Nie Strzelać Do Pianisty

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Re: Nie Strzelać Do Pianisty

Postautor: karambol » listopada 9, 2014, 3:48 pm

Się jakoś nie składało żeby ich zobaczyć i posłuchać na żywo. Jedynie w Suwałkach z Cheap Tobacco ale to eksperymentalny skład nie oddający tego co Nie Strzelać Do Pianisty robi samodzielnie. W końcu 8 listopada na 31 Zaduszkach Bluesowych moje i ich drogi się przecięły. To był jeden z lepszych koncertów jakie słyszałem. Uczta muzyczna! "Zabili" mnie swoją muzyką. Zaczynając od końca - nagłośnienie rewelacyjne, słychać każde smyrnięcie po talerzach, każde muśnięcie strun czy klawiszy. Nawet coś co na scenie często sprawia kłopoty czyli współbrzmienie gitary akustycznej z resztą elektrycznego składu wypadło świetnie. Siedziałem metr od sceny a nie "gwizdało" mi w uszach po koncercie czyli nie było przesadnie głośno.
Muzycznie może i nie do końca zgodnie z nazwą imprezy bo na ponad godzinny koncert bluesa było ze 20 minut w tym kilkanaście to przejmujący slow blues ale to na prawdę drobiazg. Dla mnie najważniejsza była przyjemność z kontaktu z inteligentnymi, zdolnymi muzykami. Rozpiętość muzyczna ich set listy ogromna - od funku spod znaku Jamiroquai przez coś bliskie stylistyce Johna Mayera po slow bluesa (piętnaście minut łapiących za serce emocji, czarowania dynamiką). Wszystko to zagrane po prostu bajecznie. Solówki gitary czy klawiszy po prostu miód na moje uszy.
Przechlapane mają takie zespoły jak Nie Strzelać Do Pianisty - nie da się ich wcisnąć w żadną szufladkę. Głowy mają pełne różnych pomysłów nie dających się łatwo sklasyfikować i opisać. Cieszą się muzyką a ja z nimi. Nigdy nie widziałem muzyków, którzy sobie nawzajem dziękują i gratulują udanego koncertu. A oni tak zrobili!
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Nie Strzelać Do Pianisty

Postautor: Roj » listopada 9, 2014, 8:01 pm

Ha,przypomniałeś mi kawał o facecie, który w Dniu Matki dzwoni do rodzicielki z gratulacjami, że ma tak wspaniałego syna :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości