Postacie i wykonawcy

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

w temacie

Postautor: Grzegorz Sterna » kwietnia 17, 2011, 9:12 am

Kiedyś proponowałem Jimmiemu rozbicie dwu tematów na trzy z Nieznanych i Postaci na: Nieznanych, Znanych i Postaci. Głównie z mojej winy (czyt braku czasu) zmiany nie zaszły.
Dziś myślę, że lepszym pomysłem byłoby odcedzenie Postaci z wykonawców znanych i lubianych, a pozostawienie tam wyłącznie Ikon.

Zaraz ktoś zapyta, kto i w jaki sposób będzie decydował, kogo uznajemy za Ikonę. Różne kryteria można tu przyjmować i myślę, że mądrzejsi ode mnie do tego dojdą.

Myślę, że popularność znanych i lubianych i tak przełoży się na ich obecność w czubie nowego tematu, natomiast młodym będzie raźniej w jednym worku z tymi już znanymi:)
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Dziadek Władek » kwietnia 17, 2011, 7:07 pm

Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad takim podziałem:
--- Postacie Bluesa w Polsce - osoby fizyczne, które można uznać za "ikony" (jak pisze Grzesiek);
--- Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka - jak w tytule: grupy, projekty, wykonawcy bez klasyfikowania "mniej czy bardziej znany"...

Jeśli udało mi się przeczytać ze zrozumieniem ;) - to chyba się pokrywa z sugestiami G.Sterny?... :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: figo fago » kwietnia 18, 2011, 8:25 am

Dziadek Władek pisze:Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad takim podziałem:
--- Postacie Bluesa w Polsce - osoby fizyczne, które można uznać za "ikony" (jak pisze Grzesiek);
--- Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka - jak w tytule: grupy, projekty, wykonawcy bez klasyfikowania "mniej czy bardziej znany"...

Jeśli udało mi się przeczytać ze zrozumieniem ;) - to chyba się pokrywa z sugestiami G.Sterny?... :)


Witam, Dziadku Władku, taki podział już istnieje, ale , w moim odczuciu w zakładce Postaci Bluesa w Polsce jest wiele nie zasługujacych na takie zaszczytne miano.

A może stworzyć "poczekalnię" w rozumieniu do przedyskutowania na forum, czy osoba zasługuje na takie miano, decyzja ostateczna czy zamieścić w Postaci Bluesa w Polsce pozostałaby w gestii osób zarzą dzających tym forum, pozdrawiam!
"...w życiu piękne są tylko chwile..."
figo fago
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 103
Rejestracja: listopada 5, 2010, 4:08 pm

Postautor: MuZzY-k » kwietnia 18, 2011, 9:19 am

A mnie się wydaje, ze tak jak było jest ok. Należało by jednak śledzić poczynania tych "mało znanych" i w odpowiednim momencie przerzucać w miejsce należne. Chyba, ze podziały, na ikony, ikony żyjące, półikony, prawie ikony, ikony na śląsku, ikony na mazowszu itd. :twisted:
Awatar użytkownika
MuZzY-k
bluesman
bluesman
 
Posty: 327
Rejestracja: stycznia 24, 2008, 6:10 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Grzegorz Sterna » kwietnia 18, 2011, 11:36 am

a najlepiej byłoby wszystko do jednego wora wrzucić i nie byłoby żadnych kontrowersji.
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: karambol » kwietnia 18, 2011, 2:14 pm

MuZzY-k pisze:A mnie się wydaje, ze tak jak było jest ok. Należało by jednak śledzić poczynania tych "mało znanych" i w odpowiednim momencie przerzucać w miejsce należne.

Teoretycznie masz rację. Tylko że to czy ktoś umieszczony został w zakładce Postaci Bluesa w Polsce czy w tej drugiej wcale nie zależy od zasług, umiejętności itp tylko po prostu od dobrej woli wpisującego. Jak dał wpis do Postaci Bluesa w Polsce to tam był i nieważne czy na to zasłużył czy nie. Ale daleki jestem żeby powołać jakieś ciało/gremium które decydowałoby o tym gdzie danego wykonawce wpisać. Wszystko zależy wyłącznie od wyczucia, sporej dawki krytycyzmu i obiektywizmu wpisującego.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Dziadek Władek » lipca 30, 2011, 9:09 pm

Uporządkowałem kwestię "postaci i wykonawców" - chyba zgodnie z sugestiami :?
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Spaniel » sierpnia 3, 2011, 12:03 am

Refleks imponujący ponad 100 dni !!!! . Wstrętne :evil:
Czy można usunąć z tej strony tematy, które się założyło ???
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Dziadek Władek » sierpnia 3, 2011, 12:23 am

Patrz: Regulamin forum, punkt 27.
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Rakiet » sierpnia 4, 2011, 8:56 am

widzę że wiele wątpliwych postaci bluesa w Polsce znalazło swoje miejsce w poczekalni. to dobrze.
a może wprowadzić jakiś system głosowania na kapele, które miałyby wejść do panteonu? ;-). tylko nie wiem jak technicznie to możliwe...
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości

cron