Kajetan Drozd Acoustic Trio

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Kajetan Drozd Acoustic Trio

Postautor: karambol » lutego 14, 2010, 12:00 am

Nie sądziłem, że to właśnie mi przypadnie rola założenia tego wątku. A dlaczego? A dlatego że jakoś "7 w nocy" nie specjalnie mnie przekonała do swojej muzyki. Ale ilekroć słyszałem ich na żywo miałem przekonanie że w Kajtku jest coś jeszcze. Coś czego w elektrycznej formacji nie chce? nie może? nie powinien? pokazać. I tylko dlatego wybrałem się na koncert "Kajetan Drozd Acoustic Trio" aby zobaczyć co też Kajtek ukrywa. I się nie zawiodłem i się dowiedziałem. Kajetan Drozd w swoim akustycznym wcieleniu pokazuje bez wątpienia swoje zupełnie nowe i dla wielu nieznane oblicze. Na tyle ciekawe że nawet ci co nie przepadają za "7 w nocy" powinni koniecznie posłuchać akustycznego wcielenia Kajetana. Bo warto.
Zgodnie z nazwą jest to akustyczne trio w składzie : kontrabas, perkusja i gitara akustyczna + wokal (oraz czasem harmonijka).
Koncert rozpoczęli elektrycznym kilerem czyli "Pride and joy". W akustycznej wersji zabrzmiało równie mocno i interesująco. Potem był cały przekrój muzyczny od countrowego "Folsom prison Blues" przez "Caledonia" czy też "One Bourbon, One Scotch, One Beer", rock and rollowy klasyk "Blue Suede Shoes" przez innego rockowego kilera "Proud Mary" aż po wykonany w stylu swing "The Ballad of Mack the Knife". Nie zabrakło również kilku kompozycji własnych. Ktoś mocno wykształcony rzekłby "eklektycznie" ktoś mniej wykształcony "groch z kapustą" a ja powiem, że wszystko było niezwykle apropos i w temacie. Utrzymane w jednej spójnej całości. Świetnie rozkołysane i swingowo rozbujane. Duża przyjemność słuchania.
Polecam i czekam na płytę.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Kajetan Drozd Acoustic Trio - IBC 2011 w Memphis

Postautor: Nika » stycznia 26, 2011, 11:20 pm

Już za kilka dni Kajetan, Piotr i Paweł, czyli formacja Kajetan Drozd Acoustic Trio, ruszają za "wielką wodę". Ciekawych ich przygód i codzienności nie tylko konkursowej podczas International Blues Challenge 2011 zapraszamy do odwiedzin bloga, który właśnie ruszył.

http://kajetandrozd.blox.pl/html

A zaraz po powrocie Kajetana zapraszamy na koncerty trio, podczas których (w miarę możliwości danego klubu) będą prezentowane zdjęcia i nagrania z podróży. Pierwszy koncert 22 lutego w Śląskim Jazz Clubie w Gliwicach.


Obrazek
Nika
bluesman
bluesman
 
Posty: 349
Rejestracja: sierpnia 27, 2007, 7:35 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kajetan Drozd Acoustic Trio - IBC 2011 w Memphis

Postautor: Dziadek Władek » stycznia 27, 2011, 2:16 am

Nika pisze:[...]
A zaraz po powrocie Kajetana zapraszamy na koncerty trio, podczas których (w miarę możliwości danego klubu) będą prezentowane zdjęcia i nagrania z podróży. Pierwszy koncert 22 lutego w Śląskim Jazz Clubie w Gliwicach.

Zapisałem w terminarzu... godzina 20:00, tradycyjnie?... :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kajetan Drozd Acoustic Trio - IBC 2011 w Memphis

Postautor: Dziadek Władek » stycznia 27, 2011, 2:37 am

Nika pisze:Już za kilka dni Kajetan, Piotr i Paweł, czyli formacja Kajetan Drozd Acoustic Trio, ruszają za "wielką wodę". [...]

Właśnie schodzą do taksówki na lotnisko... :D
Obrazek
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Makaron » stycznia 30, 2011, 11:16 pm

"Kajetan Drozd Acoustic Trio" został zaproszony do prestiżowego koncertu "FedEx International Showcase", który odbędzie się 1 lutego w Memphis, na dzień przed rozpoczęciem International Blues Challenge. To wyjątkowe wyróżnienie. Formacja wystąpi w gronie 19 innych wykonawców. A trzeba dodać, że w samym konkursie IBC 2011 udział weźmie około 200 uczestników !
DOBRA WIADOMOŚĆ I TRZYMAM KCIUKI NO I CZEKAM NA RELACJE ;-) POZDRAWIAM
Makaron
blueslover
blueslover
 
Posty: 633
Rejestracja: lipca 29, 2007, 5:02 pm

Postautor: latusz » lutego 22, 2011, 1:27 pm

jesli mam byc szczery, a od dzisiaj chce byc szczery:)...to mi sie nie podoba ten zespol w niczym co robi...wiele szumu, wizualnie SRV, a na akustyku jak przy ognisku (jakby ktos nie slyszal a tylko widzial to pomysli ze super...) ale to nie jest super...brak szczerosci w przekazie, brak poprostu blusa w blusie ze tak to ujme..ale to moje odczucie i prosze mnie nie atakowac:)
latusz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 61
Rejestracja: września 7, 2006, 7:39 am
Lokalizacja: WROCLAW


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości