Kupowanie płyt

Wszystko co tyczy się sprzętu audio. Od Hi-fi po High-end. Wasze doświadczenia, problemy oraz testy.

Moderator: mods

cdwow.ie

Postautor: ragtime » października 18, 2010, 6:31 pm

ja polecam cdwow.ie z końcówką co.uk też chyba działa, płyty całkiem w dobrych cenach no i wysyłka gratis.
ragtime
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: lipca 16, 2009, 4:05 pm

Postautor: StS » czerwca 1, 2011, 6:20 pm

Trochę się zmieniło:
Amazon już wysyła używane płyty do Polski (nie sprawdzałem praktycznie): http://www.amazon.com/gp/help/customer/ ... 4&#outside
Ostatnio zmieniony czerwca 19, 2011, 8:19 pm przez StS, łącznie zmieniany 2 razy
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: karambol » czerwca 1, 2011, 7:13 pm

Jakoś "nie rozumiem" w jaki sposób ustalane są ceny na płyty w polskich sklepach (tych tradycyjnych i internetowych). Nie żebym się specjalnie tym przejmował ale dzisiejsza wizyta w tradycyjnych sklepach płytowych (MM, Empik) tak mnie jakoś zastanowiła. Bo np. najnowsza płyta Foo Fighters (świetna zresztą) w wersji "na polski rynek" kosztuje coś ok. 36zł (zaledwie o parę zł droższa jest Lady Zgaga) . Najnowsze płyty polskich wykonawców kosztują w granicach 35-37zł. No niech będzie, że tyle po skalkulowaniu wszystkich kosztów powinna kosztować NOWA płyta. Ale nie rozumiem dlaczego tylko zaledwie o 1-2zł tańsze są reedycje polskich wykonawców np. SBB (na półce akurat stały : 1, "Welcome", "Ze słowem biegnę do ciebie") lub reedycje serii "Polish Jazz" np. Komedowej "Astigmatics". Koszt przygotowania reedycji pewnie jest mniejszy niż nagrania nowej płyty (a może jednak nie?) i mały nakład nie powinien być tu jedynym usprawiedliwieniem. Dla odmiany reedycja "Ace of Spades" Motorhead poniżej 20zł (zakupiłem).
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: StS » października 9, 2011, 8:52 pm

Nie znam prawidłowej odpowiedzi na pytania Karambola - może chodzi o to, że jesteśmy na etapie dzikiego kapitalizmu zdominowanego przez "specjalistów" od marketingu i zarządzania nie posiadających wiedzy o dziedzinach, w których działają.
Mam natomiast informację praktyczną.
Sklep deepdiscount.com tylko pozornie oferuje płyty w atrakcyjnych cenach. Obecnie, przy bliższym kontakcie, okazuje się, że mimo oficjalnych deklaracji nie przyjmują zamówień z Polski. Bezradna obsługa sklepu tłumaczy się ustawieniami programu komputerowego obsługującego tę instytucję.
Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że informatycy i spece od telekomunikacji należą do najbardziej niebezpiecznych grup zawodowych.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: bluesman1 » października 17, 2011, 7:26 am

Czesciowa odpowiedzia na Wasze pytania moze byc fakt, ze kierownictwo Empiku, Media Marktu tudziez innych wielkich salonow nie dba specjalnie o to, kto pracuje na jakim dziale i zatrudnia osoby nie bedace w ogole kompetentnymi. Mowie to z praktyki jako niegdysiejszy pracownik jednej z tych firm. Natomiast nie znam odpowiedzi, dlaczego tak sie dzieje. Moze ci ludzie mysla, ze muzyka nie jest najwazniejsza?....Ja tylko zauwazylem, ze moi koledzy/kolezanki nie maja cpojecia na ten temat czesto nie wiedzieli, w jakim cenniku powinny miescic sie dane tytuly nie mowiac juz o formach reedycji bo same faktury nie mowia wszystkiego, trzeba jeszcze sledzic samemu rynek, interesowac sie. Podejrzewam, ze tez specjalnie tym sklepom/sieciom nie zalezy na tym, aby kupywac najtaniej od dystrybutorow a jesli robia zamowienie, zesrodkowywuja wszystkie ceny i wtedy suma sumarom niektore pozycje wcale nie wychodza najtaniej w lacznem rozrachunku, przede wszystkim kiedy idzie o zakup od jednego dystrybutora.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: Robert007Lenert » października 17, 2011, 11:11 am

Ja wiem z praktyki, ze przy cenie naszej plyty w Epiku 30,99 nam zostaje 10 zl. Reszta polyka podatek i prowizja Empiku. W zwiazku z tym traktujemy obecnosc plyty w tej sieci wylacznie marketingowo.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Re: amazon.co.uk

Postautor: StS » kwietnia 27, 2012, 9:38 pm

WojtekU pisze:Amazon.co.uk - darmowa dostawa do Polski!

Polska dołączyła do krajów, do których Amazon wysyła swoje produkty za darmo. Wystarczy w tym celu zaznaczyć podczas dostawy opcję FREE Super Saver Delivery (3-10 business days). Minimalna wartość zamówienia to 25 funtów (112 zł – podobne progi mają polskie e-sklepy). W praktyce są to 3-4 płyty CD.

Dzięki Amazonowi fan muzyki zapłaci więc za jeden krążek ok. 45 zł. W Polsce musiałby wydać 55-60 zł. Różnica jest niemała. To samo dotyczy filmów. Pozycje, które właśnie wchodzą do Polski i kosztują 55-60 zł, w Amazonie już dziś można kupić za 30-45 zł.

Do tego dochodzi oczywiście większy wybór oraz szybsze niż w Polsce daty premiery :). Aby płacić w Amazonie nad Wisłą, trzeba mieć kartę kredytową lub debetową (płaską albo wypukłą) z funkcją płacenia przez Sieć. Obecnie większość zwyczajnych kart w Polsce ma już tę opcję.


wiadomość z portalu vbeta.pl
Brytyjski Amazon to bardzo atrakcyjny sprzedawca. Ostatnio najczęściej korzystam z usług tej firmy. Czas dostawy jest wzorowy (nieosiągalny dla wielu krajowych firm) - przesyłki realizuje firma kurierska.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: KROPLA72 » lutego 7, 2013, 6:11 pm

ja tam jestem zadowolony z kupna płyt w sklepie FAN.PL jest tańszy od Merlina i innych empików a można również dostać tzw. perełki za wmiarę rozsądną cenę np. Rossington-Collins Band :D
KROPLA72
blueslover
blueslover
 
Posty: 417
Rejestracja: czerwca 28, 2012, 2:19 pm
Lokalizacja: mazowsze

Postautor: StS » maja 13, 2013, 10:20 pm

Planując zakup płyt za granicą warto rozważyć ofertę sklepu internetowego http://www.importcds.com
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Jurek Muszynski » maja 15, 2013, 4:48 pm

Nie wiem jak jest z dostepnoscia ich towaru w Polsce, ale tutaj znalazlem swietny sklep w realu, ich strona jest tu:

http://www.thatsentertainment.co.uk/

Nie wiem jak oni to robia, ale masa plyt jest w ofercie np. 3 za 5 funtów, 2 za 5 itp. Plyty niezafoliowane, wygladaja jak 'powystawowe', wiekszosc w doskonalym stanie. Wynioslem juz od nich dobrych kilka kilo...
Awatar użytkownika
Jurek Muszynski
bluesman
bluesman
 
Posty: 202
Rejestracja: grudnia 30, 2008, 9:47 am
Lokalizacja: Watford

Re: Kupowanie płyt

Postautor: karambol » grudnia 1, 2013, 12:17 pm

Lubię wpaść do MM i pogrzebać w koszach z przecenionymi płytami. Dzisiaj upolowałem Anathema "Judgement", pierwszą płytę Emerson Lake & Palmer, Soft Machine "Third" a wszystko po 19.99 zł za sztukę.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Kupowanie płyt

Postautor: KROPLA72 » grudnia 1, 2013, 12:33 pm

W Saturnie {Arkadia} można też dostać za ok. 20 zł
Krzak, T. Nalepa, Budgie{MetalMind}
KROPLA72
blueslover
blueslover
 
Posty: 417
Rejestracja: czerwca 28, 2012, 2:19 pm
Lokalizacja: mazowsze

Re: Kupowanie płyt

Postautor: Marek-Browarek6 » grudnia 11, 2013, 10:53 pm

ostatnio w Merlinie dużo płyt po 16,99...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupowanie płyt

Postautor: Electric Muddy » grudnia 18, 2013, 9:43 am

W Saturnach i Media Marktach również płyty są w atrakcyjnych cenach. Z ciekawszy cenowo ofert płytowych, które ostatnio zamówiłem z tych sklepów to, w Media Markcie: Eric Clapton - "SESSIONS FOR ROBERT J." (CD +DVD) za 22,99 zł i w Saturnie: Stevie Ray Vaughan - "Couldn't Stand The Weather (Legacy Edition)" (2CD) za 29,98 zł, ta druga pozycja niestety zniknęła w necie z listy oferowanych produktów w Saturnie zaraz po tym jak złożyłem zamówienie (zanim złożyłem zamówienie była informacja, że tylko w Saturnie w Szczecinie mają tą płytę), w siostrzanym Media Markcie ta sama płyta jest znacznie droższa - kosztuje 82,90 zł.
Poza tym zarówno w MM jak i w Saturnie można zamówić za 19,99 zł inne płyty SRV (min. "In Step" oraz "Soul to Soul")
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: Kupowanie płyt

Postautor: Sergiusz » stycznia 14, 2014, 10:41 pm

Kupowanie płyt to piękna sprawa!
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2107
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Re: Kupowanie płyt

Postautor: bluesman1 » stycznia 21, 2014, 2:35 pm

Sergiusz pisze:Kupowanie płyt to piękna sprawa!


Zes odkryl :P.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Kącik Audiofila

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości

cron