Andrzej "e-moll" Kowalczyk

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Andrzej "e-moll" Kowalczyk

Postautor: Armin » listopada 20, 2011, 3:03 pm

Obrazek

Andrzej "e-moll" Kowalczyk - muzyk, autor tekstów, kompozytor,
aranżer, członek Związków Twórczych ZAKR i ZAiKS. Czasem scenarzysta, reżyser, dziennikarz, nawet aktor (m.in. Skazany na bluesa - Jana Kidawy-Błońskiego). Artysta sceny niezależnej, którego pociągają różnorodne formy muzyczne, od utworów chóralnych przez piosenkę autorską do rocka symfonicznego. Debiutował w 1986 r. podczas Spotkań Au...torów i Kompozytorów w Myśliborzu. Laureat i uczestnik wielu festiwali, m.in.: Złota Dziesiątka OMPP 1989, Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu w 1990-91. Twórca 8 autorskich albumów: "Nie-równy...czas...", "Erotyk... z góry przegrany...", "Kochankowie z drugich stron...gazet", suita "To mi przypomina drogę...", "Moje pierwsze piosenki i piosenki moich przyjaciół" (cegiełka na rzecz Fundacji Transplantacji Szpiku i Leczenia Chorób Krwi w Katowicach) , suita "Trans...formacje" i "Dom Muzyki - Fixed" (cegiełki na rzecz budowy "Domu Muzyki"), "Zemollem". Współtwórca wielu innych produkcji płytowych w kraju i za granicą. Współpracował z wieloma znakomitościami sceny polskiej, m.in. z Johnem Porterem, Krzysztofem "Jarym" Jaryczewskim, Oddziałem Zamkniętym, Ryszardem Riedlem, Anją Ortodox, Jerzym Filarem, Markiem Piekarczykiem, Markiem Raduli, Jarkiem Wajkiem, Pawłem Kukizem, Wandą Kwietniewską, Arturem Gadowskim, Maciejem Zembatym (był szefem artystycznym płyty Macieja Zembatego z największymi przebojami Leonarda Cohena pt.: "In my secret... live"), Ewą Błaszczyk. Mile wspomina również gościnne udziały w koncertach Jacka Skubikowskiego, Stanisława Sojki ,Krzysztofa Daukszewicza i grup Perfect ,Cree z Sebastianem Riedlem, Jary Band, Wanda & Banda.

Zaangażowany w akcje społeczne o charakterze antynarkotykowym, propagator akcji "Prowadzę - jestem trzeźwy" Andrzej "e-moll" Kowalczyk jest pomysłodawcą budowy "Dom Muzyki" i Przewodniczącym Stowarzyszenia Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi "Dom Muzyki" (www.dommuzyki.com).




--
www.zemollem.com
www.e-moll.org
facebook

w grudniu ukaże się płyta (Cd+DVD) z okazji 25 lecia działalności. Utwór promujący (z udziałem między innymi Krystyny Prońko,Krzysia Jaryczewskiego,Artura Gadowskiego,Marka Raduli i wielu innych)
"Wolni od zła"
http://www.youtube.com/watch?v=EgnPFrQMrwE

a tu, w ramach ciekawostki, utwór który Andrzej skomponował dla Ryśka Riedla.. niestety Rysiu nie zdążył go zaśpiewać. za to w duecie z Grzegorzem Achtelikiem zrobił to Sebastian Riedel:
"Na dobre i..."
http://www.youtube.com/watch?v=dN4d9HaaqYQ
Awatar użytkownika
Armin
blueslover
blueslover
 
Posty: 477
Rejestracja: sierpnia 23, 2006, 11:33 am
Lokalizacja: Lędziny

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 254 gości

cron