Kluby w Polsce czuj?ce bluesa

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Kluby w Polsce czuj?ce bluesa

Postautor: pink-pit-king » września 22, 2005, 7:19 pm

Propozycja jest taka niech kazdy wpisze tutaj kluby ze swojego miasta w kt?rych mozna zagra? bluesa,blues-rocka itp.W ten spos?b stworzymy sobie tak? baz? danych gdzie mozna by co? zadzia?a
Awatar użytkownika
pink-pit-king
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: września 14, 2005, 5:06 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Michał Kielak » września 22, 2005, 7:28 pm

Bydgoszcz - nigdzie :)
Awatar użytkownika
Michał Kielak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1016
Rejestracja: maja 20, 2004, 10:23 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Tommi » września 22, 2005, 7:48 pm

Ostr?w Wlkp: Fanaberia, Pivnica na do?ku, Brama,
If you're down on your luck
And you can't harmonize
Find a girl with far away eyes
Awatar użytkownika
Tommi
blueslover
blueslover
 
Posty: 421
Rejestracja: sierpnia 19, 2004, 4:03 pm
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » września 22, 2005, 7:53 pm

"DAILY BLUES" SOPOT ul. W?ADYS?AWA IV.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: derf » września 22, 2005, 8:12 pm

derf
 

Postautor: Corvus » września 22, 2005, 8:20 pm

W Bia?ymstoku to te? z tym jest s?abo...
Niby troche bluesuj? w Gryfie, niby bywaj? jakie? alternatywne grania a Cabarecie, niby te? graj? w Odeonie. Ale bardzo bardzo ?adko i powiem ?e kiepskawo. Aaa...no i s? jeszcze Rycz?ce Czterdziestki:) Graj? tam szanty i folk, a niekiedy ostro si? tam pije, ale harmonijk? mo?na us?ysze?:) Jaki? czas temu gra? i Tomasz Kami?ski;) Tam te?, zacz??a si? bu?liwa przygodna mojego bandu;)
A niby Bia?ystok ma by? taki bluesowy;)
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » września 22, 2005, 8:50 pm

Corvus pisze:W Bia?ymstoku to te? z tym jest s?abo...
Niby troche bluesuj? w Gryfie, niby bywaj? jakie? alternatywne grania a Cabarecie, niby te? graj? w Odeonie. Ale bardzo bardzo ?adko i powiem ?e kiepskawo. Aaa...no i s? jeszcze Rycz?ce Czterdziestki:) Graj? tam szanty i folk, a niekiedy ostro si? tam pije, ale harmonijk? mo?na us?ysze?:) Jaki? czas temu gra? i Tomasz Kami?ski;) Tam te?, zacz??a si? bu?liwa przygodna mojego bandu;)
A niby Bia?ystok ma by? taki bluesowy;)


Dla nas starszak?w pozostanie bluesowy. Jezeli jaki? go??, za miedzy czy za wielkiej wody, czy mo?e kiedy? z kosmosu, zapyta mnie: "Z czego s?ynie Bia?ystok", moja odpowied? zawsze b?dzie taka sama: " Z Rysia Skiby Skibi?skiego i Jarka Tioskowa!!!" Corvus! Naprawd? masz si? czym chwali? i mo?esz by? dumny - zapewniam Ci?.
Chyba w roku 2001 pojawi?em si? w Twoim mie?cie s?u?bowo. Z lud?mi kt?rzy o bluesie nie mieli zielonego poj?cia,(rdzenne Chopy z Bia?egostoku), poszli?my na kolacj?. By?o gor?co, a wi?c zaproponowali aby zje?? na zewn?trz. Trafili?my do bardzo dobrej knajpy (rewelacyjna kuchnia), gdzie? w centrum. Wchodzimy do ogr?dka, a tam na scenie Jarek Tioskow z Przyjaci??mi grali muz? Claptona akustycznie. Rozpoznali?my si? w sekund pi??, (a nie widzieli?my si? chyba wiosenek 15), wykonali?my par? nied?wiedzi i zapewniam Ci? ?e by? to wiecz?r, kt?ry do ko?ca ?ycia pozostanie w mojej pami?ci, tym bardziej, ?e mia?em wtedy z?y okres w moim ?yciu i to spotkanie po latach, bardzo mi w?wczas pomog?o. Niestety nie pami?tam nazwy tej restauracji.

Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Corvus » września 22, 2005, 9:15 pm

Andrzeju - to troch? nie tak;) Ja, b?d?c tutejszy:D, wiem ?e to jest bardzo, bardzo bluesowe miasto:) Ale jak dla mnie za ma?o:) I oczywi?cie wiem o Skibie - to w???nie przez to ?e by?, ja zacz??em gra? na harmonijce, a i reszte instrument?w przekwalifikowa?em na bluesowe brzeminie. ?eby nie to ?e m?j wujek zaci?gna? mnie kiedy? na koncert D?emu w Spodku katowickim, tego Ry?kowego D?emu:), i ?ebym p??niej nie s?ucha? Skiby to wog?le inaczej bym dzi? wygl?da?, rozumia? i my?la?. I pewnie nie przesadzam:) Od bluesa zacze?y si? dalekie podr??e, granie na chodnikach, nakr?canie ludzi na muzyke, nowe, niesamowite znajomo?ci.... i wiele wiele innych. A Jarka to te? wstyd by?oby nie zna? osobi?cie b?d?c tutejszym:) Stoi u mnie kilka p?yt "Kasy" z wpisami;). Poza tym mamy jeszcze wiele innych, ?eby chocia? o Formacji FRU wspomnie?, bo brzmi? nie?le, o Tomku Kami?skim i tak dalej.
I mnie zdarza?o si? grywac w r??nych miejsach i tu i w okolicy;) W centrum s? w?a?nie dobre restauracje w kt?rych si? grywa.
Nie trzeba jednak restauracji - jak jest ciep?o to blues brzmi z ulic;) Sam te? tak grywa?em i przyznam ?e to jest niesamowita rzecz. Ludzie podchodz?, gratuluj?, m?wi? ?e muzyka niez?a i co to jest;), a niekiedy, acz ?adko, bo jak narazie chyba tylko ze 4 razy trafiali si? ludzie kt?rzy znali t? muzyk? i nawet pytali czy nie byliby?my w stanie zagra? co? konkretnego:)[mo?e kto? z tych ludzi to czyta: pozdrawiam wi?c:) Przedewszystkim pana W?adka i "Kiedy by?em ma?ym ch?opcem" HEJ:)]
Jednyne, r?wnie bluesowe miejsce w Polsce, to by? ?l?sk, par? lat temu, bo teraz to ju? nie to co kiedy? - blues na ?l?sku albo zamiera albo si? undergraunduje - nie wiem - w ka?dym razie, wychodz?c z dworca nie s?ycha? juz bluesa. Ale to ju? inna historia;) A w moim wieku cofa? si? do snetyment?w nie wypada.
Tak czy inaczej. Bia?ystok bluesem stoi i to ca?kiem nie?le. A to ?e sarkam - c??:) to z mi?o?ci:)
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Michał Kielak » września 22, 2005, 9:22 pm

Bia?ystok jest super!!!


Polecam Pub Piwnica (chyba dobrze kojarze nazwe).
Awatar użytkownika
Michał Kielak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1016
Rejestracja: maja 20, 2004, 10:23 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » września 22, 2005, 9:25 pm

Tomku! Ciesz? si? ?e prowadzi?e? i prowadzisz krucjat? na rzecz bluesa w Bia?ymstoku. Wci?gaj prosz? coraz wi?cej m?odych ludzi w nasz kr?g bluesa. Poza tym podaj mi prosz? na priva sw?j nr, telefonu. Ostatnio cz?sto jestem w Bia?ymstoku, a wi?c mo?e pojedziemy razem zapali? ?wieczk? Rysiowi. Wstyd si? przyzna? - nigdy jeszcze nie by?em u Niego, od kiedy gra z najlepszymi, tam wysoko.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Corvus » września 22, 2005, 9:40 pm

Micha? Kielak pisze:Polecam Pub Piwnica (chyba dobrze kojarze nazwe).


Pub Piwnica niestety nie isnieje. Na jego miejscu stoi teraz Cabaret - wysmakowana restauracja w jazzuj?cym stylu lat 20:)
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Corvus » września 22, 2005, 9:44 pm

Andrzeju - Bia?ystok, tak jak m?wie ?yje bluesowo nadal, ale gr?b Skiby nie cieszy si? niestety kultem takim jak Riedla. Po prostu: Skiba jest mistrzem i wysmakowanym artyst? w tym co robi?, a nie symbolem takieog buntu pokle? jak Riedle. Ale jednak, je?li chcesz odwiedzi? - zapraszam:) i s?u?e pomoc? logistyczn?;) o ile tylko b?de osi?galny:) A wiadomo?? z kontaktem napisze jutro:)
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Ma?y-"KOREK" » września 23, 2005, 6:39 am

Witam!!!to bardzo dobry pomys?!Polecam "Le?nicz?wk?" w Chorzowie.To naprawde kultowe miejsce."Muzyczna Owczarnia"-Szczawnica Jaworki,kto tam by? na pewno potwierdzi.Przy okazji pozdrowienia dla Andrzeja Jerzyka od "KORKA".Pozdrawiamy!!!!!!!
Ma?y-"KOREK"
 

Postautor: Michał Kielak » września 23, 2005, 10:21 am

Corvus pisze:
Micha? Kielak pisze:Polecam Pub Piwnica (chyba dobrze kojarze nazwe).


Pub Piwnica niestety nie isnieje. Na jego miejscu stoi teraz Cabaret - wysmakowana restauracja w jazzuj?cym stylu lat 20:)



hmmm, gra?em tam z p?? roku temu. Je?li dobrze kojarze to wej?cie jest z ty?u Cabaretu.
Awatar użytkownika
Michał Kielak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1016
Rejestracja: maja 20, 2004, 10:23 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: BartoszJedrzejczak » września 23, 2005, 11:04 am

W Poznaniu:
Blue Note, Piwnica 21, Lizard King, czasem Fripp Caffe na Starym Rynku. Sporadycznie w innych miejscach. Pomin??em co?? :)
Bartosz J?drzejczak
Summertime - pi?tek o 21
Radio Afera Pozna? 98.6 MHz
www.afera.com.pl
S?uchaj:
szybki
wolny
Awatar użytkownika
BartoszJedrzejczak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 81
Rejestracja: lipca 10, 2005, 8:56 am

Postautor: S?awek T » września 23, 2005, 12:51 pm

Witam!
Taka baza klub?w przejrzy?cie opisana, u?o?ona alfabetycznie wg miejscowo?ci, z mo?liwo?ci? samodzielnego wpisu istnieje ju? od pewnego czasu na stronie PSB - http://www.psblues.pl/index.php?m=60

Pozdrawiam S?awek
S?awek T
 

Postautor: pink-pit-king » września 23, 2005, 3:32 pm

Dzi?ki za link do strony z adresami cenna rzecz
Ostatnio zmieniony września 23, 2005, 3:33 pm przez pink-pit-king, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
pink-pit-king
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: września 14, 2005, 5:06 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: pink-pit-king » września 23, 2005, 3:32 pm

Wroc?aw pewnie Od zmierzchu do ?witu przy krupniczej,Strefa zero gra si? tam nie tylko bluesa ale mimo wszystko polecam
Awatar użytkownika
pink-pit-king
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: września 14, 2005, 5:06 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: loochu » września 23, 2005, 5:53 pm

No Pit - Twoja zak?adka cieszy si? powodzeniem. Z reszt? to "pycha pomys?"
Co do Wroc?awia - zabrali nam bluesowe poniedzia?ki w Alibi przed paru laty, na kt?rych dojrzewa?em. Opr?cz powy?szych miejsc trafiaj? si? tak?e koncerty w Niebie oraz Garage Pub. O klimacie nic nie napisz?.
Mo?e to dziwne, ale nic wi?cej nie przychodzi mi do g?owy.

Pozdrowienia
loochu
Pink Elephant
www.pinkelephant.com.pl
loochu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 22
Rejestracja: sierpnia 29, 2005, 12:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Tomek Sawczak » września 25, 2005, 12:45 pm

polecam klub FAMA w Trzebnicy, BAJKA w Obornikach ?l?skich, JUBILATKA w Chojnowie i 9FALA w Wa?brzychu jak co? sobie przypomne jeszcze to dopisz?:)
Tomek Sawczak
 

Postautor: Corvus » września 25, 2005, 1:27 pm

Czy te forum organizuje jakie? zloty?
Bo mo?e by tak najecha? na jaki? z tych klub?w kiedy??
Jak na powa?nych bluesman?w i jazzman?w, rockendrolowc?w i ca?? reszt? wypada :twisted:
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: EM » września 25, 2005, 4:55 pm

taki zlot b?dzie w ramach Jimiway
b?dzie jak w tamtym roku forum OKOLICE BLUESA prowadzone przez Andrzeja Jerzyka z udzia?em uczestnik?w forum i dziennikarzy muzycznych z ca?ej polski
EM
 

Postautor: Corvus » września 25, 2005, 5:37 pm

I kiedy co? takiego si? dzieje? I gdzie?
Ja tu dopiero od niedawna;) ?redno wi?c wiem co i jak:)
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: bartic » września 25, 2005, 8:58 pm

no mam nadziej?, ?e w tym roku b?d? na tym 'forum'
pozdrawiam

a we wroc?awiu to jeszcze jest bezsenno?? i 'jazz blues klub' :)
Ostatnio zmieniony września 25, 2005, 10:24 pm przez bartic, łącznie zmieniany 1 raz
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: Maniol HIGHWAY » września 25, 2005, 10:15 pm

www.chorusclub.k9.pl

To na prawd? ?wietne miejsce do grania ka?dej muzy, ale przyznam, ?e muzyka z okolic bluesa i blues - rocka jest tam najmilej widziana!
To ?wietny rodzinny interes z naprawde wyj?tkowym klimatem.
Lokalizacja - Ruda ?l?ska ul. Teatralna 6b (ko?o centrum handlowego "Plaza").

Jako ciekawostk? dodam, ?e w poniedzia?ki o 19.30 na TVP2 leci serial dokumentalny pt; "Rekiny biznesu", kt?ry pokazuje kulisy powstania tego? klubu!!!

Klub jest m?ody, 05 listopada b?dzie obchodzi? swoje 1 urodziny na kt?rych zagraj? HIGHWAY i GOOD COMPANY.

Naprawd? gor?co polecam!!!

aha, i jeszcze majstersztyk tamtejszej kucharki: PLACEK PO W?GIERSKU!!! mmmmmm...........palce liza?! :lol:
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: Maniol HIGHWAY » października 2, 2005, 9:34 pm

Kolejne wspania?e miejsce, w kt?rym mocno "pachnie" bluesem, to Tawerna Z?oty Smok w G?og?wku!!! Gor?co polecam!
Hm, a zgadnijcie kto tam rz?dzi? :lol: :twisted: :lol:
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 2, 2005, 9:35 pm

Maniol HIGHWAY pisze:Kolejne wspania?e miejsce, w kt?rym mocno "pachnie" bluesem, to Tawerna Z?oty Smok w G?og?wku!!! Gor?co polecam!
Hm, a zgadnijcie kto tam rz?dzi? :lol: :twisted: :lol:


Nasz Stanley-1 Czy dobrze ?
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Corvus » października 2, 2005, 9:40 pm

W?a?nie, w?a?nie: Kto na 30 Kasy przyjedzie? Mo?e potem jakie? spotkanie pozalekcyjne:> Albo nawet wybra? jakie? miejsce ze scen? i ma?y jamik??
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Michał Kielak » października 2, 2005, 11:02 pm

Corvus pisze:W?a?nie, w?a?nie: Kto na 30 Kasy przyjedzie? Mo?e potem jakie? spotkanie pozalekcyjne:> Albo nawet wybra? jakie? miejsce ze scen? i ma?y jamik??



Ja bede z Kuliszkiem i Jaromkiem na 100% ;)
Awatar użytkownika
Michał Kielak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1016
Rejestracja: maja 20, 2004, 10:23 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Corvus » października 3, 2005, 11:00 am

Micha? Kielak pisze:
Corvus pisze:W?a?nie, w?a?nie: Kto na 30 Kasy przyjedzie? Mo?e potem jakie? spotkanie pozalekcyjne:> Albo nawet wybra? jakie? miejsce ze scen? i ma?y jamik??



Ja bede z Kuliszkiem i Jaromkiem na 100% ;)


Co? tak s?ysza?em;)
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 266 gości