blueszcz Blues Band)
- DVD z koncertu na VI Rybnik blues Festival (Blueszcz Band)
Udział w nagraniach innych wykonawców:
- Andrzej Garczarek – „Drelichowa“ (Spółka Akcyjna)

kontakt:
Sławomir Chojecki
double.crafter.m.s@gmail.com
605 884 377
http://www.facebook.com/pages/Double-Cr ... 6260418457
Awatar użytkownika
Sławomir Chojecki
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 126
Rejestracja: sierpnia 12, 2004, 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron