Andrzej Zieliński! Warto wiedzieć!!!

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Andrzej Zieliński! Warto wiedzieć!!!

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 7, 2009, 11:11 pm

Niestety tak się też dzieje, że gdzieś obok nas żyją, są, tworzą na ogół w zaciszu domowym, znakomici wokaliści, znakomici instrumentaliści którzy jakoś nie mają szczęścia aby trafić do naszych domów.
Jednym z nich z całą pewnością jest Andrzej Zieliński wyborny gitarzysta, wokalista, kompozytor, aranżer. W środowisku Śląskim nie jest enigmatyczny, bo w roli Gościa specjalnego zapraszali go do współpracy Wykonacy Polscy z półki najwyższej. Dziś Andrzej Zieliński ma 47 lat i od roku 2000 uczestniczy w projekcie który postanowił że nazywać się będzie "Nagar Blues Band". A rekomendacją niech będzie obecność w tej grupie, samego Jacka Gazdy który trzyma w tym zestawieniu gitarę basową.
Może kariera Andrzeja Zielińskiego dziś wyglądałaby zupełnie inaczej, gdyby nie fakt, że jest niestety niewidomy. To bardzo ograniczało i ogranicza Jego możliwości, choćby normalnego kontaktu ze światem.
Uważam że głos Andrzeja i śpiewna jakże gitara, warte są bardzo, abyśmy szeroko otworzyli drzwi dla Jego muzyki.
Jeżeli znajdziecie chwil parę wolnego proszę wejdżcie na stronę "Nagar Blues Band" i tam pod hasłem "Muzyka" odsłuchajcie dwóch utworów. Tutaj dodam że sesja nagraniowa odbywa sie po prostu domowym sposobem, a realizatorem jest syn Andrzeja. Natomiast pod hasłem "video", zobaczcie koniecznie reportaż o Andrzeju Zielińskim zrealizowany przez telewizję. Jest też w nim muzyka grana przez Andrzeja i Jego Band. Wszystko to jest tutaj: http://www.nagarband.pl/
Ja otrzymałem jeszcze 5 kompozycji (także w języku angielskim) i z pewnością (z pomocą) wstawię tutaj linki aby można odsłuchać! Byłbym Wam bardzo zobowiązany gdybyście po wysłuchaniu mogli wyrazić swoje opinie, spostrzeżenia, uwagi, sugestie!!! Dziękuję!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Tomii » października 8, 2009, 1:37 am

Bede drazyl ten temat ...
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Czesiek » października 8, 2009, 7:59 am

..Tak to wszystko prawda miałem okazje zobaczyć usłyszeć kilka koncertów wtedy to nazywało się Andrzej Zieliński Blues Band i były to lata 90 ....zresztą na ten koncert jak na wiele innych zostałem zmuszony :) pójść przez wtedy małego ....7..-8...-9 lat syna :!: Bardzo dobrze że sylwetka Andrzeja zostaje przypomniana pozdrawiam :!:
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: miksiu » października 8, 2009, 8:37 am

Rewelacja!
S³yszycie A. Zauche w tym wokalu?

pzdr
Awatar użytkownika
miksiu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 67
Rejestracja: stycznia 22, 2005, 5:43 pm

Postautor: leszekblues » października 8, 2009, 10:08 am

Z miłą chęcia zaznajomie sie z tą postacią i muzyką
Dzieki
leszekblues
 

Postautor: Tomii » października 8, 2009, 11:52 am

Dodac chyba nalezy, ze Andrzej Zielinski byl zalozycielem tyskiej formacji F.T.B. Grupa powstala w w roku '82. Tworzyli ja oprocz Andrzeja: Bogdan Zurek, Andrzej Furczyk, Janusz Zydek. Wystapili na kilku festiwalach w tym na Rawie w '83. Tego samego roku wiosna zarejestrowali szesc utworow, ktore jednak nie doczekaly sie publikacji na plycie. Na przelomie '84 - '85 nastapily prztasowania w skladzie. Po odejsciu z zespolu Zurka, Zydka, dolaczyli Janusz Rys, Krystian Piatek i Zbigniew Ulman. W roku '85 grupa sie rozpadla a Andrzej udzielal sie jako muzyk sesyjny w katowickiej rozglosni radiowej by wrocic na scene w '95 i wspolnie z Bogdanem Lange, Piotrem Siwym, Jarkiem Rakoczym i Olkiem Wojtasikiem, ktory mial przygode z Dzemem, zalozyc w Tychach zespol Zielinski Blues Band. Na ich repertuar skladaly sie zarowno standardy bluesowe jak i wlasne kompozycje ....

O Andrzeju krazy w sieci film dokumentalny pt "Niepokonani". Mozna go zobaczyc TU

Na razie mam tyle tylko ...
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Grzegorz Sterna » października 9, 2009, 10:20 am

słyszałem ich ze dwa lata temu z jakiejś strony internetowej i muszę powiedzieć, że ogromne wrażenie na mnie zrobiły te nagrrania
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: dorianr » grudnia 4, 2009, 1:01 pm

proszę bardzo, wczoraj wrzuciliśmy do sieci trochę nagrań andrzeja z Nagar Blues Band.
Zapraszam do słuchania, ściągania i podawania dalej :-)

http://www.lastfm.pl/music/Nagar+Blues+Band/Mrok+Ulicy
sprawdź też mój blog sportowy
dorianr
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: grudnia 4, 2009, 2:37 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » grudnia 4, 2009, 8:02 pm

miksiu pisze:Rewelacja!
Słyszycie A. Zauche w tym wokalu?

pzdr


taaak!!! ja słyszę tu dużo Andrzeja Z. (Zauchy też :) )
i świetną gitarę...
pozdr

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: Basman » grudnia 7, 2009, 6:26 pm

Czy to jest ten sam ziomek, co aranżuje trójkowego Karpia ?

Jerzyku, masz ode mnie polnego priwa pozamuzycznego, będę wdzięczny za dzisiejszą odpowiedź ;o).
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » grudnia 7, 2009, 6:48 pm

Mają być Gośćmi na żywo w "Okolicach Bluesa". Tak obiecał mi Jacuś Gazda!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: dorianr » grudnia 21, 2009, 11:42 pm

http://www.agencjamad.pl/index.php?opti ... Itemid=107 - a tutaj kawałki w wersji łatwiej do ściągnięcia / przesłuchania, bo lastfm się krzaczy.

Mam nadzieję że muzyków można będzie usłyszeć na żywo już niedługo,
pozdrawiam serdecznie
Dorian Rochowski
sprawdź też mój blog sportowy
dorianr
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: grudnia 4, 2009, 2:37 am
Lokalizacja: Katowice


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości

cron